2 tréninky denně

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

2 tréninky denně

Příspěvekod kovosrot » ned 18. kvě, 2008 11:51

Ahoj všem, předem bych chtěl poděkovat za předchozí rady. Mam ještě jednu otázku: mám pracovní dobu od 6:30 do 15:00. Dělám plnokontaktní karate, potřebuju kromě klasického tréninku i trénink v posilovně. Trénink mám 4-5x týdně a je poměrně fytzicky náročný. Jak mám skloubit trénink v posilovně s tréninkem karate? Má smysl jít po náročném tréninku karate ještě na silový trénink, nebo má smysl jít ještě ten den do posilovny nebo je vhodné zařadit mezipauzu třeba 2hodiny? Jedfnoduše jak skloubit 2 tréninky jedno odpoledne? Také mě napadlo vstávat ve 4hodiny ráno a jít si zaposilovat tak brzo ráno. Nějakou dobu jsem trénoval stylem náročný trénink, poté posilovna. Ale po několika dnech jsem bhyl šíleným způsobem přetrénovaný.....nebo přidat do stravy více sacharidů???Vážně nevím, díky všem předem za radu.Přeji pěkný den.
kovosrot
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Trian » ned 18. kvě, 2008 15:15

Keď trénuješ dvojfázovo - dva krát denne, tak by si mal spávať riadnych osem hodín, aby sa telo stíhlao dobre regenerovať.
Ak by si chcel cvičiť ráno ešte pred tým ako pôjdeš do práce, musíš mať poriadnu dávku sebadisciplíni a odhodlania, aby sa ti to v krátkom čase nezprotivilo.
Z vlastnej skúsenosti predpokladám, že by si si medzi jednotlivými fázami tréningu mal dať minimálne dvojhodinovú pauzu. Posilovňu zaraď radšej ako poslednú, prvý nech je tréning bojového umenia.
Tréning bu (v tvojom prípade karate) je pre celé telo komplexný - žiadnu svalovú partiu nevyžmýkaš úplne. Ide najmä o techniku, rýchlosť a výbušnú silu.
Pre rast svalov (maximálnej sily, vytrvalosti...) je dôležité, aby si išiel až do úplného vyčerpania (posledné opakovania v sériách by mali byť na doraz), preto sa telo finálne unavý. Keby si zaradil posilovňu pred tréningom, prišiel by si do telocvične zbytočne zničený. Okrem toho po silovom tréningu nie je dobré zaraďovať hneď nejaké ďalšie svalové aktivity. Svaly potrebujú regenerovať.
Tým, že hneď po posilke odbehneš boxovať do vreca získaš jediné - pretrénovanie.

To jest môj názor. Najprv tréning, potom posilka a ráno sa radšej dobre vyspi. Ideálne by bolo, keby si si zdriemol na hodinku aj medzi jednotlivými fázami. Ale to už je na tebe.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod kik » ned 18. kvě, 2008 18:44

čau jestli makáš opravdu hodně tak si kup BCAA je to na to, aby se ti nespalovaly svalové vlákna během intenzívního tréninku plus další věci.Mrkni na www.ronnie.cz
Naposledy upravil kik dne pon 19. kvě, 2008 19:39, celkově upraveno 1
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod choze » pon 19. kvě, 2008 7:25

Trian píše:Pre rast svalov (maximálnej sily, vytrvalosti...) je dôležité, aby si išiel až do úplného vyčerpania (posledné opakovania v sériách by mali byť na doraz)...


pekny bullshit :) kde si toto prosim ta nasiel?
Nikdy nechod pri posilovani do uplneho vycerpania, okrem ineho sa tak neumerne zvysuje doba potrebna na regeneraciu.

pre kovosrot: neviem kolko mas rokov a ani ako dlho uz trenujes ako aj dalsie veci... ktore by mohli ulahcit odpovede
Ale istotne treba niektore dni vyclenit aj na regeneraciou a rehabilitacne cvicenia. Samozrejme poriadny spanok. Poriadna strava.... atd
Myslim, ze odpovede na svoje otazky najdes skor na serveroch ako www.biomag.sk , www.ronnie.cz alebo http://www.ironfactor.cz treba len pohladat :) a potom skusat...
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 15:34

kik píše:čau jestli makáš opravdu hodně tak si kup BCAA je to na to aby se ti nespalovali svalové vlákna během intenzívního tréninku plus další věci.Mrkni na www.ronnie.cz

Vyzkousel jsem a mohu doporucit. Kombinuji s Lecitinem. Dej si vsak pozor, pokud mas predpoklady ke svalovemu rustu, s BCAA to neprehanej, jinak bude narust vetsi nez jsi asi chtel.

Ke tvemu dotazu - byt tebou bych to neprehanel...pokud se nepripravujes na nejake mistrovstvi, cvic jen jednofazove. Hodne odpocivej, venuj se kamaradum, zenskym (nebo chlapum, netusim co jsi) a nesnaz se stihnout vsechno "do tri dnu" ;-)
Ver mi, vim o cem mluvim.....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Trian » úte 20. kvě, 2008 15:57

choze píše:
Trian píše:Pre rast svalov (maximálnej sily, vytrvalosti...) je dôležité, aby si išiel až do úplného vyčerpania (posledné opakovania v sériách by mali byť na doraz)...


pekny bullshit :) kde si toto prosim ta nasiel?
Nikdy nechod pri posilovani do uplneho vycerpania, okrem ineho sa tak neumerne zvysuje doba potrebna na regeneraciu.

pre kovosrot: neviem kolko mas rokov a ani ako dlho uz trenujes ako aj dalsie veci... ktore by mohli ulahcit odpovede
Ale istotne treba niektore dni vyclenit aj na regeneraciou a rehabilitacne cvicenia. Samozrejme poriadny spanok. Poriadna strava.... atd
Myslim, ze odpovede na svoje otazky najdes skor na serveroch ako www.biomag.sk , www.ronnie.cz alebo http://www.ironfactor.cz treba len pohladat :) a potom skusat...


Každý, kto sa venuje posilovni seriózne - nechodí si tam posedieť a porozprávať sa s kamarátmi, prípadne okukať žneské, cvičí takýmto spôsobom.
Spýtaj sa ktoréhokoľvek borca, na ktorom sú vidieť výsledky - nárast hmoty a maximálnej sily.
Ak chceš aby svaly rástli, treba vykonávať série do úplného vyčerpania - pri poslednom opakovaní môžeš už aj trochu cheatovať, prípadne by ti mal pomôcť kamarát.
Dobre to vidieť na benchpressi. Ak chceš zvyšovať hornú váhovú hranicu - vzoprieť stále viac, bez tohto systému o tom môžeš len snívať.

Druhá vec je regeneračná doba. Samozrejme, že svaly potrebujú odpočinok, ale popri bu je pravdepodobné, že nebudeš makať v posilovni každý deň, ale že si zvolíš tréningový plán 1+2, 1+1, 2+2 a dni odpočinku stráviš aeróbnou aktivitou - teda behom čo je pri bu nevyhnutné na zvýšenie vytrvalosti. Minimálne jeden celý deň (v extrémnych prípadoch jedno poobedie) by mal byť regeneračný.

Fakt, že keď cvičíš do maxima, zvyšuje sa čas potrebný na regeneráciu svalstva je pravdivý. Ale keď chcem makať a vidieť výsledky, tak makám, nie? Aj keď s rozumom.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod choze » stř 21. kvě, 2008 7:51

pre trian: kazdy kto sa venuje posilovaniu seriozne a nechodi si len tak posiediet do posilovne (spravne posilnovne - aj ked toto slovo sa mi neviem preco nepaci :) ), istotne napriklad pocul o Prilepinovej tabulke, o slovach ako intenzita, objem a frekvencia, o periodizacii treningu, pripadne o ruskych rutinach typu Fomin, Ivanov alebo Sheiko.

Nechce sa mi o tom podrobne pisat, lebo mnozstvo informacii najdes na weboch, ktore som uz vymenoval, ako aj rozne diskusie, treningove logy, atd... Este maximalne pripojim dalsi odkaz na zaujimavy web: http://www.t-nation.com/
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zZz » stř 21. kvě, 2008 10:36

..a pokud to chces v rodnym jazyce, tak
www.biomag.sk
trenink do maxima je uplna kravina..maximalne si odpalis CNS, uzitek z tech opakovanich dokupy zadnej..
a co se tyce tech "nejvetsich borcu", tak tam to bude trochu o necem jinym..tam je trenink spis druhotna zalezitost, nekterejm by to rostlo i po kurzu vysivani:)
a objem/maximalni sila..taky pletes hrusky s jabkama..jak uz ti psal choze, treba si neco precist..muscle&fitness nestaci :twisted:
zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Trian » stř 21. kvě, 2008 19:04

4choze:
1. vzhľadom na to, že píšem bez kontroly, snáď mi tu drobné pravopisné chyby budú odpustené.
2. posilovňa a posilňovňa - 90% fitnessiek má v nadpise posilovňa
3. nehovoril som nic o intenzite a dalsich veciach, to su romány sami o sebe

Je mi novinkou, že systémy cvičenia pyramídy a pod, pri ktorých sa uvažuje, že sú posledné opakovania vykonávané v maxime nefungujú.
Zrejme ste taký skúsený a múdry, že predčíte aj profesionálnych kulturistov a fitness cvičencov, keď tak odborne argumentujete :twisted:

Nie som majster sveta, ale posilujem už pár rokov a vidím len kladné zlepšenia, čo do výbušnej sily, to do maximálnej sily a vytrvalosti. A to posledné 2 roky cvičím systémom do maxima.
Čerpám z vlastnej skúsenosti a odbornej literatúry. Kamarát študuje ftvs, trénerstvo, ale to je zrejme zanedbateľné s vašimi znalosťami...?
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod choze » čtv 22. kvě, 2008 6:12

pre trian:
- ak si nepochopil, tak to napisem inak: tiez pisem posilovna, mam v pazi ze to ma byt posilnovna :)
- nehram sa na majstra sveta, studujem a neustale sa ucim, snazim sa zlepsovat... a pouzivam argumenty - konkretne (napriklad typu ruske rutiny, ktore su odskusane a funguju)
- velmi rad si precitam nieco z odbornej literatury, ktoru pouzivas pri budovani svojho treningu - skus nieco dobre odporucit
- verim, ze sa zlepsujes aj ked uz dva roky cvicis systemom do maxima, otazka je ale o kolko by sa si zlepsil, keby si tak necvicil, ja napriklad priblizne kazdych 4-6 tyzdnov menim cvicebny program a necvicim systemom pyramidy a cuduj sa svete, tiez sa zlepsujem :)
- a ako uz "tradicne" linka na zaver:
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=126
v texte a v naslednej diskusii su potom este dalsie odkazy na clanky a studie, ktore stoja za precitanie (a zamyslenie sa) napr:
http://www.ironfactor.cz/_upload/_text/failure_training.pdf
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

 

Příspěvekod zZz » čtv 22. kvě, 2008 6:14

co se "mistru sveta a profi kulturistu" tyce..to ze nekdo spatla nejakou kravinu a vydava to za jejich trenink je kravina, stejne takova, jako ze narostli z proteinu, na jehoz krabici jsou vyfoceny..

add pyramidy atd...jasny, zlepsovat se budes...ale proc se zlepsovat jen o 50% kdyz to jde o 100%?

a specialne k tem pyramidam, tady je 4 roky starej topic, kterej jsem kvuli nim zakladal:)..
http://freezone.biomag.sk/viewtopic.php?t=1284
Naposledy upravil zZz dne čtv 22. kvě, 2008 13:50, celkově upraveno 1
zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Trian » čtv 22. kvě, 2008 13:39

Ja veľa čerpám od trénerov z ftvs a internetu. Kamrát tam studuje, mam info z prvej ruky.
Precital som si ten clanok. Kuknem ten web a pozriem nejake dalsie info. Vyzera to rozumne ale popiera to vela bezne propagovanych technik (mozno zastaralych?). Zatial nechcem robit rýchle závery, ale každopádne ma to zaujalo.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 14:38

Chlapi, mam kontrolni otazku - proc trenujete dvojfazove? Pripravujete se na soutez nebo si myslite, ze dvojfazove automaticky rovna se dvojnasobna rychlost narustu svalove hmoty, zlepseni kondice, atd.? Neberte to zle, ale dvojfazove jet delsi dobu - telo si spise zhuntujete nez posilite. Dejte mu cas, relaxujte, ale kdyz pak cvicite, tak na 100%, bez vykecavani se s kamarady u stroje.
Pripominate mi kluky, kteri, kdyz k nam prijdou na trenink, a nahodou se jim zalibi, tak chteji hned soukrome hodiny, remcaji, ze trenink je jen dvakrat tydne, zkouseji domluvit i vikendova cviceni....a pak vydrzi maximalne mesic, protoze jim do toho prijde to ci ono nebo protoze nezvladaji napln treninku a jsou frustrovani z pomaleho pokroku.... Proste vsechno chce svuj cas.....nechtejte pokrok pres noc, jste pak snadnym tercem pro uzivani bobuli....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod choze » čtv 22. kvě, 2008 15:30

ukropcany píše:
Makoto píše:Chlapi, mam kontrolni otazku - proc trenujete dvojfazove?
Dobrá otázka... :twisted:


nikde nepisem, ze trenujem dvojfazovo (v posilke).
Posilku mam v pondelok, stredu a piatok rano.
Treningy s bo so skupinou v utorok a stvrtok vecer.
Moje vlastne treningy s bo + ine (napr.: beh) priblizne 2-3 krat vecer.
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Trian » pát 23. kvě, 2008 22:50

Prečo trénujeme dvojfázovo?
Myslím, že pre človeka čo sa rozhodol trénovať bojové umenia to je trochu hlúpa otázka. Ak ma niečo baví a darí sa mi to, venujem sa tomu čo najviac, no nie?
Čo sa týka vykecávania pri strojoch a mesiacových pútiach z klubu do klubu, pripomienka padla na neúrodnú pôdu :D
Bu cvičím už roky a v dvoch tréningoch denne nevidím dvojnásobné zrýchlovanie, ale komplexný rozvoj tela vo všetkých disciplínach.
Keď si chceš ísť napríklad zabehať, aby si posilnil nohy, zaplávať si, aby sa tela zregenerovalo, zájsť do posilky, aby si zamakal na statickej a výbušnej sile, zacvičiť techniku na tréningoch a zasparingovať, ťažko sa ti to zmestí do rozvrhu dvoch tréningov týždenne. Najmä ak robíš mixed matrial arts based system (mma, jkd...). Tie veci ma proste bavia a ani jednej sa nemienim vzdať. A vždy makám naplno. Či už v posilovni, na tréningu, ale vonku pri behu. Predebatovaný tréning nie je tréning a teda ho za neho nepovažujem. Na kilometre sa vyhýbam klubom, kde sa polovica cvičencov povaľuje a ulieva.
Bojovať sa človek nenaučí na gauči :D
Aj keď veľa ľudí si to myslí, vykašlú sa po pretrénovaní na bu a kúpia si namiesto toho "zaručené" výukové videá (v najhoršom prípade ešte aj založia klub).
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod hellas » sob 24. kvě, 2008 20:24

ukropcany píše:4Trian - úprimne Ti závidím. Ja som schopný trénovať naplno 5x do týždňa, 1x denne... asi sa prestanem na tréningu vykecávať... 8)


:idea: :twisted:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Trian » sob 24. kvě, 2008 23:23

Vykecavam po treningu na pive. Potom sa cloveku dobre zaspi:)
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod qBrona » ned 25. kvě, 2008 12:38

jak si tak čtu ty odpovědi tak jsem rád, že už sem na fórum nechodím xD see ya
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron