poloha železného jezdce

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Dong_wu » úte 20. kvě, 2008 8:48

Luen: A co je podle tebe ulítávání na postojích?
Pravděpodobně je to daný odlišnou metodikou stylu který cvičím, ale v tomhle s tebou úplně nesouhlasím. V xingyi je kladen extrémní důraz na cvičení postoje (SanTiShi). Samozřejmě, že bez cvičení dalších vecí to k ničemu není, protože se člověk nenaučí využít to co tím cvičením získal. A o efektivitě třeba yiquanu nikdo nepochybuje, ikdyž základem jejich cvičení je zhan zhuang, který by měli cvičit každý den minimálně dvě hodiny a který defacto převzali z taiji.
Přirovnání k psaní je podle mě na místě - psát umí každý(stejně jako každá lama může dát ránu) , ale po někom se to nedá číst a někdo dokonce nepřečte ani co sám napsal. Každopádně pokud se pustíš do kaligrafie - čili chceš to dělat líp něž ostatní - zase se začneš patlat s písmenkama :wink:

Janoj: Někde píšeš, že podle tebe je v mabu extrémě duležité držení hlavy a že na to kladl zvláštní duraz i Yang Cheng Fu, protože to zařadil na první místo ve svých deseti bodech.
Není to na prvním místě jen proto, že prostě musel něčím začít?
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod luen » úte 20. kvě, 2008 11:20

Dong_wu píše:Luen: A co je podle tebe ulítávání na postojích?
Pravděpodobně je to daný odlišnou metodikou stylu který cvičím, ale v tomhle s tebou úplně nesouhlasím. V xingyi je kladen extrémní důraz na cvičení postoje (SanTiShi). Samozřejmě, že bez cvičení dalších vecí to k ničemu není, protože se člověk nenaučí využít to co tím cvičením získal. A o efektivitě třeba yiquanu nikdo nepochybuje, ikdyž základem jejich cvičení je zhan zhuang, který by měli cvičit každý den minimálně dvě hodiny a který defacto převzali z taiji.
Přirovnání k psaní je podle mě na místě - psát umí každý(stejně jako každá lama může dát ránu) , ale po někom se to nedá číst a někdo dokonce nepřečte ani co sám napsal. Každopádně pokud se pustíš do kaligrafie - čili chceš to dělat líp něž ostatní - zase se začneš patlat s písmenkama :wink:

Janoj: Někde píšeš, že podle tebe je v mabu extrémě duležité držení hlavy a že na to kladl zvláštní duraz i Yang Cheng Fu, protože to zařadil na první místo ve svých deseti bodech.
Není to na prvním místě jen proto, že prostě musel něčím začít?


Nojo no ... vsak ja se tesim, jak uvidim nekoho na dalsim setkani, jeho uzasnou praci nohou ze stani v jakemkoli postoji. Z toho stani proste dynamika neni je to cviceni, ktere je zamerene na jine veci nez na to, aby clovek "sprintoval" ve fightu ... se potkame, tak si to reknem :wink: Taky cvicim zhan zhuang gong, ale nemam napad, ze z toho budu tancovat pri boji jak Tyson :wink: A presne jak pises, je to z tech dalsich cviceni, na ktere se jaksi zapomina.

Jinak to s tim psanim tech pismenek to bylo prirovnani a jako kazde prirovnani se neda pitvat, protoze pak z toho vylezou absurdity. Jinak ja si nemyslim, ze kazdy umi psat resp. vim to ... a vidis uz jsme nekde uplne jinde :wink: Nevim proc, ale zase se to stocilo do pitvoreni se v necem ...
Podivej se jak treba behaji nohy Buakawovi atd ... mas pocit, ze je to zhan zhuangem, nebo z jineho postoje, podivej jakej ma smysl pro stabilitu, jak si rychle nabiji nohy na kopy atd ... atd ... to je prace nohou a ne se jednou za sekundu dostat do jineho postoje a jeste se u toho rozstrelit jak opilej nasoska :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 20. kvě, 2008 16:58

No mě bylo odjakživa vysvětlováno tohle:

Postoje, který jsou náročný (a že nějaký jsou lehký sakra těžký) by měli bejt složitý jen když trénuju sestavu jinak ale v boji ten postoj tak nízkej není.
Vemte si třeba to Fanzi Quan http://uk.youtube.com/watch?v=9tKBXUQxo8A
(ňeřešme teď jestli to je soutěžní sestava nebo bojová, myslím že zrovna tahla soutěžní není)
Ta holka na videu cvičí dost nízko, ale když se tím stylem bojovalo tak nízko nestáli. Proč? Proto teď souhlasím s Luenem. Myslím, že na dynamiku to není, jen je to jeden z mnoha mnoha cviků na nohy, podle mě na zpevnění ne na dynamiku. To je jak základní kopy ve Wushu: přímý, obloukový ven a dovnitř... ©pičkou se snaží každej dostat k čelu, ale v boji pochybuju, že bych takhle kopal. Je to prostě jen na protažení a bere se to jako vrchol rozcvičky.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod alitranek » úte 20. kvě, 2008 23:18

to je nějaká sexuální poloha, ne? :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Janoj » stř 21. kvě, 2008 11:32

Dong_wu píše:Luen: A co je podle tebe ulítávání na postojích?
Pravděpodobně je to daný odlišnou metodikou stylu který cvičím, ale v tomhle s tebou úplně nesouhlasím. V xingyi je kladen extrémní důraz na cvičení postoje (SanTiShi). Samozřejmě, že bez cvičení dalších vecí to k ničemu není, protože se člověk nenaučí využít to co tím cvičením získal. A o efektivitě třeba yiquanu nikdo nepochybuje, ikdyž základem jejich cvičení je zhan zhuang, který by měli cvičit každý den minimálně dvě hodiny a který defacto převzali z taiji.
Přirovnání k psaní je podle mě na místě - psát umí každý(stejně jako každá lama může dát ránu) , ale po někom se to nedá číst a někdo dokonce nepřečte ani co sám napsal. Každopádně pokud se pustíš do kaligrafie - čili chceš to dělat líp něž ostatní - zase se začneš patlat s písmenkama :wink:

Janoj: Někde píšeš, že podle tebe je v mabu extrémě duležité držení hlavy a že na to kladl zvláštní duraz i Yang Cheng Fu, protože to zařadil na první místo ve svých deseti bodech.
Není to na prvním místě jen proto, že prostě musel něčím začít?


Dong_wu: Souhlas, sice jsem nepoužil slůvko extrémně, ale to že začíná mistr YCF hlavou může mít ten tvůj důvod. Stejně tak jako důvod, že začínám při vysvětlování těch principů shora (dělá to tak při vysvětlování těch principů i např. sifu Zhai Hua, sifu Vít Vojta - styl Čchen).

Podle toho, že se těm 10-ti bodům mistra YCF někdy také říká „ Deset důležitých bodů mistra YCF“, tak by nebylo správné některý z nich zvlášt vyzdvihovat. V tom svém vysvětlování jsem tento bod použil v souvislosti s bodem č.3 „Uvolni pas“ a z té věty, kterou jsem k tomu napsal, ta souvislost podle mého chápání vyplývá následovně.

Principy taijiquan se jako zlatá nit proplétá princip jin-jang, takže když to vezmu v souvislostech s těmi body, tak např. právě bod o hlavě a o pasu ten princip sleduje.

Hlava, jako horní konec páteře je tažena vzhůru a spodní konec páteře klesá dolů.
Máme zde dva zřejmé protiklady, které podle prinpu jin-jang se snažím spojovat a harmonizovat a jak už jsem zmínil nástrojem je pro mě např.ten statický postoj mabu (i třeba tím, že pro nácvik v pohybu na to mysl nemá tolik času).
A pak mi to funguje tak spojitě, harmonicky a vzájemně, že čím lépe se mi podaří vnímat a pracovat na tom tzv. „zavěšení“ hlavy, tím lépe můžu pracovat na klesání spodního konce páteře a tím i pasu. Je to princip“ zavěšení šatů na ramínko“ (nic v podstatě jiného než fyzika a využití gravitace, ale pozor také zpočátku více zapojování svalové síly krku a postupně více zapojování mysli na vrcholu hlavy).
To klesání spodního konce páteře uvolňuje natahováním svaly kolem páteře a tím také v oblasti pasu a pak se s tím uvolněnějším pasem snáze otáčí. Toť jen pro dokreslení té souvislosti a mého pochopení.
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » stř 21. kvě, 2008 11:50

Ahoj Janoji,
mam zrovna v hlave dost otazek na tebe ,pramenicich z tvych predchozich prispevku ,ale nez to dam do kupy ,mohl bys mi odpovedet na par veci?Je to reakce na tvuj posledni prispevek.

1.Pokud klesání spodního konce páteře uvolňuje natahováním svaly kolem páteře ,uvolnuje i svaly na strane protilehle,abdominalni- brisni?
2.Jak se pak pohyb z uvolneneho pasu rozvadi zpet do tela,pokud jsou brisni i zadove svaly protazene a uvolnene?
3.Vychazim z toho ,ze pas vede pohyb ,dle zasad.Pokud ne ,k cemu je ,byt snaze se otacejici se ,uvolneny pas?
4.Pises ze :"Hlava, jako horní konec páteře je tažena vzhůru...." ,cim?Nechapu co myslis tim "zapojování mysli na vrcholu hlavy".

Dik

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Janoj » čtv 22. kvě, 2008 10:59

roza píše:Ahoj Janoji,
mam zrovna v hlave dost otazek na tebe ,pramenicich z tvych predchozich prispevku ,ale nez to dam do kupy ,mohl bys mi odpovedet na par veci?Je to reakce na tvuj posledni prispevek.

1.Pokud klesání spodního konce páteře uvolňuje natahováním svaly kolem páteře ,uvolnuje i svaly na strane protilehle,abdominalni- brisni?
2.Jak se pak pohyb z uvolneneho pasu rozvadi zpet do tela,pokud jsou brisni i zadove svaly protazene a uvolnene?
3.Vychazim z toho ,ze pas vede pohyb ,dle zasad.Pokud ne ,k cemu je ,byt snaze se otacejici se ,uvolneny pas?
4.Pises ze :"Hlava, jako horní konec páteře je tažena vzhůru...." ,cim?Nechapu co myslis tim "zapojování mysli na vrcholu hlavy".

Dik

Roza

Také tě zdravím a zkusím to

1. Myslím si, že ano. Vycházím z toho, že spodní konec páteře je přes křížovou kost celkem pevně „vklíněn“ do pánve a i když se tato „nádoba“ spíše narovnává do tzv.podsazení, tím, že celkově klesá a přímý sval břišní je uchycen na stydkou kost, tak odhaduji, že se také asi protahuje .
Ale v souvislosti s abdominální oblastí třeba mě osobně více v tom postoji zajímá, jak tuto oblast používám v souvislosti s dechem a jeho klesáním do podbříšku.

2. Sice si v tom statickém postoji pas zatím do pohybu necvičím, protože na to mám např. kráčení v mabu jako ve formě taiji „Plující oblaka“, kde je pak zřetelné přenášení váhy a práce nohou do podložky a kde se díky tomu uvolnění pasu s ním lépe silou z nohou „manipuluje“.

3. Jak tomu rozumím já, tak pas pohyb(sílu) vzniklou v nohách vede, ale také sílu sám dokáže vytvořit. Jinak já to vedení nechápu jen jako jeho rotaci, ale i také pohyb vlny po páteři nahoru.

4. Tak určitě je hlava tažena nahoru silou. Zpočátku tak velkou, po které mě za chvíli bolely svaly na krku.
Čím déle ten stoj praktikuji, tím více se mi daří zapojovat v tom postoji mysl tak, že ji posadím na vrcholek hlavy a nechám ji, aby si tam více uvědomovala to „zavěšení“ a snažím se povolit napětí ve svalech krku. Neodvážil bych se, ale tvrdit, že to jde bez síly. :wink: :)
Pro mě slovo uvolnění nepředstavuje nějaké zvadnutí nebo poklesnutí do nějakého zborcení(pozor to není pro mě totéž jako slovo klesání, které je pro mě naopak synonymem k slovu relaxace), ale udržování dané struktury těla s minimálním úsilím svalové síly.
Zdar, Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod roza » čtv 22. kvě, 2008 15:24

Janoj,
dik za odpoved.
1.Zdalo se mi ,ze predni stranu trupu trochu opomijis ,ve srovnani se zadni.Proto jsem se ptal.

234.Tady jsme se nepochopili ,myslel jsem jak se prevadi pohyb z pasu do horni casti tela - at uz jsme priznivci teorie tvorby sily v pase nabo v nohach...nebo na pul cesty....kam az se sila z nohou a pasu dostane a jak..
Ale trochu jsi mi to naznacil svym vysvetlenim pojmu uvolneni v bodu 4.
Takze pokud se shodnem,ze je to pojem relativni a tim padem muze nekdy byt "minimálním úsilím " i namaha na hranici nasich moznosti,tak ok.
Proti vlne po pateri nic nenamitam ,snad jen ze v mem pojeti neni jen vzhuru ale i dolu....zalezi na smerovani maleho obehu.Tim spis me prekvapilo tvoje nedoceneni predni strany trupu ,ktera se na malem obehu - v obou smerech - podili stejnou merou.
Jinak tvuj zajem na funkci dechu a jeho klesani chapu - tim spis bych se ho ale snazil koordinovat prave k tem obehum.

"Neodvážil bych se, ale tvrdit, že to jde bez síly." - za tohle dik :lol: :lol:

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Janoj » pát 23. kvě, 2008 10:07

roza píše:Janoj,
dik za odpoved.
1.Zdalo se mi ,ze predni stranu trupu trochu opomijis ,ve srovnani se zadni.Proto jsem se ptal.

234.Tady jsme se nepochopili ,myslel jsem jak se prevadi pohyb z pasu do horni casti tela - at uz jsme priznivci teorie tvorby sily v pase nabo v nohach...nebo na pul cesty....kam az se sila z nohou a pasu dostane a jak..
Ale trochu jsi mi to naznacil svym vysvetlenim pojmu uvolneni v bodu 4.
Takze pokud se shodnem,ze je to pojem relativni a tim padem muze nekdy byt "minimálním úsilím " i namaha na hranici nasich moznosti,tak ok.
Proti vlne po pateri nic nenamitam ,snad jen ze v mem pojeti neni jen vzhuru ale i dolu....zalezi na smerovani maleho obehu.Tim spis me prekvapilo tvoje nedoceneni predni strany trupu ,ktera se na malem obehu - v obou smerech - podili stejnou merou.
Jinak tvuj zajem na funkci dechu a jeho klesani chapu - tim spis bych se ho ale snazil koordinovat prave k tem obehum.

"Neodvážil bych se, ale tvrdit, že to jde bez síly." - za tohle dik :lol: :lol:

Roza

Možná tě teď trochu zklamu, ale při mojí reakci na tvje dotazy jsem to nedělal s pohledu tzv.malého nebeského okruhu, ale z hlediska práce v postoji mabu (a také pak v pohybu při cvičení forem). Tuto techniku malého oběhu já cíleně v postoji mabu necvičím.Když jsi se zmínil v této souvislosti o přední straně trupu, tak tam „řeším“ nevypínání hrudíku silou, ale jeho klesání(uvolňování) uvnitř ( to souvisí vlastně i s dalším z těch důležitých bodů mistra YCF, který hovoří o práci hrudníku a zad). To už zmíněné klesání dechu do podbříšku k tomu patří, protože uvedená práce s hrudníkem také vede k uvolněnému dechu.

Tu vlnu jsem také spíše měl na mysli jako vlnu po páteři (i fyzickou) – je hezky vidět na cvičení mistra He Jinghana na tomto videu (hlavně kolem 4 minuty videa)

http://www.youtube.com/watch?v=RdJpTJyyKyg

Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jox » pát 23. kvě, 2008 12:17

Janoj píše:Tu vlnu jsem také spíše měl na mysli jako vlnu po páteři (i fyzickou) – je hezky vidět na cvičení mistra He Jinghana na tomto videu (hlavně kolem 4 minuty videa)

http://www.youtube.com/watch?v=RdJpTJyyKyg

Janoj
Ta vlna je tam moc hezká :-)

Ale jeho držení těla mi Yangovské nepřijde.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod roza » pát 23. kvě, 2008 15:09

Janoj,
ne,nezklames - jen jsem to zminil ,protoze jsem mel pocit ,ze to v ramci postoje procvicujes.Viz tvuj odkaz na "vlnu".
Kdyz uz o tom mluvime ,proc obeh v postoji necvicis?Pokud je to jenom jinou posloupnosti metodiky ,nemam s tim zadny problem....ptam se proto ,ze mne se zda ,ze tenhle cvik se k tomu primo nabizi.Po urcite dobe,samozrejme.
Stejne tak se mi zda ,ze k tomu vybizi i to klesnuti dechu - moznost rozdeleni ,kde horni dychani naplnuje pozadavek plynulosti a spodni je mozno koordinovat se zminenym obehem.

Nerikam tim ,ze to delas spatne,naopak se vyptavam na tvuj postup.

Za He video diky ,ale videl jsem ho uz asi stokrat :wink: .......prave na zaklade toho pohybu jsem videl spojitost s obehem.

A jeste jednu otazku ,at se vratime k zakladu mabu - mas v nem vzdy dvoji zatizeni ,nebo jen nekdy (pokud si teda zrovna neuzivas wuji)?

Dik

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod JRup » pát 23. kvě, 2008 20:38

jox píše:
Janoj píše:Tu vlnu jsem také spíše měl na mysli jako vlnu po páteři (i fyzickou) – je hezky vidět na cvičení mistra He Jinghana na tomto videu (hlavně kolem 4 minuty videa)

http://www.youtube.com/watch?v=RdJpTJyyKyg

Janoj
Ta vlna je tam moc hezká :-)

Ale jeho držení těla mi Yangovské nepřijde.

To Jox: Proč Ti nepřijde Yangovské?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod roza » pát 23. kvě, 2008 20:49

Janoj - i kdyz na tomhle videu je samozrejme videt cely velky obeh ,jak negativni tak pozitivni cast v jednom smeru...
Ale dal si pekne zalezet ,aby ta cast maleho byla hezky videt.
O to vic si myslim ,ze uz behem cviceni statickych zalezitosti - v tomto pripade i mabu - se po urcite dobe ma clovek dostat k procvicovaní podobnych veci.Pro mne to znamena pochopeni navaznosti metodickych kroku.
A taky by to mozna "zacpalo hubu":D : skeptikum ,kteri ve stani v mabu vidi jen nehybnou nudu.Nebylo by to pro ne potom snad jen stani pro stani a procvicovani dodrzovani principu bez produkce relevantnich dovednosti.
Oproti zde rozsirenemu nazoru si myslim ,ze staticka cviceni ,jsou-li spravne pouzita,muzou produkovat neskutecnou dynamiku a koordinaci.
Tohle nepisu ani tak tobe ,spis se potrebuju obecne vykecat.... :wink: :D :

Roza

PS:JRup - protoze se predklani,uvidis....ti povidam,ze se moc predklani :lol: :lol: :wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod jox » pát 23. kvě, 2008 22:06

4roza: To je pravda, že se předklání a také odklání víc, než je kývání stromů i jinde, než to mám u Yang za normální, :D ale...

4JRup: ...jestli mě to videjko neklame, tak se také různě do strany prohýbá - a nevidím tom zdaleka vždycky tu "vlnu", spíš mi to přijde občas jako oblouk na slabou stranu. Podívej se mu také na zadek (a bedra). Nepřipadá mi to jako Yangovské podsazení a želví hřbet, ale jako otevřené. Podívej se mu na hlavu, někdy je tak nějak zaujatě skloněná, škubne s ní bez návaznosti s pohybem co bych viděl, má blízko ní ruce.

Výrazné hlavně 1:10-1:50, 2:20-2:50. Netvrdím, že je to špatně, ale nesedne mi to do Dlouhého stylu. A nic to nemění, že bych si gratuloval, kdybych měl celkově svoje pohyby ovládnuté tak jako on.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod roza » pát 23. kvě, 2008 22:30

Jox - ...dyk to povidam... :D :D :wink:
Neni to sice na mne ,ale snad k tomu muzu poznamenat dve veci:
1.Stavba tela pana He je - snad i diky cviceni - trochu zvlastni a tak to v nekterych momentech vypada zvlastne...
2.Podle mne nepredvadi v tomhle pripade verzi sestavy "for show" ,ale naopak tak ,jak se ma pouzit pri cviceni a hledani ruznych souvislosti....pro studenty nedocenitelne ,pokud maji alespon trochu pochopit ,o co na teto urovni jde....myslim ,ze takto by se mela sestava studentum predavat.
Umet zduraznit souvislosti a ukazat na urcite veci ....a nebyl bych to asi ja ,kdybych nedodal ,ze i pres obdiv k panu He bych privital stejny pristup i na urovni aplikaci..... :wink:
Tak treba jednou...

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod jox » pát 23. kvě, 2008 22:38

roza píše:...jak se ma pouzit pri cviceni a hledani ruznych souvislosti....pro studenty nedocenitelne ,pokud maji alespon trochu pochopit ,o co na teto urovni jde....myslim ,ze takto by se mela sestava studentum predavat...

Jo, tak to rozhodně :)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod JRup » sob 24. kvě, 2008 21:29

roza píše:PS:JRup - protoze se predklani,uvidis....ti povidam,ze se moc predklani :lol: :lol: :wink:
Jo jo. Říká se "same same but different". Oba byli z Taiwanu, ale jeden dával důraz na celkovou relaxaci a druhý na záměr. Jeden se jmenoval Zheng Man Zhing a druhý He Jing Han.

Hmm, květen. Máš moc energie, nudíš se a navíc máš chuť bavit se o cvičení. To je dobře.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod JRup » sob 24. kvě, 2008 22:15

jox píše:4JRup: ...jestli mě to videjko neklame, tak se také různě do strany prohýbá - a nevidím tom zdaleka vždycky tu "vlnu", spíš mi to přijde občas jako oblouk na slabou stranu. Podívej se mu také na zadek (a bedra). Nepřipadá mi to jako Yangovské podsazení a želví hřbet, ale jako otevřené. Podívej se mu na hlavu, někdy je tak nějak zaujatě skloněná, škubne s ní bez návaznosti s pohybem co bych viděl, má blízko ní ruce.

Jox: Dobré oko. Odkryl jsi jeho Bagua původ. Ptal jsem se proto, že ta sestava není typická Yang Zheng Fuovská, i když na rozdíl od ukázek Fu Zhong Wen nebo Dong Jing Jie, je mnohem čitelnější, s jasným záměrem. Údajně linie od Yang Ban Hou. Ono by bylo skutečně zajímavé vidět TJQ před tím než to Zheng Fu zpopularizoval (nechtěl jsem říci zastřel a zprznil). Proto myslím, že ty ruce jsou spíše přístup předchozích generací s jasnější přístupem k aplikaci

Zde je jeden masochista pro srovnání jak se dá TJQ nacvičovat.
http://uk.youtube.com/watch?v=BrIcXONHd2I
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Riverman » ned 25. kvě, 2008 10:41

Tady je dalsi zametac podlahy..asi nejaka pridavna hydraulika v nohach nebo co :)
http://uk.youtube.com/watch?v=79lfEBj2Ohs
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 25. kvě, 2008 12:05

Riverman píše:Tady je dalsi zametac podlahy..asi nejaka pridavna hydraulika v nohach nebo co :)
http://uk.youtube.com/watch?v=79lfEBj2Ohs


To je nejaka choroba kycelniho kloubu, ale v mnoha ohledech zajimave ... myslim, ze jeho nohy budou husty ... :lol:

for Roza: Jinak k te dynamice ... njn ... to je takovej ideal, ale kolik znas lidi z rad kung fu komunity, kteri jen neklabosi a skutecne to takhle vyzivne trenuji??? Ja bych je za sebe spocital na prstech jedne ruky ... a porad se nemuzu zbavit dojmu, ze se o tom vic mluvi nez maka napr. na zakladech ... natoz na tomhle :wink: a bez zakladu jsou tyhle veci jen plane teorie ... i kdyz i tohle jsou pro me porad castecne zaklady ... dejme tomu stredne pokrocileho studenta :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron