Ninjutsu... Kolín, Nymburk?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Ninjutsu... Kolín, Nymburk?

Příspěvekod Falchus » čtv 29. kvě, 2008 16:52

Ahoj všichni,

jsem tu úplně nový a zajímám se o kulturu a boj. umění dávných ninjů. Rád bych se tomu věnoval s ostatními nadšenci. Nevíte, zda se v okolí Nymburka, Kolína apod. nevyskytuje nějaký klub, spolek, který by se tímto zajímal? Nemusí být ani nijak oficiální...
Vím o klubech v Praze, ale to jest na studenta z Velkého Oseka daleko :(
Díky předem za rady a doporučení. :)
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod Emiel » čtv 29. kvě, 2008 19:30

Zdravím, kdyžtak se mrkni sem:
http://www.bujinkan.cz/bcd/bcd.php?sect ... ow_by_city

Jsou to oficiální stránky ninjutsu v české republice, speciálně je to odkaz na rozpis Dojo, které jsou v jakém městě ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Falchus » čtv 29. kvě, 2008 19:52

Díky za link. Ale bohužel nic bližšího než Prahu jsem tam nenašel. Snad kdyby někdo z mého okolí dojížděl, mohl bych jezdit s ním, ale zatím... zatím můžu jen studovat knihy :)
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. kvě, 2008 19:58

Sic to není ninjutsu, ale tuto sobotu se v kolíně pořáda turnaj v Sambo, Combat Sambo a Grapplingu. Muzes se prijit podivat a treba se ti to bude libit ( a treba uvidis i mne :lol: :lol: )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » čtv 29. kvě, 2008 20:56

Falchus píše:Díky za link. Ale bohužel nic bližšího než Prahu jsem tam nenašel. Snad kdyby někdo z mého okolí dojížděl, mohl bych jezdit s ním, ale zatím... zatím můžu jen studovat knihy :)


Nedoporučoval bych se cokoli učit jen z videií nebo knížek, hodně věcí z toho ti uteče. Speciálně ninjutsu je velice komplexní a složité BU (nekamenujte mě prosím :) )
Sám ho cvičím oměrně krátce, někdy od poloviny listopadu a netroufal bych si tvrdit, že cokoli z něj
pořádně chápu ;) na to je těch informací mnoho :)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » čtv 29. kvě, 2008 20:57

ghekon píše:Sic to není ninjutsu, ale tuto sobotu se v kolíně pořáda turnaj v Sambo, Combat Sambo a Grapplingu. Muzes se prijit podivat a treba se ti to bude libit ( a treba uvidis i mne :lol: :lol: )


A nebudeš mít někdy vystoupení i u nás, na slunečném, štědrém a temperamentním jihu?
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 29. kvě, 2008 21:02

Pokus o vtip? :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Falchus » sob 31. kvě, 2008 10:53

ghekon: Dík za pozvánku, ale už to nestíhám. Snad jindy

Emiel: Když já bych opravdu rád... :( Nic, asi mi nezbývá, než vydržet ještě jeden rok (to se dostanu, snad, do Prahy na vysokou) a tam už s tím začnu. Jinak - jak vypadají tréningy? Myslím, zda cvičíte i s tradičními japonskými zbraněmi, popř. trénujete špionáže a vše, co je s ninjutsu úzce spjato? Dík
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Emiel » sob 31. kvě, 2008 14:06

ghekon píše:Pokus o vtip? :lol:

Ne, vážná otázka.. som zvědavej, jací jsou lidi odsud i ve skutečnosti ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 31. kvě, 2008 14:22

Falchus píše:ghekon: Dík za pozvánku, ale už to nestíhám. Snad jindy

Emiel: Když já bych opravdu rád... :( Nic, asi mi nezbývá, než vydržet ještě jeden rok (to se dostanu, snad, do Prahy na vysokou) a tam už s tím začnu. Jinak - jak vypadají tréningy? Myslím, zda cvičíte i s tradičními japonskými zbraněmi, popř. trénujete špionáže a vše, co je s ninjutsu úzce spjato? Dík


Já cvičím v Cěských Budějovicích, tka řeknu, jak vypadají tréninky tam, jinde nevím ;)
Ze začátku se každý,dle svého protáhne, ještě před započetím tréninku. Pak se tradičním způsobem pozdraví (Nevím přesně, co ta věta znamená v češtině).
Následuje procvičování akrobacie - kotouly, pády, hvězdy, kotouly přes překážky, hvězdy přes překážky atd. Uhybání se útoku zrbraním kotoulem - Například proti tobě sekne shora mečem, ty uhneš strano ua jdeš do kotoulu, než stihne přejít mečem do jinéhu útoku - musíš se držet pěkně dole, aby tě pak nesekl doopravdy ;)
Pak je tam i plížení atd.
Po téhle části následuje nácvik nebo opakování technik. většinou se začíná na taijutsu (umění bez zbraní) a pak se přejde na nějakou zbraň:
U nás se používá mnoho zbraní, nebudu jmenovat všechny ;)
a přes celý trénink se procvičuje něco jako základní instinkt přežití. Prostě takový ten blbý pocit, když na tebe něco jde, tyo tom nevíš a prostě máš nutkání se uhnout. Ono to takhle slovy vypadá blbě a zní docela směšně, ale někeří ví o čem mluvím a ti co si budou myslet, že to je nějaká blbost, jako používání Ki na deseti metrové odhozy, tak je to jejich problem ;)

Tohle je tak, ve velice hrubém zrnu, průběh tréninku...

PS: Nevyjmenoval jsme všechno, spíše takovou všeobecnou kompetenci. Jinak se provádí i nácviky tiché chůze, práce s těžištěm, V zimě i boj na ledu :D (kulturní vložka) :P

Jinak ve většině Dojo Bujinkanu senecvičí na tatami (žíněnkách), ale na tvrdé zemi - On se tím člověk otluče a alespoń si nezvykne padat do měkkéo, ale musí se dávat majzl, aby se moco tu zem netřískalo, to vážně potom bolí.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Pepah » sob 31. kvě, 2008 17:34

Falchus píše:ghekon: Dík za pozvánku, ale už to nestíhám. Snad jindy

Emiel: Když já bych opravdu rád... :( Nic, asi mi nezbývá, než vydržet ještě jeden rok (to se dostanu, snad, do Prahy na vysokou) a tam už s tím začnu. Jinak - jak vypadají tréningy? Myslím, zda cvičíte i s tradičními japonskými zbraněmi, popř. trénujete špionáže a vše, co je s ninjutsu úzce spjato? Dík


Presne tak, vydrz do prahy, tam si budes moct vybrat hned z nekolika moznosti Bujinkanu.
Zatim si muzes koupit cerny kimono, tabi a kuklu... :roll:
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 121
Registrován: stř 02. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Emiel » sob 31. kvě, 2008 18:27

Pepah píše:
Falchus píše:ghekon: Dík za pozvánku, ale už to nestíhám. Snad jindy

Emiel: Když já bych opravdu rád... :( Nic, asi mi nezbývá, než vydržet ještě jeden rok (to se dostanu, snad, do Prahy na vysokou) a tam už s tím začnu. Jinak - jak vypadají tréningy? Myslím, zda cvičíte i s tradičními japonskými zbraněmi, popř. trénujete špionáže a vše, co je s ninjutsu úzce spjato? Dík


Presne tak, vydrz do prahy, tam si budes moct vybrat hned z nekolika moznosti Bujinkanu.
Zatim si muzes koupit cerny kimono, tabi a kuklu... :roll:


Tak kukla není zrovna povinná ;) A může trnovat kldině i v teplákách, hlavně, že cvičí ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron