Otuzovanie, behanie a cchi-kung

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Otuzovanie, behanie a cchi-kung

Příspěvekod Jayo » ned 23. bře, 2008 14:18

Cviceniu zdar.

Chcel by som sa opytat, v akom poradi je najlepsie robit rano tieto veci. Pocul som totiz, ze hned po cchi-kungu, nieje dobre dat si studenu sprchu, pretoze sa cez otvorene energeticke drahy chlad dostane na vnutorne organy, a ked sa toto deje kazdy den, moze to mat negativny vplyv na zdravie.
Momentalne to robim v tomto poradi: Najprv beh, po vydychani si zacvicim cchi-kung, konkretne ide o 8 kuskov brokatu v stoji, no a asi po pol hodine po cchi-kungu si dam otuzilu sprchu.
Dost ma to osviezi a odkedy to takto robim, citim sa pocas dna omnoho lepsie. Preto by som chcel rano robit vsetky 3 veci, nielen jednu z nich.
Je pol hodina dostatocna doba nato, aby sa po cchi-kungu telo stihlo pripravit na otuzovanie? A nieje lepsie vymenit cchi-kung a beh, tj. zacat cchi-kungom a potom si zabehat?

Diky za rady.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

 

Příspěvekod Boreas » ned 23. bře, 2008 22:23

No já používám 8 kousků místo rozcvičky před tréninkem. Osobně bych ten běh dal poté.
Ale nevim, jsem začátečník a nikdo mi to neporadil :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Tak i tak

Příspěvekod moco » sob 26. dub, 2008 0:21

Myslím, že pro Cchi-kug je třeba koncentraci a vyrovnanou a klidnou mysl - pokud mám v hlavě moc myšlenek, je asi moudřejší jít běhat, aby se tělo i mysl trochu uvolnily a pročistily a potom to jde dobře a lépe.

Pokud ale je koncentrace a mysl v pořádku - možná běhání bude mýt opačný účinek a přílyš se rozproudíš.

Prostě se rozhodnout podle momentálního rozpoložení a pochopit zkoušením, co ti lépe sedí...

Sprcha po nebo před cvičením Cchi-kunu podle mě nehraje roly, každopádně po nebo před během určitě. Studená sprcha na rozprouděnou krev - nic moc :)

Jen moje postřehy- ať se daří

moco
moco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. led, 2008 0:00
Bydliště: Chotěboř

Příspěvekod Takayanagi_Masataka » stř 04. čer, 2008 13:39

Qi gong je vhodné cvičit až po běhání. Minimálně 10 minut po qi gong je dobré nepít a nepolívat tělo vodou. Zajímavé však je, že alkohol po qi gong neškodí :) Je to z toho důvodu, že při qi gong získává qi podstatu ohně. Všichni víme co se stane když lijeme vodu do ohně. Ale každopádně si myslím, že pro začátečníka je 8 kousků brokátu trochu moc. Doporučuji začít lehčím qi gong.
Takayanagi_Masataka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00

Příspěvekod jox » stř 04. čer, 2008 14:12

Takayanagi_Masataka píše:Je to z toho důvodu, že při qi gong získává qi podstatu ohně.
Opravdu?

Takayanagi_Masataka píše: Ale každopádně si myslím, že pro začátečníka je 8 kousků brokátu trochu moc. Doporučuji začít lehčím qi gong.
Proč?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Boreas » stř 04. čer, 2008 15:21

to jox: tak to by mě taky dost zajímalo...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod xiexie » stř 04. čer, 2008 16:46

Takayanagi_Masataka píše:Qi gong je vhodné cvičit až po běhání. Minimálně 10 minut po qi gong je dobré nepít a nepolívat tělo vodou. Zajímavé však je, že alkohol po qi gong neškodí :) Je to z toho důvodu, že při qi gong získává qi podstatu ohně. Všichni víme co se stane když lijeme vodu do ohně. Ale každopádně si myslím, že pro začátečníka je 8 kousků brokátu trochu moc. Doporučuji začít lehčím qi gong.


To jsi někde opsal? Zahoď tu knížku , uděláš lépe. Ono říci nepít, je jednoduché, ale horší je vysvětlit proč. Navíc se pít může, jen stačí vědět čeho se vyvarovat. Zkus to rozepsat a možná že se dobereme lepšího výsledku. Dík předem BTW co je lehčí qi gong ? Nějaký levitační ??? Viz jiné vlákno Obrázek
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Takayanagi_Masataka » čtv 05. čer, 2008 8:10

xiexie píše:
Takayanagi_Masataka píše:Qi gong je vhodné cvičit až po běhání. Minimálně 10 minut po qi gong je dobré nepít a nepolívat tělo vodou. Zajímavé však je, že alkohol po qi gong neškodí :) Je to z toho důvodu, že při qi gong získává qi podstatu ohně. Všichni víme co se stane když lijeme vodu do ohně. Ale každopádně si myslím, že pro začátečníka je 8 kousků brokátu trochu moc. Doporučuji začít lehčím qi gong.


To jsi někde opsal? Zahoď tu knížku , uděláš lépe. Ono říci nepít, je jednoduché, ale horší je vysvětlit proč. Navíc se pít může, jen stačí vědět čeho se vyvarovat. Zkus to rozepsat a možná že se dobereme lepšího výsledku. Dík předem BTW co je lehčí qi gong ? Nějaký levitační ??? Viz jiné vlákno Obrázek


Zdravím tě xiexie. Ne, to jsem nikde neopsal. To jsou informace, které mi předala moje učitelka. Uznávám, zatím poněkud kusé. V momentě, kdy se dozvím víc, se o ně rád podělím a můžeme vést debatu.

Dobře. Z toho co vím, by se hlavně nemělo pít nic perlivého. Pokud tedy víš čeho se vyvarovat a vysvětlíš mi proč, budu ti vděčný.

Pod pojmem lehčí qi gong si představuji cvičení, které mi bylo prezentováno jako první. Čili - postoj wu či, ruce v oblasti pasu, prsty uvolněné, palce lehce odtažené od zbytku prstů.

Levitaci zdar.

Hezký den všem.
Takayanagi_Masataka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00

Příspěvekod xiexie » čtv 05. čer, 2008 9:19

Takayanagi_Masataka píše:Zdravím tě xiexie. Ne, to jsem nikde neopsal. To jsou informace, které mi předala moje učitelka. Uznávám, zatím poněkud kusé. V momentě, kdy se dozvím víc, se o ně rád podělím a můžeme vést debatu.

Dobře. Z toho co vím, by se hlavně nemělo pít nic perlivého. Pokud tedy víš čeho se vyvarovat a vysvětlíš mi proč, budu ti vděčný.

Pod pojmem lehčí qi gong si představuji cvičení, které mi bylo prezentováno jako první. Čili - postoj wu či, ruce v oblasti pasu, prsty uvolněné, palce lehce odtažené od zbytku prstů.

Levitaci zdar.

Hezký den všem.


Taky zdravím a pozdravuji Obrázek

Zeptej se, mě by to moc zajímalo jak ti to bude zdůvodněno.
Občas když se jdu podívat do jiných klubíku co cvičí tchajťi, mám studijního materiálu na knihu pohádek. Občas se dozvím věci o kterých se mi ani nesnilo.

Takže jestli ti to nebude vadit, zeptej se a pak to sem hoď ať trochu oživíme okurkouvou sezonu :wink:

Jasně Wuťi je O.K. každopádně věci se dají dělat různými způsoby a občas ani to stání ve Wuťi není tak jednoduché jak by se zdálo.

Obrázek
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Otuzovanie, behanie a cchi-kung

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 10:35

Jayo píše:Cviceniu zdar.

Chcel by som sa opytat, v akom poradi je najlepsie robit rano tieto veci. Pocul som totiz, ze hned po cchi-kungu, nieje dobre dat si studenu sprchu, pretoze sa cez otvorene energeticke drahy chlad dostane na vnutorne organy, a ked sa toto deje kazdy den, moze to mat negativny vplyv na zdravie.
Momentalne to robim v tomto poradi: Najprv beh, po vydychani si zacvicim cchi-kung, konkretne ide o 8 kuskov brokatu v stoji, no a asi po pol hodine po cchi-kungu si dam otuzilu sprchu.
Dost ma to osviezi a odkedy to takto robim, citim sa pocas dna omnoho lepsie. Preto by som chcel rano robit vsetky 3 veci, nielen jednu z nich.
Je pol hodina dostatocna doba nato, aby sa po cchi-kungu telo stihlo pripravit na otuzovanie? A nieje lepsie vymenit cchi-kung a beh, tj. zacat cchi-kungom a potom si zabehat?


---------- No slyšel sem, že by se toto mělo cvičit v odpoldních hodinách, třeba až k večeru, protože po noci má člověk z ležení jak na zádech, boku či břichu tu páteř ve stále rovné pozici a jestli si někdo všim, tak ipo ránu má problémy se cvičením větší než večír, proto by se tyto cviky měli dělát večír i dýchání... člověk by si mohl lehce uškodit

Diky za rady.
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod KAMINARI » čtv 05. čer, 2008 10:52

Mám doma na týden vyplou teplou vodu a koupání/otužování/ ve studené je hrozný. Nejlepší voda na otužování je38 - 45°C. :D :D :D :D :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 10:55

KAMINARI píše:Mám doma na týden vyplou teplou vodu a koupání/otužování/ ve studené je hrozný. Nejlepší voda na otužování je38 - 45°C. :D :D :D :D :D


v tom sem s tebou za jedno :lol: :lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron