Trenink pro začátečníka, odolnost atd.

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Trenink pro začátečníka, odolnost atd.

Příspěvekod Franz » pon 16. čer, 2008 11:16

čau, chtěl ybch se na něco zeptat, sem amater, bojové sporty co jsem dělal byli spíš pasivni než aktivní i když trochu aktivity tam bylo, ale ted postupem času bych chtěl začít znovu a myslím tím kung-fu, čtu spoustu článku jak zde na těchto stránkách, tak i v knížkách o bojových umění a tam jsou všude protahování atd. Už mám vyhlídlou školu a vše, ale jde mi o to, abych měl nějaký silový základ, ale nevím jestli to dělám vše dobře, prostě a jasně již 3 měsíce se snažím posilovat celé tělo výhradně pro boj a sílu, deně dělám kliky na pěstích s nahama na židli, posiluji čínkami a dělám schyby, nedávno jsem také začal cvičit techniky úderů rukou a nohou... jak cvičíte vy? nebo co by jste mi jako začátečníkovi doporučili? :oops:
Taky tam musí bejt jistě nějaká doba na regeneraci že?

děkuji za odpověd. :wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod khooca » pon 16. čer, 2008 11:32

Už to zde bylo zmíněno mnohokrát. Vykašli se na domácí cvičení, ničeho tím nedocílíš (max. tak zdrbané techniky). BU nejsou od toho, aby přijímaly nabušené sportovce, ale od toho, aby je z tebe udělaly (v uvozovkách :) ).
Takže neváhej a jdi na to ;)
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod rexob » pon 16. čer, 2008 11:34

Zasadne bych ti doporucil co nejdrive navstivit overeny oddil BU, BS kde jenom nebouchas do vzduchu. Ale po case si i zasparujes. A meli by mit dostatek vybaveni. Mno k temu cviceni doma. Nedokazu si predstavit jak cvicis techniky rukou a nohou, ale s prominutim se na to vyser. Tohleto te vsecko maj naucit v klubu. Jediny co muzes udelat, jak rikas je to posilovani. At uz v posilce nebo doma. Ja cvicim doma, bo mam stojany, lavicku, hrazdu a docela dost zeleza. Takze taham mrtvy tahy, drepy, bench, shyby. Proste silovej zaklad. Ty muzes zatim cvicit s vlastni vahou, to pro zacatek bohate staci. Jeste k tomu pridej cviky na brichu, abys nedostal do svalove disbalance. A jak rikam, utikej se nekam prihlasit.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » pon 16. čer, 2008 11:41

rexob píše:Zasadne bych ti doporucil co nejdrive navstivit overeny oddil BU, BS kde jenom nebouchas do vzduchu. Ale po case si i zasparujes. A meli by mit dostatek vybaveni. Mno k temu cviceni doma. Nedokazu si predstavit jak cvicis techniky rukou a nohou, ale s prominutim se na to vyser. Tohleto te vsecko maj naucit v klubu. Jediny co muzes udelat, jak rikas je to posilovani. At uz v posilce nebo doma. Ja cvicim doma, bo mam stojany, lavicku, hrazdu a docela dost zeleza. Takze taham mrtvy tahy, drepy, bench, shyby. Proste silovej zaklad. Ty muzes zatim cvicit s vlastni vahou, to pro zacatek bohate staci. Jeste k tomu pridej cviky na brichu, abys nedostal do svalove disbalance. A jak rikam, utikej se nekam prihlasit.


jo chci druhej měsíc prázdnin, protože budu ten první makat :( a zase se přihlasit a měsíc nechodit je k hovnu.. já taky cvičím vlastní vahou, protože do posilovny se mi chodit nechce tak využívám všeljakých možných prostorů u nás ke cvičení.
Techniky rukou cvičím mlátění do zaclony jak to popisocval někdo v jednom článku tady na t+hlech stránkách prostě do toho furt buším a po čase prostě až budu cítit únavu končetin tak do toho se začnou zapojovat boky a to je prej správný uder, takhle se to prej je potřeba naučit, to samí s kopy...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » pon 16. čer, 2008 11:45

Hele, já jsem začal nedávno, nikdy jsem nic necvičil, navíc jsem už "starší pán". Sice chodím z tréninků utahaný, ale fysička mi jde nahoru, to cítím. Na nějaké sámodómo se vykašli a jdi se zapsat, ve škole už Ti řeknou, jak a co máš cvičit mezi tréninky doma, abys z toho měl užitek.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod rexob » pon 16. čer, 2008 11:45

Problem je v tom, ze to neni o tom jenom bezduse bouchat do vzduchu. Tam je vic podminek k dosahnuti spravne techniky. Jako je zapojeni rotace boku s vytacenim nohou, drzeni rukou porad nahore, dotahovani uderu. Proste a jednoduse je tam vice faktoru, a doma se je fakt nenaucis. A radim ti at se na tohle vykasles, bo si vytvoris ted jakousi hybridni "techniku" uderu, kterou budes muset v klubu zase prekopat. Takze se prihlas ten dalsi mesic. A ted behej, posiluj doma, protahuj, ale na udery a kopy se zatim vybodni.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » pon 16. čer, 2008 11:51

tak vám všem děkuju za rady... :wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 11:59

Nekecej a jdi do toho klubu!
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Tweety » pon 16. čer, 2008 12:15

Franz píše:
rexob píše:Zasadne bych ti doporucil co nejdrive navstivit overeny oddil BU, BS kde jenom nebouchas do vzduchu. Ale po case si i zasparujes. A meli by mit dostatek vybaveni. Mno k temu cviceni doma. Nedokazu si predstavit jak cvicis techniky rukou a nohou, ale s prominutim se na to vyser. Tohleto te vsecko maj naucit v klubu. Jediny co muzes udelat, jak rikas je to posilovani. At uz v posilce nebo doma. Ja cvicim doma, bo mam stojany, lavicku, hrazdu a docela dost zeleza. Takze taham mrtvy tahy, drepy, bench, shyby. Proste silovej zaklad. Ty muzes zatim cvicit s vlastni vahou, to pro zacatek bohate staci. Jeste k tomu pridej cviky na brichu, abys nedostal do svalove disbalance. A jak rikam, utikej se nekam prihlasit.


jo chci druhej měsíc prázdnin, protože budu ten první makat :( a zase se přihlasit a měsíc nechodit je k hovnu.. já taky cvičím vlastní vahou, protože do posilovny se mi chodit nechce tak využívám všeljakých možných prostorů u nás ke cvičení.
Techniky rukou cvičím mlátění do zaclony jak to popisocval někdo v jednom článku tady na t+hlech stránkách prostě do toho furt buším a po čase prostě až budu cítit únavu končetin tak do toho se začnou zapojovat boky a to je prej správný uder, takhle se to prej je potřeba naučit, to samí s kopy...


Nevím co nebo u koho cvičíš, ale mlácení do záclony, no nevím nevím :roll: Takže mlátíš 10 min bez používání boků a až jseš unavenej,tak začínáš používat boky? :Da jak cvičíš kopy, do peřin?Tu techniku rukou musíš mít asi fakt správnou. 8) no a ty kopy.Asi přejdu na tuhle metodu.Moc tomu asi nerozumíš Franz
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 12:19

BTW: Kung-fu je pekny bojovy sport :lol: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod khooca » pon 16. čer, 2008 12:21

ghekon píše:BTW: Kung-fu je pekny bojovy sport :lol: :lol: :lol:
Proč ne? Nasadím bambule, suspik a už je :D
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod luen » pon 16. čer, 2008 12:25

ghekon píše:BTW: Kung-fu je pekny bojovy sport :lol: :lol: :lol:


Ano kung fu je bojovy sport ... treba takova disciplina sanda :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 12:26

khooca: :lol: :lol: To je potom mma krasne bojove umeni rozvijejici duchovní stránku stejnou merou jako fyzickou :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » pon 16. čer, 2008 12:30

Tweety píše:
Franz píše:
rexob píše:Zasadne bych ti doporucil co nejdrive navstivit overeny oddil BU, BS kde jenom nebouchas do vzduchu. Ale po case si i zasparujes. A meli by mit dostatek vybaveni. Mno k temu cviceni doma. Nedokazu si predstavit jak cvicis techniky rukou a nohou, ale s prominutim se na to vyser. Tohleto te vsecko maj naucit v klubu. Jediny co muzes udelat, jak rikas je to posilovani. At uz v posilce nebo doma. Ja cvicim doma, bo mam stojany, lavicku, hrazdu a docela dost zeleza. Takze taham mrtvy tahy, drepy, bench, shyby. Proste silovej zaklad. Ty muzes zatim cvicit s vlastni vahou, to pro zacatek bohate staci. Jeste k tomu pridej cviky na brichu, abys nedostal do svalove disbalance. A jak rikam, utikej se nekam prihlasit.


jo chci druhej měsíc prázdnin, protože budu ten první makat :( a zase se přihlasit a měsíc nechodit je k hovnu.. já taky cvičím vlastní vahou, protože do posilovny se mi chodit nechce tak využívám všeljakých možných prostorů u nás ke cvičení.
Techniky rukou cvičím mlátění do zaclony jak to popisocval někdo v jednom článku tady na t+hlech stránkách prostě do toho furt buším a po čase prostě až budu cítit únavu končetin tak do toho se začnou zapojovat boky a to je prej správný uder, takhle se to prej je potřeba naučit, to samí s kopy...


Nevím co nebo u koho cvičíš, ale mlácení do záclony, no nevím nevím :roll: Takže mlátíš 10 min bez používání boků a až jseš unavenej,tak začínáš používat boky? :Da jak cvičíš kopy, do peřin?Tu techniku rukou musíš mít asi fakt správnou. 8) no a ty kopy.Asi přejdu na tuhle metodu.Moc tomu asi nerozumíš Franz


nn, říkám že sem amater..
přečti si tenhle článek a hlavně to dole kopy a udery.
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... =0&thold=0
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tweety » pon 16. čer, 2008 12:47

ale bouchat do záclony a po únavě rukou přidat boky?Neměl bys lepší bouchat a rovnou pužívat boky,Třebe zažít pomalu na uvolněnost a techniku a pak přidávat sílu?
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod khooca » pon 16. čer, 2008 12:57

ghekon píše:khooca: :lol: :lol: To je potom mma krasne bojove umeni rozvijejici duchovní stránku stejnou merou jako fyzickou :lol: :lol:
Hele ve finále je to všechno mma. Teda krom aikida :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 13:04

khooca: Jako ve srovnani s jinymi bu nevidim duvod urazet aikido :twisted: :twisted: :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 16. čer, 2008 13:13

ghekon píše:khooca: :lol: :lol: To je potom mma krasne bojove umeni rozvijejici duchovní stránku stejnou merou jako fyzickou :lol: :lol:


To asi ne, ale muzes se stavet na nasem treninku sanda :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 13:24

luen: Sanda uz je neco jineho :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 16. čer, 2008 13:31

ghekon píše:luen: Sanda uz je neco jineho :lol:
Ne neni, sanda je soutezni disciplina kung fu skol ... uz jsem to psal :wink: ale muzes se stavet i na nasem treninku wing chun kung fu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků