rattanové tyče na FMA

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

rattanové tyče na FMA

Příspěvekod KUF » pon 16. čer, 2008 15:01

Ahoj všichni,
zajímalo by mne kde kupujete svoje tyče na FMA ? Viděl jsem nějaké v různých intr shopech, ale cenově mě nějak neseděli. Jaká je asi vůbec podle vás dobrá cena? Taky mě zajímá, staráte se nějak o svoje tyče :-) ? Jako nějaká údržba, apod.

A vůbec existuje nějaká "ryze česká náhražka" z místních lehce obnovitelných zdrojů?
díky
kuf
KUF
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

 

Re: rattanové tyče na FMA

Příspěvekod luen » pon 16. čer, 2008 15:04

KUF píše:Ahoj všichni,
zajímalo by mne kde kupujete svoje tyče na FMA ? Viděl jsem nějaké v různých intr shopech, ale cenově mě nějak neseděli. Jaká je asi vůbec podle vás dobrá cena? Taky mě zajímá, staráte se nějak o svoje tyče :-) ? Jako nějaká údržba, apod.

A vůbec existuje nějaká "ryze česká náhražka" z místních lehce obnovitelných zdrojů?
díky
kuf


Neco jako ratan tady neroste, ale v pohode je jasan, osika ... kolik se ti zda moc za ratanovou tyc?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod han » pon 16. čer, 2008 18:29

Ja používam z bukového dreva a tie sa nám osvedcili. Vydržia oveľa viac ako ratanky. Samozrejme použivam aj ratanové a z tých sú najlepšie nelúpanéObrázek U nas na Slovensku je to problem tazko sa zhanaju, ale u vas v Cechach to ma aj Hayashi aj ine obchody pripadne v kluboch kde sa trenuje si ich vedia zohnat. Treba vediet aj velkost aku potrebujes pretoze niektore su dlhe 66cm ine 70 cm. Co sa tyka osetrovania tak sa pouziva izolacna paska- lesklá cierna. Cena je podla mna vsade prehnana preto nie som ochotny platit 400 CZK za jednu ratanku ktoru by som s bukovou palicou roztrepal na jednom (lupanu) treningu :D Samozrejme trening s ratankou je ovela priemnejsi a nevybruje tak v rukach ale co uz..... Vydel som uz ceny aj za 4,9 EUR v nemecku a vyzerali celkom slusne ale kvoli postovnemu sa to velmi neoplati iba ked tak vacsie mnozstvo min 10 kusov.
Keby vedel niekto zohnat nelupane ratanky (70 cm) za 200 CZK nech mi da vediet :D
han
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 01. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pon 16. čer, 2008 22:55

No jestli jsi bouchal ratankou proti dubu, tak se nediv :lol: ratan vs ratan je good, ale jinak je to problem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod han » pon 16. čer, 2008 23:09

to je jasne, najlepsie je ked su obe tyce z rovnakeho materialu :D
han
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 01. srp, 2006 23:00

Příspěvekod KUF » úte 17. čer, 2008 10:16

han píše:Ja používam z bukového dreva a tie sa nám osvedcili. Vydržia oveľa viac ako ratanky. Samozrejme použivam aj ratanové a z tých sú najlepšie nelúpané. U nas na Slovensku je to problem tazko sa zhanaju, ale u vas v Cechach to ma aj Hayashi aj ine obchody pripadne v kluboch kde sa trenuje si ich vedia zohnat. Treba vediet aj velkost aku potrebujes pretoze niektore su dlhe 66cm ine 70 cm. Co sa tyka osetrovania tak sa pouziva izolacna paska- lesklá cierna. Cena je podla mna vsade prehnana preto nie som ochotny platit 400 CZK za jednu ratanku ktoru by som s bukovou palicou roztrepal na jednom (lupanu) treningu :D Samozrejme trening s ratankou je ovela priemnejsi a nevybruje tak v rukach ale co uz..... Vydel som uz ceny aj za 4,9 EUR v nemecku a vyzerali celkom slusne ale kvoli postovnemu sa to velmi neoplati iba ked tak vacsie mnozstvo min 10 kusov.
Keby vedel niekto zohnat nelupane ratanky (70 cm) za 200 CZK nech mi da vediet :D


Ahoj, za to bukové dřevo tě tví kamarádi na tréninku mají určitě rádi.
A taky tvoje klouby si po čase určitě řeknou : "vybrovala tak v rukach, ale co uz" :-)
Prave Hayashi aj ine obchody nabízejí uplně děsivou kvalitu za neskutečnou pálku a proto se ptám kde to lidi berou levnějš a kvalitnější matroš.
Taky potřebuju různé délky, od cca 70cm až tak do 2m cca, a třeba ta dlouhá to už je dost drahý, na to že jí rozlámu časem.
HAló, escrimadores :-), kde jste kdo :-)!?
KUF
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod han » úte 17. čer, 2008 10:29

na tie klby pouzivam aj ja ratanku :D
han
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 01. srp, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 17. čer, 2008 10:45

jestli se zajímáš o FMA opravdu hodně, tak asi někam chodíš a každý dobrý klub by měl mít vlastní zdroje. Ratanky jsou spotřební materiál a když cvičíš opravdu intenzivně není problém "spotřebovat" 1-2 za trénink.

Obrázek

Obrázek
Hlavní výhodou ratanu je že se neštípe do nebezpečných špiček, takže při sparringu nehrozí, že bude někdo probodnut jak upír :lol:
Dlouhý tyče sibatovky jsou trošku problematičtější, ale jde je taky sehnat.
Hlavně se na ty tyče moc nefixuj, je to jenom kus dřeva, který stejně za chvilku zničíš.
Když budeš chtít tak přes náš klub / www.pekiti-tirsia.cz / se daj určitě sehnat. Nejlepší je osobní návštěva. Ale protože kvalitní neloupaný manao ratan se shání docela blbě i na Filipínách tak rozhodně nechceme a nejsme nějaký velkododavatelé pro všechny. Ratanky se u nás daj sehnat za rozumnou cenu a ve velmi dobré kvalitě. Tzn že kdo má fakt zájem ať se zeptá na webu PTK a nebo se staví někdy na tréninku, pro ostatní je tady hayshi kde máte i hezký barevné kombinace :lol: Na mávání do vzduchu nebo předváděčky to věštinou lidem stačí a pro laiky i líp vypadá :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod KUF » úte 17. čer, 2008 10:59

jestli se zajímáš o FMA opravdu hodně, tak asi někam chodíš a každý dobrý klub by měl mít vlastní zdroje. Ratanky jsou spotřební materiál a když cvičíš opravdu intenzivně není problém "spotřebovat" 1-2 za trénink.

------- Ahoj, mám učitele, nemáme klub. Tyče se během cvičení nesnažíme zlomit , cvičíme s nimi.

Hlavní výhodou ratanu je že se neštípe do nebezpečných špiček, takže při sparringu nehrozí, že bude někdo probodnut jak upír :lol:
Dlouhý tyče sibatovky jsou trošku problematičtější, ale jde je taky sehnat.
Hlavně se na ty tyče moc nefixuj, je to jenom kus dřeva, který stejně za chvilku zničíš.

to se neboj :-), vyznávám jiného Boha :-), chci jen pozjišťovat vaše zkušenosti s použitím místích zdrojů a zajistit nějak levněji výbavičku

Když budeš chtít tak přes náš klub / www.pekiti-tirsia.cz / se daj určitě sehnat. Nejlepší je osobní návštěva. Ale protože kvalitní neloupaný manao ratan se shání docela blbě i na Filipínách tak rozhodně nechceme a nejsme nějaký velkododavatelé pro všechny. Ratanky se u nás daj sehnat za rozumnou cenu a ve velmi dobré kvalitě. Tzn že kdo má fakt zájem ať se zeptá na webu PTK a nebo se staví někdy na tréninku, pro ostatní je tady hayshi kde máte i hezký barevné kombinace :lol: Na mávání do vzduchu nebo předváděčky to věštinou lidem stačí a pro laiky i líp vypadá

a jo, tak já se možná stavím, mě ale teď přišla SZ s báječnou nabídkou 150-200 za kus, neloupané manao :-), takže asi spíš jen na čumendu, KUF
KUF
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer, 2008 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 17. čer, 2008 11:43

KUF píše:------- Ahoj, mám učitele, nemáme klub. Tyče se během cvičení nesnažíme zlomit , cvičíme s nimi.

tak to je jasný, že se je nesnažíme zlomit, ale prostě v rámci běžného cvičení když se cvičí trochu vícdynamicky (mpeg video 2MB) tak se ty tyče lámou. To je přece normální. Hokejisti si musej vyměňovat hokejky, boxeři vybouchaný rukavice a lidi od FMA prostě spotřebovávaj ratanky. Na trénink se zajdi klidně někdy kouknout, každej fanda FMA je vítaný.
A co tedy vlastně cvičíš? Můžeš klidně i jako SZ jestli to nechceš nějak veřejně prezentovat.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

 

.

Příspěvekod luen » stř 18. čer, 2008 9:29

Ahoj lidi, takze u nas ve skole jsou tyce z neloupaneho manaa rattanu. Prumer 2,5 - 3,5cm, ceny od 100-200kc 1/kus,, v tycich dlouhych 180cm, takze je moznost narezat jakoukoliv delku, kdyby nekdo projevil zajem kontaktujte prez SZ na irzounek.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron