Naucit sa bojovam >>problem zo strachu

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod Jendis » čtv 19. čer, 2008 18:31

přesně tak.... :!: :idea: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 19:53

ukropcany píše:Z mojej analýzy vyplýva, že sa fighter99 nevenuje BU so vznešenými ideálmi... :D to by použil KI :twisted:


:) ja mam jen samy vzneseny idealy :lol:

:lol: KI jo? :lol: na dalku zrovna ne? :lol: ze bych ukazal rukou a on by se v hroznych bolestech skacel k zemi :lol:
A ja pouzil KI,akorat ze vsechnu tu energii jsem presmeroval do svy pesti :lol:
Naposledy upravil fighter99 dne čtv 19. čer, 2008 20:08, celkově upraveno 1
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 19:54

Jendis píše:To nelze dělit na nějaké BU,nebo sebeobranu...tady platí,že jak trénuješ,tak bojuješ !!!! Nic víc,nic míň. :idea:


JJ,to je bez diskuzi.. :wink: Ja jen chtel rict ze reflexy muzes mit z jakyhokoliv BU\BS 8)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 20. čer, 2008 8:35

Franz: především můžeš mít nejtvrdší kondičku v okolí, ale když tvoje první reakce bude kotrmelec tak dostaneš steelkou do lebky :twisted:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Franz » pát 20. čer, 2008 13:55

Harutomo_Yasumizu píše:Franz: především můžeš mít nejtvrdší kondičku v okolí, ale když tvoje první reakce bude kotrmelec tak dostaneš steelkou do lebky :twisted:



:lol: kotrmelce sem dělal dycky na konci rvačky ale ted už s tím chci přestat :evil: :P
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod jox » pát 20. čer, 2008 13:57

Franz píše:
Harutomo_Yasumizu píše:Franz: především můžeš mít nejtvrdší kondičku v okolí, ale když tvoje první reakce bude kotrmelec tak dostaneš steelkou do lebky :twisted:

:lol: kotrmelce sem dělal dycky na konci rvačky ale ted už s tím chci přestat :evil: :P

To se nijak nevylučuje... :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod fighter99 » pát 20. čer, 2008 14:14

Harutomo_Yasumizu píše:Franz: především můžeš mít nejtvrdší kondičku v okolí, ale když tvoje první reakce bude kotrmelec tak dostaneš steelkou do lebky :twisted:


a pak to bude pokracovat dalsi hromadou kotrmelcu akorat ze na opacnou stranu :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Trian » pát 20. čer, 2008 21:39

4 figter99:

Bojové umenia vznikli práve preto, aby sa ľudia naučili brániť (alebo útočiť? :D ). Veľa ľudí na tvojom mieste by sa zachovalo inak a keby to zbadali policajti, skôr by riešili tvoj útok ako fakt, že teba aj tvoju sestru ohrozovali opilci a že mohlo dôjsť k niečomu horšiemu, to by ich netrápilo.
Každopádne ťa tvoj postoj a reakcia šľachtia ako bojovníka...

Nemal som na mysli to, že len človek, ktorý cvičí sebaobranu by sa vedel ubrániť proti útoku. Chcel som poukázať na to, že sebaobrana cvičencov na podobné situácie priamo pripravuje, takže vedia zväčša okamžite reagovať, kdežto niektorý cvičenci tradičných BU (kde je zápas vedený súťažnou formou, s istými pravidlami a rozhodcom) nie su na podobný stres pripravený a neuvedomia si, ako by situáciu mali riešiť (buď majú málo skúseností, strach, alebo iné zábrany).
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » pát 20. čer, 2008 21:45

Veľa ľudí ktorých poznám a ktorý by sa vedeli ubrániť sa napríklad boja útočníkovi ublížiť... A pritom najúčinnejšia obrana je agresívna obrana.

Ako hovorí jedno príslovie:
"Rob druhým to, čo by oni urobili tebe, ale urob to prvý."
resp.
"Kde sa dva tygre bijú, jeden zostane mŕtvy, druhý zranený."

Len keď človek prijme strach (lebo byť odvážny neznamená neznamená nemať niekedy strach, vyjmúc psychopatov a sociopatov samozrejme :D ) dokáže myslieť počas obrany aj na útok, nie len na útek.
A neublížiť útočníkovi, ktorý mi CHCE ublížiť??? Taký postoj nechápem... ale aj Ghándi tak niečo dosiahol, takže na tom monžo niečo bude.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod ghekon » pát 20. čer, 2008 21:52

Trian: Ono se to rika snadno, ale jedna vec je rozbit nekomu frnak v ringu, kde se na to pripravujes, vis o tom dopredu atd. a rozbit ho nekomu na ulici, pod uplne jinym stresem, jeste pokud jsi nenasilna povaha :idea:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Trian » pát 20. čer, 2008 22:03

4 ghekon:

To je pravda. Preto netreba na tréningoch cvičiť len kondíciu a techniku, ale aj psychiku. Klásť na ňu vyššie nároky, riešiť komplikované situácie, kým udalosti plynú. Nie len zápasovou formou.
Dobrým tréningom je modelovanie jednotlivých situácií a ich nasledovné riešenie.

Nemalý podiel má na tom určite ale postoj bojovníka. Ale to už je problém jednotlivca. Absolútny pacifista asi nebude trénovať agresívne BU, ale skôr si kúpi nejaký sprej...
Podľa môjho názoru je v každom človeku kus zvieraťa :twisted: . Len ho treba v kritickej situácii prebudiť, spustiť ochranný mechanizmus. Pre niekoho je to ľahšie, iný to vníma komplikovanejšie.
Je to len o psychike :!:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 2:31

Trian píše:Veľa ľudí ktorých poznám a ktorý by sa vedeli ubrániť sa napríklad boja útočníkovi ublížiť... A pritom najúčinnejšia obrana je agresívna obrana.

Ako hovorí jedno príslovie:
"Rob druhým to, čo by oni urobili tebe, ale urob to prvý."
resp.
"Kde sa dva tygre bijú, jeden zostane mŕtvy, druhý zranený."

Len keď človek prijme strach (lebo byť odvážny neznamená neznamená nemať niekedy strach, vyjmúc psychopatov a sociopatov samozrejme :D ) dokáže myslieť počas obrany aj na útok, nie len na útek.
A neublížiť útočníkovi, ktorý mi CHCE ublížiť??? Taký postoj nechápem... ale aj Ghándi tak niečo dosiahol, takže na tom monžo niečo bude.


Taky uz se mi stalo ze jsem stal proti presile, ohromnej naval adrenalinu a strachu,a ztuhnul jsem a nedokazal jsem udelat nic.. Az na posledni chvili jsem se vzpamatoval a sviznym krokem jsem mizel pryc...
Ale ted (posledni dobou) jsem se naucil fakt se nebat a klidne zautocit prvni.. Driv kdyz jsem stal proti nekomu a uz bylo jasny ze budou problemy, ale proste dokud on se do me nepustil tak jsem nezvlad zautocit,nedokazal jsem se mu podivat do oci a proste mu jednu vypalit.. Ale po tom incidentu s tim opilcem sem to nak prolomil a ted uz si verim ze kdyz zautocim jako prvni nejakou kombinaci, tak ze ten clovek to bud neustoji,nebo ho dostatecne odradim od utoku.. Taky jsem driv myslel na to: "Co kdyz to ustoji a akorat ho vic naseru?",ale ted uz ne,bud proste ho sundam,nebo on me... Sem flegmatik, ale nesnasim kdyz se me nekdo cizi dotyka,a zvlast kdyz je nalitej.. To ho nekolikrat upozornim at na mne nesaha,a jakmile vidim sebemensi naznak agrese,tak hned utocim... Neni to vzdy nejlepsi zpusob, radsi resim problemy bez nasili,ale kdyz to jinak nejde... :twisted: :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 2:33

Trian píše:Podľa môjho názoru je v každom človeku kus zvieraťa :twisted: . Len ho treba v kritickej situácii prebudiť, spustiť ochranný mechanizmus. Pre niekoho je to ľahšie, iný to vníma komplikovanejšie.
Je to len o psychike :!:


Jak uz tady nekde na diskuzich zaznelo,proste nahodit "mod KILLER" a uz to jede :twisted: :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 2:54

Trian píše:Veľa ľudí ktorých poznám a ktorý by sa vedeli ubrániť sa napríklad boja útočníkovi ublížiť... A pritom najúčinnejšia obrana je agresívna obrana.


To si mi pripomnel jeden zazitek asi dva dny tydny zpatky.. ME je sedmnact,takze jsem v jednom kuse na naky diskotece a tak... A proste tam se najde dost frajirku a provokateru.. A prave ty dva tydny zpatky me jeden takovej tahal na ferovku pred diskoteku.. Mel jsem s sebou kamose kterej je hrozne nenasilny povahy,ale od prirody je takovej udelanej,svaly ma,ramena siroky.. Ten frajirek tam mel naky kamose,tak rikam tomu svymu kamosoj at jde se mnou ven, jen abych tam nebyl sam, ze staci kdyz tam bude stat.. Ale on proste porad jen opakoval ze se prat nebude a ze nikoho mlatit uz vubec ne,a ze nechce aby mu nekdo neco udelal.. a proste neslo mu to vysvetlit ze jen chci aby tam delal psychologickej dojem... Pro nej to byla jenom vidina toho ze by mu nekdo mohl ublizit a proste nesel...
BTW,dopadlo to tak ze jsem nakonec sel sam, postavili se za me naky lidi ze kdyz se do toho bude nekdo motat tak ze se pridaj na moji stranu.. A ferovka skoncila tak ze jsem tomu machyrkoj rekl at me teda prasti prvni,ze mu davam moznost prvni rany,asi trikrat jsem mu to zopakoval... nak necekal ze tam jen budu stat a cekat az me prasti.. Nak ho to zaskocilo a nakonec z toho vycouval :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 8:06

fighter99 píše:
Trian píše:Veľa ľudí ktorých poznám a ktorý by sa vedeli ubrániť sa napríklad boja útočníkovi ublížiť... A pritom najúčinnejšia obrana je agresívna obrana.


BTW,dopadlo to tak ze jsem nakonec sel sam, postavili se za me naky lidi ze kdyz se do toho bude nekdo motat tak ze se pridaj na moji stranu.. A ferovka skoncila tak ze jsem tomu machyrkoj rekl at me teda prasti prvni,ze mu davam moznost prvni rany,asi trikrat jsem mu to zopakoval... nak necekal ze tam jen budu stat a cekat az me prasti.. Nak ho to zaskocilo a nakonec z toho vycouval :lol:


:lol: :lol: jo jo, to znám taky, to je furt huba plná keců a když mu ukážeš, že se ho nebojíš, tak ustupuje... demence
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 11:35

Franz píše:
fighter99 píše:
Trian píše:Veľa ľudí ktorých poznám a ktorý by sa vedeli ubrániť sa napríklad boja útočníkovi ublížiť... A pritom najúčinnejšia obrana je agresívna obrana.


BTW,dopadlo to tak ze jsem nakonec sel sam, postavili se za me naky lidi ze kdyz se do toho bude nekdo motat tak ze se pridaj na moji stranu.. A ferovka skoncila tak ze jsem tomu machyrkoj rekl at me teda prasti prvni,ze mu davam moznost prvni rany,asi trikrat jsem mu to zopakoval... nak necekal ze tam jen budu stat a cekat az me prasti.. Nak ho to zaskocilo a nakonec z toho vycouval :lol:


:lol: :lol: jo jo, to znám taky, to je furt huba plná keců a když mu ukážeš, že se ho nebojíš, tak ustupuje... demence


JJ,takovejhlech machyrku je vsude az az.. Vzdycky si hledaj obet na kterou si verej, ale jakmile videj odpor tak uz hazej zpatecku :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 11:47

Nebo mě serou dementi, který si s tebou domluvěj rvačku, nebo ti napíšou že ti rozbijou tlamu, že si na tebe počká tam a tam a koukáš pak tam sou 4 a dou do tebe všichni..... :x :? :evil:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 11:57

Franz píše:Nebo mě serou dementi, který si s tebou domluvěj rvačku, nebo ti napíšou že ti rozbijou tlamu, že si na tebe počká tam a tam a koukáš pak tam sou 4 a dou do tebe všichni..... :x :? :evil:


Tak to se da cekat.. normalni "ferovka" :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Trian » sob 21. čer, 2008 14:17

Mne sa už viac krát stalo, že som natrafil na bitkárov, či už jedného, alebo viacerých.

Prvý krát to bolo fajn. Mal som za sebou asi rok kung-fu, niekoľko rokov posilky, gymnastiky a prkouru. Myslel som si, že kto vie čo dokážem... Ale nedokázal som NIČ. Dostal som po papuli...
To mi otvorilo oči a zmenilo postoj k bojovým umeniam. Okrem kung-fu som začal trénovať aj kontaktné športy, psychiku...

Minule sa mi stalo, že nejaký namakaný týpek, trochu väčší ako ja obťažoval moju priateľku. Dal som mu jednoznačne najavo, aby sa otočil na päte a nechal ju na pokoji. Zareagoval agresívne, zdrapol za rameno svojho kamaráta a provokatívne ma drgol do pŕs. Nezľakol som sa (v ten večer som toho ani veľa nevypil :lol: ) a adrenalín mi príjemne stúpol do žíl. Len som sa na neho usmial, tak charakteristicky nepríjemne... Asi nečakal, že sa mu budem smiať do tváre. Našťastie mal rozumného kamaráta a ten ho odtiahol preč.
Netvrdím, že by som ich obidvoch zmlátil ako žito (aj keď asi áno :twisted: ), ale s priateľkou tam bol aj jej spolužiak a s ním pár kickboxerov, takže by som určite nezostal sám.

Často sa konflikt skončí skôr ako začal. Len netreba nariekať a tváriť sa ako ľahká obeť. Niekedy stačí tvrdý pohľad (to je ako z nejakého filmu :D ) a útočník sa stiahne späť.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 14:36

Trian píše:Mne sa už viac krát stalo, že som natrafil na bitkárov, či už jedného, alebo viacerých.

Prvý krát to bolo fajn. Mal som za sebou asi rok kung-fu, niekoľko rokov posilky, gymnastiky a prkouru. Myslel som si, že kto vie čo dokážem... Ale nedokázal som NIČ. Dostal som po papuli...
To mi otvorilo oči a zmenilo postoj k bojovým umeniam. Okrem kung-fu som začal trénovať aj kontaktné športy, psychiku...

Minule sa mi stalo, že nejaký namakaný týpek, trochu väčší ako ja obťažoval moju priateľku. Dal som mu jednoznačne najavo, aby sa otočil na päte a nechal ju na pokoji. Zareagoval agresívne, zdrapol za rameno svojho kamaráta a provokatívne ma drgol do pŕs. Nezľakol som sa (v ten večer som toho ani veľa nevypil :lol: ) a adrenalín mi príjemne stúpol do žíl. Len som sa na neho usmial, tak charakteristicky nepríjemne... Asi nečakal, že sa mu budem smiať do tváre. Našťastie mal rozumného kamaráta a ten ho odtiahol preč.
Netvrdím, že by som ich obidvoch zmlátil ako žito (aj keď asi áno :twisted: ), ale s priateľkou tam bol aj jej spolužiak a s ním pár kickboxerov, takže by som určite nezostal sám.

Často sa konflikt skončí skôr ako začal. Len netreba nariekať a tváriť sa ako ľahká obeť. Niekedy stačí tvrdý pohľad (to je ako z nejakého filmu :D ) a útočník sa stiahne späť.


Jak uz jsem psal, nektery typy jak videj odpor a ze by taky mohly dostat,tak to radsi vzdaj.. A s tim usmevem to taky znam, je to takova provokaterska vecicka, a docela to vykoleji.. Borec si mysli buhvi jak neni drsnej a jak se ho bojis a ty se mu zacnes smat do tvare :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron