Naucit sa bojovam >>problem zo strachu

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 21:36

fighter99 píše:
Franz píše:Nebo mě serou dementi, který si s tebou domluvěj rvačku, nebo ti napíšou že ti rozbijou tlamu, že si na tebe počká tam a tam a koukáš pak tam sou 4 a dou do tebe všichni..... :x :? :evil:


Tak to se da cekat.. normalni "ferovka" :lol:


:lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 21:37

Trian píše:Mne sa už viac krát stalo, že som natrafil na bitkárov, či už jedného, alebo viacerých.

Prvý krát to bolo fajn. Mal som za sebou asi rok kung-fu, niekoľko rokov posilky, gymnastiky a prkouru. Myslel som si, že kto vie čo dokážem... Ale nedokázal som NIČ. Dostal som po papuli...
To mi otvorilo oči a zmenilo postoj k bojovým umeniam. Okrem kung-fu som začal trénovať aj kontaktné športy, psychiku...

Minule sa mi stalo, že nejaký namakaný týpek, trochu väčší ako ja obťažoval moju priateľku. Dal som mu jednoznačne najavo, aby sa otočil na päte a nechal ju na pokoji. Zareagoval agresívne, zdrapol za rameno svojho kamaráta a provokatívne ma drgol do pŕs. Nezľakol som sa (v ten večer som toho ani veľa nevypil :lol: ) a adrenalín mi príjemne stúpol do žíl. Len som sa na neho usmial, tak charakteristicky nepríjemne... Asi nečakal, že sa mu budem smiať do tváre. Našťastie mal rozumného kamaráta a ten ho odtiahol preč.
Netvrdím, že by som ich obidvoch zmlátil ako žito (aj keď asi áno :twisted: ), ale s priateľkou tam bol aj jej spolužiak a s ním pár kickboxerov, takže by som určite nezostal sám.

Často sa konflikt skončí skôr ako začal. Len netreba nariekať a tváriť sa ako ľahká obeť. Niekedy stačí tvrdý pohľad (to je ako z nejakého filmu :D ) a útočník sa stiahne späť.


to sou zajímavý zážitky, takový dementy bych střílel... :evil:

to cvičení psychyky to by mě ale zajímalo... :wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 22:03

Franz píše:to cvičení psychyky to by mě ale zajímalo... :wink:


MAm pro tebe tip.. Vezmi si par kamosu,vezmete si rukavice(abyste se zbytecne nezranili) udelejte krouzek a ty bez doprostred. A dohodnete se ze oni vsichni najednou pujdou do tebe. Musis jim rict ze do tebe musej porad mlatit,ze dokud se nedostanes pryc porad rezou..(snad te neumlatej kdyby ses fakt nedokazal dostat z toho krouzku) Musis to mit na mysli, ze neprestanou. ze se musis dostat pryc jinak te domlatej. At na tebe behem toho utoku rvou.. Sproste rvou,je to taky psychickej natlak...
Tahle situace se aspon z casti priblizi stresu ve skutecny situaci,ale chtelo by to pouzit lidi ktery neznas,ptz u kamosu budes mit porad v podvedomi to ze ti neublizej...
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 22:30

fighter99 píše:
Franz píše:to cvičení psychyky to by mě ale zajímalo... :wink:


MAm pro tebe tip.. Vezmi si par kamosu,vezmete si rukavice(abyste se zbytecne nezranili) udelejte krouzek a ty bez doprostred. A dohodnete se ze oni vsichni najednou pujdou do tebe. Musis jim rict ze do tebe musej porad mlatit,ze dokud se nedostanes pryc porad rezou..(snad te neumlatej kdyby ses fakt nedokazal dostat z toho krouzku) Musis to mit na mysli, ze neprestanou. ze se musis dostat pryc jinak te domlatej. At na tebe behem toho utoku rvou.. Sproste rvou,je to taky psychickej natlak...
Tahle situace se aspon z casti priblizi stresu ve skutecny situaci,ale chtelo by to pouzit lidi ktery neznas,ptz u kamosu budes mit porad v podvedomi to ze ti neublizej...


no tak to je zajímavý, to ybch si i zkusil, jenomže problém je ten, kde seženu lidi... ono kdybych někoho sehnal tak nemam zaručený že kdybych se probojoval z obklíčení že by do mě nešli, ale jako fakt tohle bych zkusil :)
díky
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » sob 21. čer, 2008 22:39

Franz píše:
fighter99 píše:
Franz píše:to cvičení psychyky to by mě ale zajímalo... :wink:


MAm pro tebe tip.. Vezmi si par kamosu,vezmete si rukavice(abyste se zbytecne nezranili) udelejte krouzek a ty bez doprostred. A dohodnete se ze oni vsichni najednou pujdou do tebe. Musis jim rict ze do tebe musej porad mlatit,ze dokud se nedostanes pryc porad rezou..(snad te neumlatej kdyby ses fakt nedokazal dostat z toho krouzku) Musis to mit na mysli, ze neprestanou. ze se musis dostat pryc jinak te domlatej. At na tebe behem toho utoku rvou.. Sproste rvou,je to taky psychickej natlak...
Tahle situace se aspon z casti priblizi stresu ve skutecny situaci,ale chtelo by to pouzit lidi ktery neznas,ptz u kamosu budes mit porad v podvedomi to ze ti neublizej...


no tak to je zajímavý, to ybch si i zkusil, jenomže problém je ten, kde seženu lidi... ono kdybych někoho sehnal tak nemam zaručený že kdybych se probojoval z obklíčení že by do mě nešli, ale jako fakt tohle bych zkusil :)
díky


no kdyby do tebe sli,tak bys hold pak musel utikat :lol: aspon bys zazil fakt ten stres :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Franz » ned 22. čer, 2008 8:12

no jasný, ale stejně bych radši zůstal u kámošů, ale zase u nich víš, že se ti toho moc nestane, ale náhoda je blbec...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fighter99 » ned 22. čer, 2008 10:52

Franz píše:no jasný, ale stejně bych radši zůstal u kámošů, ale zase u nich víš, že se ti toho moc nestane, ale náhoda je blbec...


Tady v tom nejde o to aby ti nekdo ublizil nebo aby te "domlatili", ale ciste jen o to, aby to bylo co nejblizsi realny situaci, aby sis zkusil jestli uneses ten naval stresu,strachu a adrenalinu.
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod migli » ned 22. čer, 2008 14:17

chlapci, vynalezate kolo :wink: zajedte si na seminar kluku od www.rbsd.cz
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod fighter99 » ned 22. čer, 2008 14:47

migli píše:chlapci, vynalezate kolo :wink: zajedte si na seminar kluku od www.rbsd.cz


Ja nejsem odbornik pres trenink psychiky,byl to jen takovy tip.. Samozrejme ze kdyby jel na nejaky odborny seminar, udelal by lepe :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Trian » ned 22. čer, 2008 15:04

Cvičenie psychiky: My to na tréningoch robíme tak, že "obeť" (teda ty) stojí na mieste ako soľný stĺp a sparring partner do neho dlaňami jemne boxuje, naznačuje údery, kopy techniky a obeť sa nesmie ani pohnúť, brániť, žmurkať (musí si zachovať pokoj).
Ďalej sú tu cvičenia základných techník v extrénmych podmienkach - kedy útočník kričí, beží v plnej rýchlosti ako vlak a pod.
Modelové situácie sú tiež veľmi dobré. Napríklad minule sme mali tréning v garáži. Útočnici boli skrytý a ako si človek vykračuje krížom cez garáž k svojmu autu, napadajú ho útočníci a on musí okamžite reagovať.
Atd.....

Ten boj v skupinke ani nie je na psychiku, ako skôr na zlepšenie únikových schopností :lol:

Odporúčam ísť na seminár, tam je to väčšinou ukážka toho najlepšieho, veľa to dá a cvičenia môžte preniesť do svojho gymu. Ja spomínam na semináre s rusmi a izraelčanmi ako na nejlepšie tréningy...
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » ned 22. čer, 2008 19:40

to sou všechno mrtě zajímavý věci... jenže nelze sehant lidi, snad až budu chodit do toho klubu, ale přemýšlím, že se vys*** na prázdniny až a pudu tam už ted :wink: :P
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » ned 22. čer, 2008 23:27

To je najlepšie možné rozhodnutie :lol:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » pon 23. čer, 2008 13:14

Trian píše:To je najlepšie možné rozhodnutie :lol:


jj asi jo... jj jsem celkem zvědavej...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků