karate-styly

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » úte 24. čer, 2008 12:34

druss píše:to je prave ono vis nekdy pouzijes to a jindy toto RBR ?? asi chces byt vtipnej tak to potom jo jinak kumite neni sebeobrana to vi kazdej ze a to ze je na chvili spustis z taktickych duvodu jetse neznamena ze to delas porad nebo ze nic jineho neumis nebo ne ???


Ok! Netvrdím, že nic neumíš, ale když nahazuješ termíny z shikake-wazy, tak není od věci jim trochu rozumět.
Jinak ti zápasnici nic z taktických důvodů dolů nepouštěli, ti jsou tak zvyklý bojovat. Možná jsou dost dobří, aby to stihli. Nicméně jsem na to poukázal, že to nelze bezhlavě kopírovat.

RBR
Naposledy upravil RBR dne úte 24. čer, 2008 14:15, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod druss » úte 24. čer, 2008 12:39

tim kopirovanim nezbyva nez souhlasit :-) ale koukanim a kopirovanim se clovek uci :-)
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod RBR » úte 24. čer, 2008 14:23

druss píše:tim kopirovanim nezbyva nez souhlasit :-) ale koukanim a kopirovanim se clovek uci :-)


Pravda, pravdoucí:D, ale BU musíme mezi koukání a kopírování vložit určitou dávku skepticismu a kontrolních mechanismů, než se začneme učit. Podvodníků je mezi námi dost (tím nemířím na tebe ani na účastníky klipu).

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod druss » úte 24. čer, 2008 14:57

jasná páka kemo :-)
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod KAMINARI » stř 25. čer, 2008 7:36

Cvičenci BU , BS by se měli ptát PROČ, a učitel by měl odpovídat PROČ to a ono se dělá nebo nedělá takhle. Bez PROČ a PROTO by to nešlo :?: :idea:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Moto » stř 25. čer, 2008 23:27

My evropane stale vsechno moc rozebirame a resime, coz na jednu stranu neni vubec spatne, ale na druhou stranu nas to zbavuje schopnosti nad vecmi vice premyslet. Ucitel je tady jiste od toho, aby nam odpovedel na nase otazky, ale nekdy nemusi byt tato odpoved verbalni. Odpvedi maji ruzne podoby. Proste chceme mit vse ted hned a nejlepe na zlatem podnose. Cvicim leta karate a jogu a nekdy jsem mel pocit, ze kdyz jsem se sveho ucitele na neco zeptal a on mi neodpovedel hned nebo vubec, ze to asi nevi...Az po case jsem pochopil, ze ucitel mi svym nezodpovezenim otazky vlastne pomohl. Odpoved prisla treba jindy nebo pri jine prilezitosti, ale ne tak, ze by se vratil k me otazce, ale tak, ze neco zacal vysvetlovat a pri tom, tam byla vlastne ta odpoved. Muj ucitel vi velmi mnoho, to vim jiste, ale ne vzdy mi odpovi hned ted. Nekdy mi rekne jen "premyslej"... Jindy mluvi sam od sebe a odpovida hned.
Nemam ted na mysli nejakeho pseudoucitele, ktery nevi ani co je za den, to fakt ne...
Muj ucitel proste jezdi do Azie za svym ucitelem a tam to tak je...
My jsme proste jini. Ted mi nedas presnou odpoved? Tak ja jdu jinam...Nekdy je dobre byt trochu trpelivy. Urcite kazdy znas pozna dutej bambus a pak ucitele, ktery ma vedomosti a schopnosti...
Ptat se je ale velmi dobre, protoze kazda otazka znamena, ze ma clovek zajem. Kdyz je dobry ucitel, odpoved jiste prijde...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod graver » čtv 26. čer, 2008 8:29

Ona je ta pravda (jako obvykle) někde uprostřed. ®ák se má ptát a mistr má odpovídat - někdy třeba i neverbálně a nepřímo. Naše mentalita je ale od té asijské dost odlišná - evropan chce instatní řešení a nebude čekat, až se mu po x letech tvrdého drilu rozsvítí, co na tom ageuke vlastně dělal blbě (ostatně moc nevěřím, že i třeba v JPN to takto stále funguje, i když ty filmy mám moc rád :wink: ). Lepší než slovní odpověď je ukázka nebo nácvik, je dobré na něco přijít sám než slepě akceptovat to, co vidím/slyším, ale opačný extrém je odpověď typu "jen pilně cvič, až budeš cvičit xx let jako já, taky ti to dojde".
Nejhorší je, že tohle člověku někdy dojde opravdu až po těch xx letech :lol:
a někdy vůbec...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 8:53

JASNE DYT KARATE NENI O SLOVECH ALE O TRENINKU A SPRAVNEM VEDENI A VYVOJI KDYBY JA TRENOVAL JAKO MUJ UCITELA A JEHO UCITEL A JEHO UCITEL TAK SI NIKAM NEDOSTANEM DYT KARATISTI VYBIRALI CO JE UCINNE A CO NE A AZ POSLEDNI DOBOU SE STAVAJI PASKVILI TIPU TRENUJ TOTO ABYS ZA 5 LET UDELAL TOTO DRIV SI TO PRECE NEMOHL DOVOLIT MUSEL SE NAUCIT BRANIT HNED
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod jox » čtv 26. čer, 2008 9:21

druss píše:JASNE DYT KARATE NENI O SLOVECH ALE O TRENINKU A SPRAVNEM VEDENI A VYVOJI KDYBY JA TRENOVAL JAKO MUJ UCITELA A JEHO UCITEL A JEHO UCITEL TAK SI NIKAM NEDOSTANEM DYT KARATISTI VYBIRALI CO JE UCINNE A CO NE A AZ POSLEDNI DOBOU SE STAVAJI PASKVILI TIPU TRENUJ TOTO ABYS ZA 5 LET UDELAL TOTO DRIV SI TO PRECE NEMOHL DOVOLIT MUSEL SE NAUCIT BRANIT HNED

Ten tvuj příspěvek bez diakritiky a interpunkce se fakt blbě luští, příště si tu práci už asi nedám.

Ale: doufám, že tím "TAK SI NIKAM NEDOSTANEM" nemyslíš "VYVOJ" na kaťáky a kumiťáky, nebo tak něco. To by pak vážně bylo mnohem lepší necvičit jako tvůj učitel, ale jako učitel učitele tvého učitele. 8)

Také je fajn si uvědomit, že krok vývoje a krok degenerace od sebe jejich autor často neumí rozeznat. Jemu to třeba vyhovuje, ale už těžko odhadne, k čemu to povede v příští "generaci".
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 26. čer, 2008 9:46

Já se snažím cvičit dle toho co mně řekne moje tělo. Né každá poučka a předpis co a jak cvičit platí pro všechny, protože každý jsme tělesně i duševně jiný. Stejně tak rady od učitele. Dostanete je když je vhodná doba. :?:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 9:52

samozřejmě nemyslím vývoj katák -kumitak,

ale zase ne se snažit být tradičnější než ten předemnou

k degradaci nedojde pokud bude trenink zaměřen primárně na sebeobranu a stím související technický rozvoj (kata) a taktický rozvoj (kumite)


ale možná se pletu
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 26. čer, 2008 9:57

k degradaci nedojde pokud bude trenink zaměřen primárně na sebeobranu a stím související technický rozvoj (kata) a taktický rozvoj (kumite)

Zajímalo by mně, jestli cvičíte /kata a kumite/ sebeobranu zaměřěnou např. proti hákům kingeri atd. Většina klubů říká že učí karate zam. na sebeobranu a pouliční útoky vůbec nestuduje. Jak je to u Vás?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod jox » čtv 26. čer, 2008 10:02

druss píše:k degradaci nedojde pokud bude trenink zaměřen primárně na sebeobranu a stím související technický rozvoj (kata) a taktický rozvoj (kumite)

Ano, kdyby byl trénink zaměřený primárně na sebeobranu, nemohlo by dojít k tomuhle způsobu degenerace. Ale třeba zase k jinému. Podle mě poměrně snadno, když už (naštěstí) nejsme v době, kdy nám jde často o život, a není tedy nouze o skutečnou praxi, nejen ring.

No ale už raději nebudu chytřejší než rádio...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 10:05

KAMINARI píše:k degradaci nedojde pokud bude trenink zaměřen primárně na sebeobranu a stím související technický rozvoj (kata) a taktický rozvoj (kumite)

Zajímalo by mně, jestli cvičíte /kata a kumite/ sebeobranu zaměřěnou např. proti hákům kingeri atd. Většina klubů říká že učí karate zam. na sebeobranu a pouliční útoky vůbec nestuduje. Jak je to u Vás?



hele řešíme tady něco jiného nebo než mě nebo ne ?? :-)
jo jinak se snažíme trénovat proti tomuto "stylu" třeba sparingem s kamarády anebo řízeným nácvikem aplikací a poté sparingem s někým kdo trénuje PUPI :)

a jak trenuješ ty pro zajímavost ?? Kata or kumite ....
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod KAMINARI » čtv 26. čer, 2008 10:41

Omlouvám se. Nechtěl jsem tě naštvat.
U Nás zkoušíme ruzné druhy útoků a tak vím že například klasicky prováděné Juji Uke funguje proti klasickému Mae Geri, ale už né proti hospodské kopačce. Začali jsme do karate trošku vnášet techniky Ju Jitsu a některé pohyby v kata začali dávat celkem smysl/ viz první pohyb v Kanku Dai,První pohyb v Bassai Dai, Empi atd./
Každopádně jsem se tě nechtěl nějak dotknout, ale jen zeptat jestli se učíte bránit proti uličním útokům, nebo jen proti Oi tsuki nebo Mae Geri?
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod graver » čtv 26. čer, 2008 10:57

Kaminari: OT, ale nějaký seminář na tohle téma (tzn. co a jak z karate proti pouličním technikám) neplánujete? nebo kdybyste měli jeden trénink, zaměřený víc na tohle a bylo možné se přijít podívat...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gusep » čtv 26. čer, 2008 10:57

A nemyslite si ze cielom pri sebaorane v karate by malo byt predist utocnika, vystihnut jeho umysel, a podla toho trenovat? Potom je predsa jedno ako utoci, ci hakom, oi-tsuki, kingeri alebo flaskou na hlavu.. Tolko moje chapanie.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 10:58

jasné šak ja to beru :-) snažíme se trenovat tak jak to má byt :-)
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod druss » čtv 26. čer, 2008 10:59

Gusep píše:A nemyslite si ze cielom pri sebaorane v karate by malo byt predist utocnika, vystihnut jeho umysel, a podla toho trenovat? Potom je predsa jedno ako utoci, ci hakom, oi-tsuki, kingeri alebo flaskou na hlavu.. Tolko moje chapanie.



máš recht :-)
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod graver » čtv 26. čer, 2008 11:24

Gusep píše:A nemyslite si ze cielom pri sebaorane v karate by malo byt predist utocnika, vystihnut jeho umysel, a podla toho trenovat? Potom je predsa jedno ako utoci, ci hakom, oi-tsuki, kingeri alebo flaskou na hlavu.. Tolko moje chapanie.

... respektive už nebude útočit vůbec. Já to vždycky říkal, že ten bod nijukunu "Karate-ni sente nashi" si většina lidí vykládá špatně :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron