Jaké si vybrat bojové umění?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Jaké si vybrat bojové umění?

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 19:43

Vím, že na toto téma už je tu řada příspěků a každému se zdá jeho "styl" nejlepší. Každopádně jsem kdysi skončila s Wing Tsun Kung Fu, jojo to wing tsun, které patří pod EWTO, skončila jsem na třetím stupni, takže žádná sláva, ale něco jsem se naučila a teď jsem se rozhodla se k bojovému umění vrátit. Původně jsem uvažovala, že pro začátek na relaxaci třeba tai chi, pak že třeba escrimu, nebo jiný boj s tyčí, ale nakonec jsem se rozhodla, že chci opravdu bojovat. Poslední dobou mi do oka padlo ju jutsu. Přemýšlěla jsem i o boxu, ale pak mě to přešlo,nemyslím se, že bych to s mojí fyzičkou zvládla. Každopádně nemám zrovna moc času a ani nejsem zrovna při penězích, takže bohužel i tyhle faktory budou při mém výběru rozhodovat. Takže kdybyste někdo vědělo něčem, kde je trénink tak 2x týdně ve večerních hodinách a s rozumnou cenou, byla bych moc vděčná, ale samozřejmě, že mi nejde jen o to. Ráda bych styl, s menším zaměřením na kopy, spíše boj rukama, kde nejde ani tak o sílu, jako rychlost a taktiku. Díky za každý příspěvek.
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod ghekon » čtv 26. čer, 2008 20:01

Vale Tudo :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Jaké si vybrat bojové umění?

Příspěvekod luen » čtv 26. čer, 2008 20:11

risible píše:Vím, že na toto téma už je tu řada příspěků a každému se zdá jeho "styl" nejlepší. Každopádně jsem kdysi skončila s Wing Tsun Kung Fu, jojo to wing tsun, které patří pod EWTO, skončila jsem na třetím stupni, takže žádná sláva, ale něco jsem se naučila a teď jsem se rozhodla se k bojovému umění vrátit. Původně jsem uvažovala, že pro začátek na relaxaci třeba tai chi, pak že třeba escrimu, nebo jiný boj s tyčí, ale nakonec jsem se rozhodla, že chci opravdu bojovat. Poslední dobou mi do oka padlo ju jutsu. Přemýšlěla jsem i o boxu, ale pak mě to přešlo,nemyslím se, že bych to s mojí fyzičkou zvládla. Každopádně nemám zrovna moc času a ani nejsem zrovna při penězích, takže bohužel i tyhle faktory budou při mém výběru rozhodovat. Takže kdybyste někdo vědělo něčem, kde je trénink tak 2x týdně ve večerních hodinách a s rozumnou cenou, byla bych moc vděčná, ale samozřejmě, že mi nejde jen o to. Ráda bych styl, s menším zaměřením na kopy, spíše boj rukama, kde nejde ani tak o sílu, jako rychlost a taktiku. Díky za každý příspěvek.


Ja to shrnu:

nemas cas
nemas penize
nechces kopat, ale radeji taktizovat ... dej se na modleni :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod skiorh » čtv 26. čer, 2008 20:26

Ty Luene, proc to tem lidem delas ?! :lol:
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod khooca » čtv 26. čer, 2008 20:27

skiorh píše:Ty Luene, proc to tem lidem delas ?! :lol:
Protože se nudí :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod migli » čtv 26. čer, 2008 20:36

tak to zase nehrotte panove :wink:

ale i tak, porad plati to, co uz tu bylo milionkrat napsano: projdi si skoly ve tvem dosahu, a rozhodni se pomoci kombinace rozumu/instinktu.

jinak, pokud ti padlo do oka jujutsu, tak muzes na podzim zkusit kurz zenske sebeobrany, ktery bude otvirat M. Novak - www.jujutsu.cz . V kazdem pripade pocitej s tim, ze nikde nedostanes nic zadarmo - pronajem prostor neco stoji, cas ucitele take, o pomuckach nemluve. Tam, kde je 60 studentu sice kurzovne nemusi byt vysoke, ale pocitej s hromadnou vyukou.

Jeste jednu vec - zapamatuj si, ze pokud se chces naucit bojovat/branit se, tak nefunguje pristup 2x tydne prijdu na trenink, a pak vse pustim z hlavy. To uz se fakt dej radsi na modleni :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 20:37

ghekon píše:Vale Tudo :wink:


Zvláštní, když jsem zadala do vyhledávače vale tudo, zobrazila se mi stranka www.pentagym.net kde je hned dole odkaz na Dan Bartáka, kterého jsem poznala jako trenéra Wing Tsunu ve Strašnicích.
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » čtv 26. čer, 2008 20:43

risible: Ano, zacinal u WCH a potom se dal na BJJ, Vale Tudo a dnes je nekolikanasobnym mistrem CR v ultimatnich zapasech.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 20:49

Díky pánové za skvělé rady.
Ale ve chvíli, kdy máte na krku hypotéku, a pracujete ve zdravotnictví 12hodinové směny, nemáte čas a nemůžete si zrovna dovolit luxus.
Samozřejmě jsem nemyslela, že něco zadarmo, ale nemůžu si dovolit najednou vytavit 6000.
A k té "docházce" nemyslím si, že 2x týdně je tak málo. S Wing Tsunem jsem to tak praktikovala a nemyslím, že bych něco vypouštěla z hlavy.

A k tomu modlení, moc vtipné....
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod skiorh » čtv 26. čer, 2008 20:51

migli píše:Jeste jednu vec - zapamatuj si, ze pokud se chces naucit bojovat/branit se, tak nefunguje pristup 2x tydne prijdu na trenink, a pak vse pustim z hlavy. To uz se fakt dej radsi na modleni :wink:


souhlas ...

risible: Ja bych dodal, ze 2x tydne trenink neni problem, pokud jsi pripravena trenovat denne sama 8)
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

 

Příspěvekod ghekon » čtv 26. čer, 2008 20:53

skiorh: Tady je otazka, jestli chce risible trenovat pro sebe, fyzicku, zdravi, nebo pro to aby objizdela turnaje a vyhravala co se da, potom je 2x tydne skutecne malo. BTW: I kdyz ja nemam co mluvit, pro mne je 4-5x tydne malo :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 20:53

ghekon píše:risible: Ano, zacinal u WCH a potom se dal na BJJ, Vale Tudo a dnes je nekolikanasobnym mistrem CR v ultimatnich zapasech.


A taky js zapomnel napsat, ze je také velkým spisovatelem, tak jeho knízka je vázne vyborna :D
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 26. čer, 2008 20:55

skiorh píše:Ty Luene, proc to tem lidem delas ?! :lol:


Jsem srandista :wink: nemyslim to vazne 8) Ale uz mnohokrat se mi stalo, ze prisel novej zak k nam do skoly a vytasil se s tim, ze nema cas, nema penize a nechce se potit, tak jsem mu dal bibli a doporucil Jezise co by bodyguarda :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 20:57

ghekon:
No dobra otazka, proc chci trenovat, kvuli turnajum to rozhodne neni,spis mi to hrozne chybi..... ja vim asi blbej duvod
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » čtv 26. čer, 2008 20:58

risible píše:
ghekon píše:risible: Ano, zacinal u WCH a potom se dal na BJJ, Vale Tudo a dnes je nekolikanasobnym mistrem CR v ultimatnich zapasech.


A taky js zapomnel napsat, ze je také velkým spisovatelem, tak jeho knízka je vázne vyborna :D


Uz jsem o ni cetl, ale ta duchodkyne v knihovne mi ji odmita sehnat :lol: :lol: :lol:

edit: Proc by to mnel byt blby duvod? Ja si taky nedokazu predstavit, co bych delal misto treninku.
Naposledy upravil ghekon dne čtv 26. čer, 2008 21:02, celkově upraveno 2
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 20:59

luen: Chapu, nema cas penize nechce s potit.

Já mam malo casu, malo penez, potit se chci ale na kopy proste nemam talent a zkraceny vazy v levy noze :D
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 21:02

ghekon:

No musim rict, ze je docela dobra, nejakej mladik nekoho zabije a pak se dostne do takovy zvlastni reality a tam pochopi, ze je to normalni realita, akorat ji sestavil nejakej debil.... no vic psat nebudu, abych neprozradila pointu :D
Ale bavilo me to cist :D
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod skiorh » čtv 26. čer, 2008 21:07

luen píše:
skiorh píše:Ty Luene, proc to tem lidem delas ?! :lol:


Jsem srandista :wink: nemyslim to vazne 8) Ale uz mnohokrat se mi stalo, ze prisel novej zak k nam do skoly a vytasil se s tim, ze nema cas, nema penize a nechce se potit, tak jsem mu dal bibli a doporucil Jezise co by bodyguarda :wink:


hehe, to je slusny joke :) ale docela na miste ...
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod migli » čtv 26. čer, 2008 21:11

risible:

hele, zase si z nas nic nedelej, tady se rejpa a sije do kazdeho :lol: Je to tu takova mistni tradice :wink:

Opravdu doporucuji obehnout skoly a pokecat s trenery. Ono ted bohuzel nektere nebudou v provozu - predevsim ty, co funguji ve skolnich telocvicnach - ale lepsi neco nez nic, a na podzim obehnes zbytek. Valetudo si muzes vyzkouset take v www.skboxing.cz , ale pocitej s tezkym fyzickym zahulem.

Stastnou ruku pri vyberu, a dej vedet, jak ses rozhodla.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod risible » čtv 26. čer, 2008 21:16

migli píše:risible:

hele, zase si z nas nic nedelej, tady se rejpa a sije do kazdeho :lol: Je to tu takova mistni tradice :wink:

Opravdu doporucuji obehnout skoly a pokecat s trenery. Ono ted bohuzel nektere nebudou v provozu - predevsim ty, co funguji ve skolnich telocvicnach - ale lepsi neco nez nic, a na podzim obehnes zbytek. Valetudo si muzes vyzkouset take v www.skboxing.cz , ale pocitej s tezkym fyzickym zahulem.

Stastnou ruku pri vyberu, a dej vedet, jak ses rozhodla.


No ted jsem trochu uklidnila, ze to nebylo osobni :lol:
Kazdopadne mas asi pravdu, to bude nejlepsi, jen jsem se ptala, protoze se v tom zas tak nevyznam, tak abych dostala nejaky tipy. Kazdopadne fyzickyho zahulu se nebojim, i kdyz nic se nesmi prehanet :wink:

Jinak díky, neco pozjistim a pak dam vedet :-)
risible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků