Kyčle, kyčelní klouby

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Anonymní » sob 13. lis, 2004 9:36

Kocka: a co cvicis, taekwondo nebo wushu nebo ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Lee » sob 16. dub, 2005 20:47

Mám teď taky problem s kyčlí tak bych se chtěl zeptat jestli nema někdo z vás nějakou radu!Když kopnu přímí i obloukový kop tak se mi kyčel jakoby dostane mimo jamku a chvily trva nez se zase nahodi zpátky!je to jako kdyz me přeskakuje v kyčli!Kdybyste měl někdo nějakou radu tak napište!
Lee
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. pro, 2003 0:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Ninja » ned 17. dub, 2005 21:27

ja mam tiež problém. keď kopem mawashi alebo oblukový kop tak mi preskakuje klb v jamke.a dosť to puká. tak neviem či to je v zlej technike alebo ako? lebo si nechcem vydrieť kĺb a potom budem chodiť na vozíčku
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod xiexie » pon 18. dub, 2005 7:36

:idea: Jeste zpet k tem potizim s rozstepem, mrknete sem ( sorry jen v Anglictine ) http://www.stadion.com/column_stretch2.html atam je celkem hezky popsano jak zacit s rozstepem a jeste na http://www.stadion.com/column_stretch1.html je zajimave popsano proc si lide mysli ze nemuzou delat rozstep a jak si malym a velice jednoduchym testem overit, zda clovek muze docilit kyzeneho rozstepu. Jasne ze se tam neda souhlasit se vsim, ale jako navod je to dobre. :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Kyčle, kyčelní klouby

Příspěvekod Jayo » čtv 09. čer, 2005 20:16

Raptor píše:Kyčle budou asi opravdu spíš o pozici, takže se zeptej někoho zkušenýho, kterýmu ukážeš, co přesně děláš a kdy a kde přesně Tě to bolí - pak Ti může poradit. Každopádně se ale kolagenovým přípravkům nevyhýbej, týdně slupni alespoň pytlík želatinových potvor ;) Kloubům a šlachám to jenom prospěje ...

Hark píše:... ja treba zjistil ze opravdu POTREBUJU maso - treba jen jednou za tyden, ale bez neho pri cviceni chybi 'jiskra', gung - nebo jak to nazvat. Dravost.


No tak já maso nejím cca 13 let a jiskra ani dravost mi rozhodně nechybí - řekl bych, že spíš naopak ;)


A nestaci ked zozerem raz tyzdenne kura , a zjem to aj s chrupavkami?
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 10. čer, 2005 9:03

Lee a Ninja - Mám ten samý problém.. dokonce po asi 10 takto vedených kopech, kdy mi přeskakoval kyčelní kloub a jak jste říkali - pukal, tak mě pak ta kyčel docela dost dlouho bolela...

Ale po pořádném rozcvičení jsem podobné problémy neměl..

Problém je v tom, že bez rozehřátí a rozcvičky mi to nějak přeskakuje a to dokonce i při rozcičce jak kroužím nohou v kyčli :?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Sai_off-line

Příspěvekod Lee » pát 10. čer, 2005 18:36

No tak to jsme na tom stejně!Při tom kroužení mi to dělá taky ale když se pořádně rozehřeju tak je to v pohodě!
Lee
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. pro, 2003 0:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Sai » pát 10. čer, 2005 20:46

Lee - No jo.. ale co s tím?? :? :?: :?: :idea:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Sai » ned 12. čer, 2005 11:02

:? nikdo nic??? :?
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lee » ned 12. čer, 2005 15:39

Sai:_jo tak to netušim!Myslim si že u mě neni zase tak problem v kyčly jako ve vazech ,který nemám asi tolik vytrénovaný takže když kopnu tak to tahám hlavně kyčlí místo svalama a ta pak dostává pěknej záhul!Ted se snažim trochu posilovat tu oblast třísel a koupil jsem si i prášky který obsahujou Glukosamin!K nějakýmu zlepšení došlo ale nevim jestli to třeba není tim že sem víc opatrnej!Ukáže čas!
Lee
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. pro, 2003 0:00
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Sai » ned 12. čer, 2005 16:00

Určitě v tom budou hrát svoji roli i zkrácené vazy, protože jakmile se protáhnu do rozštěpu, tak podobné problémy nemám.... Možná že opravdu zde hraje čas, než se ty šlachy a vazy pořádně roztáhnou... :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

prekazkovy sed

Příspěvekod Anonymní » úte 26. črc, 2005 9:54

Ahoj,

taky mam problemy s kyclema - mam problem i s prekazkovym sedem (vim, ze je to prej nezdravy cvicit, nejde mi ani tak o to to cvicit jako o to, ze mam problem se do te pozice vubec dostat, coz je mozna to, co dobre ilustruje, kde je muj problem) - kdyz se posadim do te pozice (prava noha natazena, leva pokrcena), tak mam problem v tom, ze sedim na zemi jen pravou casti panve - leva na zemi neni :-( Kycel me proste dal nepusti (protazenej i zahratej snad jsem, k natazene noze se v pohode pritahnu) a sedim tak cely pokrouceny. Kdysi jsem byl u ortopeda, videl RTG a o zadnem problemu nemluvil. BTW kdyz jsem byl u fyzioterapeutu, rikali, ze vse je ok, ze zdravy uhel pro "rozstep" je 90 stupnu, jinak ze je to uz nezdrave (pry mam proste vic skakat, kdyz chci kopat nahoru :-)).

Neporadite nekdo?

Diky a ahoj!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 26. črc, 2005 10:58

nemas vic info o tom ze je ten sed nezdravy. Slysim to poprve a pro me je to jedna z nejoblibenejsich protahovacich technik.

tak at muzu za vcasu presta :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 26. črc, 2005 11:11

h píše:nemas vic info o tom ze je ten sed nezdravy. Slysim to poprve a pro me je to jedna z nejoblibenejsich protahovacich technik.

tak at muzu za vcasu presta :(


Viz: http://jyxo.cz/s?s=%22prekazkovy+sed%22&d=cz

Muze to pry poskodit koleno.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

coxa vara??

Příspěvekod Anonymní » úte 09. srp, 2005 20:27

hledal jsem trochu na netu a nasel jsem cosi o deformaci zvane coxa vara - mozna to s tim nejak souvisi?! - prej spatnej uhel kosti v kycli..mate nekdo blizsi info? jak se to projevuje/pozna? pred par lety jsem byl na ortopedii a nic podezrelyho nerikali, tak snad ok, ale stejne by me to zajimalo..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

rozstep - test

Příspěvekod phila » čtv 03. srp, 2006 13:30

Co se tyka kycli, rozstepu a podobne, na tomhle linku http://www.stadion.com/catalog&test.html je jednoduchy test, kterym se da (udajne) poznat, jestli mate na to udelat vubec nekdy rozstep. Osobne test (na side split) nezvladam - nedam boky a nohu do jedne lajny :-(, zacne to bolet a vystrelovat do kolena; ale nevim, jestli to nemuze byt necim jinym - mam totiz navic rozhaseny spodek zad (jo, rehabilituju se cvicenim).. - nemate s tim nekdo zkusenosti? Pripadne nemate doporuceni na nejakeho rozumneho prazskeho doktora/rehabilitaka, se kterym by se to dalo probrat?
phila
phila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. dub, 2005 23:00

Příspěvekod daitenshi » ned 29. čer, 2008 21:44

Spomínané problémy s kĺbami - konkrétne pukanie, obmedzená možnosť pohybu, bolesť pri nátlaku sú podľa mňa spôsobené nedostatočnou rozcvičkou a zahriatím tela. Treba sa najskôr riadne rozhýbať a keď spadne nejaká tá kvapka potu potom začať so strečingom. Po ňom by nemala byť žiadna bolesť ani pri nízkych postojoch.
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod player » ned 29. čer, 2008 22:41

Anonymní píše:
h píše:nemas vic info o tom ze je ten sed nezdravy. Slysim to poprve a pro me je to jedna z nejoblibenejsich protahovacich technik.

tak at muzu za vcasu presta :(


Viz: http://jyxo.cz/s?s=%22prekazkovy+sed%22&d=cz

Muze to pry poskodit koleno.


Pokud se to cvici chybne, pak ano, pak to neni zdrave.Jenze to plati u 90 procent vsech protahovacich cviku.
Obrázek
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod scout » pon 30. čer, 2008 16:27

kluci bavil jsem se pred casem s jednim klukem co mel vrozenou poruchu kycel kloubu a najednou prestaval chodit ...mel i berle....ve slovutnem motole mu nepomohli.......pomohla mu akupunktura...a mozna najaky soukr fyzioterapeut.....dneska normalne cvici...sice ne extremni freestayle.. :lol: :lol: .ale cvici.....predavam jak jsem dostal.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků