Potřeboval bych radu...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Potřeboval bych radu...

Příspěvekod Met-rix » ned 29. čer, 2008 16:27

Zdravím, hodně dlouho už přemýšlím o nějakém bojovém umění, ale díky více aktivitám, které jsem poslední rok měl (taneční, fotbal, škola) a také nedávnému zranění právě z fotbalu jsem nemel možnost se na nějaké dát, teď se cítím fit a rád bych začal s něčím takovým začal ... díval jsem se na netu o možnostech, které mi nabízí město, kde studuju - Uherské Hradiště. Našel jsem tento odkaz: http://www.mesto-uh.cz/cms/urad/odbory/odb_skol_sport/odd_sportu/sporty
a z nabídky bojové a silové sporty uvažuji teda o aikidu, judu, kick-boxu a taekwondo. Vím, že poradit mi moc asi nemůžete, protože výběr je individuální, ale rád bych se o těchto uměních dozvěděl něco víc.
Jsem obyčejny kluk, je mi 17 ... nemám rád konflikty a všechno se snažím řešit domluvou, i když vím, že mám někdy tzv. navrch, ale nerad bych se dočkal toho, aby někdo obtěžoval mou milou a já s tím nemohl nic dělat, jen ji odvést a nebo si nechat rozbít hubu, i když co by chlap pro ženu neudělal.
Jak jsem si tak o těch bojových uměních četl, tak mě nejvíce zaujalo Taekwondo a aikido, tesně za nimi judo ...
Byl bych rád kdyby jste se mi někdo ozvali a poslali mi třeba odkaz nebo napsali něco, co by mi pomohlo se rozhodnout a taky jednu odpověď a to na otázku, myslíte, že na obranu je vhodnější aikido nebo judo (které jsou považovány za spíše obranné bojové umění) nebo taekwondo, které je sice popisováno jako útočné, ale zas říká se nejlepší obrana je útok. Děkuju za odpovědi
Met-rix
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. čer, 2008 23:00

 

Příspěvekod Hosobiki » ned 29. čer, 2008 17:27

Jdi se podívat na tréninky 8)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jabberwocky » ned 29. čer, 2008 17:36

Hele, na tohle Ti nikdo stoprocentně neodpoví, protože každá husa chválí svoje peří. Napsalo se tady o tom mraky, ale obrázek si musíš udělat sám. Já jsem se rozhodl dělat BU před půl rokem a první, co jsem udělal, bylo, že jsem tři neděle poctivě pročítal zdejší thready, navštěvoval stránky škol, snažil se o nich najít reference, vyřazovat podvodníky. Když jsem si sestavil jakž takž representativní seznam co by mne mohlo zajímat, začal jsem školy obcházet. Chtěl jsem jich původně navštívit cca osm nebo deset, nakonec jsem zakotvil už ve čtvrté, kde mi sedla parta i učitel. Takže moje rada zní - nečekej, že Ti někdo řekne jak a co, a jdi informacím naproti. Přečteš toho tady i jinde fúru a postupně se Ti vytvoří obrázek. Podle toho se pak můžeš začít ptát konkrétních lidí na konkrétní věci a pak si školy obejít sám. Každá slušná škola má první jednu nebo dvě hodiny zdarma - zacvičíš si s nimi a uvidíš.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod daitenshi » ned 29. čer, 2008 18:03

Súhlasím, radšej sa choď pozrieť kto čo kde ako robí teda ako cvičí a sám si vyberieš, u mňa bol výber skôr náhoda - starý plagát v škole.. ale nebudem sa pýšiť vlastným perím, lebo aj keď sa mu nevenujem, podľa môjho názoru má najkrajšiu filozofiu obrany aikido..
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod migli » ned 29. čer, 2008 19:45

ahoj,

1) jsou tu uz tri vlakna o tom samem - a vsude se pise dokolecka totez: zajdi na trenink, uvidis.

2) co se tyka vhodonosti pro reseni konfliktu z mych zkusenosti - judo, kickbox. Nemohu soudit taekwondo pro sebeobranne ucely, ale na aikido zapomen rovnou.

3) priste klidne napis svuj dotaz do vlakna s obdobnym tematem - neni nutne vzdy zakladat nove.


Jeste jednu vec. Mas to kousek do Olomouce, tak si zavolej klukum z www.rbsd.cz , a dohodni si ze zajdes na trenink. Takova navsteva ti muze velice ujasnit, jak takovy fyzicky konflikt ve skutecnosti vypada, a pochopis jake formy treninku jsou lepsi/horsi.


Mej se a preji stastnou ruku pri vyberu.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Hosobiki » ned 29. čer, 2008 19:47

A na věci jako - na to a to zapomeň - kašli... zajdi si na ty tréninky :wink:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod daitenshi » ned 29. čer, 2008 20:10

migli píše:co se tyka vhodonosti pro reseni konfliktu z mych zkusenosti - judo, kickbox. Nemohu soudit taekwondo pro sebeobranne ucely, ale na aikido zapomen rovnou.


Z tvojho argumentu vyplýva, že máš aikido dobre preštudované keď ho neodporúčaš na sebaobranu..
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Met-rix » ned 29. čer, 2008 21:59

Všem vám moc děkuju, omlouvám se, že jsem zakládal nové téma ... procetl jsem par odkazu, ale nemel jsem moc cas, taky jsem moc nevedel jak to tu chodi, no kazdopadne si cas co nejdriv udelam a proctu co budu moct. :wink:
ještě jednou všem díky ;-)
Met-rix
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 29. čer, 2008 22:01

daitenshi píše:
Z tvojho argumentu vyplýva, že máš aikido dobre preštudované keď ho neodporúčaš na sebaobranu..


nechceš tu zase rozpoutat flame na téma aikido,že ne?!

Zkus se tu juknout po diskuzích o aikido......a uvidíš sám :wink:
A nejde jen o slova.....u lidí tu diskutujících jde i o praxi.

Co se týče sebeobrany,dostal tu nejlepší radu,kterou mohl...RBSD.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod daitenshi » ned 29. čer, 2008 22:30

Jendis píše:
daitenshi píše:
Z tvojho argumentu vyplýva, že máš aikido dobre preštudované keď ho neodporúčaš na sebaobranu..


nechceš tu zase rozpoutat flame na téma aikido,že ne?!

Zkus se tu juknout po diskuzích o aikido......a uvidíš sám :wink:
A nejde jen o slova.....u lidí tu diskutujících jde i o praxi.

Co se týče sebeobrany,dostal tu nejlepší radu,kterou mohl...RBSD.
Z čítania druhých príspevkov toho veľa nevyčítam :wink: napriek tomu ľudia dokážu mať z jednej veci milión dojmov - každý dojem je iný. Veď nie nadarmo sa hovorí sto ľudí sto chutí. :lol:
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod migli » pon 30. čer, 2008 0:41

daitenshi:

jsi vitan kdykoli mne presvedcit o opaku.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků