(kendó) nebo něco jiného??

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod boendall » ned 06. črc, 2008 12:33

a dala by se takovahle učebnice někde obstarat?? např: v elektronické podobě nebo v knižní?? na historicky šerm jsem jich našel plno a doma mam asi 2??,, ale u tohoto druhu B.U nevim kde mám čerpat poradte prosím :-)předem dikes
boendall
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03. črc, 2008 23:00

 

Příspěvekod patrik » ned 06. črc, 2008 12:57

boendall píše:(...)nevim kde mám čerpat(...)


V dódžó :idea:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Hosobiki » ned 06. črc, 2008 13:21

boendall píše:a dala by se takovahle učebnice někde obstarat?? např: v elektronické podobě nebo v knižní?? na historicky šerm jsem jich našel plno a doma mam asi 2??,, ale u tohoto druhu B.U nevim kde mám čerpat poradte prosím :-)předem dikes


učebnice nejsou a když jsou tak jsou fajn tak maximálně pro někoho, kdo už to delší dobu cvičí... a rozhodně ne proto, aby se podle nich učil nějaké nové techniky... právě proto jsem narážela na ty "pochybné zdroje" u evropského... sice se v tom nevyznám, ale... ten se cvičí jenom podle manuálů, že?
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod boendall » ned 06. črc, 2008 13:23

ne ja jsem jen chtel nahlednout co se vlastne v kendu učí atd,,, vic nic
boendall
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Hosobiki » ned 06. črc, 2008 16:57

Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hosobiki » ned 06. črc, 2008 17:00

každopádně si neodpustím malý spamík http://www.katorishintoryu.cz/index.php 8)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 0:33

boendall píše:ne ja jsem jen chtel nahlednout co se vlastne v kendu učí atd,,, vic nic


par videi pro zajimavost, co kendo obsahuje

http://www.youtube.com/watch?v=XWzdIpayeFk (kendo kata)
http://www.youtube.com/watch?v=IPKLaE3N5Oc&feature=user (ukazka technik)
http://www.youtube.com/watch?v=RSFZfts9Av0&feature=user (ukazka technik)
http://youtube.com/watch?v=LJPRg2zzWHc (trenink)
http://www.youtube.com/watch?v=UDqUgLvZMzw (volny trenink)
http://www.youtube.com/watch?v=mo2jEZJr ... re=related (zapas)

Neco malo o Kendo se dotes na http://www.kacubo.cz/okendo.htm nebo na http://cs.wikipedia.org/wiki/Kendo
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 07. črc, 2008 13:23

4 Hosobiki.....no,nevím,jak přesně myslíš svá slova o pochybném a "ne moc požitelném" šermu(podle manuálů)...ale stačí,když se objevíš na setkání lidí z BU.cz se zbraněmi a jsem Ti k dispozici.Můžeme porovnat a vyzkoušet.... :wink:
Není to myšleno jako nějaká agresivní výzva,toho jsem dalek....prostě se rád poměřím s někým,kdo umí.....nevyhýbám se nikomu a ničemu. :wink: :twisted: Lepší než 1000 slov bude 5 minut na place...... :wink: :idea:


4Ingwe........je tu spousta lidí,kteří se ke scénickému šermu hrdě hlásí(páč jinak by z toho lidi měli,s prominutím,hovno)....a hlavně ses tou větičkou stal stejným tajtrlíkem,jako Ti,o nichž se tu s Hosobiki bavíte.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pon 07. črc, 2008 14:04

Jendis píše:4Ingwe........je tu spousta lidí,kteří se ke scénickému šermu hrdě hlásí(páč jinak by z toho lidi měli,s prominutím,hovno)....a hlavně ses tou větičkou stal stejným tajtrlíkem,jako Ti,o nichž se tu s Hosobiki bavíte.


:wink: jsem cekal kdy se ozves ... uz jsem chtel sam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 14:20

ingwe píše: jo a bacha-v čechách NIKDO nedělá scénický šerm. všichni dělají super ultra mega bojový účinný :lol:


IMHO jsou veskera prohlaseni v tomto duchu, tedy znevazujici jine styly, velmi hloupa a velmi nevhodna. Navic dost zbytecna. Vsem bych velmi doporucoval, aby se podobnych poznamek zdrzeli.

Neni snad lepsi snazit se misto provokovani neco zajimaveho dozvedet nebo sdelit?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 07. črc, 2008 14:41

Říkám si, jestli ingwe jen a pouze nepotvrdil to, co napsal Picard už na začátku:

Nikdo z nas tu nema dostatek zkusenosti, aby mohl vynaset podobne soudy.


Tedy, že nemá moc význam hodnotit něco, co člověk dostatečně nezkoumal, tj. necvičil to. To pochopitelně nebrání nikomu v tom mít na věc názor ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » pon 07. črc, 2008 14:56

4 Luen - byl jsem mimo net....až dnes jsem mohl.... (mám takovej pocit,že Ingweho jsem už onehdá zval-hledal nějaký způsob sparringu-potom ale vycouval....bo se pletu?)

4 Picard- samozřejmě máš,Tome,pravdu..... :wink:


Já jsem svá tvrzení v tomhle auditku postavil na svých zkušenostech a hlavně,na už okem viditelných rozdílech mezi školou ©panělskou a Italskou a tím,co jsem kdy viděl z japonských stylů šermu.Už jen typ zbraně a její držení....některé kryty výše uvedených škol třeba japonským mečem neuděláš,páč to prostě nejde. Naopak škola Německá v jistém směru jest podobná(laicky řečeno).
Picarde,Ty jsi koketoval se šermem sportovním a teď cvičíš japonský šerm. Můžeš alespoň popřemýšlet,jestli zrovna v těchto zmíněných,nenajdeš nějakou podobnost?????Mně se totiž "na oko" zdají úplně o něčem jiném(ale ano,je pravda to,o čem jsem si povídali vejš).


Mimochodem,k úplnému přerušení přenosu evropského šermu nikdy nedošlo......ve ©panělsku,Anglii a Francii stále existují školy,kde se vyučuje šerm bez přerušení.Stejně,jako v Japonsku. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ingwe » pon 07. črc, 2008 15:27

zapoměl jsem že se tu nesmí vtipkovat. tímto se omlouvám všem které jsem urazil a doufám, že tímto předejdu všem uraženým výzvám na souboj. ave.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 15:29

Jendis píše:4Já jsem svá tvrzení v tomhle auditku postavil na svých zkušenostech a hlavně,na už okem viditelných rozdílech mezi školou ©panělskou a Italskou a tím,co jsem kdy viděl z japonských stylů šermu.Už jen typ zbraně a její držení....některé kryty výše uvedených škol třeba japonským mečem neuděláš,páč to prostě nejde. Naopak škola Německá v jistém směru jest podobná(laicky řečeno).


A jsme zase zpatky na zacatku - srovnavas neco, co jsi cvicil s necim, co jsi necvicil. Je neco co vidi oko, a to je povrchni dojem. Ale vyznam pohybu pochopis az cvicenim a nejakou aspon trochu vyznamnou praktickou zkusenosti. K cemu je nejake srovnani zalozene na povrchnich dojmech? Podle me naprosto k nicemu, protoze je zavadejici. Nic proti, ale ja bych se do techto veci nepoustel. K pochopeni je potreba poznani.

Picarde,Ty jsi koketoval se šermem sportovním a teď cvičíš japonský šerm. Můžeš alespoň popřemýšlet,jestli zrovna v těchto zmíněných,nenajdeš nějakou podobnost?????Mně se totiž "na oko" zdají úplně o něčem jiném(ale ano,je pravda to,o čem jsem si povídali vejš).


Sportovni serm jsem cvicil asi 3 roky. Podobnosti bych nasel urcite mraky, stejne tak rozdilu. Tezko se o tom nejak dal rozepisovat, pokud by te zajimalo, tak se spis zeptej na nejakou konkretni vec.

Abych dal priklad - co je treba velmi podobne v Kendo a ve sportovnim sermu je struktura vycviku, nebo spis jeji zacatek. Zacnes drilovat, praci nohou, postoje, presuny. Pak zakladni utoky. Pak prijdou na radu ruzne obranne a utocne techniky, ruzna specialni cviceni na rozvoj potrebnych schopnosti. Nasledne, az je uroven dostatecna, te pusti do cvicneho volneho souboje.
Naposledy upravil Picard dne pon 07. črc, 2008 15:32, celkově upraveno 1
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 15:30

ingwe píše:zapoměl jsem že se tu nesmí vtipkovat
Vtipkovat podle me klido, ale byl bych opatrny s vyberem toho, o cem.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 07. črc, 2008 15:47

4Picard-ne-e,sorry...nechtěl jsem se vracet zpět....jsem jen vysvětloval pohnutky svého tvrzení.
Ale OK...konkrétně(struktura výcviku je jasná-tam asi nic jiného nevymyslíš)....i když,nevím,jestli tohle znáš.....třeba Italská škola hodně pracuje se zárazy(znáš ten pojem?).....ptám se,páč sportovní šermíři do stran moc nechodí.

Kdyžtak od(p)ornější debatu necháme na setkání(s praktickou ukázkou) a já to tu už nebudu plevelit. :wink:

4Ingwe-výzva na souboj??Proč???Pozvání na setkání a "zablbnutí si" pořád platí.... :wink: Jak se k tomu postavíš Ty,je jen a pouze na Tobě.
A to vtipkování...ehm...vezmu-li kontext Tvého povídání s Hosobiki......potom se nediv,že jsem se ozval.Já osobně cvičím scénický šerm,ale myslím,že ho umím celkem dobře použít v praxi......je tu pár lidí,kterých se můžeš zeptat..... :wink: Případně,vyzkoušet sám. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 16:02

Jendis píše:Ale OK...konkrétně(struktura výcviku je jasná-tam asi nic jiného nevymyslíš)...

Prave ze tezko rict :-) Tipnul bych si, ze v jinych stylech to bude odlisne. Za sebe muzu rict, ze treba v Iaido je ta struktura jina. Tedy v tom, co cvicim ja.

Jendis píše:i když,nevím,jestli tohle znáš.....třeba Italská škola hodně pracuje se zárazy(znáš ten pojem?).....ptám se,páč sportovní šermíři do stran moc nechodí.

Zaraz neznam, ve sportovnim sermu jsem se timto terminem nesetkal. Mozna to tam je, ale rika se tomu jinak. Zkus popsat o co jde.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 07. črc, 2008 16:11

Záraz je(zjednodušeně) výpad do strany.....inkvartáta,imbrokáta,interciáta....jdeš z linie sokova útoku a necháváš mu tam svou čepel.....nejlépe,aby trefila hlavu.Ještě může jít jen o pohroz až po ofenzivní,kdy si nakročíš hodně,abys pěkně pichnul.
Právě si nejsem moc jist,jestli tohle ve sportovním šermu je....tuším jsme se o tom bavili,že sporťáci do stran nechodí.....a spolu jsme to tenkráte,bohužel,nezkusili(určitě ale zkusíme!!)......


Těžko říct???Já nevím....snad jen ten styl tý "rozzuřený babky"(nevzpomenu si na název)...tam je nechávaj nejdříve jen tlouct a řvát u toho(laicky řečeno,prosím,nechytat za slovíčka)....ale jinak .......no...je fakt,že japonskej šerm neznám,takže radši už nic nebudu komentovat.©koda,že tu není (a že na setkání nepřijde-i když,třeba next time jo) víc masakroidů od Vás,japonských šermířů.Musíš agitovat víc,Tome..... :wink: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » pon 07. črc, 2008 17:20

Jendis píše:Záraz je(zjednodušeně) výpad do strany.....inkvartáta,imbrokáta,interciáta....jdeš z linie sokova útoku a necháváš mu tam svou čepel.....nejlépe,aby trefila hlavu.Ještě může jít jen o pohroz až po ofenzivní,kdy si nakročíš hodně,abys pěkně pichnul.
Právě si nejsem moc jist,jestli tohle ve sportovním šermu je....tuším jsme se o tom bavili,že sporťáci do stran nechodí.....a spolu jsme to tenkráte,bohužel,nezkusili(určitě ale zkusíme!!)......
Mozna to tam je, ja se s tim nesetkal. Ale pokud to tam je, tak se to asi moc nepouziva, nevzpominam si, ze bych to nekdy videl.

Jendis píše:Musíš agitovat víc,Tome..... :wink: :lol: :lol: :lol:
Agitovat nebudu, kdo chce at prijde, kdo ne, tak ne.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hosobiki » pon 07. črc, 2008 18:14

Jendis píše:4 Hosobiki.....no,nevím,jak přesně myslíš svá slova o pochybném a "ne moc požitelném" šermu(podle manuálů)...ale stačí,když se objevíš na setkání lidí z BU.cz se zbraněmi a jsem Ti k dispozici.Můžeme porovnat a vyzkoušet.... :wink:
Není to myšleno jako nějaká agresivní výzva,toho jsem dalek....prostě se rád poměřím s někým,kdo umí.....nevyhýbám se nikomu a ničemu. :wink: :twisted: Lepší než 1000 slov bude 5 minut na place...... :wink: :idea:


4Ingwe........je tu spousta lidí,kteří se ke scénickému šermu hrdě hlásí(páč jinak by z toho lidi měli,s prominutím,hovno)....a hlavně ses tou větičkou stal stejným tajtrlíkem,jako Ti,o nichž se tu s Hosobiki bavíte.


No myslím to tak, že znám pár skupin lidí, kteří tvrí, že cvičí historický šerm a mezitím své informace mají bůhví odkud.. a přijde mi pochybné i cvičení podle knížek - i když ty knížky můžou obsahovat velmi cenné a přesné informace... mám ráda japonský styl, kde se info předává dál a dál (po "živé linii")... pokud vím, tak žádná taková přímá linie nikde v Evropě není, nebo je? (fakt se v tom nevyznám - takže se jenom ptám:) ) Jinak scénický šerm od malička miluju (jako divák) - takže proti němu žádná (ale ať to nikdo nevydává za něco, co to není...)

Nejsem si jistá, že jsem schopná svoje "schopnosti" presentovat na veřejnosti - za prvé jsem nešika a za druhé strašná stýďa :lol:

(a ingwe to tak nemyslel, pokud vím, tak má evropský šerm rád.. jenom prudí - jak je jeho zvykem, že? :lol: )
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků