Kapap a ulice.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Roman12 » úte 08. črc, 2008 9:37

Který ze systémů (kurzů) je odaptovaný na právní podmínky české ulice?.
Roman12
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 06. črc, 2008 23:00

 

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:45

Roman12 píše:Který ze systémů (kurzů) je odaptovaný na právní podmínky české ulice?.

Dobra otazka... :-) Jak to napsal NAIA, byt tebou bych se seznamil s pravni definici nutne obrany (paragraf 13) a krajni nouze (paragraf 14) a zasel se podivat na trenink oddilu, ktery o sobe prohlasuje, ze cvici sebeobranu. A pokud se ti neco nebude zdat (treba prave to dupnuti na hlavu), zeptal bych se instruktora. Pokud ti odsekne, ze je potreba reagovat VZDYCKY nekompromisne, pak bych se pomalinku vzdalil (aby jsi ho nepodrazdil, kdovi, jak by zareagoval) a utikal odtud, co ti nohy staci. Pokud ti da rozumne vysvetleni, zustan a trenuj. Ale pouzivej vlastni hlavu, protoze pak si za tebe nepujde sednout instruktor, ale ty...jasne jasne, pokud na tebe prijdou, protoze objasnenost bla bla bla...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 9:46

Makoto píše:Ale pokud jsi si jisty...no prosim, bran se jak uznas za vhodne...



Co tak vidím svět kolem sebe tak bych řekl pokud to nebude někde kde tě spousta lidí zná a může tě identifikovat tak policie ani s kamerama nevyšetří VĚT©INOU vůbec nic, nemaj jak tě identifikovat.

Samozřejmě že už dnes jsou pokročilý metody rozeznávání obličejů ale zatím pochybuju že by takhle někoho dostali.
Snímací technika kamer a její rozlišení na tohle nestačí.

Jinak nic osobního, uznávám že jsou i případy kdy by tě mohli dostat ale chtěl jsem upozornit že většina je podle mého takových kdy není šance jak by tě "dohledali" .
Naposledy upravil RUNAR dne úte 08. črc, 2008 9:50, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 9:50

RUNAR píše:
Makoto píše:Ale pokud jsi si jisty...no prosim, bran se jak uznas za vhodne...

Co tak vidím svět kolem sebe tak bych řekl pokud to nebude někde kde tě spousta lidí zná a může tě identifikovat tak policie ani s kamerama nevyšetří VĚT©INOU vůbec nic, nemaj jak tě identifikovat.

Samozřejmě že už dnes jsou pokročilý metody rozeznávání obličejů ale zatím pochybuju že by takhle někoho dostali.
Snímací technika kamer a její rozlišení na tohle nestačí.

Do toho nevidim, nemohu posoudit. Jak jsem rikal vsak na zacatku - ja osobne si peclive rozmyslim jak se budu branit, mam uz rodinu a hlavne chci videt vyrustat svou dcerku. Ale pokud se v tom vyznas a vis, ze te nenajdou, pro me za me ho treba rozsekej macetou za krivej pohled...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 9:59

Makoto píše:Ale pokud se v tom vyznas a vis, ze te nenajdou, pro me za me ho treba rozsekej macetou za krivej pohled...


Né Né Né Né

Vůbec mi nerozumíš, to je problém netových diskuzí.
Nejsem zastánce nějakých jatek, ale spousta lidí jsou hrozný svině a vyhledávaj jak někoho přizabít a někomu těžce ublížit a takový debilové si podle mě zasloužej svoje.
Na prvním místě je OBRANA vlastního zdraví, jestli mě potom velikou náhodou chytnou a následně budu mít nějaký potíže je hodně druhotný.
Záleží kde to je a jaká je situace.

P.S. Pořád píšeš že nechceš aby tě zavřeli, ale nepíšeš že to riziko je většinou hodně malý a riziko že tě někde dobijou na kašu je podle mě větší.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 10:12

Runar má pravdu...pokud se budeš rozmýšlet,jak se budeš bránit...no.....


A Jardo....zdrž se,prosím,komentářů třeba o nesmyslnosti dupání na hlavu...až budeš jednou v mele,kde jste třeba dva proti osmi,tak sakra nechceš,aby se Ti za prdelí zvednul někdo,o kom jsi byl přesvědčenej,že je out.....trochu mi přijde,že tu řešíš souboje jeden na jednoho,nějaký férovky.......
Pokud se o sebeobranu zajímáš tak,jak píšeš,měl bys vědět,že dnes se na sebeobranu kouká jinak,než před 10 lety. Agresor vybírá čas,místo a způsob útoku.Já mám setinky,abych reagoval....pokud udělá chybu.Když ne,tak mne smázne,ani neřeknu popel.A já se mám ještě bát,abych se ho nedotknul a neudělal mu auva???To nemyslíš vážně,že ne??......Jestli se to u Vás učíte takhle.....no potom potěš..... :roll:


4Lada- Já to chápu...taky píšu,že to chce hodně sebeovládání.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » úte 08. črc, 2008 10:39

Kluci teda vy po sobe jdete :lol:

Na jednu stranu souhlasim s Jendisem a Runarem a ze premyslet se v one situaci neda. Ale to se tu opakuje a opakuje stale dokola...

Na druhou stranu ale souhlasim i s Jardou, ze obcas Runar pise jak malej fracek, kterej doma pred plakatem karate kida mlati do skrine :roll: :twisted: :lol:

Ne, ja si myslim, ze vsichni zucastneni vite, ze pravda je tak trochu na obou stranach a proto diskutujete. Jindy diskuze obhajujete (vzdyt od ceho to tu je, ze?) a jindy zas pisete "zdrzte se komentaru", nebo "vice do SZ" a podobne. Zrejme ty diskuze berete jak se vam to hodi...

HOWG
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 10:39

Jendis píše:Runar má pravdu...pokud se budeš rozmýšlet,jak se budeš bránit...no.....


A Jardo....zdrž se,prosím,komentářů třeba o nesmyslnosti dupání na hlavu...až budeš jednou v mele,kde jste třeba dva proti osmi,tak sakra nechceš,aby se Ti za prdelí zvednul někdo,o kom jsi byl přesvědčenej,že je out.....trochu mi přijde,že tu řešíš souboje jeden na jednoho,nějaký férovky.......
Pokud se o sebeobranu zajímáš tak,jak píšeš,měl bys vědět,že dnes se na sebeobranu kouká jinak,než před 10 lety. Agresor vybírá čas,místo a způsob útoku.Já mám setinky,abych reagoval....pokud udělá chybu.Když ne,tak mne smázne,ani neřeknu popel.A já se mám ještě bát,abych se ho nedotknul a neudělal mu auva???To nemyslíš vážně,že ne??......Jestli se to u Vás učíte takhle.....no potom potěš..... :roll:


4Lada- Já to chápu...taky píšu,že to chce hodně sebeovládání.

Nedorozumeni - jak rekl Runar - to je problem internetovych diskusi, verim, ze osobne bychom si to vysvetlili rychleji a ke spokojenosti ostatnich (to co pises vyse je...neuplne pochopeni toho, co jsem rikal a dalsi vysvetlovani by jen vedlo k dalsim diskusim). Navrhuji to nechat byt a probrat toto tema, az se nekdy potkame :-)
Verim, ze jsme se dohodli na tom, ze je peclive potreba zvazit, jestli system ci styl zvenci je aplikovatelny na nase prostredi a hlavne premyslet o pouzitelnosti technik...vse ostatni je na rozmluvu f2f.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 10:46

Gino píše:Kluci teda vy po sobe jdete :lol:

Na jednu stranu souhlasim s Jendisem a Runarem a ze premyslet se v one situaci neda. Ale to se tu opakuje a opakuje stale dokola...

Posledni prispevek - nikde jsem nepsal, ze ma clovek premyslet az pri boji, ale ze se clovek ma ucit techniky adekvatni situaci. Souhlas, ze pri boji neni na filozovani cas nicmene prave proto se cvici sparring, modelovky, atd. Ja osobne mam problem s VYUKOU neadekvatnich technik, tot vse. Ale nechme to nekdy na f2f setkani. Treba ted trenuju thajsky box v jednom prazskem oddile a tam je princip: Co nejde silou, jde jeste vetsi silou....to jde trochu proti principum, ktere se ucime v jujutsu, ale na dva mesice to zkousnu :-) V MT mam problem, ze nemaji jemnejsi techniky, ale pred par tydny jsem zacal, treba tam budou :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » úte 08. črc, 2008 10:47

Makoto píše:Nedorozumeni - jak rekl Runar - to je problem internetovych diskusi, verim, ze osobne bychom si to vysvetlili rychleji a ke spokojenosti ostatnich (to co pises vyse je...neuplne pochopeni toho, co jsem rikal a dalsi vysvetlovani by jen vedlo k dalsim diskusim). Navrhuji to nechat byt a probrat toto tema, az se nekdy potkame

Jardo, nezlob se na me, ale pokud mohu vyjadrit svuj nazor (jako ze to na verejne diskuzi udelam), tak tohle se mi zda dost nestastny... kdyby se tu vsechno melo brat TAKHLE, tak muzem byt vsichni zticha a nic sem nepsat, protoze to vlastne nema smysl...

Jenze dost lidi to tu dela a me prijde (i kdyz jasne, tak tomu samozrejme neni) ze je to jen proto, aby se tu nahodou nekteri pani matadori nepohadali mezi sebou. Ale vzdyt jde o ho*no... jen o nazory, ne?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » úte 08. črc, 2008 10:56

Makoto píše:Co nejde silou, jde jeste vetsi silou....

To vis, prirodni zakony nevokecas :wink: :lol: Proto mame my, hajzlovy pavuci (jak by rekl ucrop) nevyhodu oproti tem, co maji nejen rychlost, postrech, techniku, taktiku, ale i svaly... resp. hmotu... velkou... :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 10:56

Gino píše:
Makoto píše:Nedorozumeni - jak rekl Runar - to je problem internetovych diskusi, verim, ze osobne bychom si to vysvetlili rychleji a ke spokojenosti ostatnich (to co pises vyse je...neuplne pochopeni toho, co jsem rikal a dalsi vysvetlovani by jen vedlo k dalsim diskusim). Navrhuji to nechat byt a probrat toto tema, az se nekdy potkame

Jardo, nezlob se na me, ale pokud mohu vyjadrit svuj nazor (jako ze to na verejne diskuzi udelam), tak tohle se mi zda dost nestastny... kdyby se tu vsechno melo brat TAKHLE, tak muzem byt vsichni zticha a nic sem nepsat, protoze to vlastne nema smysl...

Jenze dost lidi to tu dela a me prijde (i kdyz jasne, tak tomu samozrejme neni) ze je to jen proto, aby se tu nahodou nekteri pani matadori nepohadali mezi sebou. Ale vzdyt jde o ho*no... jen o nazory, ne?

Se nezlobim :-)
Jen mi prislo, ze se dostavame do smycky, ja reknu, on to pochopi jinak, ja vysvetlim, on to pochopi jinak a za chvili jsme OT. Neni problem s psanim nazoru, jen uz se snazim vystihnout okamzik, kdy se to zvrhava a navrhnout ukonceni, uz se nechci nesmyslne dohadovat a obhajovat jako jsem to delal drive...jsem tvor ucenlivy a navic toho casu tolik nemam.
Verim, ze vsichni myslime to same, aspon tam neni nic, co by me osobne primarne vadilo...detaily uz tolik podstatne nejsou, protoze se s nejvetsi pravdepodobnosti nevysvetli tady.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 11:03

Gino píše:
Makoto píše:Co nejde silou, jde jeste vetsi silou....

To vis, prirodni zakony nevokecas :wink: :lol: Proto mame my, hajzlovy pavuci (jak by rekl ucrop) nevyhodu oproti tem, co maji nejen rychlost, postrech, techniku, taktiku, ale i svaly... resp. hmotu... velkou... :lol:

Ja vim, ze je to OT a omlouvam se za to, ale neodpustim si :-) - jelikoz nepatrim do skupiny pavouku, trener demonstruje techniky na me. Posledne to byla technika, kdy po dvou primych uderech a round kicku, ktery jsem zachytil, jsem mel low kickem podseknout stojnou nohu soupere. Muj sparring byl podobne vahove kategorie (90 kg) a ja ho zaboha nedokazal podkopnout (v jujutsu bych ho postrcil nebo kopnul do kolene misto podsekaval), tak jsem se zeptal trenera a ten techniku opet demonstroval na me. Kdyz uz se me pokousel zkopnout asi na potreti a stale nic (no nic...mel jsem pocit, ze priste se moje holen projde po telocvicne, protoze me vzdycky nacadil do lejtka ci podkoleni), rozhodl jsem se mu napomoci a v pravy cas lehce nadskocil. Byl jsem podkopnut, vsichni byli spokojeni, ale....no musim si zvyknout na tenhle princip :-)
Ale MT se mi libi, to zase jo :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 11:20

Makoto píše:Nedorozumeni - jak rekl Runar - to je problem internetovych diskusi, verim, ze osobne bychom si to vysvetlili rychleji a ke spokojenosti ostatnich (to co pises vyse je...neuplne pochopeni toho, co jsem rikal a dalsi vysvetlovani by jen vedlo k dalsim diskusim). Navrhuji to nechat byt a probrat toto tema, az se nekdy potkame :-)
Verim, ze jsme se dohodli na tom, ze je peclive potreba zvazit, jestli system ci styl zvenci je aplikovatelny na nase prostredi a hlavne premyslet o pouzitelnosti technik...vse ostatni je na rozmluvu f2f.



Nemyslím si,že nepochopení.Vyjádřil ses docela jasně.......a já Ti,myslím,hodně jasně napsal,s čím nesouhlasím......žádná shoda....


4Gino-Pravda na obou stranách??? Tak to si rozhodně nemyslím.....myslím si,že s postojem "abych náhodou neublížil,páč nechci jít bručet" se bránit nedá.
Bránit je třeba se naplno,tam neexistuje opakování,stopy rozhodčího ap.....
Ty jsi,Gino,stál proti noži.....víš moc dobře,jak jsi se cítil.A teď si přehraj,kdyby Tě vážně chtěl bodnout.....vážně bys byl vůbec ochotnej přemýšlet nad tím,že když mu napálíš do ohryzku a možná ho tím zabiješ, tak možná půjdeš bručet????...ani prd....prostě uděláš všechno,V©ECHNO,aby se ta kudla v Tobě neocitla.....
Jasně,že nenapálím chlapovi,pokud mne chytne někde v hospodě za ruku a začne zjapat......to je ale někde jinde.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 11:42

Jendis píše:Nemyslím si,že nepochopení.Vyjádřil ses docela jasně.......a já Ti,myslím,hodně jasně napsal,s čím nesouhlasím......žádná shoda.....

Vidis a to je presne duvod, proc dal nechci pokracovat. Kdyby jsi si PORADNE precetl me prispevky, zjistil by jsi, ze kladu duraz na slovo A-DE-KVAT-NI.....priklady, ktere jsem popsal, JSOU neadekvatni obranou a za tim si stojim.


Jendis píše: 4Gino-Pravda na obou stranách??? Tak to si rozhodně nemyslím.....myslím si,že s postojem "abych náhodou neublížil,páč nechci jít bručet" se bránit nedá.
Bránit je třeba se naplno,tam neexistuje opakování,stopy rozhodčího ap.....
Ty jsi,Gino,stál proti noži.....víš moc dobře,jak jsi se cítil.A teď si přehraj,kdyby Tě vážně chtěl bodnout.....vážně bys byl vůbec ochotnej přemýšlet nad tím,že když mu napálíš do ohryzku a možná ho tím zabiješ, tak možná půjdeš bručet????...ani prd....prostě uděláš všechno,V©ECHNO,aby se ta kudla v Tobě neocitla.....
Jasně,že nenapálím chlapovi, pokud mne chytne někde v hospodě za ruku a začne zjapat......to je ale někde jinde.

Viz vyse, zminka o adekvatni obrane.
Prosim cituj me, kde jsem psal o tom, ze pest do hrtanu je PROTI NOZI neadekvatni.
Prosim cituj me, kde jsem psal, "nechci ublizit".
...a presne z techto duvodu uz dal nechci pokracovat. Bud si to clovek vztahne (nesmyslne pouze) na sebe nebo prehledne par KLICOVYCH slov a pak se tu ZBYTECNE rozciluje. Nemluve o tom, ze ted uz ta diskuse bude o nicem....zacneme nahazovat teoreticke situace....puvodni otazka byla, jestli se Kapap hodi na ulici. Ja rekl, ze si to nemyslim, pokud bude ucen stejne jako v Izraeli. A pak to vysvetlil. Tot vse.

Ted to vypada, ze jsi mel hodne red bullu spise ty, Jendis ;-) No offense, m8 :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 11:58

Ale já to o tom noži nevztahoval na Tebe,Jardo......to byl pouze příklad k tomu přemýšlení....a k tomu,o čem píšu....Ginovi.....nejprve se budu bránit a teprve potom budu přemýšlet nad následkem.

Pořád se oháníš slovem adekvátní......přiměřená. Dříve se na tomhle opravdu hodně bazírovalo....dnes již,zaplaťbůh,se někomu rozsvítilo a pokud se někdo brání,tak se brání.....
Mně se nelíbí to "stahování kalhot,aniž bys viděl brod".....dopředu se bojíš,že by náhodou něco......možná blbě,ale to tam čtu.


ale dobře...tak jinak.....jak se tedy,dle Tebe,přiměřeně bránit????Podle mně to totiž nejde....aby započatý útok byl zastaven,potom obrana musí být tvrdší,než ten útok,ne?! :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 12:02

Jendis píše:A Jardo....zdrž se,prosím,komentářů třeba o nesmyslnosti dupání na hlavu...až budeš jednou v mele, kde jste třeba dva proti osmi,tak sakra nechceš,aby se Ti za prdelí zvednul někdo,o kom jsi byl přesvědčenej,že je out.....trochu mi přijde,že tu řešíš souboje jeden na jednoho,nějaký férovky........

Nezdrzim, bo jsem nikde netvrdil, ze jsou nesmyslne, pouze NEADEKVATNI...a abych byl presnejsi, pak neadekvatni, pokud ti uz nehrozi ohrozeni ze strany utocnika....presne jak to rika pravo...a tohle ucime....

Jendis píše:Pokud se o sebeobranu zajímáš tak,jak píšeš,měl bys vědět,že dnes se na sebeobranu kouká jinak,než před 10 lety. Agresor vybírá čas,místo a způsob útoku.Já mám setinky,abych reagoval....pokud udělá chybu.Když ne,tak mne smázne,ani neřeknu popel.A já se mám ještě bát,abych se ho nedotknul a neudělal mu auva???To nemyslíš vážně,že ne??......Jestli se to u Vás učíte takhle.....no potom potěš..... :roll: .

Agresor vzdycky vybiral cas a misto, pokud nepocitam souboje o cest...Nikde jsem nepsal, ze je potreba se bat, abych se ho nedotknul, ale mam zvazit primerenost sveho utoku, protoze to pak mohu pripadne obhajovat pred soudem. A adekvatni reakce nacvicujeme v modelovkach.

Musim skutecne prochazet vsechny tvoje prispevky a vysvetlovat, ze jsi prehledl klicove slovo nebo dokonce prekroutil smysl mych slov?
Nemusim a ani nechci, jsem tu na foru, abych hledal odpovedi a ne se neustale tocil na miste....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » úte 08. črc, 2008 12:22

Jendis píše:4Gino-Pravda na obou stranách??? Tak to si rozhodně nemyslím.....myslím si,že s postojem "abych náhodou neublížil,páč nechci jít bručet" se bránit nedá.
Bránit je třeba se naplno,tam neexistuje opakování,stopy rozhodčího ap.....
Ty jsi,Gino,stál proti noži.....víš moc dobře,jak jsi se cítil.A teď si přehraj,kdyby Tě vážně chtěl bodnout.....vážně bys byl vůbec ochotnej přemýšlet nad tím,že když mu napálíš do ohryzku a možná ho tím zabiješ, tak možná půjdeš bručet????...ani prd....prostě uděláš všechno,V©ECHNO,aby se ta kudla v Tobě neocitla.....
Jasně,že nenapálím chlapovi,pokud mne chytne někde v hospodě za ruku a začne zjapat......to je ale někde jinde.

Ale jo, Jendis, proti tomuhle zadna. Vsak kdyz uz bude pruser, nepremyslime nikdo... vsadim boty, ze ani ten Jarda.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 12:25

Gino píše:
Na druhou stranu ale souhlasim i s Jardou, ze obcas Runar pise jak malej fracek,



Když už si tak chytrej můžeš mi dát nějakej příklad pane dospělý vážňáku?
Nikdy se neschovávám za nějakou trapnou a předstíranou skromnost a vážňáctví to tady hodně bují , vždy to zavání tím že ze sebe lidi dělaj co nejsou.
Nepíšu tak aby si o mě někdo něco myslel nebo nemyslel.
Narovinu mně příjdou tvoje příspěvky jako od někoho neúspěšnýho a trochu zahořklýho.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. črc, 2008 12:27

Já pořád nerozumím tomu adekvátní,právně nepostihnutelný atdatdatd.
V RBSD(co jsem viděl) a ve SCARSu,co jsem cvičil......jsem dupání po hlavách neviděl......maximálně jako rychlé finýto,pokud je jich víc a nemáš čas.
Znovu píšu,že si myslím,že aby byla obrana úspěšná,musí být nepřiměřená útoku.....logicky.
Také věřím(a mám vyzkoušeno),že spoustu "kofliktů" jde vyřešit slovně...ale to už nejde o napadení.....tam to většinou jede fofrem......


Takže...možná Tě špatně chápu(záměrně ale nepřekrucuji,to ne)......ale pořád mi to vyznívá,že mluvíš o nějakých férovkách...kdyby na Tebe někdo nastoupil zvostra,bez varování.......



Ono s tou sebeobranou...není to tak dlouho,kdy jsem četl(dohledám...teda snad).....do maníka okolo 50 let se navážel velkej,agresivní chlap. Pán měl legálně drženou stříkačku.....agresor se vysmíval a když přituhlo,pán ho v klidu upozornil,že další krok k sobě bude považovat za útok....stalo se,pán vystřelil,druhej umřel. Po vyšetřování a posudcích......došli k verdiktu,že šlo o přiměřenou sebeobranu.Chlap byl varovanej,bylo to ve stresu a strachu....prostě šmidliky.
A teĎ jak teda????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron