Kličko vs. Thompson

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kličko vs. Thompson

Příspěvekod Genesis » ned 13. črc, 2008 8:36

Sledovali jste ten zápas? A jak se vám líbil?

Já ho viděl asi od pátýho kola do konce a moc se mi to nelíbilo. Nechápu hlavně jednu věc. Proč oba, když jsou profíci maj ruce a postoj tak, že kdybych tohle předved na boxu já, že mě trenér totálně seřve, že si nekreju hlavu a stojim jak postižák. Vysvětlí mi to někdo pls? Ptže to vážně nechápu.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod scorpionx » ned 13. črc, 2008 9:33

Ty jsi ještě začatečník takže nejsí zvykli na uder do hlavy a nemáš tak dobře vyvinutý reflex.Oni jo,proto jsi mužou tyhle věci dovolit.
scorpionx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 04. črc, 2008 23:00

Příspěvekod TF » ned 13. črc, 2008 9:43

scorpionx píše:Ty jsi ještě začatečník takže nejsí zvykli na uder do hlavy a nemáš tak dobře vyvinutý reflex.Oni jo,proto jsi mužou tyhle věci dovolit.


to je pěkná kravina co tu povídáš z toho se dá usuzovat že profi boxer je zvyklý na úder do hlavy a proto si ji nemusí krejt? :evil: s tím reflexem bych to ještě chápal ale tohle :roll: já ten zápas neviděl ake podle toho co říkáš tak jejich špaktnej postoj a těžký ruce bych přisuzoval už trošku únavě a pár prodělaným přesným directům do hlavy během prvních pěti kol...

Říkal jsi přeci žes to viděl až od pátýho ne? :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Genesis » ned 13. črc, 2008 10:27

4TF: no viděl sem to až nějak od tý doby, ale i co občas sleduju tak v těžký váze mi přijdou ty boxeři takový divný prostě. že se moc nekrejou a působí na mě dost netechnicky a pomale. ale tohle fakt pozoruju jen u těch těžších vah, nějaký střední a tak tam to vypadá normálně, co dělaj.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod TF » ned 13. črc, 2008 10:31

jj v tomhle s tebou musím souhlasit ona všeobecně se těžká váha trošku moc glorifikuje nevím proč přitom na střední nebo welterovou váhu se podle mě kouká mnohem líp
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod scorpionx » ned 13. črc, 2008 10:56

TF píše:
scorpionx píše:Ty jsi ještě začatečník takže nejsí zvykli na uder do hlavy a nemáš tak dobře vyvinutý reflex.Oni jo,proto jsi mužou tyhle věci dovolit.


to je pěkná kravina co tu povídáš z toho se dá usuzovat že profi boxer je zvyklý na úder do hlavy a proto si ji nemusí krejt? :evil: s tím reflexem bych to ještě chápal ale tohle :roll: já ten zápas neviděl ake podle toho co říkáš tak jejich špaktnej postoj a těžký ruce bych přisuzoval už trošku únavě a pár prodělaným přesným directům do hlavy během prvních pěti kol...

Říkal jsi přeci žes to viděl až od pátýho ne? :wink:


jo jo s tim uderem do hlavy jsem napsal asi blbost,je to i tou unavou že je maj pak dole ty ruce.
scorpionx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 04. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Dalt » ned 13. črc, 2008 11:16

tohle je zajimavy tema, ja sice neboxuju moc dlouho ale kdyz jsem na trenalu, tak dulezity (podle treneru) jsou porad ruce nahore - ja napriklad boxuju prevazne z dvojaku (taky jsem tezka vaha) a nedela mi problem drzet ruce porad nahore - taky pak nechapu kdyz na eurosportu tezky vahy boxujou a ruce maji nekde u pasu (vzdyt ten uder potom je i delsi a pomalejsi ne?) - ma na to nekdo odpoved? treba Lukas?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Panda » ned 13. črc, 2008 12:03

Taky si myslím zajímavé téma...na druhou stranu třeba Lukáš když boxoval o mistra světa (takže počírám že to asi byl těžký zápas a asi byl i unavený) tak ruce nepustil ani jednou a booval pořád z krytu, takže to asi jde...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Genesis » ned 13. črc, 2008 12:08

Já doufám, že se tu Lukáš objeví a všem nám to vysvětlí. A pokud se nemýlim, tak ten zápas dokonce spolukomentoval.

Add Panda: Přesně tak, Lukáš kryt udržel, tak taky nechápu, že oni ne.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Kryt

Příspěvekod lukaskon » ned 13. črc, 2008 14:05

Tak zápas na Galaxii jsem opravdu spolukomentoval a mě se to líbilo. Nebyl to pro Klička vůbec jednoduchý duel (hodnocení zápasu jsem napsal na www.profiboxing.cz).
No a všichni se tu ptáte na ruce a na kryt. Je to dáno stylem a taky jednotlivým zápasem. Já nejsem příliš rychlej a nemám skvělý postřeh. Proto boxuju hodně z dvojáku. Pokud je však soupeř unavený nebo hodně pomalý tak ruce dolů klidně pustím, nebo aspoň občas. Vemte třeba takovýho Aliho ... ten mohl mít ruce dole pořád. Byl prostě rychlej a trefit ho bylo těžký (ne nemožný) i když byl takzvaně rozbalenej.

Včera začal Thompson taky ve dvojáku, ale ve druhé polovině duelu už byl hodně unavenej a ruce mu padali k pasu. Kličko zase byl rychlejší a techničtější, takže si mohl dovolit být lehce rozbalenej. Když však byli boxeři u těla tak Kličko držel, právě, aby ho soupeř nemohl zasahovat na krátkou vzdálenost. Je to individuální věc a také se to mění dle soupeřů.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

 

Příspěvekod RUNAR » ned 13. črc, 2008 14:42

Taky mezi náma oba jsou hodně vysoký a maj hóóóódně dlouhý rozpětí křídel 8) To se to potom boxuje :)
A když je někdo špička a hlavně ví dobře co dělá tak si to může dovolit a relaxovat takhle ruce.
Taky to tak dělám :roll: :)
Naposledy upravil RUNAR dne ned 13. črc, 2008 14:44, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod scorpionx » ned 13. črc, 2008 14:44

ukropcany píše:Čím lepší boxer (v porovnaní s protivníkom), tým nižšie ruky... keď predo mnou niektorý boxer dá ruky dole, okamžite padám od neho preč, lebo z toho kuká hnusný zvedák, alebo nejaká iná dobrota... :evil: je to znakom toho, že "mám navrh, poď, poď, nech «a utratím..." :twisted: to je nič pre začiatočníka...


jo to znám s treninku,sparring s trenerem :D
scorpionx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 04. črc, 2008 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 13. črc, 2008 14:51

Ukrop bude teď mít asi lepší ruce když trénuje s klasickejma boxerama pozor na něj! Ale Panda se taky zlepšil, ještě tak několik týdnů nebo roků :) a bude masér co posadí kde koho na prdel.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 20. črc, 2008 18:56

Holt někdo jako Klitchko nebo Lewis může mít ruce dole a nic se mu nestane.
Tady je sestřih momentů kdy Lewis v různých zápasech tvrdě inkasuje dokonce i na bradu (1:00 Klitchko 8O 8O) ale nikdy nejde na prdel, holt klikař 8)


http://www.youtube.com/watch?v=u4SQmxIP5Bk


P.S. Na začátku David Tua nemá chybu je fakt hodně dobrej :idea:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron