Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Toman » úte 24. čer, 2008 22:16

jimy_uzi píše:Jinak koukám,že máš tréninkový pomůcky(metody) shodný s Rosstrainingem viď ? Co děláš za bojovej sport ? :)


No čerpal jsem tu něco ... něco tamhle. Dělám jiu-jitsu.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod migli » úte 24. čer, 2008 23:35

toman:

asi mas pravdu, ja bastlim spis se drevem, takze u zeleza nedokazu posoudit. Videl bych tam jednu potencialni slabinu - tak jako u nakladaci jednorucky - kdyz delas swing apod, tak se ti matka postupne povoluje - je mozne, ze tady to bude delat taky.

A s tim jiu-jitsu jsi me opravdu pobavil, takhle to vypada jako bys chodil na treninky v hakame :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » stř 25. čer, 2008 7:18

migli píše: Videl bych tam jednu potencialni slabinu - tak jako u nakladaci jednorucky - kdyz delas swing apod, tak se ti matka postupne povoluje - je mozne, ze tady to bude delat taky.


To riziko že ti to spadne na kebuli vlivem uvolněné matky jistě je, ale zas tolik bych se toho nebál, zž jsou lepidla na závity, takže se to nepovolí. Potom ale člověk musí počítat s omezenou nastavitelností zátěže.

Jedna věc pro kterou jsou monobloky lepší než montované je toto.
Úžasným cvikem jsou různé druhy vrhů na dálku třeba jako hod kladivem, koulí, přes hlavu a tady bych se teda bál zničení.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » čtv 26. čer, 2008 20:05

Kluci,
nasel jsem pravdepodobne dobry a relativne levny timer. Nekdo to tu shanel. Pres stranky Rosse Enamaita jsem se dostal na Gymboss a ten se da poridit za 23 USD vcetne postovneho (cca 350 Kc). Prave jsem to objednal, tak dam pak vedet, jestli to stoji za to. Rozhodne se mi nechce davat vic jak litr a tohle mozna bude uplne stacit. Takze link je nize a pokud pockate par dni, dam sem pak recenzi :-)

http://www.gymboss.com

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod migli » čtv 26. čer, 2008 20:39

a ze ses nepodival na ebay :lol:
link
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 08. črc, 2008 7:39

Vzhledem k tomu, ze cena byla jen o par korun rozdilna, radsi pujdu do noveho modelu s jistotou :-)

Vcera mi prisel a ma nasledujici funkce: moznost nastaveni dvou ruznych casovacu v rozmezi od 2 vterin do 100 minut (tzn napriklad 3 minuty trenink a 1 minuta odpocinek), volba ruzneho stupne alarmu vcetne moznosti vibrace, je velky asi jako pager, na tuzkovou baterku (AAA), je odolny vuci narazu i vode, alarm je mozne nastavit na 1, 5 ci 10 vterin trvani, moznost nastaveni pocet kol (max. 99), je tam klip na pasek, shrnu-li to pak mi to bohate staci na me treninky a nepotrebuji treba toto reseni: http://www.hayashi.cz/vyhledat/?retezec_search=timer

Takze kdo z vas shani timer, vrele doporucuji Gymboss :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » úte 08. črc, 2008 8:20

Hayashi to má předražený až nechutně
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 14. črc, 2008 17:34

omyl
Naposledy upravil Toman dne pon 14. črc, 2008 17:35, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPo » čtv 17. črc, 2008 10:22

Makoto píše:Vzhledem k tomu, ze cena byla jen o par korun rozdilna, radsi pujdu do noveho modelu s jistotou :-)

Vcera mi prisel a ma nasledujici funkce: moznost nastaveni dvou ruznych casovacu v rozmezi od 2 vterin do 100 minut (tzn napriklad 3 minuty trenink a 1 minuta odpocinek), volba ruzneho stupne alarmu vcetne moznosti vibrace, je velky asi jako pager, na tuzkovou baterku (AAA), je odolny vuci narazu i vode, alarm je mozne nastavit na 1, 5 ci 10 vterin trvani, moznost nastaveni pocet kol (max. 99), je tam klip na pasek, shrnu-li to pak mi to bohate staci na me treninky a nepotrebuji treba toto reseni: http://www.hayashi.cz/vyhledat/?retezec_search=timer

Takze kdo z vas shani timer, vrele doporucuji Gymboss :-)


Myslím, že za tyhle peníze je to slušný, páč i s poštovným z USA to dělá 335,- Kč. Nebudete si to někdo objednávat? ®e by jste přihodili jeden kousek pro mě... Zkoušel jsem si to po netu objednat ( http://www.gymboss.com ), ještě v rekapitulaci objednávky je vše OK, ale při jejím potvrzení mi to píše, že transakce byla odmítnuta, přitom je vše zadáno správně... :?
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 17. črc, 2008 10:27

pokud by nekdo objednaval, pridal bych se taky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 17. črc, 2008 11:05

Já to budu objednávat. Hned jak se mi zaktivuje nová karta zatím mi jí paypal neautorizoval. Počítám tak za dva dny.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod roza » čtv 17. črc, 2008 13:34

Ahoj,pokud se bude hromadne objednavat - Toman - ,taky bych o jeden kus stal.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod kurt78 » pát 25. črc, 2008 18:06

Makoto píše:.......Vcera mi prisel a ma nasledujici funkce: moznost nastaveni dvou ruznych casovacu v rozmezi od 2 vterin do 100 minut (tzn napriklad 3 minuty trenink a 1 minuta odpocinek), volba ruzneho stupne alarmu vcetne moznosti vibrace, je velky asi jako pager, na tuzkovou baterku (AAA), je odolny vuci narazu i vode, alarm je mozne nastavit na 1, 5 ci 10 vterin trvani, moznost nastaveni pocet kol (max. 99), je tam klip na pasek, shrnu-li to pak mi to bohate staci na me treninky a nepotrebuji treba toto reseni: http://www.hayashi.cz/vyhledat/?retezec_search=timer

Takze kdo z vas shani timer, vrele doporucuji Gymboss :-)


uz ho mam aj ja , je to dobra vecicka pre svoj vlastny trening ,

ale mam zopar pripomienok:
alarm sa da nastavit na slabo a silno , ale to silne je tak tiche , ze v malej telocvicni uz s mierńym ruchom pipanie lahko prehliadnete...
o vodotesnosti by som tiez dost pochyboval - indikuje ma k tomu okolie gombikov a hlavne ked otvoris priestor pre bateriu neni tam ziadna tesniaca gumicka ako byva pri vodotesnych veciach..
ale za tie prachy nekup to...
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod NOKT » sob 26. črc, 2008 10:54

Pánové zajímalo by mě co říkáte na tuhle makiwaru. Zajimalo by mě jestli by to byl dobrej kauf? http://www.kaze.cz/shop/images/details/f_maki2.jpg
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Angus » pon 28. črc, 2008 8:36

jimy_uzi píše:... Kde bych mohl pořídit Kettlebelly nemám momentálně prostředky pro domácí výrobu ani čas tak bych chtěl vědět jestli se daj někdy na netu koupit ? ...


http://www.kettlebell.sk/sk/
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Gowery » úte 29. črc, 2008 9:49

hele v čem jsou vlastně ty kettlebelly tak lepší než třeba klasické činky? Příjde mi, že snad jakýkoliv cvik který se pro ně uvádí se dá stejně dobře zacvičit i třeba s jednoručkama.
Nechci rýpat, kettlebelly jsem ještě neměl v ruce, tak možná proto ten rozdíl nevidím
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » úte 29. črc, 2008 11:00

Některé cviky jsou samozřejmě úplně identické a cvičit je s jednoručkou je úplně to samé jako s bellem ale řada cviků s bellem díky jeho tvaru zapojuje hluboký stabilizační svaly (musíš balancovat) který s činkou neprocvičíš.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 29. črc, 2008 11:05

Toman píše: ale řada cviků s bellem díky jeho tvaru zapojuje hluboký stabilizační svaly (musíš balancovat) který s činkou neprocvičíš.
Například?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Gowery » úte 29. črc, 2008 11:37

dík za odpověď. Dokážu si představit že - řekněme dynamika - v těch cvicích bude větší. ALe asi bych nepředpokládal, že to bude takový rozdíl aby se kvůli toho vyplatilo pořizovat nové nářadí ;-)
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 29. črc, 2008 11:41

Kettlebells jsou určo dobrý na cviky který s jednoručkama nejdou tak dobře, ale některý cviky co jsem viděl se musí dobře umět aby si cvičenec nevykurvil záda
Takže rozhodně se učit cviky z videa nebo fotek a potom se ohýbat a kroutit v trubu se závažíma není dobrej nápad když někdo neví jak správně držet páteř.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků