Cvičení se zbraněmi za špatného počasí

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Higen » pát 25. črc, 2008 11:41

Ahoj patriku, mam na tebe jako cloveka s nejvetsimi zkusenostmi tady u nas mozna hloupy dotaz :-)

Cvicil jsem na horach se zbranemi, kdyz me napadla jedna vec. Cvicilo se mi dobre bez problemu, ale jakmile zacalo prset jo se nedalo kontrolovat. Jak bojovali japonsti mnisi a ostatni, kteri pouzivali jo v destivych podminkach? To zastavili boj a pockali az bude pekne a jejich jo bude pripravene na "souboj"? Moc dik za odpoved, fakt mi to vrta hlavou ...

:-)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod patrik » pát 25. črc, 2008 11:49

Higen píše:Ahoj patriku, mam na tebe jako cloveka s nejvetsimi zkusenostmi tady u nas mozna hloupy dotaz :-)

Cvicil jsem na horach se zbranemi, kdyz me napadla jedna vec. Cvicilo se mi dobre bez problemu, ale jakmile zacalo prset jo se nedalo kontrolovat. Jak bojovali japonsti mnisi a ostatni, kteri pouzivali jo v destivych podminkach? To zastavili boj a pockali az bude pekne a jejich jo bude pripravene na "souboj"? Moc dik za odpoved, fakt mi to vrta hlavou ...

:-)


Mno nevím, jak bojovali mniši, ale vloni na letní škole ©MR v Kácově den lilo jak z konve, cvičili jsme venku a "nebyl problém" kromě toho, že si člověk musel dávat víc majzla, aby o hůl nepřišel. A taky aby v tom bahně neupadl.

Nějak nevím, na co se mě ptáš :)

Patrik
Naposledy upravil patrik dne pát 25. črc, 2008 11:53, celkově upraveno 1
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Higen » pát 25. črc, 2008 11:52

no presne na toto :-) proste mi prislo, ze clovek musi davat vetsiho majzla na sve vlastni jo, aby jej udrzel, nez na protivnika :-) Prislo mi, ze efektivita jo oproti meci hodne, hodne poklesne ...

Napadlo me proto, jestli treba v desti nemeli jiny styl boje, ci jestli neexistuji nejaka vzlastni pravidla ...
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patrik » pát 25. črc, 2008 11:55

Se nudíš?
Anebo po mě vážně chceš vysvětlovat techniky džódó po netu :D
Ne, neslyšel jsem o tom, že by existovaly techniky do špatného počasí ;) tedy, kromě svazování.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Higen » pát 25. črc, 2008 12:03

patrik píše:Se nudíš?
Anebo po mě vážně chceš vysvětlovat techniky džódó po netu :D
Ne, neslyšel jsem o tom, že by existovaly techniky do špatného počasí ;) tedy, kromě svazování.

Patrik


Ne nenudim se, jen premyslim nad efektivitou jo v techto podminkach ;-)
Myslel jsem, ze k tomu reknes neco uspokojiveho. Nevadi, mozna mi to jednou nekdo osvetli. Promin ze se te jako ucitele ptam na vec, ktera mi prijde jako slabina jodo :-)

Hezky slunecny den :-)
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patrik » pát 25. črc, 2008 12:10

Já ti hele nevím, neuraž se, ale to na co se ptáš mi přijde jako hloupost. Vzhledem k tomu, že za deště prší na každýho stejně :P, vzhledem k tomu že džódó až tak necvičíš a těžko si představíš škálu technik s džó, že džó používali lidi, co měli zároveň meč a já nevím vzhledem k čemu všemu ještě :D

Prostě to na mě působí, jako způsob, jak zabít čas ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » pát 25. črc, 2008 12:19

Higen píše::-) dobra nebudu te presvedcovat o mych umyslech. Ano na oba prsi stejne, ale ve vetsine pripadech jsou katy v jodo proti meci a tomu dest neprekazi tolik jako podle me tyci ...

Ale kazdopadne dik za tvuj pripevek i kdyz spetku okoreneny egosarkasmem ;-)

Az ted vyrazim naproti nude, tak se mej
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron