Meditace

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod TongPa » čtv 10. led, 2008 20:52

luen píše:
zm píše: ... Vlastně jakýkoli trénink bojových umění by měl být úzce spojen s meditací (i jen krátkou) a měla by v něm být v nějaké formě zahrnuta.


Obrázek :lol: :lol: :lol: To urcite ... proto jsi takovej fighter, vid? :lol:

Sakra, že mě to nenapadlo dřív! Když budu pořádně meditovat, určitě ze mě bude pořádná mlátička... :lol: Ovšem - abych se nedopustil hrubých technických chyb v provedení meditace, jsem ochoten meditovat jen na soukromých hodinách pod vedením kvalitní trenérky s výrazným osobním přístupem... :P

Obrázek
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod Jacopo » čtv 10. led, 2008 21:01

Za takove lekce bych si asi nezaplatil... jak se mam uvolnit, kdyz ji pred sebou uvidim... :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » čtv 10. led, 2008 23:21

Jacopo píše:Za takove lekce bych si asi nezaplatil... jak se mam uvolnit, kdyz ji pred sebou uvidim... :lol:


Nejdriv ji musis uvidet pod sebou, a uvidis, jak se potom krasne uvolnis :twisted: :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pát 11. led, 2008 5:13

TongPa píše:Ovšem - abych se nedopustil hrubých technických chyb v provedení meditace, jsem ochoten meditovat jen na soukromých hodinách pod vedením kvalitní trenérky s výrazným osobním přístupem... :P

Obrázek


Dalsi tajemstvi vyzrazeno :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod GeorgeLD » sob 12. led, 2008 18:12

Trochu out, ale neda mi to nedat to sem. Zejmena pro Jiana:

http://www.velkaepocha.sk/content/view/800/61/
GeorgeLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » pát 18. dub, 2008 16:49

Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

No dobré... :)

Příspěvekod moco » sob 26. dub, 2008 0:42

co ten link?

Jinak - co ty a meditace Galiloo?

mezi námi - přikládáš nějakou dležitost sedu - turek, pololotos, lotosový sed? Myslím, že po tom, co jsme se viděli naposled mám trochu vizi, že by se ti asi v lotosu přelomili nohy - tvoje mysl by to nepobrala a zlomyl by sis asi obje - nic ve zlém jen žertuji :)

Jsem rád že ses ozval - jak to jde s Bu a tak vůbec - třeba s mediací a klidem...

moco
moco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. led, 2008 0:00
Bydliště: Chotěboř

Re: No dobré... :)

Příspěvekod Galiloo » sob 26. dub, 2008 23:45

[quote="moco"]co ten link?

Jinak - co ty a meditace Galiloo?

mezi námi - přikládáš nějakou dležitost sedu - turek, pololotos, lotosový sed? Myslím, že po tom, co jsme se viděli naposled mám trochu vizi, že by se ti asi v lotosu přelomili nohy - tvoje mysl by to nepobrala a zlomyl by sis asi obje - nic ve zlém jen žertuji :)

Jsem rád že ses ozval - jak to jde s Bu a tak vůbec - třeba s mediací a klidem...

moco[/quote
ZDAREC SOUDRUHU!!!
No že si konečně zareagoval....
Nevim jak si to myslel s těma nohama,ale je pravda že teď mam trochu tlustší stehna-takže je problém je do lotosu složit :lol:
Trošku papinkám-už mam přes 80.Ještě 15 kilo a zabiju každýho :lol: 8)
Hele na Kubalíka sem se nakonec bohužel vyprdl...je to slibotechna!!!Slušně sem zcela ukončil spolupráci.
Jinak Meditace-občas si to dám-zatim bez vedení.Teď čtu Lin «iho...ještě tak tři knihy od něj a nebudu muset makat,protože mi hrábne a dostanu papíry na hlavu a invalidní důchod :lol: :lol: 8O
Co Falun???Pohoda???Mě mrzí že sem před pár lety nevyužil možnosti se s tímto systémem seznámit.Tenkrát u Nás organizovakl nějakou přednášku+nějaká ta cvičení atd Sifu Hušek.To už je ale fakt tak 5 let či dýl-to ho tady v Čr kromě mě a pár lidiček od nás z městečka neznal :wink:
Ale ukecat se od tebe už nenechám-mam svý :wink:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Pohoda

Příspěvekod moco » čtv 29. kvě, 2008 20:45

No - dík za pomoc při tom představení - myslím, že si nakonec nedorazil, ale bylo to dobré, byl jsem s umělcema několik dní v zákulisí a ta akrobacie, tanec a soustředění které předvedli na jevišti to bylo vážně, alespoň pro mě ... podívaná.

Jiank všechno jde dál... dokonce jsem se dostal na paládium a měl jsem tam dělat denního, ale nakonec se to tam rozpustilo a tak jsem zůstal tam co jsem byl...

Překládám nějaké články pro Epochu atd. jinak jsem potkal dost Lidí co cvičí Falun Gong ve Wašawě na mezinárodní konferenci a také na Shen Yun - a jaký to bylo, no mám z toho samozřejmě vlastní dojmy.

Tak ať se daří, s těma nohama jsem to myslel tak že.. ani nevím spíš jsem byl rád že ses ozval.

moco
Naposledy upravil moco dne stř 18. čer, 2008 20:24, celkově upraveno 1
moco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 08. led, 2008 0:00
Bydliště: Chotěboř

Re: Pohoda

Příspěvekod Galiloo » ned 01. čer, 2008 0:57

moco píše:No - dík za pomoc při tom představení - maslím, že si nakonec nedorazil, ale bylo to dobré, byl jsem s umělcema několik dní v zákulisí a ta akrobacie, tanec a soustředění které předvedli na jevišti to bylo vážně, alespoň pro mě ... podívaná.

Jiank všechno jde dál... dokonce jsem se dostal na paládium a měl jsem tam dělat denního, ale nakonec se to tam rozpustilo a tak jsem zůstal tam co jsem byl...

Překládám nějaké články pro Epochu atd. jinak jsem potkal dost Lidí co cvičí Falun Gong ve Wašawě na mezinárodní konferenci a také na Shen Yun - a jaký to bylo, no mám z toho samozřejmě vlastní dojmy.

Tak ať se daří, s těma nohama jsem to myslel tak že.. ani nevím spíš jsem byl rád že ses ozval.

moco


Jesus Christus-na Palladium k SSI-no to bych ti neradil....Tam by zkolaboval i Dalajláma :lol: 90% zaměstnanců převážně mentálně retardovaní Slováci,Ukrajinci a jiná málovzdělaná individua z východu...


To bys nerozchodil.Já se tam flákal jako žoldák v kancelářích-dobrá práce-ostraha kanclů-spánek na gauči nebo comp-pro líný svině jako sem já ideální práce.:lol: Ale jakmile sem se začal dostávat do styku s těma retardama co tam dělali tak sem to přestával zvládat a utekl sem za lepším.

Chtěl sem tě nedávno vytáhnout na přednášku jednoho Barmského mnicha,ale pak mi došlo že bys asi nešel...
No bylo to fajn.Ten nás ale natankoval.Nejvíc mne zaujal příběh o kobře která žije v mraveništi -taková symbolika,ale výborný.
Už sem se setkal s několika Budhistickými mnichy,ale tohle to byl mazák.Je to stejně maso když třeba porovnáš co leze za hovadiny z našich "geniálních "politiků a pak posloucháš chudého mnicha který mluví stokrát civilizovaněji než oni...Já tomu fandim!!! :wink: :lol:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Re: Meditace

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 10:42

Snooorri píše:
Ardno píše:Zduř lidi chtel sem se zeptat jestli tu ma nekdo neake zkusenosti s meditaci a jak ji spravne uplatnovat (myslim ze je to docela zajimave tema :lol: ) :arrow: kazdopade diky predem za vase prispevky
Meditaci je zpoustu druhu a kazda ma jina uplatnení.


Všechno je to o psychyce... na nějakých stránkách při hledání meditací sem našel téma na meditaci proti strachu xD... fakt neskutečný čtení, a všechno tam psali tak povznešeně o bratrech a sestrách, že jsou s vámi a že to dokážete.... pi*ovina
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pterodaktyl » úte 29. črc, 2008 23:34

Stejně se všichni jednou sejdeme tady :lol: :lol: :lol: 8)



Moje maličkost -bílé triko vzadu hned vedle dveří :wink:

Obrázek
Pterodaktyl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » pát 01. srp, 2008 20:08

Pterodaktyl: to sou jehovisti?
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 01. srp, 2008 20:17

Franz píše:Pterodaktyl: to sou jehovisti?

ha ha :lol: :lol: :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pterodaktyl » pon 04. srp, 2008 10:44

Franz píše:Pterodaktyl: to sou jehovisti?



Dám ti vědět až bude příští setkání a můžeš se ptát když dorazíš na vše.Teď jen odpověď ode mne-ne nejsou to Jehovisti :wink:
Pterodaktyl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » pon 04. srp, 2008 11:10

já nevim, podle mě je to všechno o psychyce jedince, a meditace nepotřebuješ... či-kung je dobrý, ale to je high, taky ho nemuže cvičit každý který za sebou má 2-3 treninky :D
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pterodaktyl » stř 06. srp, 2008 8:34

Franz píše:já nevim, podle mě je to všechno o psychyce jedince, a meditace nepotřebuješ... či-kung je dobrý, ale to je high, taky ho nemuže cvičit každý který za sebou má 2-3 treninky :D



Na Qigong pořád nemam... :cry: Nechci ti psát z jakých důvodů.On si každej myslí že je to prdel,ale neni :cry:

Proto chodím alespoň meditovat a na různá setkání.Mniši mají užasné vědomosti a nejen to :!: :wink:
Pterodaktyl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » stř 06. srp, 2008 12:59

Pterodaktyl píše:
Franz píše:já nevim, podle mě je to všechno o psychyce jedince, a meditace nepotřebuješ... či-kung je dobrý, ale to je high, taky ho nemuže cvičit každý který za sebou má 2-3 treninky :D



Na Qigong pořád nemam... :cry: Nechci ti psát z jakých důvodů.On si každej myslí že je to prdel,ale neni :cry:

Proto chodím alespoň meditovat a na různá setkání.Mniši mají užasné vědomosti a nejen to :!: :wink:


na čikung zde nemá víc lidí, musíš dosáhnout určité urovně
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pterodaktyl » stř 06. srp, 2008 15:43

Franz píše:
Pterodaktyl píše:
Franz píše:já nevim, podle mě je to všechno o psychyce jedince, a meditace nepotřebuješ... či-kung je dobrý, ale to je high, taky ho nemuže cvičit každý který za sebou má 2-3 treninky :D



Na Qigong pořád nemam... :cry: Nechci ti psát z jakých důvodů.On si každej myslí že je to prdel,ale neni :cry:

Proto chodím alespoň meditovat a na různá setkání.Mniši mají užasné vědomosti a nejen to :!: :wink:


na čikung zde nemá víc lidí, musíš dosáhnout určité urovně


No právě.... :cry:
Je to strašný psycho,asi začnu radši lepit modely :lol:
Pterodaktyl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Franz » stř 06. srp, 2008 15:50

Pterodaktyl píše:
Franz píše:
Pterodaktyl píše:
Franz píše:já nevim, podle mě je to všechno o psychyce jedince, a meditace nepotřebuješ... či-kung je dobrý, ale to je high, taky ho nemuže cvičit každý který za sebou má 2-3 treninky :D



Na Qigong pořád nemam... :cry: Nechci ti psát z jakých důvodů.On si každej myslí že je to prdel,ale neni :cry:

Proto chodím alespoň meditovat a na různá setkání.Mniši mají užasné vědomosti a nejen to :!: :wink:


na čikung zde nemá víc lidí, musíš dosáhnout určité urovně


No právě.... :cry:
Je to strašný psycho,asi začnu radši lepit modely :lol:


sem dělal taky, udělal sem dva Německý panáčky a měl sem dost :lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron