Adrenalin při sparringu

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Adrenalin při sparringu

Příspěvekod Genesis » úte 05. srp, 2008 18:33

Měl bych dotaz. Cítíte adrenalin při sparringu? Můj problém spočívá v tom, že já ne. Vůbec mi o to jakoby nejde a nedokážu do toho dát lidově řečeno "srdíčko". A dneska při spárování sem toho už měl dost a prostě plný zuby avůbec mě to nebavilo. Jakoby se ve mně něco zlomilo, už prostě spárovat nechci. Ale dělám thaibox a je mi jasný, že bez toho to nepůjde, nevíte, co mám dělat? Díky
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod Panda » úte 05. srp, 2008 18:55

Občas jsou prostě takové dny kdy to člověka nebaví, dej si par dní oraz ono to zase příjde...:wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Snails » úte 05. srp, 2008 19:16

U mě je to přesně naopak já ze začátku nechci.Chvíly dělám Zagorku.A pak až dostanu pár rán tak ke konci pokud nejsem v bezvědomí tak pořád bojuju :D ale né že bych byl nějaký rapl já se u toho bavím nejsem rozzuřený.
Snails
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 16. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Hosobiki » úte 05. srp, 2008 19:48

možná máš blbý sparingpartnery...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tekki » úte 05. srp, 2008 19:49

Sprav to ako ja. Predstav si, proti tebe stoji clovek, ktory Ti chce naozaj ublizit alebo ze si na ulici... Ono, emocie spravia svoje, len sa treba naucit ich aj spravne ovladat. A netreba zabudat, ze pohybovat sa nauci skoro kazdy, bojovat len malo kto... Cize byt kludy a rozvazny ale ked treba tak sa poriadne nasiat a mlatit co to da 8) a potom znovu klud. Az dosiahnes tu spravnu vyrovnanost (myslim, ze v pa kua sa tomu hovori ihla na bavlnu, neviem :oops: ) a budes kludny a rozvazny i ked budes mlatit (zdanlivo) hlava nehlava.
Tak Ti prajem vela uspechov
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Genesis » stř 06. srp, 2008 13:40

Panda píše:Občas jsou prostě takové dny kdy to člověka nebaví, dej si par dní oraz ono to zase příjde...:wink:


Dík za podporu, asi to tak bude. Svůj problém, že při tom necítím moc adrenalin a tak asi budu muset prostě zmáknout a zkusim využít toho, že při tom jsem schopnej v klidu myslet a tak.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Franz » pát 08. srp, 2008 8:57

Sorry duplikace
Naposledy upravil Franz dne pát 08. srp, 2008 9:00, celkově upraveno 2
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Re: Adrenalin při sparringu

Příspěvekod Franz » pát 08. srp, 2008 8:58

Genesis píše:Měl bych dotaz. Cítíte adrenalin při sparringu? Můj problém spočívá v tom, že já ne. Vůbec mi o to jakoby nejde a nedokážu do toho dát lidově řečeno "srdíčko". A dneska při spárování sem toho už měl dost a prostě plný zuby avůbec mě to nebavilo. Jakoby se ve mně něco zlomilo, už prostě spárovat nechci. Ale dělám thaibox a je mi jasný, že bez toho to nepůjde, nevíte, co mám dělat? Díky



měl by si mit vždycky lepšího partnera než seš ty... já třeba se mi párkrat stalo, nestáva se mi to vždy, ale začnu se smát, nebo pousmívat když dostanu ránu... to taky nechápu

dej si pauzu
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Re: Adrenalin při sparringu

Příspěvekod Franz » pát 08. srp, 2008 11:50

ukropcany píše:
Franz píše:měl by si mit vždycky lepšího partnera než seš ty...
Partnerov je treba striedať, ak by si mal stále iba lepších, mohlo by «a to demotivovať... treba mať aj takých, ktorým naložíš...


no jasné občas ano, ale to už záleží na cvičenci. Ale v mím případě si vybírat nemůžu a najdi někoho horšího než sem já :lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 08. srp, 2008 14:07

Obcas je dobre zvysit si sebevedomi na nejakem zacatecnikovi, ale nesmi se to prehanet. Jinak ja si nedokazu predstavit, ze jsi na thaiboxerskem sparringu bez adrenalinu, to potom asi bude v necem chyba.. Na kolik procent jezdite?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » pát 08. srp, 2008 14:17

No když to tady čtu, tak zvyšovat si "SEBEVĚDOMÍ" na začátečnících, co to je?
Komu zvýší sebevědomí to že vyklepne začátečníka :roll: :roll:
Co když toho začátečníka akurát tak odradíte. :x
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » pát 08. srp, 2008 14:29

RUNAR píše:No když to tady čtu, tak zvyšovat si "SEBEVĚDOMÍ" na začátečnících, co to je?
Komu zvýší sebevědomí to že vyklepne začátečníka :roll: :roll:
Co když toho začátečníka akurát tak odradíte. :x


sem koukal na zahájení olympiády a přemýšlel sem nad tím při Taj-či a souhlasím s tebou, přece sebevědomi ti zvedne když, porazíš někoho, kdo je stejně dobrý nebo lepší než ty a nebo když napravíš neustálou chybu kterou při sparingu děláš. Prohra mě aspon žene dopředu.
A navíc se mi zdá, že pokud by někdo porazil začátečníka, začal by si věřit, a to tím způsobem, že by někde vyprovokoval rvačku, která by nemusela dopadnou dobře pro provokatéra.

ale k tý vůli ke cvičení, nedávno sem dostal zase pohubě :evil: ale dával sem si ty dva taky, a pak sem si vzpoměl a promítlo se mi těch 6 měsíců dřiny a píle, jestli se mi vyplatilo, ale pak sem si řek, že když nebudu pokračovat ve cvičení, tak mě zmlatí i příště, ale když budu furt cvičit, tak už mě porazit nemusí a proto stále na sobě prauji a žene mě porážka kupředu.
je to jak z knihy Dr. Plzáka, ale každej sme nějakej :wink:
na druhou stranu zaznamenal sem velké zlepšení při rvačce, jak fyzické, odolnost tka i myšlení, což sem rád a ještě víc sem motivován :P
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pát 08. srp, 2008 18:39

4 franz: Muzu se zeptat ... co to je za styl, ktery cvicis? Jsem koukal na tohle http://www.kftu.wz.cz/fotos.html a nejsem z toho moudrej, navic jsem si precetl neco o nejakem chi sau ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Franz » sob 09. srp, 2008 16:12

luen píše:4 franz: Muzu se zeptat ... co to je za styl, ktery cvicis? Jsem koukal na tohle http://www.kftu.wz.cz/fotos.html a nejsem z toho moudrej, navic jsem si precetl neco o nejakem chi sau ...


klasický KF... ty stránky, jsou ted nový a ten co je dělal rozumí dělání stránek asi víc než cvičení :cry:
co se ti nelibí?
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Skateordie » sob 09. srp, 2008 20:15

to Genesis: ja som to mal podobne, najprv som sa nedokazal prepnut pri sparingu, ale dokazal som to vyuzit vo svoj prospech, proste sparing partner si casto myslel ze som posraty (co bola casto pravda) a zrazu bumm a nieco necakane vyletelo. A teraz mam zase opacny problem, som prilis agresivny ako keby som si chcel nieco dokazat, sice vela vydrzim ale zbytocne si obcas nabehnem. Mozno je to tym, ze teraz sparujem iba s bratom a kamosom a nema ma kto poriadne seknut ako napriklad Ukrop jeho kladivami :roll: :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Franz » sob 09. srp, 2008 20:35

4ukrop: neviděl jsem tě, znám tě jenom odsud, nevím co jsi zač, ale sme zvědavej co seš za zviře :oops: :lol: podle toho co tady ostatní píšou tak krvavý koleno hovn*
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » sob 09. srp, 2008 23:36

4Genesis:

Ešte sa mi teda nestalo, že by som necítil zdravú agresivitu pri sparringu. Nebude to tým, že bojuješ so slabšími protivníkmi? Ono, keď človek dostáva poriadne po papuli od seberovných a lepších, dokážde to vynikajúco podmieniť jeho agresivitu (pokiaľ sa naopak od strachu neposer...). Vybýjať si ego na nováčikoch mi príde stupídne.
Prečo radšej nedrilujete techniku so seberovnými, kde je to 50:50 a nesnažíte sa nováčikom naopak pomôcť? Napr. dobrou dopomocou (lapy a pod.). Tiež sa pri tom zapotíte, sem sa si udriete aby ste upozornili na slabý kryt hlavy... a chalan vám bude vďačný, že ste mu venovali čas a vybuduje si voči vám aj zdravý rešpekt. Namiesto zbytočnej nevraživosti (v tom horšom prípade).
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Skateordie » ned 10. srp, 2008 19:15

ukropcany píše:
Franz píše:4ukrop: neviděl jsem tě, znám tě jenom odsud, nevím co jsi zač, ale sme zvědavej co seš za zviře :oops: :lol: podle toho co tady ostatní píšou tak krvavý koleno hovn*
To je otázka toho, kto to hodnotí... oproti niekomu zvíře, oproti inému hovno... :x Ono skate trošku preháňa, aj on vie potrápiť... :evil: :wink:

No jo zalezi kto to hovori. Diki :oops:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod luen » úte 12. srp, 2008 15:07

Franz píše:
luen píše:4 franz: Muzu se zeptat ... co to je za styl, ktery cvicis? Jsem koukal na tohle http://www.kftu.wz.cz/fotos.html a nejsem z toho moudrej, navic jsem si precetl neco o nejakem chi sau ...


klasický KF... ty stránky, jsou ted nový a ten co je dělal rozumí dělání stránek asi víc než cvičení :cry:
co se ti nelibí?


No neumim si predstavit nic konkretniho pod "klasickym kung fu" ... je to trosku zavadejici termin ... to je jako klasicke bojove umeni ... ptam se tedy co tam vlastne cvicite? A jak na to vse montujete napr. chisau?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » úte 12. srp, 2008 19:14

ukropcany píše:4skate - teraz kukám na tú svoju formuláciu, no nič moc veru... :oops: sadlo to síce na Teba, ale Ty si nebol myslený... sorry... :oops:
Tiez som sa nad tym chvilu pozastavil, ale v pohode :lol: :lol: Som si myslel, ze to myslis tak ako si to napisal, ale ja nie som urazlivy, od teba by som to aj tak bral :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron