Praskání v kloubech

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Praskání v kloubech

Příspěvekod Adamos » ned 24. srp, 2008 12:15

Zdravím všechny bojovníky.
Už delší dobu mám problémy s praskáním kloubů. Jde hlavně o kotníky, někdy kyčle, někdy kolena, ale i zápěstí. Při "křupnutí" mě nic nebolí ale něco mi říká že to není úplně zdravý zvuk... :( Klouby praskají při naprosto běžných pohybech, např. když si krouživým pohybem rozhýbávám kotník, křupe v něm téměř při každém kolečku.. Má někdo podobné zkušenosti? Tipy jak se toho zbavit? Předem děkuji za odpověd. Ještě bych měl asi dodat něco o sobě: je mi 20, mám mírnou nadváhu :roll: (90kg/176 cm), 2 roky jsem dělal kickbox, potom jsem začal s jujitsu u kterého jsem zůstal a zůstanu. Mějte se!
Adamos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 01. říj, 2007 23:00
Bydliště: Česká Lípa

 

Příspěvekod Naked_Snake » ned 24. srp, 2008 17:07

Mám to samý, jsem stejně starý, ale naopak vážím jen kolem 65kg. Několikrát jsem byl u doktora, ale ten mě zbavil akorát bolesti v kolenou (občas se trošku vrací). Praskání mám pořád. Zkoušel jsem několik přípravků a ty to jen zmírnily stejně jako přerušení cvičení... Takže budu taky vděčný za nějaký rady.
:wink:
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 24. srp, 2008 17:20

praskání v kloubech většinou=počínající artróza...ale na tu jste dost mladí..... :? (samozřejmě to nemusí být jen ta artróza).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Naked_Snake » ned 24. srp, 2008 17:58

No, každopádně tím, že půjdeš za doktorem, nic nezkazíš. Já jsem dlouho otálel a pak mě začala ta kolena bolet.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod wushupetr » ned 24. srp, 2008 19:30

Možná to s tím nebude mít nic společnýho, ale co tak na sebe hodit při téninku nějaký stahováky no a možná by prospělo to nějak posilovat. Nemyslím dělat dřepy s činkou ale třeba na ty kotníky a kolena cviky třeba výdrže jako stání na jedný noze, stání na jedný noze na špičce a tak. Mě praská v kotníku i když normálně chodím a občas mi to CVAK CVAK CVAK CVAK už leze na nervy, ale zlepšilo se to po tom, co jsem začal dělat tyhle výdrže.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod player » ned 24. srp, 2008 22:52

Me "praska" kde co.Krk permanentne pri otaceni hlavou ze strany na stranu uz od mala.Potom to jsou kycelni klouby, kotniky, prsty u nohou, obratle, zebra....To uz jsou ale zalezitosti docasne, jak to "srovnam" strecingovym cvicenim, je to v cajku.Jen ten krk je holt stalice:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Adamos » ned 24. srp, 2008 23:52

wushupetr píše:Možná to s tím nebude mít nic společnýho, ale co tak na sebe hodit při téninku nějaký stahováky no a možná by prospělo to nějak posilovat. Nemyslím dělat dřepy s činkou ale třeba na ty kotníky a kolena cviky třeba výdrže jako stání na jedný noze, stání na jedný noze na špičce a tak. Mě praská v kotníku i když normálně chodím a občas mi to CVAK CVAK CVAK CVAK už leze na nervy, ale zlepšilo se to po tom, co jsem začal dělat tyhle výdrže.

tak je pravda ze stahovaky jsem žadné nezkoušel ale neřekl bych že pomůžou. Stání na jedné noze dělám při každém treninku, abych našel rovnováhu. Na špičkách sem zase dost při švihadle... V tom to teda asi taky nebude... Každopádně sem rád že v tom aspon nejsem sám :? :)
Adamos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 01. říj, 2007 23:00
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Adamos » pon 25. srp, 2008 0:00

player píše:Me "praska" kde co.Krk permanentne pri otaceni hlavou ze strany na stranu uz od mala.Potom to jsou kycelni klouby, kotniky, prsty u nohou, obratle, zebra....To uz jsou ale zalezitosti docasne, jak to "srovnam" strecingovym cvicenim, je to v cajku.Jen ten krk je holt stalice:)

Zebra?? :-O tak to teda nezavidim... U mě stálej ten kotník a zápěstí.. Rozcvičit to nejde... Na začátku tréniku kdyz se rozehřejváme běháním tak je tam uplný ticho jen ja křupu.. Trosku trapas.. Ale ty to očividně moc neřešíš.. Takže myslíš že to neva? K doktorovi se mi moc nechce no..
Adamos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 01. říj, 2007 23:00
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Jendis » pon 25. srp, 2008 7:30

ukropcany píše: Takže buď som moc fajnový, alebo je debil... :?



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jabberwocky » pon 25. srp, 2008 7:59

Ukrop: No, záleží na tom, jak moc hlasitě jsi jim tam praskal. Jestli si stěžovali z vedlejšího pavilonu, ať na chirurgii přestanou střílet, tak to asi opravdu rušilo ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 25. srp, 2008 8:27

ukropcany píše:Na mňa si málokto otvorí hubu... :twisted:


nekecej.....intelektuál s brejličkama......jsi přímo prototyp uťápnutýho podpantofláka...... :wink: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 25. srp, 2008 8:39

ukropcany píše:Každý to totiž pochopí - ak na toho týpka s jazvami po xichte vztiahneme ruku, zavolá na nás svoju ženu a to ešte len bude prúser... :twisted: Brýlky, nebýlky... 8)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ..jo takhle....... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » pon 25. srp, 2008 18:14

Adamos píše:
player píše:Me "praska" kde co.Krk permanentne pri otaceni hlavou ze strany na stranu uz od mala.Potom to jsou kycelni klouby, kotniky, prsty u nohou, obratle, zebra....To uz jsou ale zalezitosti docasne, jak to "srovnam" strecingovym cvicenim, je to v cajku.Jen ten krk je holt stalice:)

Zebra?? :-O tak to teda nezavidim... U mě stálej ten kotník a zápěstí.. Rozcvičit to nejde... Na začátku tréniku kdyz se rozehřejváme běháním tak je tam uplný ticho jen ja křupu.. Trosku trapas.. Ale ty to očividně moc neřešíš.. Takže myslíš že to neva? K doktorovi se mi moc nechce no..


Nevim jak na tom ses, neodvazuju se ani v nejmensi tvrdit, ze to va nebo neva, kdyz to mnohdy nevedi ani sami doktori:)
Zebra mi vepredu krupnou jednou za cas, kotniky a prsty u nohou nahazuju tak obden, to same lopatky, ale ty obratle to je zalezitost kazdodeni, jak to nahodim, je to ok, ale druhej den je to v loji zas.Neboli to, nevim o tom, ale staci abych se pak pri treninku nejak rychleji hnul a hned to lupne, takze preventivne to rovnam pozvolna a vedome predem.
Takhle to zni:))

http://home.tiscali.cz/fz30foto/zada.wma
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Trian » pon 25. srp, 2008 22:37

Tiež mi kedysi praskalo v kĺboch, ale už to chvalabohu prešlo a vracia sa to málokedy.
Trochu súhlasím s wushupetrom - teda, že tie šľachy treba obaliť svalstvom. Odkedy som začal popri BU aj posilovať, strečinkovať a dbať aspoň trochu na správnu výživu (žiadne doplnky, ale veľa mäsa, zeleniny a všetkých tých zdravích vecí) praskanie pominulo. Trvalo to zhruba rok.
Možno to nie je nič vážne, ale určite to nie je normálne (resp. v poriadku). Takže - jediná rada - makať, makať, makať a jesť. Keď sa telo otuží a zmocnie, bolesti pominú :D
Naposledy upravil Trian dne stř 27. srp, 2008 21:35, celkově upraveno 1
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod wushupetr » úte 26. srp, 2008 22:41

pro Trian
Já ti dám Wushuperom :D koukej to přepsat na Wushupeterom :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » stř 27. srp, 2008 8:24

Já snad ani neznám nikoho, komu občas v nějakém kloubu nekřupe. Ani mně na to doktor nic moc neřekl. Jen se zeptal, jestli mám s klouby nějaký jiný problém, vážně pokýval hlavou a řekl "tak cvičte, dokud můžete" - což mně osobně přijde jako dost dobrý recept :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Trian » stř 27. srp, 2008 21:35

4wushupetr
sorry :D :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod tekki » čtv 28. srp, 2008 14:01

Nazdar... Mne praska v laktoch uz tri roky - stale musim trenovat alebo s obvazmi alebo s bandazami. Mam 21, 178cm a 83 kg. Doktor tvrdi, ze je to koli nedostatku klbneho maziva, resp. tru sa o seba nejake veci plus opotrebovanie z prudkych kontrakcii svalov a namaha kosti............. 8O. NIC sa s tym robit neda, len to miernit a setrit sa (je nevystrem ruku) pomaha thajska mast, Diclobene gel (Fastungel je na nic) a chladive zabaly...

Sportom k trvalej invalidite bratia a sestry :D
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Boreas » čtv 28. srp, 2008 15:28

ukropcany píše:Tak to je divné, lebo ja praskám asi úplne celý, ale nijako ma to nelimituje...


Zatím :twisted:
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Boreas » čtv 28. srp, 2008 17:54

Pardon, přichází na mne depka z konce prázdnin, tak mi to nedalo... Ale jinak taky praskám kompletně a to mi bude za pár dnů teprv 18...
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron