Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Gino » čtv 04. zář, 2008 12:10

RBR - informaci jsem moc nemel a chyba ve me byla jednoznacne. Jen jsem se domnival, ze mi to proste moc pruzilo a ten zpetnej naraz mi moc nepridal. Domnival jsem se, ze tam nema byt... ted od tebe ctu, ze ma a ze je to spravne, tak proto jsem reagoval :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod roza » čtv 04. zář, 2008 12:44

RUNAR - ted si mi to nandal.
Pokud "byt opruzak" spociva v tom,ze nekoho v diskusi upozornim,ze mele kravoviny a pak jsem ochoten o tom s nim debatovat...tak asi jsem.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 13:03

Roza:
Ty bys měl bejt právník, opruzáka jsi zde vyložil schválně špatně.
Už jsem napsal všechny svoje věcný argumenty, každej ať si přebere kdo z nás mele blbosti.


Jinak moje říkačky ti nemusej sedět a asi to hovadiny jsou no, ale spousta z nich není moje ale jsou to "vykradený" texty HZS,Jiří ©taidl atd., že se ti to nezdá je naprosto věc tvýho vkusu. Občas si zaveršuje i někdo se mnou a že je to "dětinská" trapárna mi právě sedí a navíc moje příspěvky můžeš přeskakovat,RUNAR=PŘESKOČIT(jak prosté leč jak účinné), nerad bych někomu ty svoje trapárny vnucoval.


P.S. Jsem se svým tréninkem pytle spokojen :) 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » čtv 04. zář, 2008 13:43

Jen trénujte do pytle,

aby nešly, do pytle,

vaše rány do pytle,

někam do pytle.

:P
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 04. zář, 2008 15:41

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:10, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 16:10

jox píše:Jen trénujte do pytle,

aby nešly, do pytle,

vaše rány do pytle,

někam do pytle.

:P


A z říkačkama se teď roztrhne pytel :D
Mám je taky hodně rád 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » čtv 04. zář, 2008 19:05

čau, nevím jestli tady ta otázka už byla, ale můj kámoš boxer cvičí s powerballem, máte s tímhle zkušenost??? stojí za to si ho koupit???
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 04. zář, 2008 20:01

Ohledně bouchání do pytle souhlasím plně s rozou.
A myslím si že pytel je nenahraditelnej právě díky tomu že je kulatej a houpe se. A zrovna v cvičení pro přesnost to platí dvojnásob. Je třeba se nejen trefit kam chci, ale taky trefit účině, to znamená zaštípnout to tam pod správným úhlem.
Otužování ploch- tak tady vidím taky jisté + pro pytel, sice se snažím zasahovat přesně úderovou plochou, ale sem tam pytel dopřeje i těm nechtěným částem a trochu je navyká. Jsem si vědom, že pěstí nedokážu rozdrtit lebku, na to mám jiné pomůcky :)
Do pytle bouchám holou rukou, když mám pilné období tak nabouchám plnou silou 400 přímých úderů aniž bych se zranil, ovšem nestřídám pásma tluču jen tak aby pěst dopadala kolmo jinak AU :)
No a občas se mi vylíhne nějaké zranění, sem zalezlej doma a z nevim co by píšu z deprese odpovědi na fórum :oops:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » čtv 04. zář, 2008 21:53

Teda nechci se do toho michat, ale je pravda, ze na pytli se da cvicit vse co jsi runare odmitnul ... samo, ze do pytle clovek muze busit jak hluchej do vrat a konec koncu muze bouchat treba jako brukli ... ale prave pytel te take nauci, spravne "tvarovat ruce" do uderu, aby ta pest ci jina uderova plocha pekne sedla jako hrnec na prdel a pokud to tak netrenujes, tak se o to zbytecne okradas :wink: Kdyz do neceho boucham, tak se zaroven musim ucit spravne vyskladat uderovou plochu ... jinak cvicim jen malou cast toho, co mi aparat nabizi a to je skoda ...

Zrovna tak jako roza jsem delal dlouho karate a znam ty klasicke povidacky o prednosti nejakeho archaickeho aparatu ... :wink: a to i ve vztahu k nejakym pomuckam v cinskych stylech ... je to klasicka nemoc a jista strnulost "asijske masinerie" a "vetsinou" jsou tato tvrzeni neopodstatnena ...

tzv. moderni stly maji jine problemy ... spise zdravotniho razu!

A jeste mala poznamka na konec, roza neni zadne "vorezavatko", takze to tve argumentovani bere asi trosku jako, ze se na pytli mas jeste hooodne co ucit Obrázek

Tyhle veci jsou vlastne jen o tom, jestli pouzivani nejakeho cvicebniho nastroje, neulitne na nejakych radoby "tradicionalistickych teoriich" a nedrzi se porad napadu, ze i prez lepsi aparaty nez je bouchadlo/makiwara. je treba na nich porad cvicit, protoze to tak delali pred 80 rokama a dale ... pytel je jedna z nejklasictejsich a nejtradicnejsich cvicebnich pomucek a na tohle se obcas jakoby zapomina ...

Jen muj nazor na predmet vasi diskuze ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 04. zář, 2008 22:10

Franz píše:čau, nevím jestli tady ta otázka už byla, ale můj kámoš boxer cvičí s powerballem, máte s tímhle zkušenost??? stojí za to si ho koupit???

Pokud máš sedávé zaměstnání které ti nezaměstnává pořad najednou obě ruce tak je to idální rehabilitační pomůcka..a posiluje se s ní celé předloktí...no já osobně se musím přiznat že jsem už asi pře dvěma třemi lety na cvičební pomůcky rezignoval :cry: prostě není čas experimentovat, zkoušet, ani civčit s vyzkoušenýma nestíhám, když mám čas jdu na trening, když je ho míň jdu si zastínovat, když je ho ještě míň udělám pár kliků...i na ten blbej boxovací pytel co mi stojí v pokoji není čas...jestli je tohle dospívání tak potěš :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » pát 05. zář, 2008 2:44

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:08, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pát 05. zář, 2008 6:37

pucmaz píše:Naprosty souhlas. BU se musi vyvijet. Makiwara ma i doposud svoje opodstatneni, ale je nutne vedet jak a k cemu ji pouzivat, uplne stejne jako ten pytel. Zavrhovat neco kvuli tradici je nesmysl. Ja taky planuju poridit do dojo BOBa a to ma urcite k tradicnim okinawskym pomuckam hodne daleko :lol:


4pucmaz
Tak tak. Už jsem psal v jiném threadu, že karate není jen o makiwaře. Kolem BOBa chodím v budoshopu již delší čas a přemýšlím nad jeho koupí, ale nemám moc jasnou představu jak s ním cvičit. Je dost drahý na to, aby mě stál zaprášený někde v koutě. Takže moje otázka zní jak jej používáte?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pát 05. zář, 2008 7:31

pucmaz píše:tedy kdyz clovek da tsuki do makiwary, mel by ji prohnout a na vterinu ji nedovolit, aby se vratila zpatky

Jestli to spravne chapu, pak by tedy nemelo dochazet k zadnemu zpetnemu bouchnuti makiwary do ruky, alebrz by mela byt s pesti ve stalem kontaktu, right? :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » pát 05. zář, 2008 8:19

luen píše:
Zrovna tak jako roza jsem delal dlouho karate a znam ty klasicke povidacky o prednosti nejakeho archaickeho aparatu ... :wink: a to i ve vztahu k nejakym pomuckam v cinskych stylech ... je to klasicka nemoc a jista strnulost "asijske masinerie" a "vetsinou" jsou tato tvrzeni neopodstatnena ...


Tak věcně: Naprostý NESOUHLAS, makiwara není archaický aparát to je blábol a omyl jak vrata od stodoly.
®a jste cvičili něco co mělo nálepku Karate a vyprávěli vám tam pohádky o makiwaře je smutný, místo vyprávění si pohádek jste do ní měli řádně udírat.

luen píše:A jeste mala poznamka na konec, roza neni zadne "vorezavatko", takze to tve argumentovani bere asi trosku jako, ze se na pytli mas jeste hooodne co ucit


Však ty taky

Jinak reaguješ tak z 85% mimo, pytel se v Karate vždy používal, nepsal jsem že se má cvičit jen makiwara, psal jsem o rozdílech v PRIMÁRNÍM významu apárátů a ty odpovídáš na úplně něco jinýho.

Na pytli se prostě přesnost primárně netrénuje a ani žádný značky který se sem tam používaj to nezmění, pytel je PRIMÁRNĚ od tréninku síly úderu, někdo psal že se mu pytel hejbe a to je jako super, ne u pytle má stát parťák a pytel fixovat aby se PRÁVĚ nehejbal.
Hejbat se má lapař stavět lapy V POHYBU na různý místa, to je trénink přesnosti a bomby v pohybu.
Podívejte se na pytli jde o to dostat do technik průraznost a údernost, nejde PRIMÁRNĚ o přesnost.

Celý roky jsem udíral bez rukavic, takže vím o čem mluvím, teď mám namlácený klouby palců a bez rukavic to nejde.
Na kalsickým pytli se v kombinacích udírá vždy větší plochou než je úderová,(teď mluvím o seiken) a v kombinacích to netrefí NIKDO přesně seiken, nebo přesně tak aby to SEDLO.
Proto xboxeři používaj pytlovky/rukavice i bandáže při práci na pytlích, jinak by si rozmlátili ruce, mám podobnou zkušenost, JESTLI to děláte JINAK tak ENJOY!
Samozřejmě že údery dlaní, lokty, hrany ruky jsou jiné a mnohem líp sednou, MLUVÍM o úderu zavřenou pěstí, jestli mi rozumíte.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pát 05. zář, 2008 9:04

Gino píše:
pucmaz píše:tedy kdyz clovek da tsuki do makiwary, mel by ji prohnout a na vterinu ji nedovolit, aby se vratila zpatky

Jestli to spravne chapu, pak by tedy nemelo dochazet k zadnemu zpetnemu bouchnuti makiwary do ruky, alebrz by mela byt s pesti ve stalem kontaktu, right? :)


Dle Pucmazova podání ano. Jak jsem psal výše vysvětlil jsem jeden z možných způsobů využití makiwari dle jedné metodiky. Pucmaz popisuje jiný. Je zbytečné bádat, který je ten správný, pokud každý z nich má přínos pro techniku. Každý si teď může dle svého uvážení vybrat způsob, který mu bude vyhovovat. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod marcelo » pát 05. zář, 2008 9:32

runnar-ne u pytle má stát parťák a pytel fixovat aby se PRÁVĚ nehejbal-
toto plati priteli len obcas,ked vykopvas hlavne nohy a kolena,okolo mecha by sa malo hlavne hybat tak ako pri sparingu..zivo a prirodzene... trenoval som pred rokmi v klube s borcami kt. su terajsi "majstri republiky SR" a ti malokedy zastavovali mech a pridrzali si ho na mieste
Hejbat se má lapař stavět lapy V POHYBU na různý místa, to je trénink přesnosti a bomby v pohybu.- ano suhlasim a pritom kopec ludi to robi opacne..mrtvo a staticky :? Hadate sa tu chalani na blbostiach ako mali "degeši" :roll:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 05. zář, 2008 9:48

Marcelo:

Jasan, že jdou trénovat různý postupy, taky často trénuju na pytli důležitou věc a to bombit v POHYBU, kdy se hýbu já v kombinaci a hýbe se i pytel, skvělá METODA ano.

V tom pohybu KTEREJ JE ZÁSADNÍ CVIČIT, údery tolik NIKDY nesednou, a právě proto se na průraznost cvičí do fixovanýho pytle.

Ale v reálu se bombí vždy v pohybu, pokud soupeř není "pytel" :)
Fixovaný, statický pytel je od toho že pokud trefíš tak je to průraznější rána.
To abych trefil se zase cvičí v pohybu(na pytli taky :) ), to se tady snažím říct.

P.S. O MT kolenou jsem vůbec nepsal :) Na to jsou tu kompetentnější lidi
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 05. zář, 2008 10:19

Franz píše:čau, nevím jestli tady ta otázka už byla, ale můj kámoš boxer cvičí s powerballem, máte s tímhle zkušenost??? stojí za to si ho koupit???


Ahoj,

když už tak rozhodně s digitálním počítačem otáček.

V práci občas s kámošema točíme :) Ale nikdy ne kondičně :roll: , furt se trumfujeme kdo natočí víc otáček, jak malí klucí no.

Pro jeden pokus se vžil slangový výraz Ryto :)
A ten kdo točí PB je Rytař

Ale na sílu zápěstí a předloktí je to super, při udírání do pytle se mi dlouho nestalo ani když už jsem po půlhodině hotovej :roll: aby se mi prolamovalo zápěstí při úderech 8)
Samo že to není jen díky PB ale určitě k tomu pomáhá.

Teď jsem někde na 13 450 otáčkách, je to dost i o technice točení, často rekordy padali už když bylo předloktí "zhulený".
Naposledy upravil RUNAR dne pát 05. zář, 2008 10:24, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 05. zář, 2008 10:23

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:08, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pát 05. zář, 2008 10:43

RUNAR píše:
luen píše:
Zrovna tak jako roza jsem delal dlouho karate a znam ty klasicke povidacky o prednosti nejakeho archaickeho aparatu ... :wink: a to i ve vztahu k nejakym pomuckam v cinskych stylech ... je to klasicka nemoc a jista strnulost "asijske masinerie" a "vetsinou" jsou tato tvrzeni neopodstatnena ...


Tak věcně: Naprostý NESOUHLAS, makiwara není archaický aparát to je blábol a omyl jak vrata od stodoly.
®a jste cvičili něco co mělo nálepku Karate a vyprávěli vám tam pohádky o makiwaře je smutný, místo vyprávění si pohádek jste do ní měli řádně udírat.


Tak jinak: Nepisu o tom co se rika v nejakejch radoby karate klubech nekde v horni dolni ... Delal jsem karate na slusne urovni a pohyboval jsem se min. na krajske a nebo republikove scene a moooc by ses divil jake idiocie se tam resili :wink: MImochodem nas karate klub byl celkem slusne hnizdo na kumitaky ...
Stacilo jezdit na zavody a sem tam se ucastnit seminaru s tehdejsima autoritam svazu karate. I tenkrat bylo malo rozumnych lidi a nemyslim, ze je to dnes vyrazne lepsi :idea:

RUNAR píše:
luen píše:A jeste mala poznamka na konec, roza neni zadne "vorezavatko", takze to tve argumentovani bere asi trosku jako, ze se na pytli mas jeste hooodne co ucit


Však ty taky

Jinak reaguješ tak z 85% mimo, pytel se v Karate vždy používal, nepsal jsem že se má cvičit jen makiwara, psal jsem o rozdílech v PRIMÁRNÍM významu apárátů a ty odpovídáš na úplně něco jinýho.

Na pytli se prostě přesnost primárně netrénuje a ani žádný značky který se sem tam používaj to nezmění, pytel je PRIMÁRNĚ od tréninku síly úderu, někdo psal že se mu pytel hejbe a to je jako super, ne u pytle má stát parťák a pytel fixovat aby se PRÁVĚ nehejbal.
Hejbat se má lapař stavět lapy V POHYBU na různý místa, to je trénink přesnosti a bomby v pohybu.
Podívejte se na pytli jde o to dostat do technik průraznost a údernost, nejde PRIMÁRNĚ o přesnost.

Celý roky jsem udíral bez rukavic, takže vím o čem mluvím, teď mám namlácený klouby palců a bez rukavic to nejde.
Na kalsickým pytli se v kombinacích udírá vždy větší plochou než je úderová,(teď mluvím o seiken) a v kombinacích to netrefí NIKDO přesně seiken, nebo přesně tak aby to SEDLO.
Proto xboxeři používaj pytlovky/rukavice i bandáže při práci na pytlích, jinak by si rozmlátili ruce, mám podobnou zkušenost, JESTLI to děláte JINAK tak ENJOY!
Samozřejmě že údery dlaní, lokty, hrany ruky jsou jiné a mnohem líp sednou, MLUVÍM o úderu zavřenou pěstí, jestli mi rozumíte.


Nevnucuji ti nazor, ze ty tvrdis, ze se ma cvicit jen na makiware ... jen jsem napsal muj pohled na vec, me osobni zkusennosti a dale ... No co tady u vadis o hybeni pytle ... vis pusobi to na me tak:

Ja na pytli moc neumim a nemam ani jasnou predstavu co s nim, tak ted budu psat porad do kola, ze luen a roza nevi na co je makiwara/pytel a jakej je v tom rozdil.

Tome jak dlouho si delal karate?Jak dlouho vis o pytli?Kolik uz toho mas na pytli odbouchano?(a do toho nepocitej, to ze te nekdy jako kazdeho napadlo se pred pytel postavit a delat ze do nej boucham) ...
Nechci flejmovat, ale videl jsem te bouchat na zivo a bez toho, abychom zabredli do nejake osobni roviny - ty nemas presne rany ... proto chapu tve tvrzeni ohledene presnosti na statitctejsi makiwaru ... ale tohle se ti s treninkem bude lepsit a i ten pytel bude snazsi zasahovat presneji. Dale ja jsem o zadnem seiken nepsal a je trochu skoda, ze na tom jako moderni karatak jeste porad bazirujes, protoze ver tomu nebo ne ... je to z hola k nicemu :wink: Ja nevim jak ty, ale ja na pytli boucham jak s rukavicema, tak i bez nich a nepovazuji za primarni cvicit na pytli jednu uderovou plochu ... Tenhle romantickej napad uz me opustil a povazuji ho za skodlivej! Udery, kopy, lokty, kolena, hlavicky ... mraky, mraky dalsiho :wink: Ver, ze i bomba muze byt presna jako navigovana raketa, jen se to hold musim naucit a to predne v tech kombinacich a ne jednotlive jak byva u praktikantu ABU zvykem ... Je jasne, ze jako karatista resis problem se staticnosti (jednoho uderu) a jsi pri kombinacich rozhozenej jak lesni vcela, tim si prochazi snad uplne kazdej, jen se tohle nesmi resit porad dokola, ale je treba se to naucit a prenest se prez to (aspon castecne) :wink: Rozumej, co se ucis na zacatku na pytli neni proto, ze jen tohle se na pytli uci, ale proto, ze tohle potrebujes naucit prave ty :wink:

Ze jsi celej rok bouchal bez rukavic a znicil sis ruce je ... no vis co bych napsal :wink: Ono titoz i pesti se da bouchat jinak nez ze jen dvema kloubama a pod jednym uhlem :wink:

Jinak myslim, ze to dohadovani je zbytecne a ze pokud bychom si ukazali co a jak ... myslim, ze by pak nebylo sporu :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron