tchaj-ti v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Marty » čtv 28. srp, 2008 9:50

kur...zase double :)
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pavela » ned 31. srp, 2008 13:02

Marty píše:
wushupetr píše:Ale tak to máš všude. Podle mě i ta najlepší škola, kde je nejlepší trenér nemůže sednout každýmu, stejně tak i ve škole, která je prd se najdou lidi, který tu školu obdivujou. Říkám, podle mě je to věc názoru.


Jistěže, tak to máš se všemi činnostmi, které lidé praktikují. A právě tak to, co jednomu přijde jako nejlepší, druhému přijde jako průměrné a dalšímu na prd. Vždy je obtížnější najít pro skupinu lidí, než pro jednotlivce, nějaká shodná kriteria pro hodnocení, ale přesto se domnívám, že určitá obecná kriteria pro hodnocení(školy potažmo vyučujících) jsou. Příkladem je třeba to, jak píšeš, když Zhai Hua uspořádá seminář (nebo běžný trénink), za který si nechá zaplatit a pak se nikomu nevěnuje. Ano, může se to stát(výjimečně), ale nemělo by to být často, natož pak pravidlem (aby učitel trénink prokecal-protelefonoval s kámošem, pročuměl do monitoru apod.) - tomu já říkám prasárna nebo porušení smluvních podmínek :D ? Pokud pak někdo obdivuje takovou školu, pak je pro mě přinejmenším...hloupý? A argumentování starými čínskými nebo marťanskými metodami, jak se často děje, je k :lol: . V tom případě musí být v Číně při trénování x-boxů naprosto unešeni, když po nich někdo chce, aby celý trénink makali, potili se a celou dobu se jim někdo věnuje.
Abych to zkrátka shrnul, pak je to, jak píšeš: "Jen blbej obchod..."
Máš pravdu, je to věc názoru. A můj je shodný.


Blbej obchod? A co si jako myslíš, něco ti číňani u nás žrát musej. Zhai Hua, Qin a další číňani u nás jsou stejní, umí to sami dobře. A chtějí se taky uživit.A jejich povaha, morálka mentalita je prostě taková.V pravém, tradičním wušu platí, NEJDŮLE®ITĚJ©Í je žák, jak on sám dává pozor, všímá si všeho a váží si každé minuty s učitelem, která mu dá 3 roky vědomostí. Shi Fu Yan, Tu San Nian, nic víc.Mě za poslední rok umřeli dva učitelé, jeden z nich Liu Guo Chen,žák Li Tian Ji, měl pět žáků, kteří když umřel cvičí něco jiného a druhý Shao Jin Zhang, žák Gao Zi Yinga učil už jenom mě.Pak si člověk teprve uvědomí, CO ZA VĚDOMOSTI si odnesli.A kdyby učili na západě, lidi by jim snášeli zlato, aby se od nich mohli učit.A umřeli sami,jen s pět a půl studenty.A vy brečíte, že vás ty mistři neučej! Je smutný, že to u nás tak upadlo. Pár kluků dělá svoje přemety a otočky na mistrovství, ostatní žehrají jak je ty učitelé derou vo prachy. Já jsem byl o Vánocích v Praze a náhodou jsem potkal strýčka Qing Ming Tanga(jsem hrdý na to, že mistra jeho formátu můžu nazývat strýčkem,i když žiju v Číně kde není o machry nouze). Skoro jsem ho nepoznal,za těch 6 let zestárnul o 20 let.Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli a nic nepochopili.Co si takovej mistr pomyslí, když to porovná s čínskejma žákama? Za tu dobu mohl v Číně vychovat žáky machry,který by si to mohli rozdat s kýmkoliv. NIC NIKDO nepochopil.Jediné co pochopili žáci Zhaihuy a Qina je, že se na tom daji vydělat prachy.A bláboleji,že už ne Zhaihua ale její fotr je borec, její brácha je borec, její ségra je borec.Prostě podle toho, kdo jim zrovna vymeje mozek.Pritom není žádný rozdíl, za pár dní budete fňukat, že Zhai feng je parchant a já nevim kdo je borec. Nikdo nepochopil co je to ve wušu Jing Sheng!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » ned 31. srp, 2008 14:16

pro Pavelu:

Pavelo, tak prvně ti píšu že kokot seš možná ty a je mi z tebe na blití.
Ano zapoměl jsem, že to seš jen ty kdo tady může něco shodit a psát Tohle je na hovno a tohle je na hovno. Tak se omlouvám, že se ti seru do řemesla, který ti jde mistrovsky.
Je mi líto že ti umírají někteří Mistři a upřímnou soustrast, každej jednou umře, ale i při tady tomhle nezapomeneš trapně připomenout (jako vždy) jakej ty seš velkej číňan a kdo všechno tě učil a pozdravuju z Pekingu, pozdravuju z Pekingu, pozdravuju z Pekingu, JÁ Peking, Já a tenhle strýček Mistr bla bla (neříkám že ti to nežeru, ale nesr s tim)
Ty sám furt říkáš jak je to jen obchod tak se vzpamatuj.
Zhai Huu znám od desíti let. Když jsem k ní přišel, byl to člověk, kterýmu jsem věřil a byl jsem vděčnej za to že jí znám. Dnes NEŘÍKÁM, že je špatnej člověk, NEŘÍKÁM, že je hajzl, svině nebo tak nějak jako to umíš ty, když o někom chceš vyjádřit, že není to to praví (viz naposledy ten kokot že?)
Nechápu tvůj příspěvek. Neproklínám Zhai Huu, jejího otce vůbec neznám, její sestru jsem viděl dvakrát, ale Zhai Feng, toho znám po Zhai Hue z její rodiny nejvíc a prostě mi přijde, že to vede líp než ona a to samý s Qinem. Tak se nezlob, jdi si odříkat nějaký budhistycký modlitby, napiš si třeba sám sobě dopis jak se zdravíš z Pekingu a dej mi pokoj ok?
Zdravim všechny z Čech. :wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Marty » ned 31. srp, 2008 16:33

pavela píše:
Marty píše:
wushupetr píše:Ale tak to máš všude. Podle mě i ta najlepší škola, kde je nejlepší trenér nemůže sednout každýmu, stejně tak i ve škole, která je prd se najdou lidi, který tu školu obdivujou. Říkám, podle mě je to věc názoru.


Jistěže, tak to máš se všemi činnostmi, které lidé praktikují. A právě tak to, co jednomu přijde jako nejlepší, druhému přijde jako průměrné a dalšímu na prd. Vždy je obtížnější najít pro skupinu lidí, než pro jednotlivce, nějaká shodná kriteria pro hodnocení, ale přesto se domnívám, že určitá obecná kriteria pro hodnocení(školy potažmo vyučujících) jsou. Příkladem je třeba to, jak píšeš, když Zhai Hua uspořádá seminář (nebo běžný trénink), za který si nechá zaplatit a pak se nikomu nevěnuje. Ano, může se to stát(výjimečně), ale nemělo by to být často, natož pak pravidlem (aby učitel trénink prokecal-protelefonoval s kámošem, pročuměl do monitoru apod.) - tomu já říkám prasárna nebo porušení smluvních podmínek :D ? Pokud pak někdo obdivuje takovou školu, pak je pro mě přinejmenším...hloupý? A argumentování starými čínskými nebo marťanskými metodami, jak se často děje, je k :lol: . V tom případě musí být v Číně při trénování x-boxů naprosto unešeni, když po nich někdo chce, aby celý trénink makali, potili se a celou dobu se jim někdo věnuje.
Abych to zkrátka shrnul, pak je to, jak píšeš: "Jen blbej obchod..."
Máš pravdu, je to věc názoru. A můj je shodný.


Blbej obchod? A co si jako myslíš, něco ti číňani u nás žrát musej. Zhai Hua, Qin a další číňani u nás jsou stejní, umí to sami dobře. A chtějí se taky uživit.A jejich povaha, morálka mentalita je prostě taková.V pravém, tradičním wušu platí, NEJDŮLE®ITĚJ©Í je žák, jak on sám dává pozor, všímá si všeho a váží si každé minuty s učitelem, která mu dá 3 roky vědomostí. Shi Fu Yan, Tu San Nian, nic víc.Mě za poslední rok umřeli dva učitelé, jeden z nich Liu Guo Chen,žák Li Tian Ji, měl pět žáků, kteří když umřel cvičí něco jiného a druhý Shao Jin Zhang, žák Gao Zi Yinga učil už jenom mě.Pak si člověk teprve uvědomí, CO ZA VĚDOMOSTI si odnesli.A kdyby učili na západě, lidi by jim snášeli zlato, aby se od nich mohli učit.A umřeli sami,jen s pět a půl studenty.A vy brečíte, že vás ty mistři neučej! Je smutný, že to u nás tak upadlo. Pár kluků dělá svoje přemety a otočky na mistrovství, ostatní žehrají jak je ty učitelé derou vo prachy. Já jsem byl o Vánocích v Praze a náhodou jsem potkal strýčka Qing Ming Tanga(jsem hrdý na to, že mistra jeho formátu můžu nazývat strýčkem,i když žiju v Číně kde není o machry nouze). Skoro jsem ho nepoznal,za těch 6 let zestárnul o 20 let.Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli a nic nepochopili.Co si takovej mistr pomyslí, když to porovná s čínskejma žákama? Za tu dobu mohl v Číně vychovat žáky machry,který by si to mohli rozdat s kýmkoliv. NIC NIKDO nepochopil.Jediné co pochopili žáci Zhaihuy a Qina je, že se na tom daji vydělat prachy.A bláboleji,že už ne Zhaihua ale její fotr je borec, její brácha je borec, její ségra je borec.Prostě podle toho, kdo jim zrovna vymeje mozek.Pritom není žádný rozdíl, za pár dní budete fňukat, že Zhai feng je parchant a já nevim kdo je borec. Nikdo nepochopil co je to ve wušu Jing Sheng!

:lol: :lol: :lol:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » stř 03. zář, 2008 19:24

pavela píše:Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli...

Možná by se sem někdo z nich mohl svěřit, proč už u něj necvičí...?

Ale vlastně - proč plakat, vždyť
pavela píše:1.Já bych to radši vzdal, je to dřina. 2.Taiji stejně žádný evropan nepochopí, i málokterý číňan to umí opravdu dobře(samozřejmě v poměru k lidnatosti číny :lol: )
Naposledy upravil jox dne stř 03. zář, 2008 19:52, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod P » stř 03. zář, 2008 19:24

Pro zajemce o vyuku tradicniho tchaj-ti v Praze a dalsich mestech CR viz. info na: http://www.zlatykopec.org/cestina_front.php
Pravidelna cviceni zacinaji priblizne od druhe poloviny zari.
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod skiorh » stř 03. zář, 2008 20:08

P píše:Pro zajemce o vyuku tradicniho tchaj-ti v Praze a dalsich mestech CR viz. info na: http://www.zlatykopec.org/cestina_front.php
Pravidelna cviceni zacinaji priblizne od druhe poloviny zari.


Tohle doufam nemyslis vazne ... 8O
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 04. zář, 2008 12:38

jox píše:
pavela píše:Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli...

Možná by se sem někdo z nich mohl svěřit, proč už u něj necvičí...?

Ale vlastně - proč plakat, vždyť
pavela píše:1.Já bych to radši vzdal, je to dřina. 2.Taiji stejně žádný evropan nepochopí, i málokterý číňan to umí opravdu dobře(samozřejmě v poměru k lidnatosti číny :lol: )


Hlavně ono odejít od nějakýho Mistra nemusí hned znamenat, že ho ten žák poslal do prdele. Já za Zhai Huou normálně šel a domluvil jsem se s ní na tom. Nešlo o žádnej rozchod ve zlym, sice přestala pak mluvit s mým trenérem, ale to je už její věc. Řekla OK a od tý doby jsem jí párkrát už navštívil a všechno v pohodě tak nevím co Pavela tím co napsal myslí. A pár lidí, co odešlo od Qina znám taky a říkaly, že prostě šli za Qinem řekli jak to cítí a cvičily jinde. Dobrej Mistr nesmí bránit žákovi v rozvoji a jestli nevycítí a hlavně pak nepochopí to, že svýmu žákovi, i když třeba nechtěně, brání v nějakým způsobem v rozvoji toho, v čem se žák chce rozvíjet, pak není dobrej učitel.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » čtv 04. zář, 2008 20:17

wushupetr píše:
jox píše:
pavela píše:Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli...

Možná by se sem někdo z nich mohl svěřit, proč už u něj necvičí...?

Ale vlastně - proč plakat, vždyť
pavela píše:1.Já bych to radši vzdal, je to dřina. 2.Taiji stejně žádný evropan nepochopí, i málokterý číňan to umí opravdu dobře(samozřejmě v poměru k lidnatosti číny :lol: )


Hlavně ono odejít od nějakýho Mistra nemusí hned znamenat, že ho ten žák poslal do prdele. Já za Zhai Huou normálně šel a domluvil jsem se s ní na tom. Nešlo o žádnej rozchod ve zlym, sice přestala pak mluvit s mým trenérem, ale to je už její věc. Řekla OK a od tý doby jsem jí párkrát už navštívil a všechno v pohodě tak nevím co Pavela tím co napsal myslí. A pár lidí, co odešlo od Qina znám taky a říkaly, že prostě šli za Qinem řekli jak to cítí a cvičily jinde. Dobrej Mistr nesmí bránit žákovi v rozvoji a jestli nevycítí a hlavně pak nepochopí to, že svýmu žákovi, i když třeba nechtěně, brání v nějakým způsobem v rozvoji toho, v čem se žák chce rozvíjet, pak není dobrej učitel.


Tohle je ale na druhou stranu, strasne tezky posoudit ... nedavno jsem se bavil s qilin a rekla jednu zajimavou a pravdivou vec:

dnes lidi ziji jakoby na pocity ... delam sracky, ale trener me za ne chvali ... hraje se to na takovej ten falesnej pocit, ze vse je dobre, kdyz z toho mam krasnej pocit ... a to je mnohdy jen pozlatko, ktere za nic nestoji :wink:

Nevim jestli jsem to napsal srozumitelne, ale tak nejak to citim take ... lidi malokdy vedi, co vlastne chteji, kam to maji smerovat, co je cilem jejich snazeni a pak se vymysleji teorie na to, jaka je to parada, byt lama (hlavne, ze mam dobrej pocit)!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 05. zář, 2008 13:09

pro Luena:
Pravda souhlasím, jen trochu nevím jak moc to souvisí s timhle.Nebo to je k tomu odstavečku, že žádnej evropan Tai Ji nepochopí?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Marty » pát 05. zář, 2008 13:50

wushupetr píše:pro Luena:
Pravda souhlasím, jen trochu nevím jak moc to souvisí s timhle.Nebo to je k tomu odstavečku, že žádnej evropan Tai Ji nepochopí?


Sice nemůžu mluvit za Luena, ale myslím, že to v podstatě souvisí "se vším"! Aby se každý zamyslel, co vlastně přesně od BU chce. Pokud však někomu stačí chodit si X krát týdně pro pochvalu, tak se proti tomu nedá taky nic namítat. Jen by pak asi bylo fér si to přiznat a nejen sobě.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » pát 05. zář, 2008 13:50

Na druhou stranu Luene, dobrý pocity jsou fajn, ne? :wink:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 05. zář, 2008 14:08

jj obecne ... konec koncu kazdy clovek se vyviji a casem mu treba prestane vyhovovat to, co mu do ted vyhovovalo ... Proste bych to nijak nehrotil ... kazdej trener/ucitel je jen clovek a ma i sve souktome potreby, ktere treba nelze resit v case kdu ma volno ... Jedna vec je byt trener, ale druha zaroven manager, kamos ... :wink: Na tohle spousty zaku cas od casu zapomina ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 05. zář, 2008 14:42

Marty píše:Na druhou stranu Luene, dobrý pocity jsou fajn, ne? :wink:

Myslíím že každej moc dobře ví jak na tom je a jestli ne tak je to blbec nebo náfuka :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod JRup » pát 05. zář, 2008 15:11

Marty píše:Na druhou stranu Luene, dobrý pocity jsou fajn, ne? :wink:

Vidím, že přeci jen to hulení má v Praze tradici :lol:
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod JRup » pát 05. zář, 2008 15:21

wushupetr píše:pro Luena:
Pravda souhlasím, jen trochu nevím jak moc to souvisí s timhle.Nebo to je k tomu odstavečku, že žádnej evropan Tai Ji nepochopí?

To, že zápaďan nemůže pochopit čínská BU je obvyklý způsob diskriminace či povýšenosti žluťáků. Beru to, že začínáme z jiné pozice, s jiným způsobem chápání věcí, jiným kulturním zázemím. Zároveň se však musím alibisticky ztotožnit s následujícím výrokem jednoho mistra z Taiwanu, který viděl poctivě cvičícího evropana:

“Foreigners cannot master the essence of Chinese martial arts”. This viewpoint must be revised. If the student is willing to practice, to persevere and to polish there is nothing that cannot be achieved. This especially applies in this case. He is established family men, and even have three babies, but nevertheless were able to make such splendid progress. It is not difficult to see them becoming great masters in Chen style Taijquan.

“Nothing in the world is difficult for a person who sets his mind to it”. There is certainly truth in this old saying. “If you set you mind to it nothing is too hard, if you lack resolve there are difficulties everywhere”. This especially applies to martial arts. “The master leads you through the door but practice depends on the individual”. When the student learns well the teacher should not claim credit; when the student does not learn well the student should criticise himself more.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » úte 09. zář, 2008 10:01

Co to blábolíš, ty ani nechápeš co píšu já čoveče. Vždyť to s tim nemá nic společnýho,nějaký dovolení a povolení, jdi si od koho kam chceš,to je tvoje věc ,když si myslíš,že ti dotyčný nemá co dát.A jestl ti to dovolil nebo ne, to je naprosto irelevantní. Číňan by se nedovoloval,protože by nikam nechodil. Ví totiž,že se má furt co učit.Mám pocit, že jste tam všichni už přerostli vaše mistry a nemají vás co učit.Naivita a hloupost. Mě by například takovej Qin měl pořád co učit, protože vím,o kolik mě převyšuje. Ovšem pánové žáci to maji zmáknutý. Dětičky dorostly do puberty a myslí si,že ví víc než papínek. NO nic,je to vaše cesta....
wushupetr píše:
jox píše:
pavela píše:Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli...

Možná by se sem někdo z nich mohl svěřit, proč už u něj necvičí...?

Ale vlastně - proč plakat, vždyť
pavela píše:1.Já bych to radši vzdal, je to dřina. 2.Taiji stejně žádný evropan nepochopí, i málokterý číňan to umí opravdu dobře(samozřejmě v poměru k lidnatosti číny :lol: )


Hlavně ono odejít od nějakýho Mistra nemusí hned znamenat, že ho ten žák poslal do prdele. Já za Zhai Huou normálně šel a domluvil jsem se s ní na tom. Nešlo o žádnej rozchod ve zlym, sice přestala pak mluvit s mým trenérem, ale to je už její věc. Řekla OK a od tý doby jsem jí párkrát už navštívil a všechno v pohodě tak nevím co Pavela tím co napsal myslí. A pár lidí, co odešlo od Qina znám taky a říkaly, že prostě šli za Qinem řekli jak to cítí a cvičily jinde. Dobrej Mistr nesmí bránit žákovi v rozvoji a jestli nevycítí a hlavně pak nepochopí to, že svýmu žákovi, i když třeba nechtěně, brání v nějakým způsobem v rozvoji toho, v čem se žák chce rozvíjet, pak není dobrej učitel.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » úte 09. zář, 2008 12:29

Pavelo sorry ale že číňan v Číně tohle neudělá mě je uplně u prdele. Asi se cítíš bejt číňanem nebo je až moc obdivuješ. To je tvoje věc, když chceš takovej bejt, já ti to nezazlívám, ale já se z číňanů neposeru. Zhai Hua neučí to co se já chci učit, tak jdu od ní. no a? ®ádnej číňan není vyšší bytost i když to je Mistr. Tady si nemyslí nikdo, že by je přerost. Ale když neučí to, po čem toužím se učit tak tam snad nezůstanu a už vůbec ne když se mi nelíbí přístup učení. V mym případě to byla Zhai Hua. No a? Někomu sto vyhovuje, mě ale ne. Tady každej furt zhlásá ať si to ten dotyčnej obejde a vyzkouší a jedině tak najde, co hledá.
No tak nešil maestro. čus
Naposledy upravil wushupetr dne úte 09. zář, 2008 21:18, celkově upraveno 1
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Kmotr » úte 09. zář, 2008 13:10

pavela píše:Co to blábolíš, ty ani nechápeš co píšu já čoveče. Vždyť to s tim nemá nic společnýho,nějaký dovolení a povolení, jdi si od koho kam chceš,to je tvoje věc ,když si myslíš,že ti dotyčný nemá co dát.A jestl ti to dovolil nebo ne, to je naprosto irelevantní. Číňan by se nedovoloval,protože by nikam nechodil. Ví totiž,že se má furt co učit.Mám pocit, že jste tam všichni už přerostli vaše mistry a nemají vás co učit.Naivita a hloupost. Mě by například takovej Qin měl pořád co učit, protože vím,o kolik mě převyšuje. Ovšem pánové žáci to maji zmáknutý. Dětičky dorostly do puberty a myslí si,že ví víc než papínek. NO nic,je to vaše cesta....
wushupetr píše:
jox píše:
pavela píše:Ten člověk možná vydělal prachy na blabym obchodu, ale dal vám kokoti 15 let života a výsledek je kde? Kdo je jeho slavný žák? Všichni starý utekli...

Možná by se sem někdo z nich mohl svěřit, proč už u něj necvičí...?

Ale vlastně - proč plakat, vždyť
pavela píše:1.Já bych to radši vzdal, je to dřina. 2.Taiji stejně žádný evropan nepochopí, i málokterý číňan to umí opravdu dobře(samozřejmě v poměru k lidnatosti číny :lol: )


Hlavně ono odejít od nějakýho Mistra nemusí hned znamenat, že ho ten žák poslal do prdele. Já za Zhai Huou normálně šel a domluvil jsem se s ní na tom. Nešlo o žádnej rozchod ve zlym, sice přestala pak mluvit s mým trenérem, ale to je už její věc. Řekla OK a od tý doby jsem jí párkrát už navštívil a všechno v pohodě tak nevím co Pavela tím co napsal myslí. A pár lidí, co odešlo od Qina znám taky a říkaly, že prostě šli za Qinem řekli jak to cítí a cvičily jinde. Dobrej Mistr nesmí bránit žákovi v rozvoji a jestli nevycítí a hlavně pak nepochopí to, že svýmu žákovi, i když třeba nechtěně, brání v nějakým způsobem v rozvoji toho, v čem se žák chce rozvíjet, pak není dobrej učitel.


:lol: :lol: :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod jox » úte 09. zář, 2008 14:39

Kmotr píše: :lol: :lol: :lol:

Hele, jestli nám chceš něco sdělit, nebo s něčím nesouhlasíš, tak nám to sděl. Tohle je k ničemu. (Jestli jsi náš oblíbený troll VR, tak si všimni, že se s tebou bavíme, dokud píšeš rozumně. :) )

A pozor, tvé www byly Googlem označené jako útočné a proto vhodné k blokaci, protože jsou zablešené nějakou havětí. (Inu, u wz.cz není divu.) Můžeš asi přispět k tomu, jak to dát dopořádku. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků