Muay Thai

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod marcelo » pon 15. zář, 2008 13:08

kjang píše:Marcelo napsal:"hmm..toto beriem ako klasicky marketingovy kec, by ma zaujimala intenzita sparingu a popr. nasledne rekonvalescencie jeho ziakov"
Aha, jsem laik, ale říkal jsem si v duchu, jaká by byla na podobném tréninku "úmrtnost"? :lol:

..tu vobec neide o ziadnu umrtnost ,tu ide o to ze len zranenia z kopov a uderov bez chranicov by ta odpisali na dlhodobe pauzy a viac by si sedel doma na zadku na marodkach ako bol v telocvicni :wink: Ty myslis ze napr. MMA atleti trenuju bez chranicov a pritom sa rezu podobne ako MB borci v myanmar lethwei? hahaaa
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod kjang » pon 15. zář, 2008 13:16

marcelo píše:
kjang píše:Marcelo napsal:"hmm..toto beriem ako klasicky marketingovy kec, by ma zaujimala intenzita sparingu a popr. nasledne rekonvalescencie jeho ziakov"
Aha, jsem laik, ale říkal jsem si v duchu, jaká by byla na podobném tréninku "úmrtnost"? :lol:

..tu vobec neide o ziadnu umrtnost ,tu ide o to ze len zranenia z kopov a uderov bez chranicov by ta odpisali na dlhodobe pauzy a viac by si sedel doma na zadku na marodkach ako bol v telocvicni :wink: Ty myslis ze napr. MMA atleti trenuju bez chranicov a pritom sa rezu podobne ako MB borci v myanmar lethwei? hahaaa

S tou úmrtností jsem to nemyslel doslovně, proto ty uvozovky, myslel jsem tím kolik lidí postupně odpadne z tréninku kvůli zraněním...Tak jako tak, je to tedy lehce neseriózní tvrzení s tím tréninkem bez chráničů...pokud to tedy není pravda...
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 15. zář, 2008 13:33

marcelo píše:http://muaychaiya.blogspot.com/

právě mi hráblo 8O
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Re: Trénink bez chráničů?

Příspěvekod luen » pon 15. zář, 2008 19:24

marcelo píše:
kjang píše:Cituji z stránekMuay Thai Sangha System:"All our training is done without any pad protections including the sparring."
8O

..hmm..toto beriem ako klasicky marketingovy kec, by ma zaujimala intenzita sparingu a popr. nasledne rekonvalescencie jeho ziakov :wink: :lol:


Lidi to tak chteji :lol: Marcelo viz. nase debata o "real" bojovnicich bez chranicu :lol: :wink:

Dle hesla: "jedeme real, tak na co chranice ... jedeme real, tak na co zdravi, ze? :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 15. zář, 2008 19:33

Jaký je mezi námi rozdíl?
Nenosím hokejový chrániče!
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Trénink bez chráničů?

Příspěvekod marcelo » pon 15. zář, 2008 19:37

luen píše:
marcelo píše:
kjang píše:Cituji z stránekMuay Thai Sangha System:"All our training is done without any pad protections including the sparring."
8O

..hmm..toto beriem ako klasicky marketingovy kec, by ma zaujimala intenzita sparingu a popr. nasledne rekonvalescencie jeho ziakov :wink: :lol:


Lidi to tak chteji :lol: Marcelo viz. nase debata o "real" bojovnicich bez chranicu :lol: :wink:

Dle hesla: "jedeme real, tak na co chranice ... jedeme real, tak na co zdravi, ze? :lol:

:wink: :lol: Pred nedavom som videl jeden dokument kt. bol cely venovy sparingom roznych borcov zvucnych mien z MMA..by sa mnohi cudovali ako boli ti borci obrneni 16 oz rukavicami,prilbami,holenovkami atd.,sparing isli na 60-80% ziadne bohapuste marovacky :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Trénink bez chráničů?

Příspěvekod luen » úte 16. zář, 2008 0:08

marcelo píše: :wink: :lol: Pred nedavom som videl jeden dokument kt. bol cely venovy sparingom roznych borcov zvucnych mien z MMA..by sa mnohi cudovali ako boli ti borci obrneni 16 oz rukavicami,prilbami,holenovkami atd.,sparing isli na 60-80% ziadne bohapuste marovacky :wink:


Myslim, ze dnes uz se najde malo lidi, kteri cvici resp. sparuji bez chranicu. Drive to byla nutnost, nebot toto zbozi bylo tzv. podpultovka, pokud vubec a spousta "odborniku" vyrustala kovana v tom, ze chranice jsou stejne jen pro holky ... Ale dnes to povazuji za imbecilitu a snad jen idiot se muze citit "muzneji" bez neceho, co mu chrani zdravi!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 16. zář, 2008 10:23

Za svých zkušeností musím říct že teď používám i bandáže na ruce, kterým jsem se dřív smál, stačí jedna nehoda a je vymalováno.
Dál je ale nutný říct že je naivita si myslet že chrániče zajistí ochranu zdraví, je nutný dávat si pozor i s chráničema.Ověřeno empiricky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 16. zář, 2008 12:25

RUNAR píše:Za svých zkušeností musím říct že teď používám i bandáže na ruce, kterým jsem se dřív smál, stačí jedna nehoda a je vymalováno.
Dál je ale nutný říct že je naivita si myslet že chrániče zajistí ochranu zdraví, je nutný dávat si pozor i s chráničema.Ověřeno empiricky.


..no to je jasne ze nezarucia 100% ochranu :wink: ..ale pohltia kopec energie,uchrania ocnu rohovku pred poranenim, genitalie,karfiolove usi a kopec inych lahodok bez ktorych sa ja celkom rad zaobidem :lol:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 16. zář, 2008 15:48

marcelo píše:
..no to je jasne ze nezarucia 100% ochranu :wink: ..ale pohltia kopec energie,uchrania ocnu rohovku pred poranenim, genitalie,karfiolove usi a kopec inych lahodok bez ktorych sa ja celkom rad zaobidem :lol:


Asi nema cenu tohle vykladat nekomu, kdo nemusel po sparingu napr. na operaci s ocni rohovkou, dratovani celisti nebo odstraneni jednoho varlete a pod ...
Myslim, ze uz jsme davno za dobou objevovani chranicu a kdo je do ted neobjevil zije v praveku :wink:

2runar: ja nepsal, ze ti chranice zajisti 100% zdravi ... to by pak stacilo zit navlecenej v chranicich a doktory muzeme poslat k sipku ... asi hodne naivni, ne? :wink:

Chranice umoznuji naucit se neco poradne, cvicit to porad a porad a ... proste dokud to neslape jak hodinky ze Svycar ... zkusit si to s vetsi razanci nez bez nich atd ... Vzdy kdyz jsem se setkal s nekym kdo tvrdil, ze chranice nepouziva, tak byl i ve sparingu totalni lamka natoz pak v realnem boji na ktery se tito nejvice ve sve hlouposti odvolavaji!!! Take overeno na vlastni kuzi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » úte 16. zář, 2008 19:09

luen píše:... Vzdy kdyz jsem se setkal s nekym kdo tvrdil, ze chranice nepouziva, tak byl i ve sparingu totalni lamka natoz pak v realnem boji na ktery se tito nejvice ve sve hlouposti odvolavaji!!! Take overeno na vlastni kuzi :wink:

Tsss, vy toho naděláte, nepoužívat při sparringu chrániče... :lol: Kdysi tu přece na fóru někdo dokonce tvrdil, že cvičí sebeobranu proti noži s normálníma ostrýma ocelovýma nožema a na betonu... :roll: Ale už dlouho nepsal, možná že tanečníci zkusili trochu přitvrdit a... 8O :twisted: Miluji "vyspělé" techniky "opravdových válečníků"... :lol: Ti rádoby realisti jsou tak primitivní a suroví... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 16. zář, 2008 23:21

luen píše:Asi nema cenu tohle vykladat nekomu, kdo nemusel po sparingu napr. na operaci s ocni rohovkou, dratovani celisti nebo odstraneni jednoho varlete a pod ...

Tohle jsi prodělal abys objevil chrániče? :D

Tolik legrácky 8) a teď k věci:
Luene co hysterčíš? Můj příspěvek nebyl o tobě, proč na něj reaguješ?
Diskuze je tady bezpředmětná, není se o čem hádat, chrániče jsou samozřejmost.
Bandáže jsou něco jinýho, dá se v pohodě trénovat i bez nich, nemluvím o zápasech a tvrdým spárování.
Svým příspěvkem jsem chtěl říct akurát to že i přes chrániče si musí člověk dávat pozor na zranění, čtou si to tu i začátečníci, třeba si z toho něco vezmou.
Mám pod každej příspěvek psát "tohle není o luenovi"?

A výrok nenosím hokejový chrániče byl vtípek z filmu o netopýrovi 8)
A znamená asi tolik že nenosím hokejový protože mám mnohem lepší.

Marcelo:
Rozumíme si, příspěvek nebyl na tebe, co se týče chráničů se shodneme,
není o čem debatovat.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 17. zář, 2008 8:55

RUNAR píše:Tohle jsi prodělal abys objevil chrániče? :D

Tolik legrácky 8) a teď k věci:
Luene co hysterčíš? Můj příspěvek nebyl o tobě, proč na něj reaguješ?
Diskuze je tady bezpředmětná, není se o čem hádat, chrániče jsou samozřejmost.
Bandáže jsou něco jinýho, dá se v pohodě trénovat i bez nich, nemluvím o zápasech a tvrdým spárování.
Svým příspěvkem jsem chtěl říct akurát to že i přes chrániče si musí člověk dávat pozor na zranění, čtou si to tu i začátečníci, třeba si z toho něco vezmou.
Mám pod každej příspěvek psát "tohle není o luenovi"?

A výrok nenosím hokejový chrániče byl vtípek z filmu o netopýrovi 8)
A znamená asi tolik že nenosím hokejový protože mám mnohem lepší.

Marcelo:
Rozumíme si, příspěvek nebyl na tebe, co se týče chráničů se shodneme,
není o čem debatovat.


Uz jsem o tom psal :wink: to s tim varletem se stalo na zapasech thai boxu a vypravel mi to Adam Pengsawang/Vrana, to poraneni rohovky je pomerne castej uraz a ta celist se stala me, ale ne pri sparingu, ale pri bitce ... jinak ftipne 8O

Muj prispevek take nebyl adresovan tobe, ale prave kvuli tomu, ze jsem chodi mladasove a zacatecnici je treba myslim davat duraz na zdravi a na to, aby si ho chranili :wink: zacatecnikovi psat, ze si ma davat pozor je pekne, ale pokud je zacatecnik, tak to asi moc dobre dik sve zacatecnicke "koordinaci" a zacatecnickemu "prehledu" v situaci asi nepujde ...

A kdyz jsme u toho co bylo na koho, tohle bylo na tebe:

2runar: ja nepsal, ze ti chranice zajisti 100% zdravi ... to by pak stacilo zit navlecenej v chranicich a doktory muzeme poslat k sipku ... asi hodne naivni, ne? :wink:

A zbytek byl pro ty mladase :wink: Jinak luenovi nic psat nemusis, nemyslim, ze bys mi ohledne chranicu mohl nejak rozsirit obzory :wink: Zatim co ty jsi Tome nedavno objevil bandaze a pod. ja uz o techto vecech vim davno :wink:

Neni to rypani a nemyslim to nejak zle :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 17. zář, 2008 9:58

Luen:
Ale my tu víme že o všem jsi věděl první, že jsi neomylný a od všeho máš klíče. :lol:

Tolik legrace a teď k věci:
Bandáže většinou nejsou nutnost, věděl jsem o nich ještě mnohem dříve než jsem před roky napsal první příspěvek na tohle forum, ale nikdy se mi to nechtělo vázat, bouchal jsem dlouho úplně v pohodě bez nich a ruce úplně v pořádku.
No ale pak přišla jedna blbá náhoda a dal jsem si kloubem palce do čelíčka, tak teď ho prostě musím zpevňovat a chránit ale už je úplně v pohodě, jenom triviální směšná naraženina kterou by bandáž jenom trochu zmírnila.
Ani bandáž nezabrání zranění ale to všichni víme.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod masta_FN » stř 17. zář, 2008 10:27

To poraněný varle si pamatuju ale to tenkrát vzniklo kvůli špatně uvázanýmu suspíku, ještě si pamatuju jedno zranění, kdy frajer boxoval v umělohmotným suspenzoru ostrej zápas a frajer mu ho holení nechtíc rozlomil a skřípnul mu tam varle.. to bylo taky pěkný..
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 17. zář, 2008 10:49

RUNAR píše:Luen:
Ale my tu víme že o všem jsi věděl první, že jsi neomylný a od všeho máš klíče. :lol:

Tolik legrace a teď k věci:
Bandáže většinou nejsou nutnost, věděl jsem o nich ještě mnohem dříve než jsem před roky napsal první příspěvek na tohle forum, ale nikdy se mi to nechtělo vázat, bouchal jsem dlouho úplně v pohodě bez nich a ruce úplně v pořádku.
No ale pak přišla jedna blbá náhoda a dal jsem si kloubem palce do čelíčka, tak teď ho prostě musím zpevňovat a chránit ale už je úplně v pohodě, jenom triviální směšná naraženina kterou by bandáž jenom trochu zmírnila.
Ani bandáž nezabrání zranění ale to všichni víme.


Zdaleka ne ... nejsem paklic, abych mel od vsech zamku klice :lol: To jen tem, kteri znovu objevuji ameriku to tak mozna prijde :wink:

nic neni na 100% ani ochrana :wink: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 17. zář, 2008 11:12

luen píše:Zdaleka ne ... nejsem paklic, abych mel od vsech zamku klice :lol: To jen tem, kteri znovu objevuji ameriku to tak mozna prijde :wink:

Tý jo, buď si jasnovidný anebo soudíš ostatní podle sebe. :)
Nedělám tady složitou vědu z chráničů :roll: , je to ale dobrý napsat pro začátečníky to je jasný.
Největší informační hodnotu pro začátečníky tady asi měl příspěvek od Masty ohledně vázání suspíku a plastových suspíků.
Používám kovovej a měl jsem ho už dávno před tím než jsem sem na forum začal pro zábavu chodit.

Není o čem se dohadovat.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » pon 13. říj, 2008 12:26

Zdravim,chtel jsem se zeptat jak to je se sparringama v MT, tady v UK jem zacal s MT, zatim mam cca treninky za sebou. Ptal jsem se trenera kdy se sparringama zacinaji zacatecnici, nacez mi rekl ze muzu zacit jakmile si poridim chranic zubu,rukavicem,chranice holeni, apod... Zatim na to nemam, v pondeli jsem teprve zacal pracovat,takze na to musim nasetrit, ale pocitam ze do cca mesice uz to budu moct poridit...Ale vrta mi hlavou, a chci se zeptat,zda je spravne zacit hned se sparringama, nebo si mam pockat? Napr jestli kdyz zacnu hned si neudelam nejake spatne navyky a tak ruzne? Diky za odpoved.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod xiuwei » pon 13. říj, 2008 13:13

Čau Cudles
Já MT necvičím,ale můj syn ano (má 14roků) a začal se sparingy hned od začátku,tedy po druhém tréninku (měl už výbavu na MT) . Takže asi to tak má být :wink:
tak ať se ti daří
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Wildcat » pon 13. říj, 2008 19:26

Já jsem začala od 1. září a se sparingama jsme začli okamžitě, jak jsme si pořídili chrániče a rukavice :), tj. asi po 2 týdnech.
Wildcat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. říj, 2008 23:00
Bydliště: Středočeský kraj

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků