Aikido - info

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod NOKT » pát 19. zář, 2008 12:13

Jendis píše:
Kmotr píše:.Vzpomeńte si na zápas Mistra Okinawate s Mistrem Judo...Judista prý lehnul během pár sekund!!! :lol: :lol: :lol:


Takhle bych nepřemýšlel......stejně možu zaargumentovat judistou par excelance Kimurou,kterej si podal mistra Jukendo.....holé ruce vs zbraň....
Ony ty páky nejsou až tak zbytečné....jen vědět,kdy je správná chvíle.


Tak tak. Páky jsou náhodou dobrá věc, ale musí se vědět jak a kdy je použít. Jinak ten mistr Okinawate a mistr judo. To jsem neviděl, ale co kdyby mu to nevyšlo ? By lehl mistr karate a na zemi karatisti moc často necvičí byl by ve značné nevýhodě a mohl by to projet. To je takový coby kdyby :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Kmotr » úte 23. zář, 2008 13:42

Jendis píše:
Kmotr píše:No nevim...zkus chytit 120 kilového nařachance kterej se umí rvát v zápalu boje do páky...to mi přijdou reálnější ty údery :wink: :lol:


Ale jde to.... :wink: Asi takhle....já přece netvrdím,že ho budu chytat do páky,když vyskakuje....ale třeba potom,co mu o palici rozmlátím popelník(vyzkoušeno :wink: ).....
Podívej,já se tím živím.....a nemožu si dovolit do každýho vysypat kladiva,když ho potřebuju umravnit. Tak si s ním chvilku povídám(to je vůbec moje nejlepší technika.....lidi ukecávám.....umím hodně pracovat s hlasem,dokážu i velký najebance uklidnit,i když vidí rudě-to se nevytahuju,to je fakt)....když to nepomáhá,potom rychlá nonsignálka a než se vzpamatuje,tak ho nechám vychladnout....
Případně ho s kolegou strhnem na zem a vychladne tam.....

Prakticky se vůbec neperu....hubou mám tak 95% úspěšnost.


No prosimtě...ty mu o palici omlátíš popelník a pak ho chytneš do páky jo...??? :lol:

Tak to je hustý...to sem ještě neslyšel...to bude asi Aikido cesta harmonie... :lol: :lol: :lol:
To já mam zas v šatně schovanou pěknou hůl....
Jinak je pravda že spíš záleží na situaci-snadno někdo chytne do páky někoho kdo je na sračky a hůř pak někoho kdo je dobrej a kdo je střízlivej...
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Kmotr » úte 23. zář, 2008 13:43

pro Jendis-Kde děláš???Zajdu se podívat.Můžeš SZ
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Kmotr » úte 23. zář, 2008 14:03

ukropcany píše:No... mne sa večnými hádkami (ehm diskusiami :wink: ) už relatívne dobre vyjasnil môj vlastný názor na aikido. Ja by som videl totiž viaceré roviny "problému aikido" (názory spĺňajú STDEV 8) ):
1. ľudia ktorí sa naň hlásia - aikido ako správne intelektuálne antišportové BU (v tradičnom :D ponímaní) priťahuje brýlkatých pleškatých atrofovaných chcípákov (nie som pleškatý :lol: ); takýto chcípáci sú vhodný určite na naprojektovanie novej kúpeľne, ale väčšinou nie na boj
2. učitelia - keď kopa z nich vyšla z radov ľudí z bodu 1, tak je to znakom toho, že síce zvládli skúšky technickej vyspelosti, ale s bojom stále žiadna spojitosť, pretože dany nič nehovoria o schopnosti dať po papuli, ale o tom, či viem ako sa cvičí katate tori kuzure shiho nage omote 8)
3. tréningové nasadenie a efektivita - s marvinom sme robievali srandy typu, že išli sme na tréning len pozerať, vybrali sme chalana s 3. danom a počítali koľko toho stihne za tréning odcvičiť. Už neviem čo to bolo, ale pamätám si, že ich sám spravil 80 + rovnaký počet krát letel. To je zúfalo (!!!) málo. Problém je v tom, že sa musím postaviť, zaujať postoj, zamračiť sa, drapnúť súpera, ten urobí ceeeeeeeeelú techniku vrátane držania na zemi. Načo je toto dobré asi nikto nevie, ale všetci to trubky robia Obrázek. Podstatné je predsa nastúpenie a vychýlenie, judisti to vedia, prečo to nevedia aikiďáci. Odpoveď je v bode 4 :D
4. prispôsobovanie sa najslabším ohnivkám v reťazi - toto je totálny klinec do rakvy aikida, pretože strašne ťahá pokročilých dole ťarcha venovania sa začiatočníkom. U nás na tréningu začiatočníci 1/2 - 3/4 roka trénujú spolu a potom šup do kotla k pokročilým. 15 ročný vyklepaný chlapec ešte bez prvých fúzov, ktorý stojí pred 100 kilovým pokérovaným fighterom so 180 zápasmi sa buď zocelí, alebo už sa neukáže :D Lenže ak sa zocelí (t.j. zvykne si na pach vlastnej krvy, polámané rebrá, fokle), tak je ďalšie kladivo na zmdrov na svete. Na aikide sa deje čo. Chlapca s 2. danom dajú nejakému jebovi, čo už možno nikdy nepríde a ten namiesto toho aby makal o život učí trubku padať do kolísky... :roll: Tomu sa hovorí mrhanie potenciálom, deje sa to všade...
5. Seagal - Nica sme žrali asi všetci, lenže prečo tí súperi sú furt takí malí? :D Na cucáka o hlavu menšieho mi stačí facka, nepotrebujem na to BU... :roll: Alebo niekto videl Seagala krepčiť tie krásne pohyby na týpka čo je rovnako veľký?
6. tvrdé aikido - každé BU vie byť tvrdé, aj mäkké. Boxer nemusí blbečka hneď poslať na ARO... lenže všetky ukážky "tvrdého aikida", ktoré som mal možnosť vidieť boli typu "ja som johny a vytieram podlahu s blbečkami" (= kokot učiteľ riskuje zdravie svojich zverencov, páči ako jebnutý, trieska s nimi o zem ako zmyslov zbavený :roll: ). Avšak potom vidieť blbečkov cvičiť a cvičia ako telesne postihnutí (len prirovnanie). T.j. tvrdosť je tam len v momente, keď sa kokot (pardon, učiteľ) potrebuje ukázať (=prídite aj budúci mesiac, určite sa to aj vy naučíte, vidíte ako to ide MNE). Nikde sa žiadny žiaci neštípu. Prečo? Lebo bod 1 a 2. Prečo je učiteľ tvrdý - lebo medzi sráčmi sa našiel tu a tam aj niekto, kto nie je úplné hovno, ale namiesto toho aby išiel štípať medzi potenciálne seberovných, tak sa ukája na blbečkoch... :roll:
7. očakávania - ľudia čakajú, že budú vedieť krásne, elegantne vedieť riešiť problémy. Môže sa podariť (aj marvinovi sankyo krásne fungovalo... metroseksuál v priesvitnom tričku vs. marvin, ktorý má 100 kíl a spraví 50 (päťdesiat) zhybov v kuse). No ale marvin je pitbull, ktorého nechcete nasrať a nie podržtaška čo sa bojí dvihnúť zrak na revízora...


No a to by z mojej dnešnej analýzy asi stačilo, volačo na mňa leze, tak idem do postele... :?


P.S. To čo som napísal sa týka samozrejme aj tajči, WT :wink:


Edit - nejaké preklepy :wink:


:lol: :lol: :lol: Tak s timhle naprosto souhlasim.Přesně takovýhle typy choděj k Nám na Taiji-Intelektuální hermafroditní metrosexuálové nebo vychrtlí mystickýHipíci.Je mi znich špatně-proto vždy když se de někam s nima na večeři tak řeknu že něco mam a mizim :lol: :lol:
Když vidim ty profesůrky co tam přijdou s notebookama jak se při cvičení tvářej důležitě tak si vždycyk řikám-jen cvič a žij v Iluzi ty Prefabrikáte,až na tebe někdo vyběhne a dá ti tečku tak pochopíš...Na druhou stranu si ale zase řikám-kurňa radši ať ho nikdo nenapadá-dostal by do držky-přestal by chodit a kdo by pak škole nosil prachy :lol:
Ovce je třeba,protože ovce nosej prachy!!!
Pak je tam pár lidí kteří vědí jak cvičit,protože se po tom píděj a ptaj se učitele.Zbytek tupých ale bohužel i dobře vzdělaných Intelektuálů se neptá na nic,jen tupě papouškujou a platěj.A je to dobře!!!Prachy sou třeba!!!
Když přijde debil do restaurace tak si dá Nějakej nezdravej Hnus z Vepřovym a člověk kterej přemýšlí si dá Jehněčí protože Ví že mu to maso něco dá!!! :lol: :lol: :wink:Zaplatí stejně nebo i víc než za vepřový,ale on je ten kdo přemýšlí a kdo využije nejlépe služeb které daná Restaurace nabízí :lol: :wink:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Jendis » úte 23. zář, 2008 14:42

Kmotr píše:pro Jendis-Kde děláš???Zajdu se podívat.Můžeš SZ


Už jsem tu někde psal....dělám u jedné BA na PCO.....někdy se nenudíme,někdy jo. Vyhazovače už nedělám....a nikdy jsem to nedělal nijak stabilně,mne to moc neba.....abych se musel dohadovat furt s někým...jen občas nárazovka + když jsme zabezpečovali nějaké akce s firmou.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kmotr » stř 24. zář, 2008 5:51

ukropcany píše:4kmotr - eeeeeeej, Ty špekulant! :wink:

Má to len jednu chybičku - občas prídem aj ja na tréning s notebookom... :lol:



8O 8O 8O
Tak to sem tě podcenil-měl sem tě za tupou mlátící GORILU co maká někde v továrně za lisem :lol: :lol:

Ale intelektuálský profesůrek s brýlemi který si hraje na Číńana určitě nejseš co...??? :lol: :lol: :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Kmotr » stř 24. zář, 2008 5:56

Jendis píše:
Kmotr píše:pro Jendis-Kde děláš???Zajdu se podívat.Můžeš SZ


Už jsem tu někde psal....dělám u jedné BA na PCO.....někdy se nenudíme,někdy jo. Vyhazovače už nedělám....a nikdy jsem to nedělal nijak stabilně,mne to moc neba.....abych se musel dohadovat furt s někým...jen občas nárazovka + když jsme zabezpečovali nějaké akce s firmou.


Jo PCO může být v klidu.Rozhodně nejseš v tak NEGATIVNÍM prostředí :wink: :? :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Jendis » stř 24. zář, 2008 8:31

Kmotr píše:
Jendis píše:
Kmotr píše:pro Jendis-Kde děláš???Zajdu se podívat.Můžeš SZ


Už jsem tu někde psal....dělám u jedné BA na PCO.....někdy se nenudíme,někdy jo. Vyhazovače už nedělám....a nikdy jsem to nedělal nijak stabilně,mne to moc neba.....abych se musel dohadovat furt s někým...jen občas nárazovka + když jsme zabezpečovali nějaké akce s firmou.


Jo PCO může být v klidu.Rozhodně nejseš v tak NEGATIVNÍM prostředí :wink: :? :lol:


heh...no...jak kdy..... :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kmotr » stř 24. zář, 2008 18:29

ukropcany píše:
Kmotr píše:Tak to sem tě podcenil-měl sem tě za tupou mlátící GORILU co maká někde v továrně za lisem :lol: :lol:
Povedzme, že som ostrá gorila... :twisted: no... gorilka... :twisted: predsalen som krpec... :oops:

Kmotr píše:Ale intelektuálský profesůrek s brýlemi který si hraje na Číńana určitě nejseš co...??? :lol: :lol: :lol:
To asi nie... oni nevedia tak dobre vynadať... ehm... motivovať... :twisted: Inak by to ale sedelo... :roll: 8)



Hej koukal sem na tvoje fotky.Vypadáš spíš jako Ukrajinskej dělník :lol: :lol: :lol: 8)
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Kmotr » stř 24. zář, 2008 18:30

Jendis píše:
Kmotr píše:
Jendis píše:
Kmotr píše:pro Jendis-Kde děláš???Zajdu se podívat.Můžeš SZ


Už jsem tu někde psal....dělám u jedné BA na PCO.....někdy se nenudíme,někdy jo. Vyhazovače už nedělám....a nikdy jsem to nedělal nijak stabilně,mne to moc neba.....abych se musel dohadovat furt s někým...jen občas nárazovka + když jsme zabezpečovali nějaké akce s firmou.


Jo PCO může být v klidu.Rozhodně nejseš v tak NEGATIVNÍM prostředí :wink: :? :lol:


heh...no...jak kdy..... :lol: :lol:


Nojo no... :? :lol:
Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem
Kmotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19. srp, 2008 23:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod Trian » čtv 25. zář, 2008 20:19

Zdravím,

neviete niekto, kde sa dá okrem Kurillovho dojo v Bratislave trénovať aikido aj ráno, prípadne okolo obeda? Všetky školy, ktoré som našiel na internete sú len večer, resp. neskoro poobede.

Diky
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » sob 27. zář, 2008 13:19

4ukropcany

®iaľ, moje začiatky pamätajú aikido, aj keď teraz sa venujem dosť odlišným veciam...
Pýtam sa kôli kamarátke. Chce začať chodiť ku Kurillovi, ale tam pýtajú nehorázne prachy. Ona sa rozhodla vyvaliť rovno 10 000 Sk na 10 mesiacov tréningu, čo je podľa mňa dosť na to, že ani nevie, či ju to vôbec bude baviť.
Ja som jej poradil, nech si najprv zacvičí, nech uvidí čo a ako, ale vraj u Kurillu sa dá na prvom tréningu len pozerať a ak chce človek začať cvičiť, musí najprv zaplatiť.
Preto som jej odporučil, aby zatiaľ skúsila na nejaký ten mesiac inú školu aikida a na základe tej skúsenosti sa rozhodla, či investuje tých 10 000 Sk za Kurillu.
Časovo jej ale nevyhovujú večerné tréningy a preto hľadá niečo, kde sa cvičí aj ráno, nuž som sa ponúkol, že jej s tým pomôžem a popýtam sa.

Nechcem jej aikido vyhovárať, podľa mňa je pre ženy jedným z optimálnych BU, podobne ako wingtsun. Nič brutálne, ale majú pocit, že pre seba niečo robia :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Jendis » sob 27. zář, 2008 13:23

Trian píše:
Nechcem jej aikido vyhovárať, podľa mňa je pre ženy jedným z optimálnych BU, podobne ako wingtsun. Nič brutálne, ale majú pocit, že pre seba niečo robia :D


Co to je za blbost???Cvičit chce proč????

Nepodceňujme ženy a dívky.....pokud jdou dělat něco za určitým cílem,dokáží být velmi cílevědomé a jsou schopné jít přes mrtvoly. :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Trian » sob 27. zář, 2008 14:30

Nepodceňujem ich, poznám veľa dievčat, ktoré sú v tom čo robia veľmi dobré.
Ide o to, že jej ani tak veľmi neide o reálnu sebaobranu, alebo že by sa chcela naučit bojovať. Patrí skôr do tých 60% ľudí, ktorý robia BU pre zábavu a radosť z pohybu. Takže o žiadnom kickboxe, alebo krav mage neuvažuje. Skôr dá prednosť tomu, ak bude v klube dobrá partia.
Pre aikido sa rozhodla sama, nemám v pláne ju prehovárať.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » sob 27. zář, 2008 14:36

Kamarát chodí ku Kurillovi a vraj sa tam sem-tam ukáže. Ale raz za čas je podľa mňa málo. Keby náš tréner nechodil na tréningy a nechal by tréning len na svojich pokročilých žiakoch, asi by som sa už na tréningu neukázal, ale to je vec názoru.
Chalani sú dobrý, ale majster je majster. Pri ňom sa človek viac snaží, maká...

Na niečo akčnejšie ju ťažko nahovorím. Keď sa jej to páči... Nakoniec, aj ja mám segalovky rád, ale že by som kôli tomu začal robiť aikido...

Na tie súkromné hodiny sa jej spýtam, možno by mala záujem :wink:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » sob 27. zář, 2008 14:40

4ukropcany

Ten kamarát, čo chodí ku kurillovi, podarilo sa mi ho pritiahnuť na krav-magu, ale po čase to vzdal. Tréningy boli pre neho príliš tvrdé a namáhavé... Niektorý ľudia na to proste niesu stavaný, iný naopak.
A tak často vznikajú naivný hrdinovia, ktorý veria vo svoje schopnosti, kým im niekto na ulici nedá poriadne po papuli :lol:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod cudles » sob 27. zář, 2008 19:16

Doporucuji se mrknout na forum aikido na LIde.cz....xiuwei se tam obcas mrkne...a ja uz ani nemam slov a moc chuti se k tomu vyjadrovat...je to smes pocitu na zvraceni, a silne touhy to nekterym z pritomnych vysvetlit rucne....

Ukropcany: Nkede jusem cetl,pred par lety,ze snad Kurilla cvicil nekde prezidentskou ochranku?...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Jendis » sob 27. zář, 2008 19:55

:lol: :lol: :lol: :lol: jj...tam na mne zbrojili...... :twisted: :twisted: :twisted: A viděls to potom sám.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 28. zář, 2008 7:05

ukropcany píše:

4jendis - kde? Na tom lide.cz?


jojo..... :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » ned 28. zář, 2008 7:35

Na pozvanie cvičil inštruktorov ruskej polície a veteránov Spetsnaz.

fůůůů, škoda že nemá dojo v Brně :D 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron