kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Makoto » úte 23. zář, 2008 14:55

pm píše:caj Jardo, ja jedu predevsim podle Pavla Tsatsoulinea a Steve Cottera, jestli znas, jak bys je srovnal s Maxwellem? diky

Clovece ja toho Tsatsoulina nemusim...nejak mi nesedi (asi proto, ze z tech kettls dela takovy business viz predchozi zpravy o certifikaci za pouhych 20k USD, apod. Navic jeho styl vyuky....uci jak kdyby mluvil k jedno-zavitakum (pry drive pusobil v ruske armade, tak asi proto ;-)...
Co se tyka Cottera, doma neco od nej mam, ale zatim jsem se zameril na Maxwella bo to ma hezky logicke a hlavne se mi libi jeho challenges - kompletni cvicebni program. Nemusim si lamat hlavu pocty opakovani, sledem cviku, ani jestli nezatezuji moc tu ci onu partii, ma to fakt dobre postavene. Cottera zkusim jak poradne procvicim Maxwella, ale Tsatsoulina...proste je mi ten frajer nesympatickej :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod pm » úte 23. zář, 2008 15:11

jasne, Tsatsouline to ma hozeny do "soudruhu", jeho videa nejsou zrovna extra, ale knizky jsou pomerne dobry destilaty zajimavejch poznatku ohledne posilovani, strecinku etc. Cotter zase hodne, hodne vysvetluje a venuje se tomu do detailu, navic to ma dost hozeny i pres b.u., takze proto me to zaujalo a jede mi to. diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Luster » stř 24. zář, 2008 21:03

Koukam, ze to tady zase trochu ozilo. :) Nedavno sem udelal kratky kettlebell movie..pro predstavu je to druhy kolo z 3kolovyho kruhace. Jestli budete mit nejaky pripominky, tak klidne kritizujte :)
http://www.youtube.com/watch?v=N8I9KQs3eOs
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Toman » stř 24. zář, 2008 22:30

Super, to tempo je pekelný si zabiják :lol: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » stř 24. zář, 2008 22:43

Pěkný, pěkný.
Teda s tou libovou muzikou jsou to i takový ty skvělý robotický taneční kreace, to se mi vždycky dost líbilo :)
Si to dovedu představit na funky koncertě nebo v klipu 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Luster » stř 24. zář, 2008 23:03

jj vypada to trochu groteskne :lol:
Diky za pochvalu!
Doufam, ze se nekdy uskutecni ten zminovanej seminar..nejlip v Praze samozrejme :D
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod pm » čtv 25. zář, 2008 7:28

uz se na tom pracuje, v rijnu nebo listopadu by to mohlo byt, u nas ve skole, povede to jeden muj kamarad
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Luster » čtv 25. zář, 2008 17:04

OK..rad pridu! Doufam, ze se zucastni co nejvic lidi
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

?

Příspěvekod MartinMartin » pát 26. zář, 2008 20:42

to :luster
jsem jedinej komu se trhave pohyby se zavazim nelibi? navic vetsinou to zavazi drzis v 1 ruce-tudiz jednostranne pretezovani patere..
ja osobne si myslim,ze slachy,klouby a pater dostavaj pekelne zahulit.
Kdyz uz posilovat se zavazim tak rozhodne radeji cinku+ technicky spravne s kontrolou pohybu..
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » sob 27. zář, 2008 10:27

Podle mě je tam dost zatěžovaná bederní páteř u různých předklonů ale pokud drží bedra správně prohnutý (jako u mrtvýho tahu z powerliftingu) pak asi ok. Jenomže v pohybu a velký únavě to jde asi těžko.
Jinak cvik na ramena ve stoje zas přetěžuje páteř, při zvedání želez se sedí a páteř opírá do lavičky.

Jinak kettly jsou určitě skvělej nápad a maj svoje přednosti, pokud někdo cvičí tak aby si neničil klouby, páteř, vaziva, šlachy tak jsou výborný.Trénink má bejt pestrej.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Luster » sob 27. zář, 2008 14:21

Ty trhavy pohyby v podstate vychazej ze zakladnich vzperacskejch cviku..tedy ze cviceni s klasickejma cinkama. Jsou prinosny hlavne pro rozvoj vybusnosti, dynamiky atd...A to je pro ucely bu/bs prinosnejsi nez klasicky cviceni s cinkama(tim ho nijak nesnizuju, ma taky svoje misto). Kdyz jedes technicky spravne, tak moznost poraneni je uplne stejna, jako u klas. posilovani s cinkama.
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod RUNAR » sob 27. zář, 2008 14:38

Jasan, pohoda, jen bych doplnil že výbušně se jezdí i s činkama.
Kettly se zase držej jinak než činky takže maj v tomhle směru přínos pro změnu a způsob zatížení.
Mělo by se to podle mě navzájem doplňovat ale nikomu svůj názor nenutim.

Jinak posilování s těžkým železem v posilovně, pokud se dělá blbě, může způsobit ještě větší zranění než kettly.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: ?

Příspěvekod Makoto » ned 28. zář, 2008 7:28

MartinMartin píše:to :luster
jsem jedinej komu se trhave pohyby se zavazim nelibi? navic vetsinou to zavazi drzis v 1 ruce-tudiz jednostranne pretezovani patere..
ja osobne si myslim,ze slachy,klouby a pater dostavaj pekelne zahulit.
Kdyz uz posilovat se zavazim tak rozhodne radeji cinku+ technicky spravne s kontrolou pohybu..

Mohu se zeptat, kolik mas nacviceno s Kettles? Protoze jinak by jsi vedel, ze to, co popisujes, je CHYBNE cviceni stejne tak, jako by jsi chybne cvicil s cinkou. Zacina se s takovou zatezi, aby jsi se neohybal a zbytecne netrhal, kdyz to nema byt (opet paralela s cinkou), nicmene i tam jsou tzv balisticke cviky, ktere vyzaduji trhy, stejne tak jako s cinkou (vzperaci) Pak, az zpevnis cely svalovy aparat, muzes jit na vetsi vahy. Podivej se na maniky, kteri s tim cvici delsi dobu (jejich jmena tu uz zaznela), ne na ty youtube homemade videa vytvorena nadsenymi pubertaky. Vidis u nich nejakou svalovou disproporci? A treba Stevu Maxwellovi je 54, kapacita v kondicnim rozvoji....a jeho postavu bych chtel v jeho letech mit. Ja to nechci kdovijak obhajovat, ale pokud jste si kettles nezkusili, jak muzete popisovat co to cloveku da a neda, v cem se to lisi od cviceni cinek, atd.? To je pro me zahada.....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

odpoved

Příspěvekod MartinMartin » ned 28. zář, 2008 7:54

:arrow: makoto
Myslim,ze to muzu posuzovat ze spousty duvodu, odcviceno s cinkama mam hodne, cvicil jsem v telocvicne kde cvicili vzperaci a je pravda,ze cviceni s kettlama je tomu podobne,ale urcite ne stejne a ani ta metodika neni na stejne urovni. A mezi nama ty myslis,ze vzpirani je zdravej sport? 8O
Dale kdyz te to tak zajima mam docela dobry znalosti anatomie,fyziologie, patologie a biomechaniky. Mam na to dokonce diplom.
Ale pro me za me cvic si s cim chces. Tvoje zdravi ,tvoje odpovednost.
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: ?

Příspěvekod RUNAR » ned 28. zář, 2008 10:09

Makoto píše: ale pokud jste si kettles nezkusili, jak muzete popisovat co to cloveku da a neda, v cem se to lisi od cviceni cinek, atd.? To je pro me zahada.....



Jasan, ale jsou tu určitě i názory na činky od lidí který s nima nikdy tvrdě necvičili.
Jinak je fakt že vzpírání není zdravej sport ale jede se s mnohem většíma váhama.
Podle mě jsou kettly skvělej a šikovnej nápad ale chce to cvičit tak aby si člověk neublížil to je celý a nepíšu to jako argument proti tobě ale kdyby si to přečetl nějakej mlaďas.

Pohoda 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: odpoved

Příspěvekod Makoto » pon 29. zář, 2008 7:47

MartinMartin píše::arrow: makoto
Myslim,ze to muzu posuzovat ze spousty duvodu, odcviceno s cinkama mam hodne, cvicil jsem v telocvicne kde cvicili vzperaci a je pravda,ze cviceni s kettlama je tomu podobne,ale urcite ne stejne a ani ta metodika neni na stejne urovni. A mezi nama ty myslis,ze vzpirani je zdravej sport? 8O
Dale kdyz te to tak zajima mam docela dobry znalosti anatomie,fyziologie, patologie a biomechaniky. Mam na to dokonce diplom.
Ale pro me za me cvic si s cim chces. Tvoje zdravi ,tvoje odpovednost.

Priznavam, nemam diplom ani na jednu z vyse jmenovanych disciplin, nicmene jsem se vzdycky ridil jednim pravidlem: Podival jsem se na cloveka, ktery mi rikal, jak mam to, ci ono delat a pokud jsem videl, ze na nem jsou videt vysledky, o kterych hovori, poslechl jsem ho. V praxi to vypadalo tak, ze kdyz ke me v posilovne (v dobe, kdy jsem si rikal, ze Schwarzenegger je buh ;-) prisel nejaky vychrtlik a zacal mi radit, jak mam delat nejaky cvik, poslal jsem ho slusne na misto, odkud prisel. Pokud to vsak byl bobulac, u ktereho bylo videt, ze uz ma nacviceno, vetsinou jsem to aspon zvazil, pokud rovnou neupravil dle jeho rady. A v pripade kettles je to stejne. Proto jsem psal o Stevu Maxwellovi. Rozhodne nejen u nej nevidim zadnou svalovou disbalanci...a to je v dosti pokrocilem veku. Ale diky za prispevek od diplomovaneho odbornika. Mozna by stalo za to si o tom zjistit vice a ziskat vlastni zkusenost......ale tvuj diplom, tvoje nazory.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: ?

Příspěvekod Makoto » pon 29. zář, 2008 7:56

RUNAR píše:Podle mě jsou kettly skvělej a šikovnej nápad ale chce to cvičit tak aby si člověk neublížil to je celý a nepíšu to jako argument proti tobě ale kdyby si to přečetl nějakej mlaďas.

Pohoda 8)

Sak ja netvrdim nic jineho :-) Predpokladam, ze vetsina lidi zde jsou dospeli, logicky uvazujici lide, kteri nez zacnou neco delat, zjisti si o tom maximum informaci, pripadne pozadaji o pomoc cloveka, ktery uz s dannou problematiku nejakou praktickou zkusenost ma a teprve pak to vyzkousi. Navic kettles tu jsou uz peknych par let a v te ci one podobe se pouzivaji od Ciny, Indie az po Evropu....ze by se vsichni mylili? Hmmm hmmm hmmm.....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: ?

Příspěvekod RUNAR » pon 29. zář, 2008 8:17

Makoto píše:ze by se vsichni mylili? Hmmm hmmm hmmm.....


Myslím že si rozumíme, pohoda, psal jsem že kettly jsou šikovnej nápad 8)
Janom právě pro jiný borce co si nic nezjišťujou a jdou do toho pohlavě jsme chtěli napsat že si musej dávat bacha na klouby a vaziva stejně jako u činek.Kettl je vlastně taky činka, akurát se jinak drží a umožnuje tim i jiný cviky nebo jiný provedení.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

makoto

Příspěvekod MartinMartin » pon 29. zář, 2008 19:08

jasně chápu tvůj přístup,ale taky je dobrý se zamyslet nad tím jak tvůj svalnatý idol bude vypadat za pár let a jestli tomu taky nepomáhá chemie atd.atd.
Některé metody vedou rychle k cíli,ale otázka je co to s tebou udělá ve stáří.
to,že nevidíš svalovou dysbalanci neznamená,že tam nejsou degenerativní změny např. na kloubech,páteři..
MartinMartin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 30. lis, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: makoto

Příspěvekod Luster » pon 29. zář, 2008 19:22

MartinMartin píše:jasně chápu tvůj přístup,ale taky je dobrý se zamyslet nad tím jak tvůj svalnatý idol bude vypadat za pár let a jestli tomu taky nepomáhá chemie atd.atd.
Některé metody vedou rychle k cíli,ale otázka je co to s tebou udělá ve stáří.
to,že nevidíš svalovou dysbalanci neznamená,že tam nejsou degenerativní změny např. na kloubech,páteři..

jasne, takze idealni vlastne bude chodit max. na vychazky do parku, jist biopotraviny atd..s timhle tvym pristupem by nikdo nikam nedosel.
Jo a co myslis tim, ze nektere metody vedou rychle k cili?? myslis, ze cviceni s kettlebells vede ryhle k cili? k jakymu??
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků