BOX-Rada

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod luen » čtv 09. říj, 2008 16:24

TongPo píše:
luen píše:...Dalibore, ty jsi o5 vstal z hrobu?...


Není další setkání až za rok? Teď to tu asi trochu ožije... :twisted:

Jinak k tématu: Pro sebeobranu občas cvičit i druhej gard smysl má, aby byl člověk nouzově použitelnej i obráceně, například v případě zranění a podobně. Ale trénovat vše trvale oboustranně považuju za ztráru času, protože člověk těžko docílí stejné úrovně oboustranně a v případě opravdovýho ohrožení stejně automaticky skočí do toho sobě přirozenějšího gardu. I u střeleckýho výcviku se ze stejných důvodů občas trénuje střelba druhou rukou včetně drilů jako přendavání zbraně ze zraněné ruky do té druhé a nouzový přebití...


Souhlas, jinak si TongPo vsimni jak to tady po setkani vzdy ozije a tak 2 mesice pred setkanim spousta lidi radeji ani neprispiva :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod jox » čtv 09. říj, 2008 16:39

Boris68 píše:Můžete mi tedy vysvětlit proč jsou mezi náma leváci, to mají přehozené mozkové hemisvéry?

Leváci nemají přehozené hemisféry. Aspoň ne celé. :wink:
Kdyby šlo jen o přehazování hemisfér, tak levačka myslí stejně jako pravák, a to je blbost.

A příroda nemá reklamační oddělení.
Naposledy upravil jox dne čtv 09. říj, 2008 16:40, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Boris68 » čtv 09. říj, 2008 16:39

Pánové, držte se tématu :). ©etřete si hořké sliny.
Vracím se do hrobu, tam zombie patří :)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod luen » čtv 09. říj, 2008 16:46

Boris68 píše:Pánové, držte se tématu :). ©etřete si hořké sliny.
Vracím se do hrobu, tam zombie patří :)


Asi jsem to napsal trosku ustepacneji, ale neni v tom nic osobniho ... jenze uznej tohle je velka mezera ... tohle neznat, tak se do tematu nepoustim ... ona vychova neni o tom, aby ti rodice, do nejake ruky lzici vnutili, ale predevsim, aby si aspon jeden z nich vsimnul do ktere packy to porad beres a pak se na tom pracuje :wink:

No a k tomu treninku ... uz jsme to tady napsali :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Boris68 » čtv 09. říj, 2008 17:33

Luene máš ode mě respekt za ton posledního přízpěvku. :)
Ale nesouhlasím s tím že pokud něco nevím tak se o tom nebavím. Co je to za logiku? O tom je přece diskusní fórum a diskuse vůbec.

Ale schlálně si udělám průzkum a budu se ptát rodiču zdali ví ve které ruce drží malý děti své hračky.
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod luen » čtv 09. říj, 2008 17:55

Boris68 píše:Luene máš ode mě respekt za ton posledního přízpěvku. :)
Ale nesouhlasím s tím že pokud něco nevím tak se o tom nebavím. Co je to za logiku? O tom je přece diskusní fórum a diskuse vůbec.

Ale schlálně si udělám průzkum a budu se ptát rodiču zdali ví ve které ruce drží malý děti své hračky.

O5 jsme si nerozumeli ... zeptat se v diskuzi na neco, co nevim, je samo v poradku, ale udilet rady a ptat se je rozdil. Jinak je to skutecne tak, kdybys to uz precetl, tak bys o tom nemusel porad meditovat :wink: Neni to nejake poslani te do haje, ale zpusob jak te popichnout k tomu, aby ses s touto problematikou seznamil :wink: Nikdo nevi vsechno 8) ale tohle povazuji za jeden ze zakladu, kdyz ucis :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 09. říj, 2008 18:04

Boris68 píše:Myslím, že pravák nebo levák je více než geneticky dáno tím, že jsme si, teda asi naši rodiče a prarodiče vytvořili svět pro praváky, a naši rodiče nám strkali lžíci do pravé ruky, protože to tak měli taky. Bylo by super kdyby nás učili držet lžíci v obou gardech :) to bychom to tady neřešili. Ještě, že chodíme souměrně a né třeba v pravém gardu :)


Já tedy s tímto názorem vcelku souhlasím. Rozhodně mi to nepřijde jako úplná pitomost.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » čtv 09. říj, 2008 18:14

Ještě dnes je kupodivu dost lidí, co si myslí, že leváctví a praváctví je víc z vlivu prostředí, než z genetiky. Jejich děti na to mohou nepříjemně doplatit. :evil:
A nutit dítě, aby se naučilo jíst lžící stejně levou jako pravou není o mnoho lepší.

Ale to, že se člověk trochu věnuje i té slabší ruce je samozřejmě fajn.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Boris68 » čtv 09. říj, 2008 18:30

luen píše:
Boris68 píše:Luene máš ode mě respekt za ton posledního přízpěvku. :)
Ale nesouhlasím s tím že pokud něco nevím tak se o tom nebavím. Co je to za logiku? O tom je přece diskusní fórum a diskuse vůbec.

Ale schlálně si udělám průzkum a budu se ptát rodiču zdali ví ve které ruce drží malý děti své hračky.

O5 jsme si nerozumeli ... zeptat se v diskuzi na neco, co nevim, je samo v poradku, ale udilet rady a ptat se je rozdil. Jinak je to skutecne tak, kdybys to uz precetl, tak bys o tom nemusel porad meditovat :wink: Neni to nejake poslani te do haje, ale zpusob jak te popichnout k tomu, aby ses s touto problematikou seznamil :wink: Nikdo nevi vsechno 8) ale tohle povazuji za jeden ze zakladu, kdyz ucis :wink:


sorry ale kterou větou jsem poučoval nebo udílel rady?

muže mi někdo prosím vysvětlit proč jsou mezi námi leváci, když normální je být pravák? Já bych řek (muj názor, nepoučuju ani neudílím rady) že nejlepší by bylo být univerzální, pravá nebo levá to je přece jedno, teda pro mě je to jedno.
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Boris68 » čtv 09. říj, 2008 18:30

luen píše:
Boris68 píše:Luene máš ode mě respekt za ton posledního přízpěvku. :)
Ale nesouhlasím s tím že pokud něco nevím tak se o tom nebavím. Co je to za logiku? O tom je přece diskusní fórum a diskuse vůbec.

Ale schlálně si udělám průzkum a budu se ptát rodiču zdali ví ve které ruce drží malý děti své hračky.

O5 jsme si nerozumeli ... zeptat se v diskuzi na neco, co nevim, je samo v poradku, ale udilet rady a ptat se je rozdil. Jinak je to skutecne tak, kdybys to uz precetl, tak bys o tom nemusel porad meditovat :wink: Neni to nejake poslani te do haje, ale zpusob jak te popichnout k tomu, aby ses s touto problematikou seznamil :wink: Nikdo nevi vsechno 8) ale tohle povazuji za jeden ze zakladu, kdyz ucis :wink:


sorry ale kterou větou jsem poučoval nebo udílel rady?

muže mi někdo prosím vysvětlit proč jsou mezi námi leváci, když normální je být pravák? Já bych řek (muj názor, nepoučuju ani neudílím rady) že nejlepší by bylo být univerzální, pravá nebo levá to je přece jedno, teda pro mě je to jedno.
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Boreas » čtv 09. říj, 2008 18:36

Tak já byl třeba od přírody levák a byl jsem přeučen...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » pát 10. říj, 2008 7:30

Boris68 píše:muže mi někdo prosím vysvětlit proč jsou mezi námi leváci, když normální je být pravák? J


Kde si přišel na to, že být pravák je normální? Jinak Luen odpověděl myslím docela jasně, příčiny hledej v genetice. Jinak náš pes dává automaticky levou packu, takže z toho vyvozuji, že je levák. :lol: , což znamená, že je nás leváků v rodině více než praváků a tím pádem je levá norma a pravák je úchylka, která se musí odstranit :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod jox » pát 10. říj, 2008 9:15

RBR píše:...příčiny hledej v genetice. Jinak náš pes dává automaticky levou packu, takže z toho vyvozuji, že je levák. :lol: , což znamená, že je nás leváků v rodině více než praváků...

Proč mě nepřekvapuje, že z genetických příčin je jasné, že i pes, co se narodí v levácké rodině bude taky levák...? :P
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Gino » pát 10. říj, 2008 9:34

Ale reknu vam, ze od vas levaku je ten levej gard pekna levarna! :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » pát 10. říj, 2008 9:35

jox píše:
RBR píše:...příčiny hledej v genetice. Jinak náš pes dává automaticky levou packu, takže z toho vyvozuji, že je levák. :lol: , což znamená, že je nás leváků v rodině více než praváků...

Proč mě nepřekvapuje, že z genetických příčin je jasné, že i pes, co se narodí v levácké rodině bude taky levák...? :P


Pes se narodil u praváků. K naší rodině přišel později. Jinak jsme rodina pravolevá. Bohužel se mi dosud pravorukost v rodině nepodařilo vykořenit, ale pracuji na tom. :lol: Je to dřina, pravokukáč je zarputilí.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pát 10. říj, 2008 9:37

Gino píše:Ale reknu vam, ze od vas levaku je ten levej gard pekna levarna! :lol:


že :lol: :lol: :lol: To máte za to jak jste nás po léta utlačovali a přeučovali :lol: :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Boris68 » pát 10. říj, 2008 10:48

RBR píše:
Boris68 píše:muže mi někdo prosím vysvětlit proč jsou mezi námi leváci, když normální je být pravák? J


Kde si přišel na to, že být pravák je normální? Jinak Luen odpověděl myslím docela jasně, příčiny hledej v genetice. Jinak náš pes dává automaticky levou packu, takže z toho vyvozuji, že je levák. :lol: , což znamená, že je nás leváků v rodině více než praváků a tím pádem je levá norma a pravák je úchylka, která se musí odstranit :lol:

RBR


No s tím psem je to jasné, pokud jsi pravák tak ho budeš učit dávat pac na levou přední, protože mu netřeseš rukou ale packou :) Takže pes praváka zvedá levou a pes leváka zvedá pravou. :) jen logicky odvozuji.
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod RBR » pát 10. říj, 2008 12:48

Boris68 píše:No s tím psem je to jasné, pokud jsi pravák tak ho budeš učit dávat pac na levou přední, protože mu netřeseš rukou ale packou :) Takže pes praváka zvedá levou a pes leváka zvedá pravou. :) jen logicky odvozuji.


Má to svoji logiku, protože žena je pravák a učila ho dávat pac. :lol: Ani nevíš jak byla na****á, když při jednom našem pravolevorukém sporu zjistila, že psisko dává pac levou a teď když se doví, že ho to nejspíš sama naučila ..... to bude doma zábava. :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod scout » pát 10. říj, 2008 15:20

jo kluci v praci o mne tvrdi ze mam obe ruce levy a nikdo mne jeste nepredelal .... :lol: :lol: :lol: ...vyhrozovali mi, motivovali mne, uplaceli....opijeli, snazili se mne udrzet ve strizlivym stavu :? ...a vsechno bylo marny....tak mi vysvetlete jak to s tema hemisferama mam ja....?? pokud vubec nejaky mam.... :lol: :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod jox » pát 10. říj, 2008 20:52

2scout:
Někdo by ti řek, že tam nemáš hemisféry, ale polokoule :P

Ale buď v klidu, dokud ti někdo nedaruje k vánocům rukavice - obě levé...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků