viet vo dao?

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Vo Dao Vietnam

Příspěvekod DaveStone » čtv 02. říj, 2008 9:42

Není to sice Viet Vo Dao, ale podle mě je to taky velmi zajímavé bojové umění Vo Dao Vietnam. Centrum je v Německu a podle mých posledních informací by se mělo učit i u nás v ČR, ale jen ve Znojmě. To už mám dost z ruky. Dřív se cvičilo i v Brně.
Pokud o tomto stylu máte někdo nějaké bližší informace, můžete je sem napsat. Zajímalo by mě zda tohle b.u. někdo z fóra ještě cvičí.

http://www.vo-dao-vietnam.de/
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 02. říj, 2008 13:55

pokud se někdo zde v ČR seriozně zajímá o VIET VO DAO, doporučuji školu Ryszarda Jozwiaka z Warszawy, je to "hlava" tohoto stylu v Polsku, vím od něj, že se mu věnuje téměř 30 let, jeho učitel je vietnamský velmistr žijící Paříži.Součástí VVD je i VIET TAI CHI a cvičení se zbraněmi.Zájemcům poskytnu více info v SZ
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Vo Dao Vietnam

Příspěvekod player » čtv 02. říj, 2008 14:07

DaveStone píše: Zajímalo by mě zda tohle b.u. někdo z fóra ještě cvičí.

http://www.vo-dao-vietnam.de/


Ja.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

VOVINAM VIET VO DAO

Příspěvekod vovinam_vietvodao » ned 12. říj, 2008 20:20

V ČR žádná škola VOVINAM VIET VO DAO. Doporučuji Vám abyste prohlídli pravou VIET VO DAO na: http://en.wikipedia.org/wiki/Vovinam.
Existuje Mezinárodní federace VOVINAM VIETVODAO: http://www.vovinam-vietvodao.net/. Jelstiže někdo má zájem cvičit VOVINAM, zajistím pravidelně příjezd trenéři z školy z Německa: http://www.vovinam-frankfurt.de
Kontakt: vovinam@seznam.cz
vovinam_vietvodao
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. říj, 2008 23:00

Příspěvekod player » ned 12. říj, 2008 21:03

Koukam, ze nejenom v karate je to jak v kocourkove co se tyce organizaci...:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Vranovsky » pát 06. úno, 2009 23:45

[quote="Anonymní"][quote="ukropcany"]No co viem, tak za sociku k "nam" chodili sudruhovia z vietnamu, kambodze, afganistanu apod. za ODMENU, kedze to boli vojnovi veterani, ktori od malicka killovali ludi a na stare kolena (napr. 22) im chceli dopriat trochu kludu v europe. Chlapik, ktory v 15-tich sekal amikov sekerou a nechal im do zadku rast bambus asi z partie ciganov bobky nedostane... rekl bych...[/quote]

Vase slova ukazuje ze jste hloupej clovek(IDIOT).Ne" bojobnik" Rad bych s vami zkouset nejaky boj.Jsem ten Vietnamec ,co pise ty veci nahore
Nevim jestli jsem rozumel Slovensky spravne??? email : beinspired@seznam.cz[/quote]



Tak sem tak nějak hrabal z nudy ve starých tématech a našel sem tohle.Nevíte někdo zda se ten BOJ mezi těmito dvěma diskutéry odehrál a jak to dopadlo??? 8O
Vranovsky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 11. led, 2009 0:00
Bydliště: Hovniválov

Příspěvekod franco » sob 07. úno, 2009 17:57

Vranovsky - Ako to dopadlo ved vidis, ze ten ukropcany sem stale pise a ten vietnamec od tej doby uz nie. Tak co sa asi stalo ? Si domyslis aj sam. :twisted:
franco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31. led, 2009 0:00

Příspěvekod Vranovsky » sob 07. úno, 2009 18:05

[quote="franco"]Vranovsky - Ako to dopadlo ved vidis, ze ten ukropcany sem stale pise a ten vietnamec od tej doby uz nie. Tak co sa asi stalo ? Si domyslis aj sam. :twisted:[/quote]


Aha :oops: A kde měl ten Vietnamec pohřeb??Doma nebo tady?? :?
Vranovsky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 11. led, 2009 0:00
Bydliště: Hovniválov

OMG

Příspěvekod votruyen6 » pon 16. úno, 2009 21:38

Nevím, jestli to nekoho este zajima, ale chtel bych rict neco kritikum vo viet dao nebo hong khi dao. To co nekteri kritici napsali bylo jasnym dukazem toho, ze nikdy bojove umeni nedelali a pokud ano, tak ho nepochopili (vsadim se, ze se ho uci jen proto aby machrovali pred kamosema). 90% lidi co se uci bojove umeni, se ho uci jen aby se s nim mohli nekde vytahovat a mysli si ze sou drsny. Ale boj. umeni(napr hong khi dao) je i cestou k dusevni rovnovaze, harmonie tela a mysli,je to i o vnitrni sile ...neni to jen o tom ukazat nejdrsnejsi kop. Jinak z vaseho pohledu tyto styly muzou vypadat trapne, ale to je taky tim, ze toto boj. umeni se musi ucit mnohem dele, abyste dosahli nejake vysoke urovne napr narozdil od kickboxu kde vam staci treba 2 roky... Ale clovek na nejvyssi urovni hong khi dao si da kazdyho na nejvyssi urovni jinyho boj. umeni(nepocitam shao lin :D ). Zkuste nekdy prijit k nam na trenink a uvidite co dokaze nas mistr...ten zatrese s ramenem a vyletite od nej 5 metru...pac ovlada obrovskou vnitrni silu...ale to vy nepochopite...vas zajima jen machrovani a nechapete pravy vyznam sloba BOJOVE UMENI. Kdo neveri at si da s mym mistrem fight, ale nerucim za jeho zivot...
votruyen6
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. úno, 2009 0:00

Votruyen6

Příspěvekod votruyen6 » pon 16. úno, 2009 21:41

A navic mi pripada fakt trapny kdyz ve vetsine skol bojovych umeni ucej lidi, co se to treba ucili 6 let od nakyho mistra :D. Nas mistr se ucil bojovy umeni celej svuj zivot(urcite to je vic nez 30 let)...podle toho to taky hodne umi...jeho vnitrni sila je absolutne neuveritelna...vsadim se, ze mi ani neverite ze kdyz provede nejakej uder co vypada jemne tak ve skutecnosti boli jak svin !!!
votruyen6
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. úno, 2009 0:00

Re: OMG

Příspěvekod DaveStone » úte 17. úno, 2009 8:21

votruyen6 píše:Jinak z vaseho pohledu tyto styly muzou vypadat trapne, ale to je taky tim, ze toto boj. umeni se musi ucit mnohem dele, abyste dosahli nejake vysoke urovne napr narozdil od kickboxu kde vam staci treba 2 roky... Ale clovek na nejvyssi urovni hong khi dao si da kazdyho na nejvyssi urovni jinyho boj. umeni(nepocitam shao lin :D ). Zkuste nekdy prijit k nam na trenink a uvidite co dokaze nas mistr...ten zatrese s ramenem a vyletite od nej 5 metru...pac ovlada obrovskou vnitrni silu...ale to vy nepochopite...vas zajima jen machrovani a nechapete pravy vyznam sloba BOJOVE UMENI. Kdo neveri at si da s mym mistrem fight, ale nerucim za jeho zivot...


Ve svém druhém příspěvku na toto fórum jsem napsal v podstatě to stejné - můj názor na rozdíl tradiční BU vs. X-box, doba jak dlouho musí člověk cvičit, pokroky atd. - a byl jsem zdejšími materialisty a ranaři (nic ve zlém) roznesen na kopytech...

Ale je fakt, že když vidím mistra Chu Tan Cuonga jak rukou zatlouká hřebíky nebo přeráží baseballky tak bych opravdu nechtěl od něj dostat skutečný úder. I když jsem zde mnohokrát četl názory typu "K čemu jsou přerážecí techniky? To jako přerazím desku a útočník se posere a uteče?..."
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Ynseminator » úte 17. úno, 2009 14:29

2 votruyen6: A teď tu o té perníkové chaloupce... :lol: :roll:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Vovinam Viet Vo Dao v CZ

Příspěvekod vvd_long » čtv 04. čer, 2009 10:30

Dobrý den, rádi by sme nabídli moznost výuky Vovinam Viet Vo Dao v CZ. Kdyz máte zájem, napiste mi. :arrow: yahoo ID : vvd_long
vvd_long
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. čer, 2009 23:00

Příspěvekod jox » čtv 04. čer, 2009 12:47

vvd_long:
Pokud jde o (komerční) inzerci, přinejmenším by neměla být anonymní. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod vvd_long » sob 13. čer, 2009 21:28

to není inzerce, vzhledem na to ze v CZ jeste není Vovinam Viet Vo Dao, chceme zjistit, jestli existuje zájem o toto bojové umení.
Kdyby zájem byl, rádi pomuzeme. Je potreba jenom vetsí skupiny a taky silné vule. :wink:
vvd_long
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Chau321 » ned 07. říj, 2012 18:28

Hy, few peoples from Kaplice practice vietnamese Martial Arts (Chuong Quan Khi Dao/Vo Co Truyen) under my supervision in Austria. The will start a club in the next year also we start this year a new instructor course in the beautiful village of Horni Plana Czech Republic.

What is Chuong Quan Khi Dao (CQKD)?

Cqkd is a comprehensive Martial Arts, which is developed from different Chinese and Vietnamese styles. And exist in France, Kenya, Italy, Morocco, Austria, Latvia, Germany and Russia.


Curriculum:

Multiple hand & leg technique

Throws, locks and grappling techniques

Scissor techniques

Tradionell Forms with and without weapons

Special Forms. Drunken, Animal (Moneky, Tiger, Snake, Crane,..)

Weapons sparring (Long Stick, Short Stick, Nunchaku, Knife,…)

Qi Gong

Self defence (modern and effective)

Vo Co Truyen program

and many other things

We organize and train also with other traditional and modern style (Chow Gar Praying Mantis, Hung Gar, Kapap, BJJ, Kali Sikaran,…)


Instructor:

Günter Deschka
Technical Director for CQKD in Austria, Balticum and Czech Republic
Instructor in follow styles: Hapkido, Judo, Kapap, BJJ, IKAEF

For futher information: deschkag@gmx.at

Some videos:

http://www.youtube.com/watch?v=9NndMiprHYc

http://www.youtube.com/watch?v=Wgyr3QgDsDM
Chau321
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 06. říj, 2012 23:00

Předchozí

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron