Oblečení na podzim a zimu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod Alexej » úte 14. říj, 2008 16:21

Ahoj,

doporučili byste mi pliz vhodné oblečení na podzimnía zimní
tréninky bu venku?
Tak aby mi v něm bylo teplo, ale zároveň aby mě neomezovalo v
pohybu. Koupil bych si zřejmě nějaké termotriko, mikrofleec a na to
softshellku. Je to ale docela dost peněz a nejsem si jitý, jestli ta investice
bude mít požadovaný efekt. Jsem ale zimomřivý, takže reaději než mrznout.
Ocením každou dobrou radu a zkušenost..
Byl jsem v několika outdoorových obchodech a doporučení prodejců
se dost liší (zřejmě podle toho co mají zrovna na skladě... ;) )

dík


P.S: hloupé rady tipu, že se při cvičení zahřeju pliz vynechte, pač něco takového by mě snad ani nenapadlo...
Alexej
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod wushupetr » úte 14. říj, 2008 16:45

hlavne poradny Jegrovi drtice mrazu neboli jegrovky
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod jox » úte 14. říj, 2008 17:09

Petr má zřejmě na mysli toto:
Obrázek Obrázek
:lol:

Ale hlavní je asi nebýt na větru, pokud nejsi v pohybu opravdu neustále.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » úte 14. říj, 2008 18:10

ukropcany píše:A prečo máš potrebu cvičiť v zime vonku? Aké BU?


Neznas Eskymo - Do :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » úte 14. říj, 2008 18:34

Já se do toho nechci míchat , ale pokud je ta možnost tak cvičení venku je podle mého opravdu nejlepší a nejzdraější způsob, všichni největší borci dycky cvičili venku...Musashi, Oyama, Fedor,všichni thaici v thajsku :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 14. říj, 2008 18:45

Panda píše:Já se do toho nechci míchat , ale pokud je ta možnost tak cvičení venku je podle mého opravdu nejlepší a nejzdraější způsob, všichni největší borci dycky cvičili venku...Musashi, Oyama, Fedor,všichni thaici v thajsku :lol:


To nikdo nezpochybnuje :wink: Ale zeptej se nekoho z nich (tedy z tech co jeste ziji) v cem cvici venku ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » stř 15. říj, 2008 6:55

Panda píše:Já se do toho nechci míchat , ale pokud je ta možnost tak cvičení venku je podle mého opravdu nejlepší a nejzdraější způsob, všichni největší borci dycky cvičili venku...Musashi, Oyama, Fedor,všichni thaici v thajsku :lol:


Venku cvičím skoro každý večer, když venčím psisko, ale je to jen volně a asi tak 10 min, projedu pár kat a valím domů. Používám normální domácí oděv + zimní bundu případně čepici (na těch pár minut se mi nechce do ničeho převlékat). No když je venku opravdu hnusně tak se na to vy***u. Samotné cvičení je v pohodě, akorát nesmí člověk jít naplno, (nezahřáté svaly), dokud je nezahřeje. Potom po cvičení to chce upalovat do tepla, zvlášť pokud se zpotí, neprochladnout.
Nevím, jestli je to nejzdravější způsob, ale dá se to. Pokud cvičíš nějakou formu sebeobrany tak občasné cvičení venku je nutnost, člověk si to musí zkusit jaký to je v reálných podmínkách. Ale upřímně řečeno, jít na zem v takové správné podzimní plískanici, když je všude mokro, lehce prší, teplota kolem 0 a zkoušet něco na ní by mě mohlo....víte co.
Asi proto BJJ vzniklo v Brazílii tam je furt teplo. Tady na to nejsou správné podmínky nebo jsme změkčilý :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » stř 15. říj, 2008 7:59

ukropcany píše:Ja som strávil pravidelným (skoro každodenným) cvičením vonku (hlavne v lese) asi rok a má to podľa mňa jediný prínos - človek sa naučí lepšie chodiť po neznámom teréne... ale iný prínos z pohľadu BU som v tom nenašiel... (teda okrem finančnej úspory za telocvičňu :lol: čo bola koniec koncov aj primárna motivácia v tom čase...)


Ještě přidej časovou úsporu a "neomezený" prostor. Nemusíš cestovat přes 1/2 města na trénink a pokud trénuješ doma, tak občas potřebuješ více místa než je doma k dispozici. Jinak v tom také nevidím až zase takové výhody. Běžně nošené hadry si člověk může obléci i na při klasickém tréninku v tělocvičně, jediné co je navíc, je ošahání si neznámého terénu v různých obdobích.
Jak jsem psal výše, vyplňuji cvičením volný čas při venčení psiska. Mám vhodný prostor přímo u domu, takže proč jej nevyužít.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » stř 15. říj, 2008 9:28

ukropcany píše:Yo, ale holt určité veci napr. "makiwaru" (karaťáci :lol: ), alebo hrušku doma neviem mať... rovnako tak 120 kilové vreco... :twisted: doma mám len také 40kilové pidivreco, no ale holt väčšie by sa mi samému blbo vešalo... :?


Jsme sice trochu OT, ale mít doma makiwaru i větší pytel je problém. Sousedi těžko koušou hlukové a vibrační vjemy, doprovázející používání těchto pomůcek, šířící se po domu. Nicméně pytel by asi venek nekousl, pokud by nebyl pod nějakým přístřeškem. Makča se dá prskonout na zahradu, ale zimní používání vidím omezeně. Přece jenom se u ní člověk moc nezahřeje.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod roza » stř 15. říj, 2008 9:35

RBR - proč se podle tebe člověk u makiwary moc nezahřeje?
Nechápu,proč by se nezahřál jako při jakémkoliv jiném cvičení...


Alexej - cvičit se dá v čemkoliv,proti pocitu zimy pomáhá intenzita cvičení.
A intenzita tréninku se dá zvyšovat spoustou dílčích faktorů......
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

 

Příspěvekod RUNAR » stř 15. říj, 2008 9:35

Cvičení venku teď asi na chvíli stopnu, nedávno jsem cvičil ve Stromovce, trošku jsem si dupnul a je z toho průšvih jako kráter.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 15. říj, 2008 9:43

RUNAR píše:Cvičení venku teď asi na chvíli stopnu, nedávno jsem cvičil ve Stromovce, trošku jsem si dupnul a je z toho průšvih jako kráter.


Pak ze dela v bance :arrow: kope za metrostav :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 15. říj, 2008 10:17

Až budeš chtít pučit Ukrope, tak buď slušnej.....bankovní úředníci jedno kolo vydrží a když trochu pofýzujou tak daj i kola dvě. 8) :)

Vyhraju nebo prohraju na tom nesejde.....hlavně že je dobrá shooooooow 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » stř 15. říj, 2008 10:54

RBR píše:
Panda píše:Já se do toho nechci míchat , ale pokud je ta možnost tak cvičení venku je podle mého opravdu nejlepší a nejzdraější způsob, všichni největší borci dycky cvičili venku...Musashi, Oyama, Fedor,všichni thaici v thajsku :lol:


Ale upřímně řečeno, jít na zem v takové správné podzimní plískanici, když je všude mokro, lehce prší, teplota kolem 0 a zkoušet něco na ní by mě mohlo....víte co.
Asi proto BJJ vzniklo v Brazílii tam je furt teplo. Tady na to nejsou správné podmínky nebo jsme změkčilý :lol:

RBR

Jo jo nad tím jsem taky dumal, je pravda že v Brazílii se BJJ používá především na plážích :) : http://uk.youtube.com/watch?v=ZaZRyigjt-U
na druhou stranu je zajímavé že se při vyuce používá kimono když je tam pořád vedro a všichni sou věčně nazí :lol: 8)
Naposledy upravil Panda dne stř 15. říj, 2008 10:56, celkově upraveno 1
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » stř 15. říj, 2008 10:56

RBR píše:
ukropcany píše:Ja som strávil pravidelným (skoro každodenným) cvičením vonku (hlavne v lese) asi rok a má to podľa mňa jediný prínos - človek sa naučí lepšie chodiť po neznámom teréne... ale iný prínos z pohľadu BU som v tom nenašiel... (teda okrem finančnej úspory za telocvičňu :lol: čo bola koniec koncov aj primárna motivácia v tom čase...)


Ještě přidej časovou úsporu a "neomezený" prostor. Nemusíš cestovat přes 1/2 města na trénink a pokud trénuješ doma, tak občas potřebuješ více místa než je doma k dispozici. Jinak v tom také nevidím až zase takové výhody. Běžně nošené hadry si člověk může obléci i na při klasickém tréninku v tělocvičně, jediné co je navíc, je ošahání si neznámého terénu v různých obdobích.
Jak jsem psal výše, vyplňuji cvičením volný čas při venčení psiska. Mám vhodný prostor přímo u domu, takže proč jej nevyužít.

RBR


Já si myslím že zapomínáte na podle mého zásadní výhodu cvičení venku a tou je sluníčko a čerstvý vzduch kterého se nám přes den v kanclu už tak málo dostává...to je podle mého ten hlavní přínos.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » stř 15. říj, 2008 11:23

Panda píše:Já si myslím že zapomínáte na podle mého zásadní výhodu cvičení venku a tou je sluníčko a čerstvý vzduch kterého se nám přes den v kanclu už tak málo dostává...to je podle mého ten hlavní přínos.


No...bydlím ve středu města, takže o čistém vzduchu úspěšně pochybuji a cvičit chodím kolem 10 večer a to je tma, takže i toho slunka si moc neužiji. :D Spíš je to příjemné protažení těla před spaním. Ale zimní venkovní cvičení má jednu podstatnou výhodu, neotravují mušky a komáři....pokud je pořádná zima.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod roza » stř 15. říj, 2008 12:16

Asi to zaniklo na minulé stránce,tak ještě jednou :

RBR - proč se podle tebe člověk u makiwary moc nezahřeje?
Nechápu,proč by se nezahřál jako při jakémkoliv jiném cvičení...
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod RBR » čtv 16. říj, 2008 8:30

roza píše:Asi to zaniklo na minulé stránce,tak ještě jednou :

RBR - proč se podle tebe člověk u makiwary moc nezahřeje?
Nechápu,proč by se nezahřál jako při jakémkoliv jiném cvičení...


Protože, když do makiwary buším, tak se mě pot zrovna nelije. Cvičení u makiwary je se mi zdá docela statické. K určitému zahřátí dojde, ale na to aby si u makiwary stál v zimě delší dobu, no nevím. Prostě přes zimu raději preferuji raději takové cvičení kde je celý pohybový aparát více zapojen např procvičení kata. Možná se mýlím, nemám cvičení makivary v zimě pod otevřeným nebem vyzkoušené, je to hypotéza.
Ale jak si psal intenzita tréninku se dá měnit, takže nějakou chvilku bušit na makiwaře a potom když bych cítil, že chládnu, přejít na nějakou jinou zátěž, kde se člověk zahřeje.

Další důvod omezení cvičení s makivarou v zimě venku vidím v reakci dřeva na zimu, aby makča nepraskla. Netuším jak je na tom pružnost dřeva v zimě (mám na mysli pořádnou zimu, nikoliv loňskou parodii). Možná je to OK, ale čert ví. Když budeš mít klasickou makču-zakopanou v zemi a praskne ti v zimě, když je půda promrzlá, tak to nepotěší.

RBR
Naposledy upravil RBR dne čtv 16. říj, 2008 8:41, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 8:31

Alexej píše:Ahoj,

doporučili byste mi pliz vhodné oblečení na podzimnía zimní
tréninky bu venku?
Tak aby mi v něm bylo teplo, ale zároveň aby mě neomezovalo v
pohybu. Koupil bych si zřejmě nějaké termotriko, mikrofleec a na to
softshellku. Je to ale docela dost peněz a nejsem si jitý, jestli ta investice
bude mít požadovaný efekt. Jsem ale zimomřivý, takže reaději než mrznout.
Ocením každou dobrou radu a zkušenost..
Byl jsem v několika outdoorových obchodech a doporučení prodejců
se dost liší (zřejmě podle toho co mají zrovna na skladě... ;) )

dík


P.S: hloupé rady tipu, že se při cvičení zahřeju pliz vynechte, pač něco takového by mě snad ani nenapadlo...

Nazdar, pri cviceni venku je potreba dodrzovat ty same pravidla co pri horskem cestovani - vice vrstev misto jedno- dvou. Velice dobre materialy jsou treba Moira, Klimatex ci...eeech zapomnel jsem nazev, jde o nejakou danskou firmu, ktera dela obleceni z vlny horskych ovci a vyhodou je, ze nesmrdi ani po nekolikanasobnem noseni (na rozdil od Moiry). Mam od nich dve tricka a nekecali, ctrnact dni jsem v nich v lete behal prakticky kazdy den a v pohode :-) Jsou dost drahe, ale jedno dve tricka se vyplati mit. Jestli to nekoho zajima, pokusim se doma najit kontakt a jejich webovky. Delaji hodne pro horske sluzby a extremni treking (Severni pol, Sibir, apod.)
Nejlepsi bude, kdyz vyrazis do nejblizsi prodejny trekingoveho obleceni a nechas si poradit. Potrebujes tricko, mikinu, neprofukavou vetrovku a to by mozna aj melo stacit. Nezapomenout na ponozky a cepicu. Venku se da cvicit do urciteho stupne mrazu. Pokud je vice jak minus pet, radsi si to odcvic doma, to pak plice dostavaji hodne velky zaber a muze velice snadno dojit k prochladnuti. Aspon toto pravidlo je platne pri behani, predpokladam, ze je tedy platne i pro cviceni v zime BU. Ja cvicim/beham venku trikrat tydne a zatim v pohode. Je vsak dulezite to vrstveni obleceni, aby jsi nevzal jen normalni tricko a mikinu ci svetr. Zpotis se, normalni tricko neodvede pot do dalsi vrstvy (svetr), zacne studit na tele a mas zadelano na chripku ci anginu. Pokud budes chtit vice info, asi bude nejlepsi SZ.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jox » čtv 16. říj, 2008 8:56

Nene, žádný SZ! Je to přesně k tématu.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron