Oblečení na podzim a zimu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pucmaz » čtv 16. říj, 2008 9:39

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:04, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod jox » čtv 16. říj, 2008 9:51

RBR píše:Další důvod omezení cvičení s makivarou v zimě venku vidím v reakci dřeva na zimu, aby makča nepraskla. Netuším jak je na tom pružnost dřeva v zimě (mám na mysli pořádnou zimu, nikoliv loňskou parodii). Možná je to OK, ale čert ví. Když budeš mít klasickou makču-zakopanou v zemi a praskne ti v zimě, když je půda promrzlá, tak to nepotěší.

RBR

No asi taky bude záležet na to, kdy to dřevo porazili, jestli je v něm pryskyřice.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » čtv 16. říj, 2008 10:19

jox píše:
RBR píše:Další důvod omezení cvičení s makivarou v zimě venku vidím v reakci dřeva na zimu, aby makča nepraskla. Netuším jak je na tom pružnost dřeva v zimě (mám na mysli pořádnou zimu, nikoliv loňskou parodii). Možná je to OK, ale čert ví. Když budeš mít klasickou makču-zakopanou v zemi a praskne ti v zimě, když je půda promrzlá, tak to nepotěší.

RBR

No asi taky bude záležet na to, kdy to dřevo porazili, jestli je v něm pryskyřice.


V nasich podminkach je asi nejlepe drevo porazit v zime, protoze je bez vody a zbytecnych latek, ktere pri vyschnuti maji tendenci drevo poskodit, ale v asii roste spousty druhu dreva, ktere na toto netrpi ... a poskodi se spise tim, ze jej privezeme do jineho klimatu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Val » čtv 16. říj, 2008 10:39

Kdyz jsem chodil behat v zime tak jsem mel jen lehoucky funkcni tricko (od Progressu kterej je levnej) a skvelou mikinu od Moiry - ackoliv byla tenka tak dost hrala a perfektne obepinala telo. Ted uz to nedelaj, asi je to podobny Triu, ale tezko poznat jen z fotky. Teplaky nejaky normalni, ktery moc nedrzi pot a neco na hlavu. Jedinej problem byl, ze pri nizsich teplotach mi zamrzal ud - asi by to chtelo v tech mistech nejakou ochranu proti vetru :lol:
Nedokazu si predstavit cviceni v termopradle. Vetrovka taky nic moc (ta se hodi na cestu domu, nebo pri nizsi zatezi). Samozrejmne zalezi jak intenzivne cvicis.
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 10:44

Val píše:Nedokazu si predstavit cviceni v termopradle. Vetrovka taky nic moc (ta se hodi na cestu domu, nebo pri nizsi zatezi). Samozrejmne zalezi jak intenzivne cvicis.

Zdar, ja v termopradle ted (v rijnu) uz cvicim a bez problemu. Jedu tristovku, s kettlebells, beham (+vetrovka), cvicim KFM, neni jediny problem.
V cem vidis problem cviceni v termopradle? Cilem je odvest pot a uchovat telo pokud mozno suche a v teple...je to nejak v rozporu s BU cvicenim?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod roza » čtv 16. říj, 2008 11:07

RBR - :lol: a je to venku,asi jses flink :lol:

Ja z toho mam totiz stejny pocit,jako Pucmaz.....
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod PC » čtv 16. říj, 2008 11:11

Makoto píše:...eeech zapomnel jsem nazev, jde o nejakou danskou firmu, ktera dela obleceni z vlny horskych ovci a vyhodou je, ze nesmrdi ani po nekolikanasobnem noseni (na rozdil od Moiry). Mam od nich dve tricka a nekecali, ctrnact dni jsem v nich v lete behal prakticky kazdy den a v pohode :-) Jsou dost drahe, ale jedno dve tricka se vyplati mit. Jestli to nekoho zajima, pokusim se doma najit kontakt a jejich webovky. Delaji hodne pro horske sluzby a extremni treking (Severni pol, Sibir, apod.)

Prosimte to by me zajimalo, obzvlaste esli tam neni zadna umelotina, tu totiz nejak spatne snasim. Tak kdybys mohl dat nejaky kontakt byl bych vdecny.
Diky
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 11:25

PC píše:Prosimte to by me zajimalo, obzvlaste esli tam neni zadna umelotina, tu totiz nejak spatne snasim. Tak kdybys mohl dat nejaky kontakt byl bych vdecny.
Diky PC


Pro tebe cokoliv ;-)

Jedna se o firmu Devold: http://www.devold.cz/termopradlo-devold.html
"Moderní vlněné termoregulační funkční prádlo pro aktivní sport a volný čas; hřeje, pohlcuje tělesné pachy a odvádí pot. Vyrobeno ze 100% jemné přírodní Merino vlny speciálně upravené pro snadnou údržbu Total Ease Care. Devold pro každého, kdo se chce cítit volně a přitom být v teple a pohodě. Multi Sport je vlněné funkční prádlo pro aktivní sport a volný čas do každého počasí! Komfortní zóna je -10 °C až +20 °C. Ale je možné ho pohodlně nosit i při teplotě nižší, nebo vyšší. Vlna je výborný termoregulační materiál (pomáhá Vašemu tělu uchovávat stabilní teplotu), pohlcuje tělesné pachy a hřeje i vlhká. Multi Sport je ideální oblečení na turistiku po celém světě, po celý rok. Ideální náhrada bavlněného trika. Při stejné síle materiálu je několikrát teplejší, něž prádla ze syntetiky, nebo bavlny!!! I při dlouhodobém nošení bez praní je stále příjemné a nesmrdí. Ploché švy - větší pevnost a nedřou na těle. Módní sportovní střihy pro ženy a muže v různých barvách. Multi Sport je prodyšný a udržuje Vás stále v teple a suchu. Vlna - originální hi-tech vlákno, které příroda vyvíjela tisíce let na ochranu ovcí před nepřízní počasí"
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Val » čtv 16. říj, 2008 11:49

Makoto píše: Cilem je odvest pot a uchovat telo pokud mozno suche a v teple...


Presne tak. V termopradle (alespon tak jak si ho predstavuju) bych se uvaril. A vetrovka se mi hodi kdyz bezim z kopce, ale kdyz se skrabu nahoru tak bych se hrozne spotil - ono to moc nedejcha. Kazdej si to holt musi vychytat podle sebe.

Jinak jeste k tematu - tyhle veci jsou normalne znacne predrazny (na muj vkus). Kdyz si clovek pocka treba na letni/zimni vyprodej tak znacne usetri. Bohuzel ted uz je na to asi pozde, chtelo to nakupovat v zari nebo jeste driv.
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod RBR » čtv 16. říj, 2008 12:23

roza píše:RBR - :lol: a je to venku,asi jses flink :lol:

Ja z toho mam totiz stejny pocit,jako Pucmaz.....



:lol: :lol: :lol: Asi jo, půjdu do sebe :lol: :lol: :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 12:24

Val píše:
Makoto píše: Cilem je odvest pot a uchovat telo pokud mozno suche a v teple...


Presne tak. V termopradle (alespon tak jak si ho predstavuju) bych se uvaril. A vetrovka se mi hodi kdyz bezim z kopce, ale kdyz se skrabu nahoru tak bych se hrozne spotil - ono to moc nedejcha. Kazdej si to holt musi vychytat podle sebe.

Jinak jeste k tematu - tyhle veci jsou normalne znacne predrazny (na muj vkus). Kdyz si clovek pocka treba na letni/zimni vyprodej tak znacne usetri. Bohuzel ted uz je na to asi pozde, chtelo to nakupovat v zari nebo jeste driv.

Clovece ja v tom taky beham a jeste jsem se neuvaril :-) Termopradlo...spravne termopradlo dejcha, takze by jsi mel mit priblizne stejnou teplotu po celou dobu sportovni aktivity. Ja treba pri behani mam triko, mikina, wind proof sustka (vse termopradlo). Kdyz citim, ze zacinam hicovat (miluju behy do kopce ;-), trochu si rozepnu sustku, ale mikina stale az ke krku. A v pohode. Ikdyz je nula ci minus 2-4 stupne, mam jen tohle a to me spolehlive udrzi v pohybu. Kriticky je pak dobeh, kdy prijde na radu strecink a ten uz musim udelat doma v baraku, protoze to citim, jak se do me dostava mraz.
Vyhodou termopradla je i vaha a velikost, mam na sobe tri tenke vrstvy, ktere zastanou to, co normalni obleceni ve ctyrech peti vrstvach...takze te to neomezuje v pohybu.

Co se tyka cen...svata pravda....kdo neni joooo narocnej, pak Moira ci jeste lepe Klimatex splni svuj cil a z casu na cas delaj vyprodeje. Je potreba to sledovat na jejich strankach.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod RBR » čtv 16. říj, 2008 12:36

Makoto píše:Jedna se o firmu Devold: http://www.devold.cz/termopradlo-devold.html


FOR Makoto: Jak dlouho to triko používáš?
Vypadá to dobře, ale ty ceny jsou drsné, ale záleží jak dlouho to triko vydrží. Pokud je tam záruka aspoň 5let tak se do toho dá jít.
Moira taky není levná, ale mám pár věcí co už pomalu drží skoro 8let, takže když člověk rozpočítá pořizovací cenu na délku užívání tak je to OK.

To je moje hlavní hodnotící kritériu při hodnocení hader a bot:
cena / délka užívání.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 12:43

RBR píše:FOR Makoto: Jak dlouho to triko používáš?
Vypadá to dobře, ale ty ceny jsou drsné, ale záleží jak dlouho to triko vydrží. Pokud je tam záruka aspoň 5let tak se do toho dá jít.
Moira taky není levná, ale mám pár věcí co už pomalu drží skoro 8let, takže když člověk rozpočítá pořizovací cenu na délku užívání tak je to OK.
RBR

Prvni triko jsem si poridil pred cca dvema lety a mam tam jen jednu mensi dirku a to jeste kvuli zasr... pracce, jinak bez problemu. Druhe jsem dostal k vanocum a pouzivam ho vcelku casto prave na to behani, protoze Moiru po jednom behu vetsinu davam rovnou do pracky, kdezto tohle mi vydrzi tak ctrnact dnu a pak uz zacne trochu stipat...preci jenom ten pot reaguje. Zkus jedno a uvidis. Ja jsem to tak udelal take a jsem s tim spokojenej, proto jsem navrhnul velitelce darek pro me k vanocum opet Devold ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 12:45

A navic se podivej na:
http://www.devold.cz/partneri.html
http://www.devold.cz/ti_co_nosi_devold.html

Predpokladam, ze ti take asi nemeni vybavu co rok...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod PC » čtv 16. říj, 2008 14:51

Makoto píše:Pro tebe cokoliv ;-)


Dekuju :-)
ceny sou slusne, ale to mi ani tolik neva, kvalita to vyvazi aspon doufam, ale ten eshop, mi nejak nesedi, zmatene kategorie, nesouhlasne barevnosti toho co si vyberes a co mas pak v kosiku, ale to se da resit...
Tak este jednou diky.

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod choze » čtv 16. říj, 2008 15:21

devold je ok, ale niektorym ludom vadi vlna (skriabe ich), treba vyskusat

dobra kvalita je aj craft
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod wordsworth » čtv 16. říj, 2008 20:32

Já se řídim tím,že Hillary vyběh na Everest před moirou a goretexem.Venku jsem v zimě cvičila a spíš než řešit materiály se mi osvědčilo natáhnout na sebe víc vrstev a ty pak odkládat nebo přivlíkat,podle toho,co zrovna dělám.
Teď bych to viděla asi tak,že moira je základ aby se odvedl pot a pak už bych to moc neřešila.A cvičit venku je super
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jamamba » pát 17. říj, 2008 6:48

Ahoj,

kamaradi horolezci, testujou hadry pro outdoorovy firmy, Moira je good, ale nyni se da koupit spodni pradlo z vlny vysokohorskych ovci nevim presne odkud. Zarucena ochrana bez dalsich special vrstev do -15. A halvni big plus nepohlcuje pachy, takze par mesicu v extremnich podminkach bez nutnosti prani.

Pokud opravdu chcete zjistim presny nazev ty tkaniny.A myslim, ze pak uz nepotrebujes pro dnesni pomery microfleece ani softshel.

Jinak je vtipny uvadet thaice jako, ze cvici celej rok venku, bejt tam, tak se rozhodne nechranite pred zimou :wink:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod JRup » pon 20. říj, 2008 17:04

Alexej píše:Ahoj,

doporučili byste mi pliz vhodné oblečení na podzimnía zimní
tréninky bu venku?
Tak aby mi v něm bylo teplo, ale zároveň aby mě neomezovalo v
pohybu. Koupil bych si zřejmě nějaké termotriko, mikrofleec a na to
softshellku. Je to ale docela dost peněz a nejsem si jitý, jestli ta investice
bude mít požadovaný efekt. Jsem ale zimomřivý, takže reaději než mrznout.
Ocením každou dobrou radu a zkušenost..
Byl jsem v několika outdoorových obchodech a doporučení prodejců
se dost liší (zřejmě podle toho co mají zrovna na skladě... ;) )

dík


P.S: hloupé rady tipu, že se při cvičení zahřeju pliz vynechte, pač něco takového by mě snad ani nenapadlo...

Zdar Alexeji,

jak již tady padlo, funkční oblečení Moira mohu také doporučit, viz http://www.moira.cz/cz/e11-e-shop.html
Patří ke střední cenové úrovni a kvalita je dobrá. Vzhledem k tomu, že se celkem rychle zpotím a rád cvičím venku, tak jsem stejnou věc před lety také řešil. Ve značkových prodejnách Ti určitě poradí.
O víkendech cvičím celoročně venku a to až do -10 stupňů. Pro chladnější období je dobrá první vrstva těsná na tělo, která izoluje (tričko i punčocháče). Na to tepláky nebo šusťáky a to ještě musíš rozlišit podle teploty, protože do +5 nebo -5 stupňů použiješ jiné. Na tělo pak funkční mikinu (např. typ trio), aby odváděla pot z trička. No a navrch šusťákovku nebo silnější bundu při nižších teplotách. V zimě pak čapku a termoponožky (opět Moira). Co se týká obuvi, tak záleží na prostředí. V létě nebo v zimě používám trekové adidasky.

Pokud cvičíš při nízkých teplotách, tak udržuj tělo zahřáté cvičením. Když vychladneš, tak už necvič a běž do tepla. Pozor také na vítr. Tělo je při cvičení "otevřené" a chladný vítr je pro ně nebezpečný.
Někteří mistři doporučují zkoušet extrémní teploty, takže přeji úspěšné testování.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod jox » pon 20. říj, 2008 17:27

ukropcany píše:štrikovaný sveter od babky

Jestli bude babka pečlivě štrykovat z kvalitní vlny, co jí roste na ovci za barákem, tak proč ne? 8)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků