Co se psem :-)...?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Co se psem :-)...?

Příspěvekod ekonym » sob 08. lis, 2008 20:26

Co se psem když mám konflikt s páničkem a on na mě během toho zavolá i svýho "pejsánka", tady je to asi jasný, je to smutný a blbý, ale psa asi co nejdřív prostě zabít nebo silně odrovnat. Jako sorry ale co jinýho že, pes za to nemůže ale holt blbý no. Zajímají mě spíše nebojový plemena typu zlatý retríver atd. U těch bojových to by bylo asi těžší, ty ale zas tolik lidí nemá, mě zajímá ti normálnější ale přesto nebezpečnější psy (tzn ne jezevčík třeba :-) ) Prostě zlatý retrvíver třeba... Co doporučujete? Tam budou asi nejlepší kopy na tlamu, popřípadě nabrat nohou do břicha...?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod Jendis » sob 08. lis, 2008 20:50

......radši nic
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ekonym » sob 08. lis, 2008 21:04

Proč radši nic? Možná že ten příspěvke vyzněl jak od nějakýho blbýho pubertáka, ale já to myslím vážně, před pár lety se mi to stalo a pes celkem cenil zuby, chlap ho ale mě na vodítku a nakonec nepustil (posranej jsem ale byl), co s takovýmhle psem...?

(já to myslím zcela vážně tenhle příspěvek)
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 08. lis, 2008 21:24

Utíkat...
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 08. lis, 2008 21:33

ekonym píše:Proč radši nic? Možná že ten příspěvke vyzněl jak od nějakýho blbýho pubertáka, ale já to myslím vážně, před pár lety se mi to stalo a pes celkem cenil zuby, chlap ho ale mě na vodítku a nakonec nepustil (posranej jsem ale byl), co s takovýmhle psem...?

(já to myslím zcela vážně tenhle příspěvek)


Vyzněl+ jsem si přečetl Tvůj další dotaz.....ale dobře,ve zkratce:


asi takhle.....rada utíkat...ehm...to je to nejhorší,co můžeš udělat...kopat do krklýho psa taky ne,nemáš nárok na jeho reflexy.....maximálně zmuchlat pod sebe....nebo ho nechat zakousnout a potom....

Přečti si nějakou literaturu,zajdi někam na cvičák,ať vidíš,jak vypadá hodně nasranej pes.....jak ZNÍ hodně nasranej pes......nech se použít jako figurant,ať víš,jaký to je,když po tobě jde pes.....

Pokud o psech něco víš,a nebojíš se...zaženeš jakéhokoliv psa(vyjma "žiletek" a psů typu kavkazan).....stačí psovi ukázat,že jsi predátor a že se má bát on Tebe.....pokud z Tebe je cítit strach,nepovede se Ti to.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 08. lis, 2008 21:34

wushupetr píše:Utíkat...


Pokud to bylo míněno jako vtip,OK...pokud vážně......ehm....když o tom nic nevíš,tak radši neraď. :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wushupetr » sob 08. lis, 2008 22:33

Jendis píše:
wushupetr píše:Utíkat...


Pokud to bylo míněno jako vtip,OK...pokud vážně......ehm....když o tom nic nevíš,tak radši neraď. :idea:


oooo pardon tak se snad nepoto...

Viděl jsem psa utíkat na figuranta a taky jsem viděl jak figurant měřil dva metry, měl v ruce tyč a ukazoval svojí dominanci, ale pes stejně držel zakousnutej do tý výcpávky, co měl na ruce, ale pes držel dokud pániček neřekl dost. Byl to vlčák.
Tak by mě teda zajímalo a myslím, že to nemusí být vhodný jen pro lidi, co dělají BU, ale i pro všechny ostatní, jak nasranýmu psovi, kterej je na mě poslanej svym páníčkem nebo je to jen nějakej steklej pes, tak by mě teda fakt moc zajímalo jak takovýmu psovi mám ukázat dominanci.
Z hlediska tvýho nebo podle nějaký BU příručky k obraně proti psovi píšou Nic nedělat, ale pes, co je na mě poslanej páníčkem mě chce a to, že tam budu stát mu jedině nahrává. Neříkám že vždycky, ale často je v okolí plot, strom, zídka nebo cokoliv jinýho kam já se dostanu a pes ne.
Někde jsem četl, že když potkáš zvíře, tak vždycky je naděje že přežiješ, když vemeš nohy na ramena, pokud ale nepotkáš medvěda, to prej je konečná, to ti pak prej pomůže možná jen to, že si lehneš na zem.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » sob 08. lis, 2008 23:25

wushupetr píše:
Jendis píše:
wushupetr píše:Utíkat...


Pokud to bylo míněno jako vtip,OK...pokud vážně......ehm....když o tom nic nevíš,tak radši neraď. :idea:


oooo pardon tak se snad nepoto...

Viděl jsem psa utíkat na figuranta a taky jsem viděl jak figurant měřil dva metry, měl v ruce tyč a ukazoval svojí dominanci, ale pes stejně držel zakousnutej do tý výcpávky, co měl na ruce, ale pes držel dokud pániček neřekl dost. Byl to vlčák.
Tak by mě teda zajímalo a myslím, že to nemusí být vhodný jen pro lidi, co dělají BU, ale i pro všechny ostatní, jak nasranýmu psovi, kterej je na mě poslanej svym páníčkem nebo je to jen nějakej steklej pes, tak by mě teda fakt moc zajímalo jak takovýmu psovi mám ukázat dominanci.
Z hlediska tvýho nebo podle nějaký BU příručky k obraně proti psovi píšou Nic nedělat, ale pes, co je na mě poslanej páníčkem mě chce a to, že tam budu stát mu jedině nahrává. Neříkám že vždycky, ale často je v okolí plot, strom, zídka nebo cokoliv jinýho kam já se dostanu a pes ne.
Někde jsem četl, že když potkáš zvíře, tak vždycky je naděje že přežiješ, když vemeš nohy na ramena, pokud ale nepotkáš medvěda, to prej je konečná, to ti pak prej pomůže možná jen to, že si lehneš na zem.


Vetsina zvirat se pohybuje mnohem rychleji nez clovek, takze uz z logiky veci je utek pravem povazovan za nesmysl ... Mimochodem zvirata berou utek, jako ze on je na lovu a ty jsi lovena obet!!! Cili opravdu nesmysl neco takoveho delat. Jak radil jendis zkusit si zajit na cvicak a nejen si vyzkouset ovcacka plemena, ale i ta "bojova" a uvidis, ze ti to bude jasnejsi :wink:

PS: mezi nama proc se vzdycky certis, kdyz te nekdo opravi? Zase pak z toho vycouvas klasickym zpusobem, ze ostatni jsou nejchytrejsi a ze si nikomu rady neudilel, ale ze jsi prezentoval jen svuj nazor??? Nechapu proc vyjizdis po jendisovi, kterej je naprosto nekonfliktni a neprovokuje! Mozna uz jsi zaregistroval, ze te tady par lidi opravovalo. Pozastavuji se jednak nad formou a jednak nad obsahem tvejch nekterejch prispevku ... 8O

Vlastnil jsem Americkeho Staffordshirskeho terriera. No abych to zkratil byl hodne ostrej a krome vysavace se nebal niceho (aspon co ja vim, tak nikdy nepotkal na zivo zvire se kterym by nesel do fightu a to bez ohledu na vysledek). Napadal vse co melo 4 nohy. Ale dejme tomu, ze to bylo dano jeho osobnosti ... "Par" veci jsem se od nej naucil a jedno vim jiste, je lepsi si lehnout a radeji delat mrtvolu (kdyz nic jineho nezabere) nez pred psem zacit utikat :wink: Tedy pokd neni ucel byt potrhanej :wink:

A neni nad to, mit v kapse kus tlacenky nebo burta :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 08. lis, 2008 23:51

1) k psům (a je to prezentace mýho názoru. Snad mi Lů nevyhubuje) Dobře, když už teda lehnout, tak proti steklýmu psovi. K čemu mi je, když si lehnu před psa, kterej je na mě vyslanej někym, kdo mi chce ublížit? Já si lehnu před takovym psem, pes mě s trochou štěstí nechá bejt, zato jeho páníček toho využije a ležícího mě zašlápne (pokud samozřejmě nejsem Luen, kterej se v boji vyzná a to myslím upřímě) To raději uteču a budu doufat, že se objeví co nejdřív nějaká zídka.
Když lev v Africe loví, já nevim co, třeba gazely. Zůstane gazela stát nebo si lehne na zem a doufá že jí lev nechá? Já nevím, ale ve všech dokumentech jsem viděl gazelu před lvem utíkat a některý to vyšlo a některý ne. Já sice nejsem bojovník, ale třeba bych toho člověka přepral (třeba ne), ale psa k tomu? To je podle mě i na bojověji zdatnějšího dost ne?

2) k tomu PS: no Luene asi si mi viděl do tváře, když jsem odepisoval Jendisovi. Asi si viděl a myslíš si, že jsem byl stráááážně nasranej. Ale neviděl a víš prd jestli to bylo myšleno ve zlym nebo ne, Nebylo to myšleno jak urážka. Ale jestli se ti uleví tak se tedy omlouvám. Už jsem jako menší před psem utíkal hodněkrát a asi to byli nějaký psí staříci nebo jsem měl zrovna běžeckej den, ale utekl jsem jim. Samozřejmě ten běh netrval dlouho, protože mě včas zachránila právě ta zídka nebo strom. A mě prostě jen opravdu zajímalo jak si pomůžu, když si třeba lehnu před tyhle
dva tvory (tedy znepřátelenej páníček a jeho pes).
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 08. lis, 2008 23:58

Jo a když si lehnu a pes mě nechá s tím že jsem třeba mršina a jeho páníček na mě zaútočí a já se začnu bránit, tak co udělá pes? Začne bránit páníčka ne? Což je jak už jsem psal (dle mýho Názoru :roll: ) trochu přesila ne?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod luen » ned 09. lis, 2008 0:23

wushupetr píše:1) k psům (a je to prezentace mýho názoru. Snad mi Lů nevyhubuje) Dobře, když už teda lehnout, tak proti steklýmu psovi. K čemu mi je, když si lehnu před psem, kterej je na mě vyslanej někym, kdo mi chce ublížit? Já si lehnu před takovym psem, pes mě s trochou štěstí nechá bejt, zato jeho páníček toho využije a ležícího mě zašlápne (pokud samozřejmě nejsem Luen, kterej se v boji vyzná a to myslím upřímě) To raději uteču a budu doufat, že se objeví co nejdřív nějaká zídka.
Když lev v Africe loví, já nevim co, třeba gazely. Zůstane gazela stát nebo si lehne na zem a doufá že jí lev nechá? Já nevím, ale ve všech dokumentech jsem viděl gazelu před lvem utíkat a některý to vyšlo a některý ne. Já sice nejsim bojovník, ale třeba bych toho člověka přepral (třeba ne), ale psa k tomu? To je podle mě i na bojověji zdatnějšího dost ne?

2) k tomu PS: no Luene asi si mi viděl do tváře, když jsem odepisoval Jendisovi. Asi si viděl a myslíš si, že jsem byl stráááážně nasranej. Ale neviděl a víš prd jestli to bylo myšleno ve zlym nebo ne, Nebylo to myšleno jak urážka. Ale jestli se ti uleví tak se tedy omlouvám. Už jsem jako menší před psem utíkal hodněkrát a asi to byli nějaký psí staříci nebo jsem měl zrovna běžeckej den, ale utekl jsem jim. Samozřejmě ten běh netrval dlouho, protože mě včas zachránila právě ta zídka nebo strom. A mě prostě jen opravdu zajímalo jak si pomůžu, když si třeba lehnu před dva tvory (tedy znepřátelenej páníček a jeho pes).


:lol: Rodi se nam tady politik :lol:

1) neresil jsem panicka, ale psa ... jedno po druhem :wink: Kdyz je pes vypustenej, tak je primarni starost on ... vetsinou az pak panicek. A pred psem neuteces. Muj pes meril jen par centaku v kohoutku, ale zed vysoka jako ja, pro nej nebyla prekazka :!: A porad lepsi ono zaslapnuti, nez sbirani svaloviny po zemi :wink: K tem gazelam a videl jsi to nekdy v realu na zivo? Resp. mas srovnanou tvou a jejich rychlost? Postvanej pes, te nechce sezrat (psy panickove krmi) on se bude chtit jen porvat a nebo ukazat svou nadrazenost. Utekem ho neodradis, jen vydrazdis a utikat pred necim rychlejsim je proste kravina. Navic pes muze pri pronasledovani utocit, kdezto ty pri uteku nic jineho nezvladnes! Jinak utok postvanym psem je jako utok se zbrani, takze tento nepomer musis dorovnat znalosti, odhodlanosti a atd... Jen tezko v takove situaci vyvaznes bez uhony. Leda bys znal techniku buddhovo dlane 8)

Zvire ktere neni na lovu, nejevi zajem o "mrtvou" obet ... predstirani metveho zabira v tomto pripade dobre (neplati pri napadeni psi smeckou). A vyborne je predstirat silenost/nemoc ... Zvirata toto vetsinou vyhodnoti jako, ze jste nepouzitelni pro jidlo a nechaji vas byt. Instinkt veli nezrat nic nakazeneho nebo podezreleho :wink:

Psi zapasy je asi nepopularni tema, ale par postrehu ... nikdy opakuji nikdy jsem nevidel, ze by se pri psich zapasech (a ze jsem jich "par" videl) psy chteli zabit ... opravdu jen zapasi. Dostal jeden druheho na zem, povalil na zada ... ten (pokud nebyl "idiot" okamzite prestal vzdorovat a vitez ho temer okamzite nechal byt a ztratil zajem o pokracovani v bitce! Vlezl si nad nej, pokud se porazenej rychle zvedal, tak ho vitez jeste pokoril predstiranim souloze a tim to cele padlo. Precti si neco o chovani psu jejich pravidlech, zvyklostech atd a pak rad nekomu utek ... pokud nebeha jak gepard :wink:

2) je mi sumak jake u psani delas ksichty, proste se nechovej jako drsnak za kazdou cenu a to hlavne v pripade, ze mas k tematu asi tolik co onen hafanek k vyzkumu vesmiru :wink:
Naposledy upravil luen dne ned 09. lis, 2008 0:35, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » ned 09. lis, 2008 0:28

dlouho jsem tu nebyl, ale tohle mi neda...

2 ekonym: kdyz bude mit nekdo u pasu strelnou zbran, budes se s nim hadat? asi ne... takze u cloveka se psem postupuj stejne. V opacnem pripade jsi vul.

Pokud je pes cviceny na utok na cloveka, tak predstava ze existuje jednoducha obrana je z rise Rumburaka a princezny Arabely.

wushupetr:
- to co jsi videl na cvicaku (pes co drzel figuranta i kdyz do nej bylo rezano) je proste jen vycvik. Realita muze byt uplne jinde, stejne jako dojo vs ulice.
- psovi neuteces.
- pes te necha spis byt, kdyz budes podrizeny
- kdyz bude pes rozhodnuty te potrhat ackoli lezis na zemi, tak mas proste smulu

jeste ke behu: rychlost treba nemeckeho ovcaka muye byt ve sprintu i 50kmh. Nejrychlejsi clovek planety-stovku za cca 10s, tzn 36kmh. Neuteces ani nahodou - pridej si jeste neuveritelne rychly start psa, tvoji reakcni dobu, dobu nez se dostanes na nejakou rychlost, vzdalenost ze ktere na tebe pes startuje... a jsi v prd*li. Jeste tak preskocit plot - ale modli se aby pes neumel totez (nebo aby z druhe strany nebylo neco horsiho).


jeste k utoku psa na cloveka:
- pokud je pes vyslan za ucelem utoku/zabiti, tak jste v prd*li
- pokud se na vas cizi pes rozebehne sam od sebe, tak se uz neco delat da, ale to vyzaduje vicelete zkusenosti s praci se psem (a nemyslim prerostle krysy jako napr. yorkshire), nebo naprosto vyrovnanou povahu a dobre instinkty.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod migli » ned 09. lis, 2008 0:45

wushupetr:

jeste k tomu, ze jsi jako kluk pred psy v pohode utikal: je rozdil mezi tim, kdy te pes jde zahnat (a dava ti cas na to, abys zdrhnul, jako jsi to delal) a situaci, kdy po tobe pes jde aby te sejmul.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 09. lis, 2008 0:55

pro Migliho:
No to asi jo. Ale určo si myslím, že je jiná taktika, když je ten pes sám a když je na mě někym vypuštěnej.

pro Luena:
Je známo, že my dva se nemáme rádi. No s tím už Bohužel nic nenaděláme. Asi jen to že ti přestanu říkat Luene a začnu říkat Taťko Vychovateli. Když ti říkám, že to nebylo myšleno ve zlym, tak to ve zlym nebylo. Ne jako třeba tobě když jsem tenkrát v plný upřímnosti napsal, že si o tobě myslim, že jsi blbec. Lidi tu píšou horší věci tak zachraňuj jiný. Neni na tom nic drsňáckýho. Tak si mě nevšímej a nereaguj nebo mluv k věci Maestro páč mě se s tebou hádat nebaví. :wink: :wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ekonym » ned 09. lis, 2008 1:02

Taková smrst... :-)...

Předem říkám že jsem se psem "nikdy nebyl" takže mi asi chybí zkušenosti...

Chci se ale zeptat, jestli mi fakt nepomůže takový psa pořádně kopnout do břicha (to tlamy nebo někam jinam), vší silou a agresí!? A zase podotýkám že mám na mysli domácí a NEbojová plemena, které nikdo k ničemu "nekalému" necvičil... Nechce se mi věřit, že když takovýho domácího psa pořádně kopnu tak že neuteče, nebo se pořádně nestáhne...?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 09. lis, 2008 1:11

migli píše:wushupetr:

jeste k tomu, ze jsi jako kluk pred psy v pohode utikal: je rozdil mezi tim, kdy te pes jde zahnat (a dava ti cas na to, abys zdrhnul, jako jsi to delal) a situaci, kdy po tobe pes jde aby te sejmul.


No to jsem právě že neřek, že v POHODĚ, to vůbec ne.
Pes mě honil tak zhruba tři krát. Uznávám, že dva z nich byli takový slimáci, co po mě vyběhli páč jsem krad v deseti letech jablka ze zahrady sousedky. ©up přes plot a jsem doma že jo? No ale jeden, to byl nějakej stekloun, kterýho pak utratili, páč někoho pokousal. Tak před tím jsem utekl. Ale rozhodně to nebyl útěk v pohodě. Byli sme od sebe tak dvacet metrů. Když vystartoval tak jsem byl takovejch deset metrů od zídky, co mě zachránila. O chvilku pozdější výskok na zídku a má mě. Ale utekl jsem. A není to útěk, co mě zachránil, byla to ta zídka. Je jasný, že utíkat před psem když v okolí x kilometrů nic není, je blbost, ale když je v okolí deseti metrů něco co psa zastaví, tak bych toho využil ne? Hlavně je to v tu chvíli takový posrání strachem, že nějak taktikovat a lehat si před rozeběhnutýho psá mě ani trochu nenapadla a myslím, že normální člověk buď strne (a ne tím, že by v tom byla taktika) a nebo uteče. Myslím, že na to, aby někdo lehnul před psa, co po něm jde (natož pak čelit i páníčkovi) musí mít člověk vycvik.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » ned 09. lis, 2008 1:26

ekonym: kazdy pes je tak trochu vlk navliknuty do jineho kozichu... :wink: a rvackou se psem riskujes ze poznas toho vlka, i kdyz je to treba zlaty retriever.

misto nejakeho rvani se se psem mu proste jen dej najevo ze jsi vetsi samec nez on - fungule to spolehliveji.

Ja uz to tu parkrat psal, ale opakovani matka moudrosti :lol: . Pes vnima situaci dost jinym zpusobem nez clovek. Kdyz se s nim zacnes prat, tak mu das jen dve moznosti - bud se ti podridi (a to by udelal v tom pripade i bez boje), nebo se s tebou serve (a k tomu vubec pritom nemuselo dojit). Jednim kopem psa nesestrelis, takze riskujes ze budes mit na krku rvacku se psem, ktera navic zacne tim, ze te pes drzi za nohu, kterou ses ho pokusil kopnout.

Pokud nemas zkusenosti se psy, a ptas se navic timhle zpusobem, tak ti radim - se psy se nervi, kdyz se na tebe nejaky riti tak ztuhni v pozoru s rukama podel tela(hlavne zadne vetrne mlyny), mluv na nej pratelsky (kdyz zacne vrcet tak sklapni) a maximalne tak zarvi do eteru "odvolejte si toho psa".
No a kdyz na tebe nekdo psa postve, tak plati totez - normalni pes se do tebe nepusti kdyz budes stat v pozoru, prinejhorsim te strhne na zem a bude te trochu zlobit (pes to chape jinak - par skrabancu od zubu je pro nej jen hra).

No a jeste k tomu kopanci - proc myslis, ze PCR chodi do zasahu se psem (nebo co meli za minuleho rezimu na hranicich). Kdyby bylo tak jednoduche se psovi postavit, nebo ho dokonce sestrelit kopnutim, tak by zadny policista se psem nikde nechodil - maximalne jako se stoparem :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod practice » ned 09. lis, 2008 9:01

luen píše:byl hodne ostrej a krome vysavace se nebal niceho

:lol:

no, zustat stat s rukama u tela je nekdy taky na prd
jednou na me bezel vlcak (ale videl jsem, ze me chce jen ocuchat), tak tam stojim a cekam ...
no a najednou ho napadlo se o me oprit prednima tlapama a rovnou mezi nohy ... auu 8O

utek mi taky jednou pomohl - to kdyz se dostal moc blizko a omylem jsem ho kopnul do cumaku
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Toman » ned 09. lis, 2008 9:53

migli píše:Pokud nemas zkusenosti se psy, a ptas se navic timhle zpusobem, tak ti radim - se psy se nervi, kdyz se na tebe nejaky riti tak ztuhni v pozoru s rukama podel tela(hlavne zadne vetrne mlyny), mluv na nej pratelsky (kdyz zacne vrcet tak sklapni) a maximalne tak zarvi do eteru "odvolejte si toho psa".
No a kdyz na tebe nekdo psa postve, tak plati totez - normalni pes se do tebe nepusti kdyz budes stat v pozoru, prinejhorsim te strhne na zem a bude te trochu zlobit (pes to chape jinak - par skrabancu od zubu je pro nej jen hra).


Tohle si myslím že je daleko nejlepší a nejpravdivější rada a tvrzení. Bohužel třeba jeden z mých psů měl takový blbý zvyk že si toho člověka rozpohyboval sám. Ale pravda je že většina psů v tomto případě jenom "štípou" a pak toho nechají. Alke já doporučuji spíš stoupnout si jako když stavíš zeď ve fotbale.

No a pokud zkušenosti máš a je na to čas tak další dobrá rada je např sundat mikinu nebo cokoliv a použít to jako improvizaný rukáv ale s tím že to držíš za každý konec v jedné ruce a narveš to psovi do huby ... zase ... většina psů co jsou ze cvičáků po tom půjde raději ... no a pokud to je pes do opravdový akce (policie, armáda, vězeňská služba) tak tam je to stejně jedno a navíc si to zasloužíš protože v tu chvíli si určitě "špatnej chlapec" :lol:

BTW: Téma o psovi už tu je a dost obsáhlé.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » ned 09. lis, 2008 12:06

4Ekonym- ne,žádný kopání Ti nepomůže....hlavně na to nemáš,abys nasranýho psa zastavil,pokud o psech absolutně nic nevíš.

Jinak je to na hodně dlouho,hodně záleží na tom,co je to za psa(ne rasa-i když taky trošku)....jaká povaha(Cholerik,sangvinik,melancholik...jako u lidí).....umět si přečíst jeho "řeč těla".....a sdělit mu tou svojí,že ho sežereš,jestli něco zkusí.
Nejjednodušší rada,pokud na vás letí pes,je,jak tady padlo,zůstat stát......nemusíte být ani v pozoru...jen zastavit,žádné prudké pohyby......mluvit(no to je hodnej kluk,poslouchá,hlídá atd.....nejde o slova,o vám stejně nerozumí....jde o tón hlasu......).....aby se uklidnil.....zmatete ho.
Nebudu rozepisovat,jak zahánět psa,protože bez toho,aniž byste něco o psech věděli,to nemá smysl......hlavní je ale nemít strach....nebát se toho,že vás pes kousne,nebát se psa,protože vypadá zle. A to,pokud neznáte a nezažili jste,nenatrénujete.

A ještě....nehejbání se vám nepomůže třeba proti kavkazanům,kteří mají hlídání v krvi.....ten si vás packama shodí,profackuje a bude na vás stát tak dlouho,dokud ho někdo neodvolá.......strašná obluda,když se nasere.....brrrr

A největší zmetci jsou Briardi.....

4WushuPetr- jak jsem řekl,nevíš o tom nic.......ztrácet čas s Tebou dál nebudu,dle projevu za to nestojíš.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků