Co se psem :-)...?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Gino » úte 11. lis, 2008 9:17

Velice zajimave prispevky, dekuji vam za ne. Ja, jako obycejny clovek, premyslim tim smerem, ze pokud me napadne pes (jeden), tak bych se ho snazil zalehnout a pridusit. Nemam obavy z toho, ze by to slo snadno, ale boj je boj... at uz je to pes, nebo clovek.

Vetsinou mam u sebe vzdycky aspon ty klice s kteryma bych mohl pichat do citlivejsich mist, nebo minimalne kamkoli proste. Clovek by mel vyuzit vsechno, co muze. Nikdy jsem se se psem neutkal a doufam, ze k tomu ani nedojde, ale domnivam se, ze kdyz psa prekvapite zurivim nastupem a treba nejakou tou zbrani (kamen, klice...), tak se rozhodne upustit od kousani a zustane jen u stekani a vrceni a vyhrozovanim z bezpecne vzdalenosti. Ani ten pes neni prece uplne blbej a ma taky pud sebezachovy.

Vasich prispevku si vazim. Je dobre, kdyz mluvi lidi z praxe.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod RBR » úte 11. lis, 2008 9:30

Toman píše:Německý ovčák ... mý nejoblíbenější plemeno. Chci si teď pořídit psa a rozhoduju se mezi Německým a belgickým ovčákem a učarovala mně border kólie to jsou takový ty žihadla co běhaj ovcím po zádech :D


No vidím, že máš slabost pro služební plemena. S tím německým ovčákem nevím, jsou dost přešlechtění. jakmile kapku zestárne tak budeš pořád běhat za veterinářem.

Jinak hezké téma. Už to tady zaznělo. Není potřeba to nijak dramatizovat. U běžných městských psů potulujících se venku v parku opravdu stačí zůstat v klidu stát, nejlépe čelem k němu, případně stačí natáhnout ruku a nechat jej ať si ji očichá. Když ho chcete pohladit tak nejdříve pod ušima a na krku, aby viděl na ruku. Hodně lidí ho chce hned hladit mezi ušima a na týlu. Tam nevidí může se leknout a chňapnout.
U malých psů doporučuji dřepnout. Nastavit ruku na očichání a pak případně začít s hlazením. Nespěchat dát psisku čas na seznámení netlačit na něj.
Pokud člověk vleze pejskovi do rajónu, který hlídá tam je to už nebezpečnější. Bez pánečka raději nechodit. Sám mám zkušenost s kavkazačkou, která byla v kotci. ©el jsem s pánečkem se na ni podívat, pustila si mě k sobě na 3m. Jasně pak dala najevo, že jsem vetřelec a raději ať vypadnu. Poslechl jsem bez kecání. A to byl prý domácí mazlíček. :lol:
Jinak stále platí pravidlo pes, který štěká nekouše. Pokud začne vrčet a odhalovat zuby, tak je zle.
Jinak kdesi jsem četl, že největší kryplové jsou jezevčíci, kteří koušou nejčastěji. Takový malý zmetci a překovávají i bojové plemena.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Toman » úte 11. lis, 2008 10:49

RBR píše:
Toman píše:Německý ovčák ... mý nejoblíbenější plemeno. Chci si teď pořídit psa a rozhoduju se mezi Německým a belgickým ovčákem a učarovala mně border kólie to jsou takový ty žihadla co běhaj ovcím po zádech :D


No vidím, že máš slabost pro služební plemena. S tím německým ovčákem nevím, jsou dost přešlechtění. jakmile kapku zestárne tak budeš pořád běhat za veterinářem.


To máš pravdu u ovčáků jsme vždy řešili zejména displazii kyčlí. A navíc to jsou hovada na léčení. Dva naši psi si sežrali obvaz, jednoho se podařilo operací zachránit a druhý chcípnul na nekrotizaci střeva.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » úte 11. lis, 2008 11:00

Zdar, koukam, ze jsem prosvihnul zajimave tema ;-)
Take se podelim o sve zkusenosti, dovolite-li
Mam ridgebacka o kterych je znamo, ze neutoci primo, ale vetsinou zezadu, tzn. ze obehnou cloveka a pote utoci. Je to zvyk odnekud z Afriky, kde se pouzivaly na lov lvu. Sveho casu jsem se dost rval jak se svym psem tak i s cizimi (psy kamaradu), abych videl, jak reaguji, jak utoci, apod. Mel bych rici, ze neslo o realny zurivy stret, spise o takove okousavani (oboustranne ;-) Navic jsem si to vyzkousel i na cvicaku, abych mel zazitek z prvni ruky :-) Rotvik utoci naprimo a je to hovado...kdyz me nestihla kousnout, tak se po me probehla a to obcas i stacilo.
Nezvedat ruce - to je jako spoustec k "utoku". Jak to tu jiz psal Toman, jako pri fotbale, postavte zed, nekoukejte psovi do oci. Nekolikrat mi pomohlo pri venceni, kdyz se nejaky pes snazil zautocit, ze jsem klidne opakoval "bez domu" a nerikam, ze to fungovalo vzdy, ale parkrat me to pomohlo. Stupnovat agresi bych asi nedoporucoval....znamej pes se stahne, ale u psa, kteryho vubec neznate...to je loterie...Nedelat prudke pohyby, urcite neutikat (Migli jiz napsal proc) a spise si pak pockat na panicka az bude bez psa a tomu nasledne udelat plastiku obliceje.
Policii bych volal az jako posledni moznost. Diky tomu, ze lide moc psum nerozumi (ale vsichni chteji mit rotviky ci buliky), objevi se to na Nove a zase nejakej poslaneckej kokot navrhne dalsi zprisneni zakona.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RBR » úte 11. lis, 2008 11:15

Toman píše:
RBR píše:
Toman píše:Německý ovčák ... mý nejoblíbenější plemeno. Chci si teď pořídit psa a rozhoduju se mezi Německým a belgickým ovčákem a učarovala mně border kólie to jsou takový ty žihadla co běhaj ovcím po zádech :D


No vidím, že máš slabost pro služební plemena. S tím německým ovčákem nevím, jsou dost přešlechtění. jakmile kapku zestárne tak budeš pořád běhat za veterinářem.


To máš pravdu u ovčáků jsme vždy řešili zejména displazii kyčlí. A navíc to jsou hovada na léčení. Dva naši psi si sežrali obvaz, jednoho se podařilo operací zachránit a druhý chcípnul na nekrotizaci střeva.


Pak ti asi zbývá jen border kólie. Mrkl jsme na net a nevypadá vůbec špatně. Velká akorát, charakterové vlastnosti jsou OK. Jen zjistit jak jsou na tom se zdravím.
Toho československýho polovlka bych taky nebral.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod wordsworth » úte 11. lis, 2008 11:21

Taky jsem zkoušela,jak útočí a fungujou různá plemena a největší vítr mám právě z bulíků.Na nějakou statistiku to není, tolik jich nebylo, ale hrozně mě vyděsilo,jak jsou rychlí.
A na dysplazii trpí všechna větší plemena.
Já měla chesapeake bay retrívra. Jsou fakt úžasní.Ostrý při obraně,chápavý,hodný,poslušný.Jen trocha paličatý.K veterináři jsme chodili jen očkovat a občas šít.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 11. lis, 2008 11:27

Jinak co se tyka nebezpecnosti zkusu psa. Jde o to jakou ma celist ... ovcacka plemena nejsou vetsinou moc silna ve stisku, protoze maji dlouhy cumak (tedy i celist) a maji v ni mensi silu. Horsi je to u psu s kratkym cumakem (celisti) jako je rotvik, pitbull atd ... Vetsinou maji tato plemena hodne osvalene zvykaci ustroji a tam je kousnuti prekerka i prez kabat omotanej kolem ruky.
Byl jsem jednou na cvicaku a kamos mi tvrdil, ze si s mojim hafankem poradi, protoze jeho vyska a vaha nebudila respekt (bylo to hned po revoluci a tato plemena tady jeste nebyla)... Zakousnul se mu do rukavu, nechal se zvednout a kopat jenze ho to nijak nestvalo naopak se mu to libilo a vydrazdilo ho to k vetsi agresi. Klucina to odnesl jen s poskozenym svalstvem na predlokti. Nicmene zatim co Uranovi (tak se jmenoval) se to libilo, tak kamos uz nemel rad tato plemena, protoze pes, kteremu nevadi pumelenice mezi nohy, je pry nebezpecny :lol: No a pak vystoupila parkrat M. Kubisova ve svem poradu a bylo vymalovano :evil: Kazdej by si mel poridit jen takove plemeno, ktere zvladne. Marta je v kategorii pudliku a mexickych nahacu 8)

Mimochodem na obranu doporucuji argentinskou dogu. Malo plemen udela takovou sluzbu panickovi. Jen pozor na jejich genetickou vadu (hluchota). Pak je to trapenicko (jak rika srstka) pro obe strany :(
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » úte 11. lis, 2008 11:44

Jeste pridam...

obcas jedem s pritelkyni za jeji matkou, ktera ma krizence argenticke dogy a brazilske fily.. jmenuje se Sara a je pry hrozne hodnoucka a hloupoucka. Jenze na me porad blbe cumi a jak neni v okoli pritelcin bratr (z neho jedineho ma respekt, ty zensky moc nebere), zacne na me stekat a dorazet, potvora. Asi se ji libim :lol:

Kazdopadne z ni mam poradnej respekt a jen tezko se mi to schovava. No, snad si na me zvykne.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » úte 11. lis, 2008 11:52

Gino píše:Jeste pridam...

obcas jedem s pritelkyni za jeji matkou, ktera ma krizence argenticke dogy a brazilske fily.. jmenuje se Sara a je pry hrozne hodnoucka a hloupoucka. Jenze na me porad blbe cumi a jak neni v okoli pritelcin bratr (z neho jedineho ma respekt, ty zensky moc nebere), zacne na me stekat a dorazet, potvora. Asi se ji libim :lol:

Kazdopadne z ni mam poradnej respekt a jen tezko se mi to schovava. No, snad si na me zvykne.


Musis si ji nejak "koupit", vem ji na prochazku, dej ji burtika a uvidis :wink: Jinak z filou to musi byt masakr 8O Vyhoda argentiny je, ze to neni tele ma vysky tak akorat a je fixovana na rozdil od buliku na panicka a bez povelu nestartuje. Pitbull a plemena jim podobna te budou mit porad tak nejak na haku, kdyz prijde na jejich pudy :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » úte 11. lis, 2008 12:22

Jenom přidám poznámku. Nejhorší není síla skusu ale to pokud čokl po zákusu zuřivě trhá ze strany na stranu a za tou hlavou je velký silný tělo skus nemusí být ani tolik silný a paseku udělá obrovskou a člověk jde zpravidla na zem. To jsou pak hodně zlé zranění. Volal jsem RZ k takto odtržené části lýtka, zaplať pánbůh ne sobě.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » úte 11. lis, 2008 12:24

luen píše:...na rozdil od buliku na panicka a bez povelu nestartuje. Pitbull a plemena jim podobna te budou mit porad tak nejak na haku, kdyz prijde na jejich pudy :!:


Bulík je terier a to mluví samo za sebe. Ti jak chytnou lovecký pud tak je jim všechno jedno. Mám pěkné story z dob než byli bulící více rozšíření. Pořídil si ho jeden myslivec a vyrazil s ostatními na hon. Chtěl si ho vyzkoušet. Bulík chytil čerstvou stopu divočáka a vyrazil za ním. Nic ho nedovolalo ze stopy. Vlítl do křoví rachot jak prase potom náhle klid. Borci nemeškali, vyrazili do křoví a tam bulík a s ním asi 60kilové zadávené sele. Vzhledem k tomu, že borci h***o střelili ten den tak byl bulík vyhlášen jako lovec dne. :lol:
Bohužel to má smutnou dohru. Za pár let později opět bulík chytil stopu a tentokrát to byla skupina divočáků. Vzhledem k tomu, že bulík je pitomec, zakousne se nepustí, tak měl tentokrát smůlu zakousl se, ale prasátka jej dostali. :cry:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » úte 11. lis, 2008 13:36

RBR píše:
luen píše:...na rozdil od buliku na panicka a bez povelu nestartuje. Pitbull a plemena jim podobna te budou mit porad tak nejak na haku, kdyz prijde na jejich pudy :!:


Bulík je terier a to mluví samo za sebe. Ti jak chytnou lovecký pud tak je jim všechno jedno. Mám pěkné story z dob než byli bulící více rozšíření. Pořídil si ho jeden myslivec a vyrazil s ostatními na hon. Chtěl si ho vyzkoušet. Bulík chytil čerstvou stopu divočáka a vyrazil za ním. Nic ho nedovolalo ze stopy. Vlítl do křoví rachot jak prase potom náhle klid. Borci nemeškali, vyrazili do křoví a tam bulík a s ním asi 60kilové zadávené sele. Vzhledem k tomu, že borci h***o střelili ten den tak byl bulík vyhlášen jako lovec dne. :lol:
Bohužel to má smutnou dohru. Za pár let později opět bulík chytil stopu a tentokrát to byla skupina divočáků. Vzhledem k tomu, že bulík je pitomec, zakousne se nepustí, tak měl tentokrát smůlu zakousl se, ale prasátka jej dostali. :cry:

RBR


:lol: JJ ja dal Urana nakonec tatovi a ten se kamaradi s myslivcem a take lovil v jeho rajonu. Jenze tata v panice myslel, ze je po hafanovi, na stesti to bylo obracene a pes knucel jen proto, ze se s tim divocakem nemohl pochlubit a dotahnout jej k nim ... Preci jen staford neni velkej pes, tak se vztekal :lol: Tata doufal, ze az ze starne, tak se zklidni ... ale do sve smrti (14 roku), byl magor - milej, zlaticko, ale magor :lol:

Toman píše:Jenom přidám poznámku. Nejhorší není síla skusu ale to pokud čokl po zákusu zuřivě trhá ze strany na stranu a za tou hlavou je velký silný tělo skus nemusí být ani tolik silný a paseku udělá obrovskou a člověk jde zpravidla na zem. To jsou pak hodně zlé zranění. Volal jsem RZ k takto odtržené části lýtka, zaplať pánbůh ne sobě.


Treba muj pes nebyl tezkej, zakousnul se a ve zvduchu se tocil jak krokodyl ... vyskubnuti jakehokoli svalu byla otazka nekolika vterin. Dulezita je velikost hlavy (cim vetsi hlava, tim vice svalu a vetsi tlama), nizke teziste a sirokej rozvod koncetin (stabilita), velkej hrudnik (kapacita plic - pac pri zkusu se jim hure dycha), silnej krk a nohy, dlouhej a silnej ocas na vyvazovani a vnimani stability!
Naposledy upravil luen dne úte 11. lis, 2008 13:43, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 11. lis, 2008 13:43

hehe......teď jsi mne,Honzo,přivedl na ten fór...o tom krokodýlovi s plastikou na jezevčíka..... :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 11. lis, 2008 13:45

Jendis píše:hehe......teď jsi mne,Honzo,přivedl na ten fór...o tom krokodýlovi s plastikou na jezevčíka..... :lol: :lol: :lol:


:lol: JJ ten je dobrej :wink:

Mimochodem jeste jsem nedodal, ze ustrihnute usi maji vyznam pro zapasy. Neni to rozmar panicku ... jak si mysli Marta Kubisova :lol: Ale to uz jsme u psich zapasu a OT :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 11. lis, 2008 13:53

něco o psí řeči:

http://sharinqy.blog.cz/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

obrana proti psu...

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 12:32

Je to jen můj názor a neříkám,že to jde lehce aplikovat..
Sám jsem se touto otázkou zabíval,pujčoval jsem si od kamaráda bullíka a hledal slabiny... Zjistil jsem e pokud ho chytneš v podpaždí pod předníma nohama,nemůže tě pokousat ať je ohebnej jak chce... Jenže jak ho chytnout,že? No musíš vypnout ego a stát se taky zvířetem... Rozběhnout se proti,buď ho v poslední chvíli přeskočit a pak se na něj rychle vrhnout,nebo ho v jeho a tyvím běhu prostě kopni bočním kopem do tlamy,to čekat nebude,pak ho rychle chytni v paždí a už je tvůj.. Ale chce to umět ovládat stres,lehce se to řekne...Když máš bulíka na lopatkách,máš volné jeho břicho a to už jde i bulík ukončit...
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 12. lis, 2008 13:11

No...... se mi zdá že si z nás jeetkunedo dělá očividně vyloženou prdel :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: obrana proti psu...

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 13:15

JeetKuneDo píše:Je to jen můj názor a neříkám,že to jde lehce aplikovat..
Sám jsem se touto otázkou zabíval,pujčoval jsem si od kamaráda bullíka a hledal slabiny... Zjistil jsem e pokud ho chytneš v podpaždí pod předníma nohama,nemůže tě pokousat ať je ohebnej jak chce... Jenže jak ho chytnout,že? No musíš vypnout ego a stát se taky zvířetem... Rozběhnout se proti,buď ho v poslední chvíli přeskočit a pak se na něj rychle vrhnout,nebo ho v jeho a tyvím běhu prostě kopni bočním kopem do tlamy,to čekat nebude,pak ho rychle chytni v paždí a už je tvůj.. Ale chce to umět ovládat stres,lehce se to řekne...Když máš bulíka na lopatkách,máš volné jeho břicho a to už jde i bulík ukončit...


Tak tohle bych si nechal rád ukázat...... :lol: :lol: :lol: Nic ve zlém......ale nevěřím,že bys něčeho takovýho byl schopen..... :!: Já toho o psech,myslím si,vím celkem dost....troufnu si zahnat,nebo vlézt ke spoustě psů.....ale tohle..... :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 12. lis, 2008 13:23

"V poslední chvíli přeskočit" ......no takovej timing, reakční dobu a hlavně výbušnost má málo kdo, a hlavně hafíci maj taky ve zvyku vyskočit takže by tě rozerval ještě než by jste dopadli na zem :)

Navíc i kdyby jsi ho přeskočil tak než by jsi se otočil už by ti rval kusy masa z prdele, pes je úžasně rychlej a mrštnej....těžký zranění člověka z toho kouká těměř vždy.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod edie » čtv 13. lis, 2008 11:04

Nejlepší obrana proti psovi je nastavit mu ruku a když se zakousne vrazit mu prsty do nosu. No a když pes nepustí, tak se udusí :D
edie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 27. dub, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron