boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

boj nozem

Příspěvekod pm » úte 03. srp, 2004 0:06

zdar a silu,

chci se zeptat, zda nekdo neznate nejake zajimave stranky o boji s nozem - s clanky, fotkami, pripadne i nejakym tim videickem... ne prosim ABNO a spol., spise me zajimaji Filipiny, moderni combat systemy, nozove varianty Dog Brothers atd. atd. kdysi jsem videl neco s nozem od Dana Innosanta a moooc se mi to libilo.

diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Fireball » úte 03. srp, 2004 0:22

Zdar PM.

Chceš len čítať a pozerať alebo aj cvičiť?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 7:39

Těžko budeš u nás shánět něco kde je po těch letech už vycvičená poměrně velká a technicky zdatná skupina mimo Sitra Achru www.gunting.cz . Pokud by si chtěl nějaký moderní Combat systém, tak se tam podívej na jejich skupinu Los Toros. Ty by mohli splňovat tvoje požadavky. V poslední době se motají a cvičí snapř. s instruktorem cizineský legie. Myslím si, že minimálně ta Los Toros by ti mohla vyhovovat 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 7:47

ABNO je navíc mrtvý projekt. edni chtěli dělat tradiční styly, studovat zda si samurai uvazoval pásku zleva do prava či nikoliv, jiní chtěli postupnou prací vyzdvihnout "boj nožem" z marasmu ve kterém se nacházel a někdy ještě stále nachází, jiní si mysleli že mají svůj patent na rozum a kombinací svých znalostí z několika stylů si vyrobí něco svého. Ke šem těmto cílům chtěl každý použít ABNO. Výsledkem byl samozřejmě nefunkční celek.
stay sharp
www.guinting.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » úte 03. srp, 2004 8:15

Fireball - uz cvicim:-) chci srovnavat, ziskat inspiraci atd.

Onion - diky, Sitra Achra etc. ne, neni to muj salek caje
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 8:39

Kouknul jsem na tvé stránky a je mi jasné proč. Nicméně, například ten frantík co cvičí občas s Los Toros by tě mohl zajímat. Je to indonezské kungfu Pentak Silat upravené pro potřeby zásahových jednotek. V odkazech na stránce Sitra Achra je odkaz na F.I.S.F.O.
stay sharp
www.gunting.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 9:33

pm píše:Fireball - uz cvicim:-) chci srovnavat, ziskat inspiraci atd.

Onion - diky, Sitra Achra etc. ne, neni to muj salek caje


PM :-) !

nedostatek komunikace :-), tak trochu jsem kudlicky delal jako malej kuk :-), nehlede na to ze ted jako velkej kluk se potim s nasema wing chun nozema :-))), tak si na to priste az se uvidime vzpomen, juj ?
Jinak Sitra Archa - driv jsem nemusel to ABNO, ale ted do Sitry sam lidi posilam, mrkni tam !
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » úte 03. srp, 2004 10:22

jo jo, noze byly vzdycky moje, deda je sbiral. no a dneska - mec, savle, ok, dyky me jeste cekaji, ale HG noze (ehm, reznicke noze) mi sednou nejvic - porcuju, porcuju, porcuju:-). navic jsem si nedavno poridil hezkou kudlicku... hodime rec.

kdysi jsem videl cele mistrovstvi CR v boji s nozem a jak rikam, nebyl to rozhodne muj salek caje, ale dam na vas, kluci (yw, Onion), uz tam koukam
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 10:29

pm píše:

kdysi jsem videl cele mistrovstvi CR v boji s nozem a jak rikam, nebyl to rozhodne muj salek caje, ale dam na vas, kluci (yw, Onion), uz tam koukam


ja bych to drahy PM oznacil mnohem trefneji, ze to byla proste "SRACKA". Ale kluci nezustali stat, ubehli kus cesty. No uvidis sam :wink: .
Rozhodne za nima zajdi.
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » úte 03. srp, 2004 11:06

ha ha ha, nechtel jsem napsat, ze to vypadalo jako typek s nozem v ruce, co paroduje karate, ale ok, to jen rad slysim, zajdu se mrknout
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 13:19

Před x-lety se tady s kudličkama začínalo. Chyba celé zmiňované akce byla v tom, že nebyl dostatečný kádr který by se mohl ukazovat, resp. to měla být raději uzavřená akce. Dneska je to složení lidí malinko jiné a jsou tam prostě i tací, kteří cvičí a postupně se zlepšují od začátků. To je znát... Je to tak se vším. Ty školy které si myslely, že se na tom dá zbohatnout, se už nožíkům tolik nevěnují a raději hrají divadlo, šermují katanama a nebo se vrátily zpět k WCh a pod. To je vývoj.
stay sharp
www.gunting.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod irzounek » úte 03. srp, 2004 13:22

Onion píše:Před x-lety se tady s kudličkama začínalo. Chyba celé zmiňované akce byla v tom, že nebyl dostatečný kádr který by se mohl ukazovat, resp. to měla být raději uzavřená akce. Dneska je to složení lidí malinko jiné a jsou tam prostě i tací, kteří cvičí a postupně se zlepšují od začátků. To je znát... Je to tak se vším. Ty školy které si myslely, že se na tom dá zbohatnout, se už nožíkům tolik nevěnují a raději hrají divadlo, šermují katanama a nebo se vrátily zpět k WCh a pod. To je vývoj.
stay sharp
www.gunting.cz


...tak nejak
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 13:38

Čas je nejlepší soudce :wink:







stay sharp
www.gunting.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » úte 03. srp, 2004 14:19

for: PM

No ak chceš niečo vedieť napíš ja robím moderný boj nožom podľa SCARS a tradičný boj nožom v Arnis de Mano, v Bagwa zhang a plus nejaké vecičky s dýkou podľa majstrov európskeho šermu.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod severin » stř 11. srp, 2004 1:41

S Cibulkou ze Sitra Achra cvicil taky Ivo Schovanec,ktery ma dneska svoji skolu venujici se IKAEF,jejiz prezident je Johan Skalberg s kterym pry Sitra taky spolupracuje.Koukni na www.ikaef.com NEBO www.ikaef.info
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: boj nozem

Příspěvekod tokugawa » stř 11. srp, 2004 11:18

pm píše:zdar a silu,

chci se zeptat, zda nekdo neznate nejake zajimave stranky o boji s nozem - s clanky, fotkami, pripadne i nejakym tim videickem... ne prosim ABNO a spol., spise me zajimaji Filipiny, moderni combat systemy, nozove varianty Dog Brothers atd. atd. kdysi jsem videl neco s nozem od Dana Innosanta a moooc se mi to libilo.

diky


Tady je pár mých oblíbených stránek:
http://www.sayoc.net
http://www.atienzakali.com
http://www.pekiti-tirsia.net
http://www.pt-go.com

Ale moc se podle nich v ČR cvicit nedá (tedy kromě Pekiti :wink: )
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: boj nozem

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 12:11

tokugawa píše:

Ale moc se podle nich v ČR cvicit nedá (tedy kromě Pekiti :wink: )


Promin, ale myslim ze PM nemel na mysli ani tveho velitele Dana Struzku nebo Brunnera z Di Prd Shit. Takze mozna snad ani o Pekiti Tirsia nepis, protoze to tu v CR taky neni!
Dumog
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: boj nozem

Příspěvekod tokugawa » čtv 12. srp, 2004 12:02

Dumog píše:Promin, ale myslim ze PM nemel na mysli ani tveho velitele Dana Struzku nebo Brunnera z Di Prd Shit. Takze mozna snad ani o Pekiti Tirsia nepis, protoze to tu v CR taky neni!
Dumog


Vážený pane Dumogu (nebo jaký ze stylů, úderů, zelenin, nebo řezů zrovna používáte jako svou internetovou identitu),
podobná reakce mě zarmoutila, i když se dala celkem dobře čekat.
Abych Vám odpověděl:
Co chce nebo nechce si PM patrně nejlépe posoudí sám. Upozornil jsem jen na několik stránek, které mě připadaly celkem zajímavé. ®ádná jména ani organizace jsem nepoužil a rozhodně jsem si nechtěl hrát na reklamního agenta. Přišel jste s nimi Vy a podle všech příznaků s nimi máte problémy spíše Vy než já. Naše republika není tak veliká, aby se každý nemohl na Vámi zmiňovaná místa zajet podívat a posoudit je na základě vlastní zkušenosti. Takhle nějak to vypadá, když osobní invektivy nahradí argumenty a když informace a střízlivý pohled musí ustoupit byznysu. Smutné.
Omlouvám se, že to ventiluji v otevřené diskusi, ale naše vzájemné vztahy, jak jste sám ve Vašem příspěvku lehce naznačil, jsou jednoznačně vyřešeny. Nemá cenu to tedy rozebírat osobně a tohle je spíše vyjádření mého postoje k nastalé situaci.
Kdybych tvrdil, že se mě Váš příspěvek nedotkl, nejspíš bych lhal. Nejprve jsem nechtěl odpovídat vůbec. Rozhodl jsem se však, že je nejvyšší čas se podobným výpadům postavit. Nejsem ale včerejší a nemíním přistoupit na Vaší hru. Nechci se nechat zatáhnout do neplodné diskuse s několika Vašimi alter-ego. K podobné zábavě, stejně jako k boji, jsou potřeba alespoň dva, mě to však nebaví. Rozhodně počítám, že se na mě teď snese bouře rozhořčených odpovědí. Budu tu obviňován z mnoha různých věcí: inkompetence, svatouškovství, zbabělosti, pohlavních a duševních chorob, zvrhlých sexuálních praktik... rozhodně i největší hlupák si dokáže ještě něco vymyslet. Tohle na mě nefunguje a nebudu na to reagovat. Považuji to totiž za ztrátu času a raději si místo toho půjdu zacvičit.
Chápu Vaší těžkou situaci, v dnešní době není jednoduché najít dost žáků a každý dělá co dokáže. Rozhodně s Vámi sdílím pohled na nedozírné možnosti internetu co by reklamního média. Také se asi shodneme na tom, že individuální přístup je v tomto případě ten nejúčinnější. Nelíbí se mi však, že zatahujete svoje oběti do dlouhých diskusí, kde je bombardujete nepřetržitým proudem "pravdy s genetickou chybou" z několika Vašich různých identit, také se mi nelíbí, že se, patrně z vrozené skromnosti, opomíjíte zmínit, že tady předkládáte pouze své osobní názory a žádné pravdy k obecnému uvěření, takový přístup mi připadá trochu nefér. Již mnozí se totiž přesvědčili, že stokrát opakovaná lež se pravdou opravdu nestane.
Věřte, že se mi tato odpověď psala těžko, a doufám, že se tím tohle nedorozumění vyřeší.
Dovolím se rozloučit větou, kterou jste zde myslím několikrát použil:

STAY SHARP?

TOM

P.S.
Vše výše uvedené je pouze mým osobním názorem a předem počítám, že bude dost diskutujících, kteří ho se mnou nebudou sdílet.

TOM
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. srp, 2004 13:53

Pokud tou narážkou na zeleninu byla míněna moje identita, tak se chci ohradit! Tento nick používám a žádný jiný já. nalezneš mně na tréninku který je k dohledání na www.gunting.cz .
Budu velmi rád, když nebudu směšován s žádným Dumogem. Pokud chci něco napsat, tak se podepisuji jako Onion. Spousta zde diskutujících mne možná zná a ti co mně neznají a jsoui chytří si moje jméno odvodí překladem nicku do češtiny 8)
stay sharp
www.gunting.cz
btw: pod stejnou přezdívkou jsem diskutoval i na jedněch tebou jmenovaných stránkách
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » čtv 12. srp, 2004 13:59

Aby nedošlo již napříště k nějakému omylu, zaregistroval jsem se 8)
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron