Jak bojovat proti strachu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Jak bojovat proti strachu

Příspěvekod ing » sob 19. črc, 2008 0:29

Prosím všechny, kteří s tím mají nějakou zkušenost, jestli by sem mohli napsat, jak se zbavit, popřípadě eliminovat strach z boje na ulici... Myslim, že na tom nejsem fyzicky nejhůř, ale jakmile bych se měl někde bránit a že už k tomu párkrát málem došlo, myslim, že by to nedopadlo nejlépe, jelikož vždy když vidim naživo nějakou rvačku, tak dostanu takovej ten strach, že to člověka až paralizuje... Nedělam žádné bojové umění... V životě jsem se pral jenom jednou v opilosti ani ne mojí vinou a bylo to rychlý a ani mě to nebolelo... i když jsem to prohrál... Dík
ing
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jendis » sob 19. črc, 2008 4:59

Už se to tu řešilo,zkus "hledat"...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » sob 19. črc, 2008 8:02

Vzdy budes mat strach,ked to zacne alebo este chvilku pre "tym" :wink: ..ale su rozdielne druhy strachu, nakopavaci a paralyzujuci :wink: Ako povedal jednou Jenda,skusenost je neprenosna...vyhybaj sa miestam s velkou moznostou potencionalneho konfliktu,to je najlepsia rada :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

odpověď

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 13:47

Vím o čem mluvíš,taky jsem se vždy rozklepal... Dobré je si to přiznat,to je začátek,pak s do těch situací dostávat,čím více jich zažiješ tím menší bude strach.. Zkus si uvědomit z čeho máš strach? Málo kdy to zajde v konfliktu tak daleko že by ti někdo zlámal kosti... A pár monoklů a rozbitej nos nic není.. Velice účinné je nadechovat se v krizovích situacích na tři doby,tři doby podržet a tři doby vydechovat,zpomalí to krevní oběh,ale musíš to trénovat.. Pak se začni více zajímat o filozofii boj.umění a méně o tělo.... Doporučuji Mijamota Musaši Go ri Go šo(kniha pěti kruhů),pozoruhodné myšlenky Bruce Lee,nebo bojovníkova mantra... Překonání strachu tkví v hlavě,ne v tělu..
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 13:48

marcelo píše:Vzdy budes mat strach,ked to zacne alebo este chvilku pre "tym" :wink: ..ale su rozdielne druhy strachu, nakopavaci a paralyzujuci :wink: Ako povedal jednou Jenda,skusenost je neprenosna...vyhybaj sa miestam s velkou moznostou potencionalneho konfliktu,to je najlepsia rada :D



Nejsou rozdílné druhy strachu,ale bu´d se ho necháš ovládnout,nebo ho použoješ ve svůj prospěch..
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Re: odpověď

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 13:53

JeetKuneDo píše: Málo kdy to zajde v konfliktu tak daleko že by ti někdo zlámal kosti... A pár monoklů a rozbitej nos nic není.. Velice účinné je nadechovat se v krizovích situacích na tři doby,tři doby podržet a tři doby vydechovat,zpomalí to krevní oběh,ale musíš to trénovat.. Pak se začni více zajímat o filozofii boj.umění a méně o tělo....


boha jeho...co to meleš?????? Kolik jsi toho zažil,že jsi schopen napsat todle?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 13:55

ukropcany píše:Nech ho, bude prča... 8)


Ještě ho někdo vezme vážně...... :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 14:01

ukropcany píše:Toho by som sa v tomto prípade neobával... :lol: :twisted: :wink:


Doufám,že máš pravdu..... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 12. lis, 2008 14:01

ukropcany píše:Nech ho, bude prča... 8)



Ukrope....přiznej se že si pod tím jkd nickem ty.....a děláš si z nás prdel :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 14:08

Neřík že jsem nějaký rváč,ale tak 20 konfliktů už jsem řešil,byl jsem i v potyčce s pěti lidmi najednou a to ještě smažkama který jsou nesmrtelný,protože je uzemníš a oni pořád stávají... Několikrát jsem pomohl i neznámím na ulici,mám za sebou 3roky shaolin kung fu,2 roky juda a taekwonda,1rok kick box,te´d se trénuji sám v JKD,čchin na,nord shaolin,wing-tsun a ju-jutsu.. Zažil jsem hodně konfliktů a nikdo mi ruce nelámal,jelikož pouliční bitky s lidma který nikdy nic nedělali jsou o něčem jiném,než o tom že mu dáváš úder a on ho zachytí a zlomí ti ruku.. Pracuju v bezpečnostní agentuře
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod RUNAR » stř 12. lis, 2008 14:11

Hele Ukrope, ty seš taky hybrid thai+klas.boxing, ty nemít ty ruce tak nevím nevím ..... :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 14:19

JeetKuneDo píše:Neřík že jsem nějaký rváč,ale tak 20 konfliktů už jsem řešil,byl jsem i v potyčce s pěti lidmi najednou a to ještě smažkama který jsou nesmrtelný,protože je uzemníš a oni pořád stávají... Několikrát jsem pomohl i neznámím na ulici,mám za sebou 3roky shaolin kung fu,2 roky juda a taekwonda,1rok kick box,te´d se trénuji sám v JKD,čchin na,nord shaolin,wing-tsun a ju-jutsu.. Zažil jsem hodně konfliktů a nikdo mi ruce nelámal,jelikož pouliční bitky s lidma který nikdy nic nedělali jsou o něčem jiném,než o tom že mu dáváš úder a on ho zachytí a zlomí ti ruku.. Pracuju v bezpečnostní agentuře


aha...takže pár strkanic......

Prosím Tě,než začneš udílet rady....projeď si témata tady na fóru k tématu(funkce hledat),přečti si je a teprve potom reaguj.....nic ve zlém.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: odpověď

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 14:20

boha jeho...co to meleš?????? Kolik jsi toho zažil,že jsi schopen napsat todle?????[/quote] já odpověděl co ty??
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Re: odpověď

Příspěvekod Jendis » stř 12. lis, 2008 14:23

JeetKuneDo píše:
Jendis píše:boha jeho...co to meleš?????? Kolik jsi toho zažil,že jsi schopen napsat todle?????
já odpověděl co ty??


ehm...funkce "hledat"....příbuzná témata a studuj...... :wink: Myslím,že jsem toho napsal dost a dost. :wink:
Naposledy upravil Jendis dne stř 12. lis, 2008 14:24, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 14:24

aha...takže pár strkanic......

Prosím Tě,než začneš udílet rady....projeď si témata tady na fóru k tématu(funkce hledat),přečti si je a teprve potom reaguj.....nic ve zlém.....[/quote]


Pár strkanic,ano!!
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » stř 12. lis, 2008 15:07

Mam taky pocit, ze pan JeetKuneDo je asi superman. Chodi po temnych ulickach a zachranuje zeny v nesnazich...
CHLAPE, ZOBUD SA!!!!!

Prestan mysliet na telo, ale dbaj na ducha /alebo nieco v tom zmysle.../... Ach jeje. Dalsi spekulant, ktory viac spekuluje, ako maka. Raz do teba niekto strci a uz si pridas do dennicku ciarku o konflikte, dokopy 20, pekne cislo.

No comment.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod keishi » stř 12. lis, 2008 22:52

ingu, strach z boje se dá asi eliminovat nejlépe zase jen pravidelným bojem. Pokud by ses dal na nějaké bojové umění, tak jsme schopni ti poradit. Ale nechceš-li cvičit bojová umění, tak mě napadá jen jeden recept, který jsem vyzkoušel na vlastní kůži.

Za totáče ještě na střední škole jsem se dal na skákání padákem. Do té doby, když jsem na ulici večer potkal hlučící agresivní bandu učňů, jsem se jí vyhnul velikým obloukem. V parašutismu jsem si myslel, že seskok bude pohoda do doby, dokud neotevřeli dveře. Pak jsem myslel, že se poexkrementuju :D . Tam je to totiž pudový strach (člověk není uzpůsoben k létání) a nedá se s pozemskými strachy vůbec srovnat. Seskoků (ještě na kulatém padáku) jsem spáchal třicet, ale strach tam furt byl. Nicméně pozemské strachy mě díky poznání, že existuje i horší strach, obratem přešly. Od té doby jsem výše zmíněnýma bandama procháztel zásadně středem 8) . A kupodivu tehdy mě nikdy nikdo nenapadl.

Základní paravýcvik se prý dá např. v Kroměříži zvládnout i za dva a půl papouchu (nebrat tandem, tam jste na to dva a je to zbytečně drahé). Jako investice do své budoucnosti se to hodí ... :)
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 13. lis, 2008 7:31

takze klasika zase je po setkani a zase se tady vyrojilo plno novejch "chytraku" :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Shylock » ned 22. bře, 2009 2:40

na to ako velmi a či vôbec, sa bude nejaky človek báť, má vplyv vela faktorov. jednak sú tu dedičné faktory, ako genetická predispozícia, potom je tu rodičovská (ne)výchova, dalej špecifické prostredie - pod ktorým sa myslí aj vnútromaternicové, ale aj spoločnosť, kultúra apod.
dá sa povedať že v závislosti na individuálnych faktoroch je miera strachu u každého inak odstupnovaná, je to akési kontinuum. kde sa v tom kontinuu nachádzate je individuálne, podla toho ktoré z daných faktorov sa u vás stretli, ako sa ovplyvnujú.
no a z toho vyplýva že akým spôsobom, za akú dobu a či vôbec sa konkrétny jedinec naučí čeliť strachu (tiež záleží akému, z čoho), je individuálna záležitosť.
všeobecne, ako už bolo písané, asi platí že pomáha tréning, opakovanie tej situácie až si človek na nu zvykne, porozumie jej a spozná svoje psychické pochody ktoré v nom prebiehajú v tej situácii. niekto si zvykne hned, iný nikdy.
jediný kto asi vôbec nikdy nebude pocitovat strach v situáciách o ktorých je tu reč, sú laicky povedané, psychopati, proste ludia s vrodenou asociálnou poruchou osobnosti (psychopatia je ale zastaralý a médiami značne skreslený vyraz pre poruchu osobnosti, pričom porúch osobnosti je vela a zdaleka sa netykaju iba asociálnosti. ale dalej pre zjednodušenie použivam zažitý výraz "psychopat"). psychopat bude opatrný iba v tom aby nebol odhalený, chytený, ale inak nemá problém, dokonca ho to bude asi tešiť a bude vyvolávaom bitky, ergo konfliktu. psychopati tvoria len malé percento v populácii a stále sú predmetom výskumu. rozhodne by bolo chybou psychopatov obdivovať za "trúfalosť" či "nebojácnosť". u nich to totiž nie je o silnej vôli či nejakej jedinečnej životnej filozofii, ale o vrodenej poruche v mozgu, čiže v princípe (podotýkam v princípe) je to porucha mozgu ako hoc ktorá iná porucha mozgu, hoc aj imbecilita, sú proste "pokazení". a ani z evolučného hladiska to nie je nejaka úžasná stratégia.

apropo, iba tak na okraj (viem, tu je reč o bitkách, nie zabíjaní), v jednom dokumente rozoberali "tajomstvo zabíjania" a odhalili tam zaujimave skutočnosti o vojakoch v druhej svetovej vojne, ktoré vtedy znepokojili mnohých generálov. väčšina z vojakov mala problém so zabíjaním nepriatelov. vraj aj ked na nich mohli strielať presne, často strielali naschvál mimo. a napríklad u niektorých nemeckých vojakov zistili tzv syndrom zamrznutého prstu, či ako sa to volalo, a kvoli nemu vraj mali problém so stláčaním kohútika na zbrani. zaujimave ale bolo že prst v skutočnosti nebol zamrznutý a vždy to bol ten ktorým mali stláčať kohútik. takže normálny človek okrem toho že sa bojí byť zabitý, sa aj bojí zabiť a to ešte aj vo vojne kde za zabíjanie namiesto basy hrozia skôr vyznamenania. v tom dokumente robili aj anketu medzi mužmi a chlapcami a každý z nich povedal že ak by to bolo potrebné a situácia si to vyžadovala, dokázal by zabiť. no...zdá sa že realita bude asi malinko iná. dnes už síce armáda pokročila, tréningy (aspoň v zahraničí) sa vraj snažia byť čo najrealistickejšie a čo najviac sa približovať skutočnému boju, psychologia človeka je čoraz viac preskúmaná a tak dalej. ale napriek tomu že vojaci dostanú kvalitný tréning, ostávajú im spomienky.
taká pikoška. vraj len dve percentá vojakov dokázali v druhej svetovej vojne kvalitne zabíjať. jedno percento z nich boli zrejme psychopati. to druhé síce psychopati neboli ale boli to nejake silné osobnosti či čo, prípadne u nich zohrali úlohu iné faktory, okolnosti. takže pozor na to akého vojnového hrdinu, alebo hrdinu všeobecne, obdivujete :) taký James Bond je zrejme psychopat v službách jej veličenstva, podreže hrdlo a kludne si ide vypiť martini, nerieši :D
Shylock
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » ned 22. bře, 2009 19:29

Shylock píše:apropo, iba tak na okraj (viem, tu je reč o bitkách, nie zabíjaní), v jednom dokumente rozoberali "tajomstvo zabíjania" a odhalili tam zaujimave skutočnosti o vojakoch v druhej svetovej vojne, ktoré vtedy znepokojili mnohých generálov. väčšina z vojakov mala problém so zabíjaním nepriatelov. vraj aj ked na nich mohli strielať presne, často strielali naschvál mimo. a napríklad u niektorých nemeckých vojakov zistili tzv syndrom zamrznutého prstu, či ako sa to volalo, a kvoli nemu vraj mali problém so stláčaním kohútika na zbrani. zaujimave ale bolo že prst v skutočnosti nebol zamrznutý a vždy to bol ten ktorým mali stláčať kohútik. takže normálny človek okrem toho že sa bojí byť zabitý, sa aj bojí zabiť a to ešte aj vo vojne kde za zabíjanie namiesto basy hrozia skôr vyznamenania. v tom dokumente robili aj anketu medzi mužmi a chlapcami a každý z nich povedal že ak by to bolo potrebné a situácia si to vyžadovala, dokázal by zabiť. no...zdá sa že realita bude asi malinko iná. dnes už síce armáda pokročila, tréningy (aspoň v zahraničí) sa vraj snažia byť čo najrealistickejšie a čo najviac sa približovať skutočnému boju, psychologia človeka je čoraz viac preskúmaná a tak dalej. ale napriek tomu že vojaci dostanú kvalitný tréning, ostávajú im spomienky.
taká pikoška. vraj len dve percentá vojakov dokázali v druhej svetovej vojne kvalitne zabíjať. jedno percento z nich boli zrejme psychopati. to druhé síce psychopati neboli ale boli to nejake silné osobnosti či čo, prípadne u nich zohrali úlohu iné faktory, okolnosti. takže pozor na to akého vojnového hrdinu, alebo hrdinu všeobecne, obdivujete :) taký James Bond je zrejme psychopat v službách jej veličenstva, podreže hrdlo a kludne si ide vypiť martini, nerieši :D


Taky jsem to viděl, ale jen první díl, druhý mi utekl. Ještě bylo zajímavé jak se tam ten borec nechal vyšetřit zda-li je či není psychopat. Jen bych upřesnil, že tam dělali výzkum mezi vojáky z první línie, nebyly to ždádné pomocné jednotky. Zjistili, že 70% nikdy nevystřelí a zbývajících 28% střílí bez míření do směru, zbytek 2% jsou schopní zabíjet z toho 1% jsou psychopati. Pak tak uvedli ještě další statistiku, že za 2.sv.války 50% sestřelů u američanů udělalo jen 1% pilotů. Celý pořad uváděl borec, který se snažil zjistit, zdali patří do toho 1% hrdinů. Nepatřil, pouze byl schopen střílet do směru. Snažili se tam pak přijít na to proč to tak je.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron