zaciatok treningu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

zaciatok treningu

Příspěvekod aoshi » sob 18. říj, 2008 10:48

zdravim
je mozne, ze to tu niekde je, ale nech hladam ako hladam, tak tu nevidim presne to co by ma zaujimalo...

potrebujem sa trochu dostat do formy a neviem ako zacat... je lepsie raz za zopar dni to trochu "prehnat" (aby ma este zopar dni bolel cely clovek), alebo radsej pravidelne kazdy den po menej?
nemam ziadny konkretny ciel (objem ani nic podobneho), len sa proste chcem dostat do stavu z ktoreho by sa uz dalo niekam pokracovat (napriklad zacat nejake BU/BS)

momentalne robim: kazdy den zopar serii sed lahov, zopar serii klikov a raz za zopar dni nejaky beh
ako som spominal - nie som zrovna borec ktory by bol takto zo zaciatku schopny nejakych extra vykonov

za kazdu radu pre uplneho laika "ako dalej" (co este cvicit, kolko, ako casto, atd atd) budem vdacny
aoshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 17. říj, 2008 23:00

 

Příspěvekod pavela » ned 19. říj, 2008 8:56

V bojových uměních se začíná cvičit už 1000 let stejně. Běh na rozehřátí, strečing je rozcvička.Tréning BU- STATICKÉ POSTOJE. Posilování je jen doplněk(ale důležitý samozřejmě). Postup: 1.naučit se stát.2.naučit se dýchat. 3.naučit se chodit.4.naučit se hýbat.5.Naučit se snášet bolest 6.otužit tělo)otloukat) a nakonec naučit se prát. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jendis » ned 19. říj, 2008 9:09

nemyslím,že je nutné předtím,než někam nastoupíš,začínat.....prostě někam nastup a tam se,pod vedením trenéra,budeš zlepšovat a dostávat do formy..... :wink:
Samozřejmě sedama/lehama,dřepama a tak nic nezkazíš......

4Pavela...s dýcháním začínáte až tak brzy??? Já mám spíše zkušenost,že správně dýchat se žák učí až potom,co umí jakžtakž stát,chodit a pracovat s těžištěm a .......protože zakomponovat do toho ještě dech je dost těžké.....pokud musí "ještě myslet" na rovnováhu,tak si troufnu říci,že nemožné.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod aoshi » pon 20. říj, 2008 8:50

pavela: diky za odpoved... sice som tu otazku myslel trochu inak, ale pre laika ako ja je kazda informacia dobra :)

jendis: tiez diky
ale stejne by ma zaujimali aspon nejake uplne zaklady... teda ci sa mi viac "vyplati"
- viac serii po menej cvikov, alebo menej serii po viac cvikov
- castejsie cvicenie, alebo intenzivnejsie cvicenie
a tak...

na okamzity nastup si fakt netrufam... to by som si z toho asi prve treningy neodniesol nic, akurat niekolkodnovu svalovku :lol: (tomu asi stejne velmi nepomozem, ale ked tam neodpadnem po 10 minutach, tak to bude len a len prinos :))
aoshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 17. říj, 2008 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 20. říj, 2008 9:14

pridavej postupne - tzn pokud cvicis jen s vlastnim telem tak napr:
kliky - zacit na seriich okolo 20 po 14 dnech pridat dalsich 10 atd
shyby - tez postupne, pridavat podle toho jak se citim - kdyz jich davam po 3 dny 5 a ctvrtej den se cejtim ze dam vic tak jdu na to (jedu na krev)
bricho - to samy jak kliky

ja kdyz cvicim tak delam svoje "podivny serie" - tzn pr. kliku - 50,40,30,20,10 (tak se dostanes celkem rychle do klikovaci formy timhle postupnym ubiranim - dulezity je nedelat moc dlouhy pauzy - minuta, dve staci)

ale stejne jako Jendis si myslim ze kdybys zacal chodit na nakej BS tak bys fyzicku nabral velmi rychle, to se zase neboj ze by ti tam uhnali infarkt (doporucuji box :D )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod RBR » pon 20. říj, 2008 9:42

Posilováním a nějakou fyzickou přípravou nic nezkazíš, ale opravdu to není před začátkem nutné, máš zbytečné obavy. Ze začátku je to větší nápor na mozek než na svaly. Nejdříve se učíš pro tebe neznámé pohyby, takže stejně jedeš na 30% výkonu ostatních. Prostě motáš se jak opilá myš, zmatně se rozhlížíš kolem sebe. Máš tolik problémů z koordinací vlastního těla, že nějaká fýza tě moc nezajímá.
Stejně v náboru nebudeš jediný, kdo na tom nebude nic moc. Rozumný trenér vám dá čas na adaptaci pak začne utahovat šroub. Mezitím se od něj a nebo starších kolegů dozvíš jak vlastní trénink technik doplnit zvyšováním fyzičky.
Pokud děláš to své cvičení poctivě, tak by to mělo stačit.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Odpověď

Příspěvekod JeetKuneDo » stř 12. lis, 2008 14:02

To je složitá otázka,jelikož posilování jako takové ti zkracuje svaly,u některého nabíráš hmotu,takže ztrácíš rychlost... Ale určitě špatné není!!! Podle mě ze začátku je nejlepší se zahřát(běh) a pak strečink!!! Strečink je hodně důležitý! A klidně vynech švihové pohyby,dnes se im ještě učí,ale je už věděcky dokázané že stačí relaxační výdrže v krajních pozicích,nikdy nesmí protahování bolet!! Vždy jen táhnout!! Jelikož obrana na přetáhnutí svalu,je jeho smrštění,tudíš zkrácení.. Doporučuji metodu napnutí,natáhnutí.. Kup si nějakou literaturu,nejlépe strečink pro bojové sporty!! Pak je dobré trocha té filozofie,to nepodceňuj!!! Uvědom si co od BU vlastně chceš a podle toho se řiď!!
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » stř 12. lis, 2008 15:11

Vedecke zistenia... Netreba podcenovat tych typkov v bielych plastoch, ale v cine sa cvici svihovy strecing uz radu storoci a cvici sa dodnes...
Pri svihovom strecingu dosiahnes lepsie vysledky za kratsi cas a zarovne posilnis nohy. Staticky strecing je fajn, ale ani zdaleka nedosahuje kvality dynamickeho strecingu, najme pri bu.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Re: zaciatok treningu

Příspěvekod keishi » stř 12. lis, 2008 22:34

aoshi píše:je lepsie raz za zopar dni to trochu "prehnat" (aby ma este zopar dni bolel cely clovek), alebo radsej pravidelne kazdy den po menej?


Jako diplomovaný trenér ti to můžu říct přesně 8). Pokud se cvičení hned zpočátku přežene, nastane tzv. stav přetrénování, kdy ještě dlouho potom nám psychika podvědomě brání znovu cvičit a vymlouváme se na kde co, abychom na trénink nemuseli. Lepší je začít pozvolna. Až budeš mít formu, tak až teprve tehdy to můžeš čas od času přehnat. Ale určitě ne na začátku své cesty :) .
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

Příspěvekod JeetKuneDo » čtv 13. lis, 2008 10:34

To že se něco cvičí v číně neznamená že je optimální a co se týče strečinku inspiroval bych se raději v indii(jogíni)... Pro tělo je lepší pomalu a dlouho setrvávat v pozicích..
JeetKuneDo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod Trian » čtv 13. lis, 2008 10:47

Ak mas zaujem robit namiesto bojovych umeni jogu, tak prosim...
Pokial ja viem, pri bu ide o rychlost a silu, nie o pomalu eleganciu. A cinania patria so svojimi bu k spicke, aj ked to uz nie je ako to byvalo.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » čtv 13. lis, 2008 10:59

Ono hlava zas nie je tak vysoko, takze kopnut do nej nie je problem... Ale, spravny postreh, pomaly strecing je skor vhodny na uvolnenie, kdezto pri dynamickom strecingu sa natahujes, zaroven posilujes a zharievas sa pred treningm.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

®ačátek tréninku

Příspěvekod TFunken » čtv 13. lis, 2008 11:03

Ahoj,

taky si myslím, že je lepší zajít na trénink rovnou a uvidíš. Já jsem se snažil trochu hýbat, chodil jsem 2x až 3x týdně do fitka, sem tam jsem si šel zaběhat, atd. Pak jsem přišel na první trénink boxu, zrovna v době kdy se jela fyzička, a můžu říct, že jsem toho měl víc než plný kecky. ®ivě si vybavuju, jak mi po tréninku trenér říkal: "Počkej zejtra, se nehneš." A já na to: "V pohodě, já jsem zvyklej." :D Nakonec jsem si druhej den vzal dovolenou...

Podle mě je nejlepší do toho prostě skočit. Jestli budeš trénovat s normálníma lidma, tak se ti kvůli tomu, že prd vydržíš, nikdo smát nebude - každej jednou začínal.

Ale jak už tu padlo, klikama, dřepama a během nic neskazíš...
TFunken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis, 2008 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků