Shaolinské Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod JRup » pát 14. lis, 2008 11:36

pavela píše:Protože je to primárně určeno pro děti.Je to rasovina na šlachy...Já jsem se začal učit až ve 20 letech a tohle už bohužel nikdy nezvládnu...

Zajímají mě ty šlachy. Chceš říct, že je tam hodně takových těch strečingových věcí, které ve 20ti, 30ti a více letech jsou prakticky nemožné?

Jinak jsem našel k šaolinu zajímavé knížky plné základních cviků...
http://www.amazon.com/dp/184753371X/ref ... 0_pe_ar_t6
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod wushupetr » pát 14. lis, 2008 12:15

JRup píše:
pavela píše:Protože je to primárně určeno pro děti.Je to rasovina na šlachy...Já jsem se začal učit až ve 20 letech a tohle už bohužel nikdy nezvládnu...

Zajímají mě ty šlachy. Chceš říct, že je tam hodně takových těch strečingových věcí, které ve 20ti, 30ti a více letech jsou prakticky nemožné?

Jinak jsem našel k šaolinu zajímavé knížky plné základních cviků...
http://www.amazon.com/dp/184753371X/ref ... 0_pe_ar_t6


No já bych řek, že záleží na tom jak moc si ty šlachy zničíš.
http://www.youtube.com/watch?v=rHaT3Yrm ... re=related
ten chlápek na videu už na třicet vypadá a tenkrát jak byli ti mniši na Eurosportu, tak tam to dělal i ten 80ti letej.
Spíš čemu to slouží by mě zajímalo. Člověk může být dost pružnej aniž by cvičil Tong zi gong a viděl jsem jak to cvičej dost brutálním způsobem, ale i jako takovou pohodičku, kde nejtěžší prvek byl provaz nebo most.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » pát 14. lis, 2008 12:31

To jste chlapci špatně pochopili, když to někdo cvičí od 6-10 let tak to zvládne i v 80ti.Ovšem když se člověk do 20 válí,tak už to natáhne těžko...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod JRup » pát 14. lis, 2008 12:34

wushupetr píše:No já bych řek, že záleží na tom jak moc si ty šlachy zničíš.
http://www.youtube.com/watch?v=rHaT3Yrm ... re=related
ten chlápek na videu už na třicet vypadá a tenkrát jak byli ti mniši na Eurosportu, tak tam to dělal i ten 80ti letej.
Spíš čemu to slouží by mě zajímalo. Člověk může být dost pružnej aniž by cvičil Tong zi gong a viděl jsem jak to cvičej dost brutálním způsobem, ale i jako takovou pohodičku, kde nejtěžší prvek byl provaz nebo most.
Nemyslím tím, kdy to praktikuješ, ale kdy jsi začal, protože začít natáhovat zkrácené šlachy ve 40ti nebo v 10ti letech je rozdíl.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 14. lis, 2008 13:27

pavela píše:To jste chlapci špatně pochopili, když to někdo cvičí od 6-10 let tak to zvládne i v 80ti.Ovšem když se člověk do 20 válí,tak už to natáhne těžko...


Sám si napsal, že je to rasovina na šlachy. Je určitě výhodou začít něco takovýho cvičit v dětským věku, ale to jestli to uděláš v padesáti je ve hvězdách. Teď nemám na mysli umění se bránit, ale čistě jen o ten pohyb, o jakoukoliv sestavu (v našem případě Tong Zi Gong).
Jsou případy lidí, který jsou od přírody nadanější na pružnost a takový mají větší předpklad, že to udělají i v pokročilim věku. Jsou ale i takový, který najednou vytuhnou a u každýho to může přijít v jinym věku (20, 30, 34, ....).
Někdo udělá provaz eště v padesáti a někdo, i když to ten provaz trénuje pravidelně může třeba v pokročilym věku začínat pociťovat, že to prostě už není ono a to i když trénoval pravidelně. A tak je to podle mě se vším. Stejně jako je Tong Zi Gong rasovina na šlachy, tak stejně na tom je i Sportovní Wushu a o tom se všude dočítám, že je to možný cvičit jen v mladym věku. Není to pravda. Záleží čistě jen na tom jaký má člověk k tomu předpoklady.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod burda » pon 24. lis, 2008 11:36

wushupetr píše:
pavela píše:To jste chlapci špatně pochopili, když to někdo cvičí od 6-10 let tak to zvládne i v 80ti.Ovšem když se člověk do 20 válí,tak už to natáhne těžko...


Sám si napsal, že je to rasovina na šlachy. Je určitě výhodou začít něco takovýho cvičit v dětským věku, ale to jestli to uděláš v padesáti je ve hvězdách. Teď nemám na mysli umění se bránit, ale čistě jen o ten pohyb, o jakoukoliv sestavu (v našem případě Tong Zi Gong).
Jsou případy lidí, který jsou od přírody nadanější na pružnost a takový mají větší předpklad, že to udělají i v pokročilim věku. Jsou ale i takový, který najednou vytuhnou a u každýho to může přijít v jinym věku (20, 30, 34, ....).
Někdo udělá provaz eště v padesáti a někdo, i když to ten provaz trénuje pravidelně může třeba v pokročilym věku začínat pociťovat, že to prostě už není ono a to i když trénoval pravidelně. A tak je to podle mě se vším. Stejně jako je Tong Zi Gong rasovina na šlachy, tak stejně na tom je i Sportovní Wushu a o tom se všude dočítám, že je to možný cvičit jen v mladym věku. Není to pravda. Záleží čistě jen na tom jaký má člověk k tomu předpoklady.


No ti mniši co jezdí po světě prý mají kolem 100představení za rok a denně cvičí 9h myslím, že s takovou porcí tréningu, meditací a koncentrací energie by to jít mohlo i bez zničení těla ve třiceti. Asi to bude hodně i o jiných věcech jako je i strava, přístup evropského typu tréning protažení a zpět do obýváku k televizi nebo do hospody na pivo, možná trochu naruší tréningové předpoklady ? .)
Jinak fotky Shaolinců z Brna jsou zde:
http://www.fo-to.cz/foto/shaolin2008/
burda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. lis, 2008 0:00

Příspěvekod ARAHAT » pon 24. lis, 2008 11:48

burda píše:
wushupetr píše:
pavela píše:To jste chlapci špatně pochopili, když to někdo cvičí od 6-10 let tak to zvládne i v 80ti.Ovšem když se člověk do 20 válí,tak už to natáhne těžko...


Sám si napsal, že je to rasovina na šlachy. Je určitě výhodou začít něco takovýho cvičit v dětským věku, ale to jestli to uděláš v padesáti je ve hvězdách. Teď nemám na mysli umění se bránit, ale čistě jen o ten pohyb, o jakoukoliv sestavu (v našem případě Tong Zi Gong).
Jsou případy lidí, který jsou od přírody nadanější na pružnost a takový mají větší předpklad, že to udělají i v pokročilim věku. Jsou ale i takový, který najednou vytuhnou a u každýho to může přijít v jinym věku (20, 30, 34, ....).
Někdo udělá provaz eště v padesáti a někdo, i když to ten provaz trénuje pravidelně může třeba v pokročilym věku začínat pociťovat, že to prostě už není ono a to i když trénoval pravidelně. A tak je to podle mě se vším. Stejně jako je Tong Zi Gong rasovina na šlachy, tak stejně na tom je i Sportovní Wushu a o tom se všude dočítám, že je to možný cvičit jen v mladym věku. Není to pravda. Záleží čistě jen na tom jaký má člověk k tomu předpoklady.


No ti mniši co jezdí po světě prý mají kolem 100představení za rok a denně cvičí 9h myslím, že s takovou porcí tréningu, meditací a koncentrací energie by to jít mohlo i bez zničení těla ve třiceti. Asi to bude hodně i o jiných věcech jako je i strava, přístup evropského typu tréning protažení a zpět do obýváku k televizi nebo do hospody na pivo, možná trochu naruší tréningové předpoklady ? .)
Jinak fotky Shaolinců z Brna jsou zde:
http://www.fo-to.cz/foto/shaolin2008/


Fajn CIRKUS...,akorát s tim rozdílem že netrápěj zvířata jako třeba BEROUSEK :lol: :(
ARAHAT
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 16. lis, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 24. lis, 2008 14:46

pro Burdu:

No to jo, však tu nikdo neříká, že jsou špatný. A mně, abych pravdu řek, je uplně jedno jestli jsou to oficiální tým Shaolinu nebo ne. Nebylo to uplně to nejlepší, co jsem od Shaolinu viděl, viděl jsem už lepší, ale bylo to fajn.

A k tomu ničení šlach:
Viděl si jak se tihle kluci protahujou? Nevím jak třeba u Hung Garu nebo Wing Chun nebo jinejch takovejch na první pohled nepružnejch stylech a nevím jak jsou na tom s pružností, ale nás do toho rvali tak, že sme v dětství kolikrát řvali jak na vesnici a tihle kluci to maj to samý a určo eště x krát hůř a takový protahování rozhodně není zdravý. Provaz, rozštěp a takovýhle krkolomný pozice pro tělo nejsou přirozený, kdyby jo, tak to udělá každej bez tréninku po celej život. A rozhodně NIKDE není napsáno, že to v pokročilym věku na sto procent neuděláš. Jde taky o štěstí jak moc ci to tělo zničíš.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » úte 25. lis, 2008 8:17

Exhibice mnichů z kláštera Shaolin na turné zavítala i do čr. Brno 10.11.2008 mno, sice ani "mnichů", ani z "kláštera ©aolin" ale budiž,aspoň to Brno je pravda... :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ARAHAT » čtv 27. lis, 2008 10:39

pavela píše:Exhibice mnichů z kláštera Shaolin na turné zavítala i do čr. Brno 10.11.2008 mno, sice ani "mnichů", ani z "kláštera ©aolin" ale budiž,aspoň to Brno je pravda... :lol:


Vždyť říkám-BEROUSEK Tým.... :lol: :lol: :lol:
ARAHAT
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 16. lis, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 27. lis, 2008 10:53

ARAHAT píše:
pavela píše:Exhibice mnichů z kláštera Shaolin na turné zavítala i do čr. Brno 10.11.2008 mno, sice ani "mnichů", ani z "kláštera ©aolin" ale budiž,aspoň to Brno je pravda... :lol:


Vždyť říkám-BEROUSEK Tým.... :lol: :lol: :lol:


Vtipálek no... :roll:
Já ti nevím, jedna věc je jestli jsou nebo nejsou ze Shaolinu, což nám může být jedno a druhá věc je, že kdybychom aspoň z poloviny cvičili jak oni, tak by sem o tohle s tím Berouskem nikdo nenapsal.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ARAHAT » čtv 27. lis, 2008 17:53

wushupetr píše:
ARAHAT píše:
pavela píše:Exhibice mnichů z kláštera Shaolin na turné zavítala i do čr. Brno 10.11.2008 mno, sice ani "mnichů", ani z "kláštera ©aolin" ale budiž,aspoň to Brno je pravda... :lol:


Vždyť říkám-BEROUSEK Tým.... :lol: :lol: :lol:


Vtipálek no... :roll:
Já ti nevím, jedna věc je jestli jsou nebo nejsou ze Shaolinu, což nám může být jedno a druhá věc je, že kdybychom aspoň z poloviny cvičili jak oni, tak by sem o tohle s tím Berouskem nikdo nenapsal.


:lol: :lol: :lol: 8)
ARAHAT
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 16. lis, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 27. lis, 2008 18:02

ARAHAT píše:
wushupetr píše:
ARAHAT píše:
pavela píše:Exhibice mnichů z kláštera Shaolin na turné zavítala i do čr. Brno 10.11.2008 mno, sice ani "mnichů", ani z "kláštera ©aolin" ale budiž,aspoň to Brno je pravda... :lol:


Vždyť říkám-BEROUSEK Tým.... :lol: :lol: :lol:


Vtipálek no... :roll:
Já ti nevím, jedna věc je jestli jsou nebo nejsou ze Shaolinu, což nám může být jedno a druhá věc je, že kdybychom aspoň z poloviny cvičili jak oni, tak by sem o tohle s tím Berouskem nikdo nenapsal.


:lol: :lol: :lol: 8)

8) 8) 8) 8) :roll:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Frank » čtv 27. lis, 2008 18:43

jo shaolin show je pěkná akrobatická show, ale s bojem nemá moc společnýho jako celej shaolin jsou to prosté jen exhibice.)

a pavelo myslim si ze nervy v kýblu máš spíš ty:D
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 19:04

No ti mniši co jezdí po světě prý mají kolem 100představení za rok a denně cvičí 9h myslím, že s takovou porcí tréningu, meditací a koncentrací energie by to jít mohlo i bez zničení těla ve třiceti. Asi to bude hodně i o jiných věcech jako je i strava, přístup evropského typu tréning protažení a zpět do obýváku k televizi nebo do hospody na pivo, možná trochu naruší tréningové předpoklady ? .)
Jinak fotky Shaolinců z Brna jsou zde:
http://www.fo-to.cz/foto/shaolin2008/[/quote

Tak na tychto shaolinoch som bol, boli nedavno v svk v nitre.A predvadzali dost zaujimave kusky - jeden tipek hodil ihlu do skla a urobil cisty priestrel uplne malinku dierku- no huste, ohybanie kopi lamanie zeleza ... ved to poznate
Neviem co sa tu hadate ze je to obicajny cirkus a ostatne blaboli ze to niesu original shaolinsky mnisi
Ty chalani su original s ciny chcu len prezentovat kung fu po svete.
a pocitujem k nim velku uctu co dokazu a aky treningom si mudeli prejst
Ani jeden z vas nieje tak fizycky a psychicky zadatmi ako oni
nechapem co cakte ze ze budu zabijat pohladom a tlakovymi vlnami
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 19:08

ehmm a ospravedlnujem sa za moj pravopis :lol:
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 27. lis, 2008 19:23

pro Franka:
Zdravim, uznávám, že akrobacie tam byla hodně, ale i akrobacie je součástí Wushu. A tahle akrobacie, která tam byla, rozhodně nebyla taková jaká je třeba ve sportovním Wushu. Jasný, třeba takový sudy nevím, jestli jsou použitelný a je blbost, když někdo řekne že jsou k úhybu před šípem, ale viděl jsem jinak normální skoky jako salto, přemety, kotouly, pěkný vichry(nevim jak se to píše čínsky ten kop) a to je součástí Wushu. Když jsem eště jako menší cvičil BU Wushu, tak se učila jedna sestava stylu Mi Lin San Shou a tam to salto bylo. Ono to samozřejmě vypadá jak gymnastika nebo cirkus když to najednou skočí deset lidí. Kdyby to skočil jeden tak to už takovej efekt mít nebude.

pro Shambala:
Tak souhlasím s tím, že kvalitu jak oni tady nikdo nemá, ale rozhodně si nemyslím, že tu lidi čekaj to s těma vlnamy a tak.
Podle mě lidi od všeho čekají nějakou lekci. Čekají ji, i když to je něco jako Shaolinská exibice, kde jde o pobavení publika. Exibice není seminář a to bysme si měli uvědomit.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 20:06

Lekciu ? tak lekcia nemusi byt ten spravny pojem ale verim to clovek nejakym sposobom zasiahlo.Novy pohlad na to co dokaze ludska mysel a telo.
Jedneho to mozno utvridilo v tom ze by sa mal mozno dat na nejake bojove umenie.zeny na jogu,nejkto na meditcie a td...nehovorim kazdy
Ale vydel som tie rozcarovane tvare ke sa rozsvietilo svetlo neviem preco ale vela ludi sa len tak z nicoho usmiavali.
Sedel som v druhej rade a listok bol celkom drahy ale tie peniaze urcite nelutujem a neberem to ako nejaku lacinu sou
Verim ze ta sou plni aj iny ucel alebo zmysel nie len pobavenie ludi.
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 27. lis, 2008 20:22

Pro Shambala:

Tak já taky byl rád, že jsem tam byl a jak jsem už psal, bylo mi ukradený, jestli to jsou nebo nejsou opravdický mniši. Ty Qi Gung ukázky bych zrušil ne z toho důvodu jestli tam mají nebo nemají co dělat, ale jen proto, že mě nudí :D Víš já na tyhle pro někoho kouzla, pro někoho rádoby kouzla moc nejsem. Nikdy mě nebyvilo ani Tai Ji a stejně jsem ho asi pět let cvičil no ale to je jedno :D takže abych pravdu řek tak takový ty slova jako tělo a mysl moc nemám rád (to jako nic proti tobě). Prostě je to pro mě nuda a nebaví mě to a usínám u toho, kdykoliv to vidim nějakýho Shaolina dělat.
Co třeba ty sestavy? Jako nějaký sestavy jsou míň uběhaný, jiný jsou víc uskákaný, jiný víc statický. Je snad jasný, že koukat třeba dvě hodiny na sestavy, co jsou nudný tak to usne každej. To znám z vyprávění kamaráda, co se koukal u jednoho Mistra na video, kde se cvičilo Fan Zi Quan a to je sice pěknej styl a ty sestavy jsou bez skoků, ale když už jelo asi pátý Fan Zi Quan tak tam každej usínal nudou.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 20:36

Tak ty namazani indi ma tiez nebavili v tom sa zhodneme :D
Ale nechapem ako si mohol robit 5 rokov tai chi ked mas taky pristup k vnutornej meditacii.
Pri orientalnych bojovych umeniach je to neodkladna sucast treningu.No ale ak robis wushu co asi hej ked mas taky nick len koli bojovim zostavam, ometanie sa s palicou a mecom ... je to tvoja vec

No nic moj prispevok bol orientovany ludom co tu pisu nechcem tu rozvadzat dialog len s tebou nic v zlom 8)

good luck
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků