proč urážíte shotokan

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

proč urážíte shotokan

Příspěvekod Tribute » čtv 20. lis, 2008 19:00

Dnes jsem si prohlížel fórum a dost lidí nadává na shotokan karate, ale nechápu proč ho označují za špatné bojové umění nebo dokonce ztrátu času . Taky jsou bojové sporty co nemám rád ale nikdy bych je neoznačil za ztrátu času
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

 

Re: proč urážíte shotokan

Příspěvekod luen » čtv 20. lis, 2008 19:25

Tribute píše:Dnes jsem si prohlížel fórum a dost lidí nadává na shotokan karate, ale nechápu proč ho označují za špatné bojové umění nebo dokonce ztrátu času . Taky jsou bojové sporty co nemám rád ale nikdy bych je neoznačil za ztrátu času


Staci to napsat jednou :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 20. lis, 2008 21:19

Patří to mezi naši nejoblíbenější činnost na tomto fóru, pomlouvat ostatní BU a BS, obzváště x-boxéry. Oni ovšem nám to nikdy nezapomenou vrátit (banda nevychovaná). :lol:

Jinak shotokan je vděčné téma, neboť je to nejrozšířenější odnož karate v ČR a skoro každý se s ním aspoň trošku dostal do kontaktu. Proto mají všichni pocit, že u něm mohou "kvalifikovaně" mluvit.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: proč urážíte shotokan

Příspěvekod RUNAR » pát 21. lis, 2008 9:20

Tribute píše:Dnes jsem si prohlížel fórum a dost lidí nadává na shotokan karate, ale nechápu proč ho označují za špatné bojové umění.

No kdo to říká? Ukaž mi ho syčáka a já mu vypráším kožich. :)


Jinak bu si nejsou rovné to bych souhlasil, postavte mi xboxera co trénoval v oddíle zhruba od 11 do 16-17let a od tý doby trénuje jen sám doma 8) má kolem těch 90kg a rozbiju ho se svým Shotokanem na kaši= Shotokan je nejlepčí 8) :idea:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 21. lis, 2008 9:30

RBR: Jsem toho názoru že velmi málo lidí v ČR se setkalo s Shotokan karate a navíc si něco odnesli 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pát 21. lis, 2008 12:30

RUNAR píše:RBR: Jsem toho názoru že velmi málo lidí v ČR se setkalo s Shotokan karate a navíc si něco odnesli 8)


Je to trošku problematické vyjádření, protože by jsme nejdříve museli definovat co to je Shotokan karate a to je obtížné. Kromě toho, že různé organizace mají různou představu o shotokanu tak se to liší na úrovni oddílů, ale všichni budou tvrdit, že jen oni dělají ten pravý shotokan.
Kdo má pravdu můžeme jen těžko soudit, protože nikdo z nás v podstatě vůbec netuší jak Funakoshi cvičil.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Boreas » pát 21. lis, 2008 14:15

To máte jako s aikidem. Lidi, kterých se ty urážky týkají(a jsou, alespoň minimálně na místě), se ozvou. Ostatní drží hubu a jedou dál. 8)
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 21. lis, 2008 14:45

Hlavně nevim o jakých kecech se tu mluví žádný takový kecy jsem tu za poslední roky nezaznamenal a 10 let starý topiky nečtu :)

Jestli někdo chce mít na shotokan kecy ať se přijde ukázat na vol.4 syčák ošklivej :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: proč urážíte shotokan

Příspěvekod TongPo » pát 21. lis, 2008 15:38

RUNAR píše:...trénoval v oddíle zhruba od 11 do 16-17let a od tý doby trénuje jen sám doma 8) má kolem těch 90kg...

Hele, proč jsi vůbec v těch 17 letech přestal chodit do oddílu? Trval snad trenér nekompromisně na tom, že v 18 letech tě už opravdu, ale opravdu nemůže nechat v přípravce mezi dětma, který jsi v kumite všechny mlátil, ale konečně přestoupíš mezi dospělé? :twisted: :twisted: :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 21. lis, 2008 16:03

No TongPo zase mi podsouváš své zkušenosti a zážitky :) .....naopak já jsem byl ve skupině se staršíma.

Jestli ty boucháš s mladším dorostem tak se klidně svěř :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod cudles » sob 22. lis, 2008 14:26

JAkmile se tu chytne TongPo s RUNAREM nebo ukropcanym tak je zabava zarucena :lol: :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Emiel » sob 22. lis, 2008 20:27

cudles píše:JAkmile se tu chytne TongPo s RUNAREM nebo ukropcanym tak je zabava zarucena :lol: :lol:


Souhlas...


Tak hoší..jen do toho...

Ranaři, TongVonPo říká, že shotokan je o ničem a všichni jsou ot jen matáři v bilým kimonu a on je rozseká...

TongVonPo, Ranař říká, že by tě se svým Shotokanem naprosto vydrtil a že už nesmíšbýt v přípravce...

Ucrope, ranař tvrdí, že na vol.3 to byla jen chvilková nepozornsot a že tě vyhrát nechal...


Taaaak :D
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » sob 22. lis, 2008 21:01

A pozor, Emiel uz zkousi zakerne nindzovske techniky, dezinformace vedouci k vzajemne valce, kde se protivnici znici navzajem, a emiel se bude chlamat :lol: :twisted:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Emiel » ned 23. lis, 2008 16:15

cudles píše:A pozor, Emiel uz zkousi zakerne nindzovske techniky, dezinformace vedouci k vzajemne valce, kde se protivnici znici navzajem, a emiel se bude chlamat :lol: :twisted:


Se ví... ;) Jinak to nejde..prčo se namáhat, když vím, že bych je evidentně nezbouchal ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 23. lis, 2008 16:16

ukropcany píše:Chlapci, kroťte sa... ste deti (na facku), a seriete sa do chlapov... tak na to myslite... robte si srandu zo seba, to vašu hodnotu dvihne, týmto robíte zo seba debílkov... :idea:


Až bude důvod... rád si ze sebe dělám srandu,ale nechci se ponižovat a když tu jso uvětšinou jen urážky a zesměšňování, než čistá, neútočná a neubližující sranda. Tak nemá důvod se snažit...

S láskou... .Strejda Emča
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » ned 23. lis, 2008 16:37

ukropcany píše:Chlapci, kroťte sa... ste deti (na facku), a seriete sa do chlapov... tak na to myslite... robte si srandu zo seba, to vašu hodnotu dvihne, týmto robíte zo seba debílkov... :idea:

Patrne jsi to, co jsem napsal, nepochopil.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod TongPo » ned 23. lis, 2008 18:39

RUNAR píše:No TongPo zase mi podsouváš své zkušenosti a zážitky :) .....naopak já jsem byl ve skupině se staršíma.

Jestli ty boucháš s mladším dorostem tak se klidně svěř :D

Moje zážitky a zkušenosti? Ale kdež, v dobách, kdy jsem chvíli dělal Shotokan, jsme v oddíle nebyli rozdělení, trénovali jsme společně. A děti jsme tam vůbec žádné neměli. Jinak stejně jako tehdy, tak i dnes "bouchám" pouze s dospělýma... :wink:

Jinak díky za odpověď, už je mi motiv tvé dezerce jasnější, prostě ti řekli: "Milý Tomášku, už brzy ti bude 18 let, takže budeš opravdu dospělý a my s tebou kumite pojedeme konečně naplno, už tě nebudeme šetřit..." Ale musím tě pochválit, že jsi na sobě zapracoval, ten strach překonal a dnes se dokážeš v ringu postavit i x-boxérům... Dobrák Ukrop tě sice hrozně šetřil, ale stejně... :D :P :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jian » pon 24. lis, 2008 7:36

ukropcany: precetl jsem si historii teto diskuse a uprimne receno jsem moc (nebo spis vubec) nepochopil, proc az takoveto reakce. 8O Zrovna ty mi prijdes ze mas pro humor docela smysl... nemam z toho kazdopadne dojem ze by te nekdo nejak urazel a pokud to stavis tak ze mas smysl pro humor jen s "VIP", at uz tam pocitas vyhradne dospele (pripadne vyhradne lidi co jsi uz i poznal osobne a jsou ochotni s tebou vlezt do ringu), tak bych asi na zadna verejna diskusni fora snad ani nechodil. :wink:
Pod pojmem kamaradstvi si jinak predstavuju neco o HODNE jineho, nez prohodit s nekym par psanych vet na foru.. ale to je subjektivni.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pon 24. lis, 2008 20:02

Jian píše:ukropcany: precetl jsem si historii teto diskuse a uprimne receno jsem moc (nebo spis vubec) nepochopil, proc az takoveto reakce. 8O Zrovna ty mi prijdes ze mas pro humor docela smysl... nemam z toho kazdopadne dojem ze by te nekdo nejak urazel a pokud to stavis tak ze mas smysl pro humor jen s "VIP", at uz tam pocitas vyhradne dospele (pripadne vyhradne lidi co jsi uz i poznal osobne a jsou ochotni s tebou vlezt do ringu), tak bych asi na zadna verejna diskusni fora snad ani nechodil. :wink:
Pod pojmem kamaradstvi si jinak predstavuju neco o HODNE jineho, nez prohodit s nekym par psanych vet na foru.. ale to je subjektivni.


je to jednoduché..dělá mtradiční BU? obhajoval jsem ho, tak jsem zaškatulkován do šanonu "Looseři" a s těma se ukrop nedokáže bavit... Jakkýkoli pokus o vtip sabotuje nebo si to bere osobně...
Za to bohužel nemůžu... Navíc já na sraz BU.cz i chtěl a chtěl jsem si i zkusit zabouchat. Jenže jsem měl jaksi torchu zdravotní problémy, které trvají až doteď (Natržený vaz v kotníku).
Rád bych totiž některé odtud poznal osobně...
Pak bych rád potkal i ty velkohubáky a velkomlátiče, co si všechno musejí dokazovat jenom mlácení ma naprostým zdevastováním protivníků...
Já se přiznám..Trénuju tradiční BU a trénujuho krátce..V každé potyčce s x-boxerem mám reálnou a velmi vysokou šanci na prohru...
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » pon 24. lis, 2008 21:24

ukropcany píše:Ja sa s Tebou nechcem baviť nie preto, lebo robíš TBU, to robí aj ranař, luen, dong_wu, ... ale preto, lebo si mimo... :idea: Tvoj posledný príspevok to len potvrdzuje... možno si fasa chlapec, ale píšeš strašné hlúposti a mne sa nepáči, keď sa so mnou bratríčkuje niekto, kto vypisuje hlúposti :idea: s BU vs. BS to nič nemá... to si nesprávne domýšľaš.

P.S. Nie som veľkomlátič. Na vol. 3 som nikoho nezmlátil... :roll: Už asi starnem... kurňa... :evil: To je presne to, čo nechápeš... nechápeš rozdiely medzi zásadne odlišnými vecami a ťažko Ti vysvetlovať, keď nepočúvaš (nečítaš) čo Ti človek hovorí. A potom si ideš robiť srandu... no na bombu... :(

P.S. Ešte k veľkohubáčom - tým, že sa venuješ takému BU, akému sa venuješ, tak nechápeš (ani ja som to nechápal), že sú ľudia, ktorí sú 1000% lepší ako si len vieš predstaviť :idea: To čo je pre niekoho nepredstaviteľná úroveň mástera, vedia v iných BU teenageri :idea: Proste chlapec, ktorý v 15 rokoch jazdí na Porsche GT3 pohárové závody pichne do vačku fotra, čo jazdí 30 rokov, či sa mu to páči, alebo nie. No a drvivá väčšina BU sú presne všelijaké fabie, octavie, tu a tam nejaké normálne auto no a potom superšporty. Ak niekto nesedel v aute, ktoré dá stovku za 3,5 sekundy, tak ťažko uverí, že je iné, ako auto, ktoré dá stovku za 10 sekúnd... lepší ekvivalent ma už nenapadol... takže snaž sa pochopiť, že veľkohubosť nemusí byť nutne vyťahovanie sa, ale že to môže byť aj pravda... :roll: :idea:


Ono je to špatné pochopení na obou stranách nejspíš.. ;)
Já senesnažím bratříčkovat. Já se snažím vyhcázet tu s každým... Nedávám na několik prnvích dojmů, než si udělám názor...
a co za hlouposti přesně plácám? Rád bych to věděl, abych se jich vyvaroval.. Ber prosím v potaz to, že se v BU scéně pohybuju poměrně krátkou odbu a prd se v ní vyznám a je mi 18 let... vzpomeň si, jak si uvažvoal ty v 18 (ve všem si měl pravdu a měls neomylné názory a představ,y které se prostě museli splnit.). Pak si dospěl, svět tě profacvkoval a ukázal, že se ty musíš přizbůsobit svět ua ne svět tobě...

®e se s teobu hádá je proto, že jse od přírody strašný provokatér a mám tendenci prudit lidi do nepříčetnosti ,ale způsobem, že m incinehrozí a on isi to pak nechaj vysvětlit a je klid... Případně má mtendenci se přoád hádat....

k PS: Já dělám srandu ze všeho ;) to že jsem psotoval to video z aikida, jsem ti chtěl udělat jen radost.. Postovat jsem ho ani nechtěl. dal jsem to tam na popud borease... On mi řkel, že by se ti to líbilo a já si řekl, proč ne... a bylo to..a byla z toho krásná hádka :D

k PS2:
Ale jo, chápu, že jsou lidi nehorázně lepší.. Mám kámoše karatistu a vím, že proti němu nemám šanci... Je rychlejší a trénuje déle a má sparringy a trénuje čistý boj častěji... vím, že bych si neškrtl proti x-boxerům. I když mám kamráda na kickboxu a ten se se mnou pro změnu bojíbojvoat, že prý by prohrál.. (pravd,a térnuje jen pár měsců.:ale já ve skrze taky.:ro kje nic). já to spíš vidím z dlouhodobého hlediska... Trénuju, baví mě to...Jako vedlejší efekt..Naučímse prát... Cím dýl se učím ,tím líp... Když mě někdo napadne na ulici, stačí to..přeci jen, i kdžy trénuju, podle tebe, kravinu.. přeci jen m ito něco dá... Neztuhnu napříkald..jsme shcopný reagovat auž něco tvořit..přeci jen, když simuluju bojvoé situace, jsem na ně lépe připraven, než někdo, kdo hraje kulečník... a mám z toho, bohužel, i praktickou zkušenost..takže asi tak ;)
ale přemýšlím, že si k Bujinkanu přidám i něco více strikerského a sportovnějšího ,abych se i vybouchal s lidma a nejen trénoval... Vím, že to ptořebuju a uvažuju, že začnu chodit na nedaleký shotokan... (a vida, držím i téma stolu ;), téměř)
Ale Bujinkan budu trénvoat dále... Jelikož mi to pomáhá i jinde... Mám rád scénický boj, LARPy atd... Ať si říká, kdo chce, co chce..Když už na nic, na efekt je to krásný... a pro pobavení ještě lepší.navíc se něco naučím o starších bojových metodách, ohmatám si boj v brnění, s mečem, s tyčí a jinými zbraněmi.:něco se dozvím o tehdejších ninjích a to všepak využiju v různých místech. NApříkald v těch LARPech (Live Action role-Playing, kdo by neznal ;) ) Tam si ak můžu zahrát třeba vraha nebo tak a mám k tomu i dobré podklady, lépe zvládnu tu roli.. .to je třeba jeden z důvodů cvičení... Navíc se mi tam poměrně omlátí tělo... (možná otmu nebudeš věřit, ale na térnink u toho musíme snést hodně... a pokaždé mám nějakou podlitinu a podobně...že se něco dělá pomaleji, enznamená, že to není důrazné a nebolí to...) Takže si i zvyknu na torchu té bolesti..půlus si zlepším koordinaci pohybů, zlepším si svojí fyzičku, naučím se novým způsobům myšlení..Využívání různých sdituací a podobně..Není to čistě jen boj... Než ten boj tam zvládnu na úroveň ,abych se, třeba tobě, mohl psotavit, bdue to trvat ldouho a to kdoví jeslti....
Takže..uf..jsem se rozkecal.. Ale snad si to mezi sebou už ujasníme ;)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků