Postoj z kickbou vs. ulice

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. lis, 2008 16:10

My tam ani žádný bambuláky neberem ....na tréninku se válet smíchy nemůžem :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. lis, 2008 16:27

Jo na vol.4 si zase dáme první duel spolu, začíná mě to docela bavit. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 27. lis, 2008 17:49

2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.Posílám vido ze zápasu Frank Shamrock Cung li...někdy v druhem kole Cung li zlomil Frankovi kopem ruku, a Frank jeste dlouho bojoval a dokonce tou zlomenou rukou cunga praštil, i když nasledný vyraz na jeho obliceji hovoril jasne http://www.mmascraps.com/2008/03/frank- ... video.html
Z Bjj sou zase hodne znamen pripady ze zavodnik neodklepal paku a nechal si zlomit na armbar ruku, protože vedl a věděl že když nevzdá a bude pokračovat tak stejne vyhraje ( i kdyz treba na body) http://www.youtube.com/watch?v=cwJfktzAqZU
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » čtv 27. lis, 2008 20:55

Panda píše:2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.


To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí. Oba dva po zranění dobojovali. Akorát ten brazilec to ustál líp, i když po zbytek zápasu už jen utíkal.



Bylo to na konci 3 kola a Frank měl kliku, že kolo hned končilo. Bylo vidět jak toho měl plné zuby.


RBR

PS: Někde se tu řešil boxerský kryt. Jak jsem tak koukal borci v MMA mají spiš něco mezi krytem z karate a boxu. ®e by si nějak intenzivně chránili bradu se říci nedá, ruce jim dost padali.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Panda » čtv 27. lis, 2008 22:13

RBR píše:To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí.


Nesouhlasím, muj názor je že kdyby proti kterémukoli z obou borců nestáli vyrovnaní soupeři ale moulové z ulice, tak by je i s jendou rukou zlámali jak papír, Frank vzdal zápas protože věděl že nemá bez ruky šanci a brazilec ten zápas nakonec vyhrál (i když je to jedna z nejdiskutovanějších "výher") ale vím, co by kdyby :)

RBR píše:RBR

PS: Někde se tu řešil boxerský kryt. Jak jsem tak koukal borci v MMA mají spiš něco mezi krytem z karate a boxu. ®e by si nějak intenzivně chránili bradu se říci nedá, ruce jim dost padali.


to je kus od kusu, ale obecně v MMa mají ruce víc od těla a u pasu, aby se bránili proti strhům-takedownům...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 28. lis, 2008 0:50

RBR píše:
Panda píše:2 RBR:
Kluci mají pravdu že v ringu toho člověk vydrží o hodně víc.Nevím sice jestli by to samé vydrželi na ulici, když jde všechno z nuly na sto a nemají čas se předpumpovat adrenalínem, ale třeba ano.


To je zajímavá myšlenka, ale obě videjka, co si jsem dal ji moc nepotvrzují. Zlomená ruka je natolik velké zranění, že boj v podstatě končí. Oba dva po zranění dobojovali. Akorát ten brazilec to ustál líp, i když po zbytek zápasu už jen utíkal.



Bylo to na konci 3 kola a Frank měl kliku, že kolo hned končilo. Bylo vidět jak toho měl plné zuby.


RBR

PS: Někde se tu řešil boxerský kryt. Jak jsem tak koukal borci v MMA mají spiš něco mezi krytem z karate a boxu. ®e by si nějak intenzivně chránili bradu se říci nedá, ruce jim dost padali.


Cung Le je hustej s tim side kickem ... trochu ho sleduju a nechapu, ze si neodpusti ty kopy z otocek, ale tak nejak to k nemu vlastne sedi :wink: Sice bych radeji videl i neco na zemi, ale evidentne preferuje na zemi zenske a ne muze 8) Dale se mi na nem libi jeho sportovni chovani, jak zbytecne netlaci na pilu a nejede v tom "hanobeni mrtvol" (dorazky)!!!

Ta ulice je obdobna jako ring, take vydrzis vice nez na treninku. Mas totiz motivaci, ... odejit :wink: Uz jsem to tady psal, ale pral jsem se s dvojtou frakturou celisti a o zlomenych prstech clovek ani nevi ... Horsi je zlomenina holene a pod. To uz asi nejde :evil:

Co se tyka pokracovani zapasu se zlomeninou ... povazuji to za zbytecnej hazard, ale sponzori, klub, mecenas a spol to asi videj ve vysoke soutezi jinak :idea:

On ten tzv. boxerskej kryt je totiz pomerne moderni zalezitost i z pohkledu boxu jako takoveho ... drive se stalo podobne jako stoji lidi v MMA a myslim, ze i na ulici je to praktictejsi. neni duvod se zabalit a zmensovat tak opticky svuj prostor resp. "bezpecnostni" zonu! Ale je to podruzne, protoze na stesti o vitezi nerozhodne, jak se k boji clovek postavi, ale jak bojuje :wink:

Jinak koukam s tema strhama na zem uz to napsal Panda 8) Takze jen doplnim: delsi vzdalenost je dle meho soudu na ulici lepsi. Ale asi to nemusi sedet vsem :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pát 28. lis, 2008 1:43

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:58, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pát 28. lis, 2008 8:21

Nesouhlasím, muj názor je že kdyby proti kterémukoli z obou borců nestáli vyrovnaní soupeři ale moulové z ulice, tak by je i s jendou rukou zlámali jak papír, Frank vzdal zápas protože věděl že nemá bez ruky šanci a brazilec ten zápas nakonec vyhrál


Těžko soudit, bylo vidět, že jak Franka opouštěl adrenalin, tak mu bylo hůř a hůř. Možná kdyby zůstal v boji, tak by to kousl, ale byl by to zbytečný hazard. Cung byl gentleman, mohl po Frankovi jít podstatně ostřeji hned jak jej zranil, možná neměl dost času, aby si uvědomil co se mu podařilo.
Taky mě docela překvapilo co si dovolil za kopy v tom zápase. Vzhledem k tomu, že na zem moc nechtěl, docela často riskoval zachycení nohy nějaký podmet a pokračování na zemi. Frankovi by to nevadilo.

Ten brazilec na zlomenou ruku byl docela čilý. Vesele po zápase oslavoval, nakolik ji měl poškozenou?

On ten tzv. boxerskej kryt je totiz pomerne moderni zalezitost i z pohkledu boxu jako takoveho ... drive se stalo podobne jako stoji lidi v MMA a myslim, ze i na ulici je to praktictejsi. neni duvod se zabalit a zmensovat tak opticky svuj prostor resp. "bezpecnostni" zonu! Ale je to podruzne, protoze na stesti o vitezi nerozhodne, jak se k boji clovek postavi, ale jak bojuje Mrkající


Souhlasím

Nejlepsi co jsem zatim videl bylo, kdyz si jeden muj sempai po nepovedenym kopu sam vratil malicek, kterej mu po tom kopu zustal trcet do strany... a jelo se dal Velmi šťastný


To měl kliku, já měl na ruce maliček také vykloubený po nepovedeném krytu, ale bohužel s otevřenou ranou. Koukal jsem na kost, nebylo tam ani moc krve, ani to zas až tak nebolelo (jakmile překonáš první šok tak se to dalo), ale trénink jsem raději ukončil a šupal do nemocnice. Tam jsem stejně ještě hodinu seděl bez jakýkoliv medikamentů proti bolesti než proběhl rentgen a doktor se uráčil malíček nahodit zpět a dvěma stehy ukončit celou anabázi.
Řekl bych, že poškozené prsty na rukách se ještě dají docela ustát, člověka to omezí v boji, ale pokud je dostatečná motivace tak se kousne.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pát 28. lis, 2008 9:24

No....záleží JAKÁ zlomenina, protože když se řekne zlomenina tak to neznamená vůbec nic.

Když bude mít někdo vlásečnicovou zlomeninu tak celá ruka sedí na místě a může s ní pokračovat ale když je to vážnější zlomenina tak někdy nelze ruku ani zvednout a hejbat s ní o otevřených zlomeninách asi ani mluvit nemusím.

Takže záleží na typu zlomeniny, s některou jde pokračovat s jinou to jde dosti ztuha.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jimmycka » pát 28. lis, 2008 9:33

Trochu od témy ale myslím ze to tu mozem dat.
Ad zlomeniny na ulici: Ked som este robil vyhadzovaca neraz sa mi stalo ze som si zlomil palce na rukách-3x a raz hánku na lavej tuke, cítol som to hned aj cez vyplavený adrenalin ale prezit sa to dá, len treba chciet, nie je to bolest ktorá by sa nedala vydrzat , teda ak nie si nejaka sracka :P , horsie je uz po bitke a dalsie dni kde nemozes cvičit alebo pouzívat ruku kvoli sadre… :roll:

A co sa týka úderu do rozkroku tak to sa mi uz stalo tiez a tá bolest zálezí podla postavenia tela-rozkroku ,teda ci mas gule nastavené a odkryté jako na podnose a od druhu nohavíc . Myslím tým ze niektorý hrubokrký majú také velké nohy ze si kupujú najvecsie rifle a majú v nich úplne obtiahnuté nohy , aj pri cicine, a tam je úder do gulí na 99% „smrtelný“ :twisted: alebo ak ten uder prisiel v akcnom momente ze si si to ani neuvedomil, teda si to ani necítil.
jimmycka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08. led, 2008 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod RUNAR » pát 28. lis, 2008 9:55

Já teda nevím co vy máte za pohlavní orgány :roll: ........ ale já na tom svým zvednu 10 x 100kg závaží :idea: a kdyby mi do něj někdo kopnul tak si tu nohu rozláme. :idea: :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 28. lis, 2008 11:38

Zajimave, jak tu resite ty zlomeniny.

Asi jsem mekejs a sracka, protoze kdyz jsem se na jednom treninku (tenkrat pred vol.3) trefil souperi do lokte, tak to bolelo az az i pres rukavici. Sice jsem s tim jeste nekolikrat uderil, ale za nekolik minut uz se s tim nedalo ani bouchnout a doboxovat trenink jsem musel jenom s pravackou.

Postizenym mistem byl hned prvni clanek ukazovacku (od kloubu seiken).

Jina vec je frnak, kterej mi popraskal, kdyz jsem zapasil s Pandou (uz jsem tu o tom nekde psal). Stesti bylo, ze zrovna koncilo kolo a s nim i cely trenink, takze nebyla moznost zkusit, zda by s tim slo zapasit dal. Boxovat ale urcite ano, na ruce to nema vliv :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

.

Příspěvekod luen » pát 28. lis, 2008 11:52

Koukam dle hesla, my letci mame ocelove ptaky :lol: Jinak souhlas s tim, ze asi dost podstatne bude jaka zlomenina, na jakem miste atd ... U te fraktury celisti to bylo z pocatku v pohode. Prisel sanitak a ja po nem chtel at to rychle nahodi nez to otece a budu muset jit na operaci (v domeni, ze mam jen vyhozenou tlamu) a on me poslal do haje, ze to mam zlomene ... Ja neveril a furt jsem na nej tlacil az me chytil za hubu a kdyz jsem v puse ucitil ty ostre kosti, tak jsem se zhrozil. Prisel jsem domu a sel spat s hlavou jak patraci balon a brzo rano naklusal na stomatologickou kliniku ... dve operace to pak jakz takz zpravily. Bolelo to az po zakroku na sale ... no a vysledek ... neudrzim pusu na uzde :lol:

Na druhou stranu jsou zraneni, ktere vypadaji jako ze nic a jsou z toho problemy az az. Jeden muj zak prisel malem o ruku. Vratil pesti jednomu prudici, o jeho zuby chytil stafylokoka a 1/4 roku mu doktor vyhrozoval, ze jestli tetntokrat antibiotika nezaberou (vystridal jich mraky), tak mu ji budou muset uriznout, protoze se infekce rozsirila az k lokti a postupovala dal ...

Opticky ani dle bolesti se nekdy neda dost dobre urcit vaznost a rozsah zraneni, proto povazuji za zbytecny hazard pokracovani v treninku ... Zdravi mame jen jedno :wink:
Naposledy upravil luen dne pát 28. lis, 2008 11:55, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pát 28. lis, 2008 11:54

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:56, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pát 28. lis, 2008 12:52

pucmaz píše:RBR: malicek na noze to byl. To je myslim jeste mozna trochu snesitelnejsi nez ruka (kterou pak uz asi jenom tezko sevres do pesti)... to bych asi mazal do spitalu taky :)


To jo. On si v podstatě udělal co by mu provedl doktor. Co mi někdo s podobným zraněním vyprávěl tak odborný zákrok byl v podstatě stejný. Doktor to nahodí zpět, max. zafixuje k druhému prstu a hotovka.

Ten průběh toho zranění na ruce vypadal asi následovně:
Po překonání prvního šoku jsem si říkal je to dobrý, jen naražený, bolelo to, ale dalo se to snést, pak mě bylo divný, že je ten malíček nějaký kratší.
Potom jsem teprve zaregistroval na vnitřní straně něco bíložlutého co tam dříve nebylo.
Pak se teprve objevila krev nebylo ji nijak moc. Po celou dobu byla bolest snesitelná. Kdybych to měl subjektivně hodnotit tak takový dobře naražený kloub bolí podstatně víc.
Z hlediska dalšího působení v boji, byl spíš problém v tom, že se pěst nedala sevřít, než vlastní bolest. Ta by asi zahrála větší roli později, kdybych zraněnou rukou dal nějaký úder nebo provedl kryt.
Jen podotýkám, že jsem nebyl nějak zvlášť pod adrenalinem (stalo se to v rámci řízeného sparingu, o nic nešlo) a taky nejsem žádný tvrďák se sníženým prahem bolestivosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: .

Příspěvekod petrsoroe » pát 28. lis, 2008 23:25

luen píše:Na druhou stranu jsou zraneni, ktere vypadaji jako ze nic a jsou z toho problemy az az. Jeden muj zak prisel malem o ruku. Vratil pesti jednomu prudici, o jeho zuby chytil stafylokoka a 1/4 roku mu doktor vyhrozoval, ze jestli tetntokrat antibiotika nezaberou (vystridal jich mraky), tak mu ji budou muset uriznout, protoze se infekce rozsirila az k lokti a postupovala dal ...


Sice malé OT,ale alespon pro pribliznou predstavu,jak ty infekce muzou vypadat,pokud se nezacnou vcas lecit.Tady je stafylokoková infekce Kevina Randlemana,rada z vas ho urcite zna
http://www.jiujitsuforums.com/wiki/Staph_Infections
petrsoroe
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 18. kvě, 2008 23:00

Re: .

Příspěvekod luen » sob 29. lis, 2008 0:46

petrsoroe píše:
luen píše:Na druhou stranu jsou zraneni, ktere vypadaji jako ze nic a jsou z toho problemy az az. Jeden muj zak prisel malem o ruku. Vratil pesti jednomu prudici, o jeho zuby chytil stafylokoka a 1/4 roku mu doktor vyhrozoval, ze jestli tetntokrat antibiotika nezaberou (vystridal jich mraky), tak mu ji budou muset uriznout, protoze se infekce rozsirila az k lokti a postupovala dal ...


Sice malé OT,ale alespon pro pribliznou predstavu,jak ty infekce muzou vypadat,pokud se nezacnou vcas lecit.Tady je stafylokoková infekce Kevina Randlemana,rada z vas ho urcite zna
http://www.jiujitsuforums.com/wiki/Staph_Infections


Husty, ale takhle to na stesti nemel a asi 4 nebo 5 antibiotika mu zabrala :roll: Par bezesnych noci a pak se to :roll: zaclo zlepsovat ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod crx » ned 30. lis, 2008 17:10

Na ulici se clovek ubrani jen tim, ze bude jednat rychle, nekompromisne a bez vahani. Takze podle me, kdyz se chce nekdo na ulici umet ubranit, nezbyva mu nic jinyho nez busit do pytle, otuzovat uderove plochy a telo proti uderum, trenovat fyzicku, vybusnou silu, posilovat krcni svaly a vlastne cele telo komplexne. Tohle si myslim je dobry predpoklad. Pak uz zalezi, co proti me stoji za protivnika, hlavne se treba hned neposrat i kdyz je treba protivnik tezka vaha ci atleticka postava. No a kdyz si clovek neveri, vzit radeji nohy na ramena. Na kazdeho chlapa je chlap a zdani nekdy klame. Tak nespekulujte jaky zvolit postoj nebo kryt. I v pulce nedopovezene vety vam muze jedna priletet. Je dobre mit u sebe nekoho, kdo zabrani tomu, aby do vas treba nekopali na zemi, kdyz dostanete prez picu.
Když uvidíš záblesk, můze být už pozdě...
crx
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 31. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Mikulov

Příspěvekod Ali » pon 29. pro, 2008 14:34

No jak psal ten predemnou,busit do tvrdeho pytle bez rukavic atd.
Nejlíp se naučíš bít v bitce :D Když se pořád biješ tak pak to jde samo a vyhravas a vyhravas.

No k veci:ten postoj to je take ze kdyz se bijes tak ti pracuje adrenalin a moc nepřemyšliš jestli dělaš nejaky postoj.Většinou ty rany litaj vzduchem jedna za druhou.Ale když seš zkušenější v bitce tak začinaš přemyšlet a adrenalin pomalu mizí a deš do toho chytře,uhneš-rana,uhneš-rana,uhneš-rana.

Z bitky ma každy strach(ze začatku),ale později po nějakych soubojich to začneš mit rád,to mi věř :)

Největší nepřítel je strach,jak překonaš strach tak si skoro vítěz!! :wink:
Ali
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29. pro, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 29. pro, 2008 17:59

pekná diskuse věcná a vtipná semo tamo.no akorát mi přijde,že co se týká toho realného boje. tak je prezentován tak jako by nejčastější realný konflikt byl s nějakým superbijcem mistrem z klece a totálním psychopatem.tak i když dneska to tak možná je?? nejsem žádnej zkušenej bitkař a nikdy sem konflikty nevyhledával,ale jako kluk z prahy sem v mladí neseděl večer doma a jezdil na prkně.tak sem občas nějakou tu situaci někde v klubu či na té diskotéce či při tom ježdění řešit musel .a vetšinou to jsou konflikty s prudiči a takzvanejma bitkařema co maj sebevědomí díky tomu,že zmlátěj člověka co se zbít nechá. a ted se právě chci dostat k tomu co se řeší a to je postoj. občas žádnej nestihnete ani zaujmout ,to zaleží jak umíte reagovat. ale vetšinou ten člověk stojí v nějaké vzdálenosti prudí a vyčkává.no a mně se vyplatil řikám tomu postoj nepostoj. tedy vy jste připravený,ale ten prudič nesmí poznat,že máte nějaký zkušenosti z bs či bu. no a navíc ještě jsem hrál trochu připosraného a snažil se ten konflikt oddálit.hláškama nech toho ,nechci se prát a podobně. a oni vetšinou to nevydržej a zautočej velmi banalně ,bud vás chtěj chytit a natlačit ke zdi a dávat rány.nebo hák.a s tím si pak človek snadno poradí. a naopak použít něco co on vůbec nečeká. podmet nebo ránu do břicha a je po konfliktu. a nejidealnější soupeř bruce lee amater. začne poskakovat v postoji a chce vás kopnout high kickem :D tím chci říct,že na tyhle bežné pranice je nejlepší teda z mé zkušenosti příliš nedávat najevo že jste chuck noriss.ale ono to chce nějakou zkušenost a trocha psychologie
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron