Muay Thai

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod cudles » čtv 16. říj, 2008 11:44

xiuwei píše:Čau Cudles
Já MT necvičím,ale můj syn ano (má 14roků) a začal se sparingy hned od začátku,tedy po druhém tréninku (měl už výbavu na MT) . Takže asi to tak má být :wink:
tak ať se ti daří

DIky :wink: Dneska po prvni vejplate jsem valil oci,jeste to nakej cas [potrva nez si vsechno poridim,zatim jsem si poridil to co potrebuju na normalni treninky,pytlovky, a chranice holeni..casem hned jak budou prachy musim doporidit helmu,chranic zubu,suspenzor,a 16oz rukavuice na sparring....Jinak zatim mam za sebou ztyri treninky..a docela me potesilo ze mi chvalej lowkocky,jelikoz jsme je jeli i v ramci aikida,opravili jen nektere detily,ted uz zbyva jen drill,a drill..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

 

Příspěvekod cudles » čtv 16. říj, 2008 11:47

ukropcany píše:4cudles - otázka zlých návykov sa ukazuje ako nerelevantná, pretože techniku mať nadrilovanú sa nerovná vedieť ju aplikovať v sparingu :D Sparing je na to, aby si sa oťukal, zbavil sa strachu no a potom už môžeš aj aplikovať nadrilované poznatky... ale opačne to vlastne ani veľmi nefunguje... 8)

Diky,tohle jsem si hned neuvedomil,ackoliv je to logicke...sparringy jsem mel zatim jen ctyri,a to s lidma z bejvalyho doja kam jsem chodil a s jednum kickboxerem ktery obcas prisel k nam udelat trenink,sice jsem jel jen ruce,ale alespon trochu tak nejak vim co cekat :D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Gino » čtv 16. říj, 2008 13:06

ukropcany píše:Zuby si kúp hneď, pretože aj pri driloch o ne môžeš prísť...

Navic zuby nejsou nijak drahe, to je snad dokonce i to nejlevnejsi :wink: Samozrejme myslim chranic zubu... :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod cudles » ned 19. říj, 2008 12:36

ukropcany píše:Zuby si kúp hneď, pretože aj pri driloch o ne môžeš prísť...
Drahe obzvlaste kdyz jsi v cizi zemi :x Dikes
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » stř 22. říj, 2008 12:08

Uz jste nekdy videli paskovani v Thaiboxu? :D Sem se dozvedel ze v gymu kde trenuju se nejak paskuje..nevim jestli je to jenom v mem gymu,nebo i jinde, ale nejak my to nesedi..zas na druhou stranu mi neprijde ze by si nekdo v BS jako je muay thai dovolil neco co je v podstate spojeno s BU...obzvlaste kdyz v tom gymu se necvici jen muay thai,ale jsou i treninky boxu,kickboxu a MMA, a o trenerech co jsem je videl,nemuzu pochybovat..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » sob 25. říj, 2008 12:39

ukropcany píše:V kickboxe sa páskuje, takže môže byť... ale v MT určite nie... :D Chvála Bohu... 8)

Prave proto mi to prijde divny...zkusim o to mzjistim vic az bude cas...a nebo se dam na taekwondo,jelikoz jsem tu sbalil korejku :twisted:
Btw, s tim vybavenim na sparring to nevypada mc dobre,spis tro vypada ze vsehcno to budu mit az budu zpatky v Cechach,takze mozna zacnu sparrovat az u nas v CV v Elgu..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 24. lis, 2008 22:25

Oproti ocekavani se mi podarilo schrastit prachy na zbytek vybaveni potrebneho ke sparringu, takze hned tuhle sobotu konecne zacnu se sparringama :) na normalnich trenincich se nesparruje, ale kazdou sobotu rano trenink jen sparringy.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod dragonetty » úte 25. lis, 2008 14:32

to su an tebe zvedave kdy se ukazes v elgu :)
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod cudles » úte 25. lis, 2008 20:03

dragonetty píše:to su an tebe zvedave kdy se ukazes v elgu :)

JAk to myslis? :D Jsem si vzpomnel ze jsem te tam videl na foru....chodi tam kamarad, od prvniho naboru...rikal ze nabory jasou jen snad vdakrat rocne, ale co se mi ptal u trenera, tak snad ze muzu normalne prijit,akorat ze budu muset dohnat to co jste uz projeli...coz snad nebude problem,ja tu trenuju od rijna...

Jinak co kamos povidal, tak u vas se pozadujou i chranice kolen a loktu, je to tak? Pac po nas to tady nechtej, takze si to poridim az v Cechach...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod dragonetty » stř 26. lis, 2008 0:15

No tak co se tyce naboru , ty sou jednou roce ............. ale neni problem prijit i behem roku si zatrenovat k zacatecnikum ( utery, ctvrtek ).

:)

Urcite abys mel chranice na holene , rukavice aspon 12oz a kdyz budes mit lokty i kolena je to jedine lepe.
Jestli si ted v anglii tak bych si poridil vybavu tam byt tebou. Koukal sem po netu a daj se tam sehnat daleko lepsi a vzhledove hezci vecicky. Jestli to myslis dlouhodobe vazne tak zainvestuj do King nebo Twins 8)

kdy se vubec budes cca vracet?
na treninku se asi nepotkame , ja chodim po-st-pa , ale dej vedet pridu se mrknou co vas v anglii ucej :)

pac a haf D.R.G.
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod scout » stř 26. lis, 2008 11:51

cudles...xiuwei...moj skromny poznatek ze zacatku klasik boxu. ....netreba si hrat na tvrdaka a nekomu neco dokazovat na sparing je casu dost ... 8) ..potrebujes si aspon zakladne vpalit pod kuzi techniky ...kryti aj. kdyz vstoupis na sparingu do ringu hned na poprve a potkas nekoho ostrilenejsiho...semele te nasrot... :? ..takhle dostanes na budku 1..2 krat 3 krat a motivace i zapaleni se zacnou asi logicky..a plnym pravem :wink: ..vytracet....proto klidne prvni dva mesice jet pytel ,lapy , fyzicku , nacvik technik s partnerem aj...aby se ti dostalo pod kuzi a byl si pry sparingu schopen adekvatne reagovat....protoze ..protoze kurna nektery sparingy muzou bejt stejne ostry jako regulerni zapas.... :lol: :lol: :lol: ...a myslim si ze z hlediska chronickych zraneni i nasledne demotivace to muze myt hodne neblahy dopad...ostatne o trenerech plnokontatnich sportu kteri poslou hned prvni trenink kluka kterej si to prisel otukat do ringu..si myslim svoje... 8) ..a to ze sou to idioti...asi tak.......
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod dragonetty » stř 26. lis, 2008 13:48

Moje rec.

Ono ale prvni sparingy pridou stejne az po par mesicich , ale vybavu je dulezite mit proto ze zacatecnici trenuji techniky a kombinace ve dvojcich.
On clovek pro ktereho je to prvni zkusenost s bojovym sportem a dostavanim ran , nemusis kazdou ranu pobrat jako ostrilenejsi trenovanec ktery rany do krytu a do tela dostava uz rok.

Hele co se tyce toho dostavani pri sparingu a ztraty motivace :-D
ja sem dostaval cca skoro pul roku nez byl schopnej taky nekomu sam davat :D , ale jeto vsechno zkusenost . Ne kazdy zkusenejsi pujde do zacatecnika natvrdo.
Jinak ja momentalne sedim doma s narazenyma zebrama - votocka by Jiří ®ák :-))) - to byl krasnej sparing :)))
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod dragonetty » stř 26. lis, 2008 14:07

Nekdo zase akceptuje porazkuk 20:0 , rika si jo sem o neco zkusenejsi priste budu lepsi. Ale nekomu proste nesedi dostavat rany tak to zabali :(
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod graver » stř 26. lis, 2008 15:27

ukropcany píše:v neschopnosti akceptovať, že ma niekto porazil 20:0...

To záleží na tom, jestli si někdo do sparringu jde pro zkušenost nebo pro vítězství. A je toho víc. Když to srovnám s "naším" karate, tak my moc nespárujeme (v rámci odd. tréninků, někteří to asi řeší i jinde) a odpad máme taky značný - zase máme horší poměr mezi délkou praxe a efektivitou a někdo třeba neustojí, že do roka nevymlátí diskotéku (pokud mu jde o tohle). Pak jde o to, kdo cvičí a jak se k tomu staví. Od určitého věku jsou lidi třeba selfmotivated, děcka zase občas musíš nabudit, povolit uzdu, namotivovat nějakými závody atd...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUNAR » stř 26. lis, 2008 15:41

Mám kámoše co chodí už přes rok k Honzovi Vávrovi na MT a ještě ho spárovat nenechal.
Nejspíš na to má jinou metodiku a chce aby se lidi nejdřív naučili dobře udeřit a kopnout a vytvořili si základní obranu a zesílili.

Má tam i nějaký mistry světa takže mu to vychází.....každej k tomu má jinej přístup.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:38

dragonetty píše:No tak co se tyce naboru , ty sou jednou roce ............. ale neni problem prijit i behem roku si zatrenovat k zacatecnikum ( utery, ctvrtek ).

:)

Urcite abys mel chranice na holene , rukavice aspon 12oz a kdyz budes mit lokty i kolena je to jedine lepe.
Jestli si ted v anglii tak bych si poridil vybavu tam byt tebou. Koukal sem po netu a daj se tam sehnat daleko lepsi a vzhledove hezci vecicky. Jestli to myslis dlouhodobe vazne tak zainvestuj do King nebo Twins 8)

kdy se vubec budes cca vracet?
na treninku se asi nepotkame , ja chodim po-st-pa , ale dej vedet pridu se mrknou co vas v anglii ucej :)

pac a haf D.R.G.

Ja uz mam vsechno nakoupeno, chranice holeni uz dlouho, 16 oz rukavice,chranice zubu,suspik, helmu...doma poridim lokty a kolena...jinak krz ty znacky, ja mam vetsinu znacku lonsdale, hned vedle gymu je tu prodejnu ktera gymu patri, tak tam jse m to nabral..a jak jsem rekl, v sobotu prvni sparring,takze musim dat do kupy natazenej sval u kolene :roll: Jinak se vracim zacatkem unora...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:41

scout píše:cudles...xiuwei...moj skromny poznatek ze zacatku klasik boxu. ....netreba si hrat na tvrdaka a nekomu neco dokazovat na sparing je casu dost ... 8) ..potrebujes si aspon zakladne vpalit pod kuzi techniky ...kryti aj. kdyz vstoupis na sparingu do ringu hned na poprve a potkas nekoho ostrilenejsiho...semele te nasrot... :? ..takhle dostanes na budku 1..2 krat 3 krat a motivace i zapaleni se zacnou asi logicky..a plnym pravem :wink: ..vytracet....proto klidne prvni dva mesice jet pytel ,lapy , fyzicku , nacvik technik s partnerem aj...aby se ti dostalo pod kuzi a byl si pry sparingu schopen adekvatne reagovat....protoze ..protoze kurna nektery sparingy muzou bejt stejne ostry jako regulerni zapas.... :lol: :lol: :lol: ...a myslim si ze z hlediska chronickych zraneni i nasledne demotivace to muze myt hodne neblahy dopad...ostatne o trenerech plnokontatnich sportu kteri poslou hned prvni trenink kluka kterej si to prisel otukat do ringu..si myslim svoje... 8) ..a to ze sou to idioti...asi tak.......

Ja tu trenuju od ri9jna,a zatim jsme moc nacvik s partnerem nejeli,zatim lapy,lapy,lapy, obcas klince...prave proto ze uz zacatecnik kdyz si tu poridi vybaveni, muze zacit sparrovat,tak jak jsem se ptal, ne3jprve budou spis takovy zaklady,takze asi kryty, nacvik s partnerem..uvidim.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » stř 26. lis, 2008 19:45

dragonetty píše:Moje rec.

Ono ale prvni sparingy pridou stejne az po par mesicich , ale vybavu je dulezite mit proto ze zacatecnici trenuji techniky a kombinace ve dvojcich.
On clovek pro ktereho je to prvni zkusenost s bojovym sportem a dostavanim ran , nemusis kazdou ranu pobrat jako ostrilenejsi trenovanec ktery rany do krytu a do tela dostava uz rok.

Hele co se tyce toho dostavani pri sparingu a ztraty motivace :-D
ja sem dostaval cca skoro pul roku nez byl schopnej taky nekomu sam davat :D , ale jeto vsechno zkusenost . Ne kazdy zkusenejsi pujde do zacatecnika natvrdo.
Jinak ja momentalne sedim doma s narazenyma zebrama - votocka by Jiří ®ák :-))) - to byl krasnej sparing :)))

Noi tak pokud se tu k sparringu jako takovymu stihnu dostat,tak pocitam s tim ze to budou samy nakladacky. On je tu totiz problem najit nekoho stejne vysky, a pokud tu uz nekdo takovy je tak trenuje dele,ale co uz...kazdopadne doufam ze nedostanu do sparringu toho polaka, se kterym sem byl ve dvojici na lapy, vyraz pri buseni do lap ma jak ten rusak z rockyho, a dava pekny bomby :x :D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » čtv 27. lis, 2008 21:08

Jke mate zkusenosti s klincemi kdyz jste zacinali? Jeli jsme je teprve podruhe, a nejak z toho nemam dobrerj pocit, spis tezkou hlavu...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Ludek » pát 28. lis, 2008 0:09

Čau, vím že jsem trochu mimo několik posledních příspěvků, ale chci se zeptat - nemáte někdo ke stažení The Contender Asia (myslím celou reality show - ne jenom zápasy)
Dík Luděk
Ludek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 18. pro, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron