Soutěž Wushu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Dalt » sob 29. lis, 2008 11:39

Arahat: zatimco bojova umeni, ktera maji za jeden z dulezitych cilu zabit,zneskodnit, vyradit z boje soupere jsou duchaplnou zalezitosti?

mimochodem to co jsi psal o sportu obecne, muze byt zcasti pravda, ale tak to bylo vzdy a nejen v soucasnosti - na vsem najdes neco - mimochodem pokusil jsi se podivat na tenhle "problem" z pohledu sportovce? (nemyslim toho intelektualne gaucoveho - tam bych te i typoval...)

pro me je zkratka sport krasna cinnost, spocivajici v kulture tela, prekonavani sebe sama atd - to ze sportovci nasledne soutezi proti sobe za ucelem porovnani svych schopnosti je jen logickym vyustenim teto cinnosti a je to vzrusujici podivana i pro nesportovce (ne kazdy kdo ma rad sport musi byt ono "prachaty mafiansky prase"), z cehoz vypliva ze sport obohacuje nas vsedni zivot (radim sem i esteticky prozitek z dobreho sportu...)

...ale zda se mi ze neco na tom krmeni trollu bude (nebo perly svini? :wink: )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

 

Příspěvekod graver » sob 29. lis, 2008 11:42

4arahat: možná dokážeš osobně stopnout celý svět, ale míru tvého... eh, "taoismu" to nijak nezmenší.
Píšeš: "Cvičim tak 15 let ale sem sráč" - z toho věřím jen té druhé části. Pokud cvičíš 15 let, tak to bys musel začít ještě jako maličká spermie...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod wushupetr » ned 30. lis, 2008 15:46

pro Arahata:
No nevím, nic jsme si neujasnili, ale jak myslíš.


V ČR si cvičením Sportovního Wushu neviděláte ani na rohlík. V jiných zemích, například Rusko, mají placenou Reprezentaci. Takže by se dalo říct, že je to jako normální práce a Sportovní Wushu je sakra velká dřina. Takže teoreticky by se dalo říct, že lidi, co tu cvičej pět krát v týdnu (někdo i víc) vlastně makají, ale páč se za to neplatí, musíme eště makat v jiný běžný práci nebo brigády, popřípadě někdo eště studuje. Dal bych nevim co, kdyby se na mě přišlo podívát jak říkáš nějaký bohatý prase a nabídlo mi sponzorství, ale tomu člověk jako ty neporozumí. Takže si vyprošuji keci o tom, že to jde jen o prachy.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod roza » ned 30. lis, 2008 16:04

Dalt,graver : zdar chlapci,marna snaha,slabomyslny Vladik Littleass se nam vratil pod novym nickem...

wushupetr : kdyz uz se mermomoci musis ztrapnovat,zustan u diskusi s Pavelou.Nerad bych te precenil,ale Vadik je dost i pod tvou uroven....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod wushupetr » ned 30. lis, 2008 16:15

roza píše:wushupetr : kdyz uz se mermomoci musis ztrapnovat,zustan u diskusi s Pavelou.Nerad bych te precenil,ale Vadik je dost i pod tvou uroven....

Roza


na tebe nereaguju :wink: když tak mluv k věci
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron