Lukostřelba (obecně)

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Lukostřelba (obecně)

Příspěvekod wader » ned 14. pro, 2008 1:31

Zdravím,
už delší dobu se zajímám (zatím teda jen stále teoreticky) o lukostřelbu jako takovou a tady jsem o tom nenašel žádné vlákno (teda nějaké obsahově nabyté), tak ho zakládám.

Hledám všude možně informace o různých stylech lukostřelby, o typech luku, o tom kde si kdo z čeho (z koho) a do čeho střílí atp. Ale řeknu vám, těchto informací moc není ani na netu a tak se vás ptám a vyzývám vás, všechny, kteří o tom něco víte:

Napište sem své zkušenosti, poznatky, kde se něco vyučuje, atd. atp.

Díky předem
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Jendis » ned 14. pro, 2008 9:27

ohledně Evropské/historické lukostřelby doporučuji navštívit server www.ceskyserm.cz a www.scherm.cz ......tam v diskuzích kontaktuj člověka s přezdívkou Hawkwind(bo tak nějak).....luky staví,střílí a je fakt klasa.

Na Japonskou lukostřelbu,Kyudo,kontaktuj tady Patrika...jestli si to pamatuju správně,tak lidi,kteří ji praktikují,cvičí u něj v dojo(nebo cvičili).....případně si projeď diskuze tady,určitě na kontakt narazíš.

O sportovní nevím nic......


Jinak...dobré info můžeš najít i zde: www.archery.cz
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wader » ned 14. pro, 2008 12:40

no vida jak to najednu jde. Dík za solidní info.

Toho hawkwinda sem našel, nicméně ten web je jakýsi provizorní, takže sem zatím nezjistil jestli tam vůbec funguje něco jako SZ a najet na jeho "profil" taky nejde. Na to že je tam registrovaných nějakých 170 lidí tam momentálně ale vůbec nikdo není. Prostě mrtvé fórum.

Takže mi jen zbývá čekat a doufat, že se tam někdo objeví a bude mít na hawkwinda kontakt...
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 14. pro, 2008 12:43

???? mrtvé forum???

kontakt na Hawkwinda jsem našel během pár vteřin......posílám Ti ho přes SZ
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wader » ned 14. pro, 2008 12:50

no dobře, tak sem asi blbej já no (což je dost možný) :D Sem teď vstával.
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 14. pro, 2008 13:04

wader píše:no dobře, tak sem asi blbej já no (což je dost možný) :D Sem teď vstával.


já taky....mám po noční......na to nic nesváděj..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Lukostřelba (obecně)

Příspěvekod lubbione » pát 23. led, 2009 12:52

wader píše:Zdravím,
už delší dobu se zajímám (zatím teda jen stále teoreticky) o lukostřelbu jako takovou a tady jsem o tom nenašel žádné vlákno (teda nějaké obsahově nabyté), tak ho zakládám.

Hledám všude možně informace o různých stylech lukostřelby, o typech luku, o tom kde si kdo z čeho (z koho) a do čeho střílí atp. Ale řeknu vám, těchto informací moc není ani na netu a tak se vás ptám a vyzývám vás, všechny, kteří o tom něco víte:

Napište sem své zkušenosti, poznatky, kde se něco vyučuje, atd. atp.

Díky předem


ja strielam od malicka, ked som mala 6, prestahovali sme sa do dzungle a otec nam spravil luky, tak sme sa s nimi hravali na zbojnikov a prepadavali kazdeho, kto isiel okolo, dokonca aj zlodejov sme prepadli pri cine, ale vdaka mame nam usli. vies si predstavit, ako kradnes zemiaky a 3 decka s lukmi na teba mieria a nadavaju ti, ze kradnes???

ale k veci, bola som na Cervenom Kameni a boli tam madarski lukostrelci, jeden z nich by ti pokojne dokazal zostrelit jablko z ruky popri jedeni - keby nefukal vietor...

ja som si tam skusila zastrielat z ich luku a zistila som, ze skusenosti z detstva sa fakt hodili...

chlapik mi najskor ukazal, ako to mam robit - treba pokrcit prsty aby stvorili haciky a chytit tak tetivu, medzi pokrceny ukazovak a prostrednik chytis sip a ked vytrelis, proste vystries a roztiahnes prsty. mne sa to tak nedarilo, tak som skusila stary dobry osvedceny sposob... - chytit sip nedzi palec a ukazovak a uz to slo - dostrelila som najdalej zo vsetkych, co tam boli - keby tam vtedy niekto stal, co sa mohlo stat, koho by napadlo, ze ten sip tak daleko zaleti, nedopadol by dobre, lebo tam bol taky strmy kopec a ten sip sa don dost pevne zapychol... ale neboj, trafila som aj do terca. ale chcela by som skusit taky ten velky luk, to by asi bola vacsia fuska...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků