Výuka MCS

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Výuka MCS

Příspěvekod nekdojiny » stř 31. pro, 2008 18:46

Zdravím a přeji do nového roku mnoho pokroku při tréninku a ještě více konstruktivních diskuzí :D !
Zajímalo by mě, jako naprostého laika, jakým způsobem se vyučují tzv. Militari combat systémy (věřím že to píši správně). Rozumějte jestli výuka probíhá formou jednorázových kurzů/seminářů kde na konci dostanu "certifikaci" o absolvování a za rok si to můžu zopakovat či postoupit o stupeň výš přičemž vycházím z toho, že tyto systémy jsou konstruovány tak aby se "voják" v co možná nejkratším čase naučil efektivně bránit nebo je to spíše, každotýdenní dlouhodobý výcvik jako u většiny BU/BS :?:
Je rovněž možné že je to tak i tak a člověk si může vybrat nebo dělat obojí?
Ptám se z pozice boxera, který tyto systémy bere jako doplněk, ale zkutečně plnohodnotý doplněk.
Nejvíce se mi páčí Krav Maga pro její dostupnost a takřka vědecký přístup, dále Systema pro všemožné zaujímavé věci které tu o ní byly řečeny a stejně tak zaujímavá videa, pak SCARS kvůli tomu principu podmíněných reflexů a na konec Combat Sambo protože, dle spousty videí, používá dost páčení, strhů atd... což se mi zase jeví jako vhodné právě k doplnění boxu.
Tímto prosím také o fundovaný komentář k poslednímu odstavci, avšak s tím že hlavní je první část mého přízpěvku týkající se způsobu výuky.
Dobře totiž vím, že nejlépe si vyberu když se kouknu na trénink.
A teď mě napadá ještě jedna doplňující otázka-jestli nevíte o některém z výše uvedených systémů zda-li se vyučuje na severní moravě (karviná, havířov, ostrava....)?
PS: Předem děkuji za odpovědi, myslím že pomohou i dalším laickým návštěvníkům. A vůbec se nebudu zlobit když odpovíte až příští rok-příležitost se naskytne třeba zítra ráno :lol:
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

 

Příspěvekod ghekon » stř 31. pro, 2008 21:49

Ja osobne jsem k temto systemum dost skepticky, ale to je samozrejmne jen muj osobni nazor, jen bych chtel podotknout, ze k vojenskemu combat sambo se v ceske republice nedostanes, u nas je jenom par klubu sportovniho combat sambo, zrovna jeden mas v ostrave, ale tam bych ti nedoporucoval chodit.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod nekdojiny » čtv 01. led, 2009 23:03

Pukám zvědavostí proč tam nechodit?

Jinak díky za informaci i když má otázka směřovala krapet jinam :? .

Já tyto sytémy chci vyzkoušet protože se domnívám, že člověka mohou připravit na "reálný" konflikt (bez pravidel atd...) a to i po psychologické a prání stránce :idea: .

Né, že by do vás lili paragrafy, ale naučí vás reagovat skutečně v rámci nutné sebeobrany, nebo se pletu :?:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ghekon » čtv 01. led, 2009 23:30

Nechodit proto, ze to momentalne vede jenden zak po trenerovi ktery odjel do skotska a ten klub ma dost slabou kvalitu. Jinak ja videl par instruktazi k temto systemum a udelal jsem si svuj nazor, temhletem radoby pripravam na realny boj proste never... Treba vcera jsem si stahl oficialni vyukovky SCARS ground fighting z mma trackeru a po deseti minutach jsem to vypl a litoval zbytecne ztraceneho casu....
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod nekdojiny » čtv 01. led, 2009 23:42

Tak to chápu proč tam nechodit :!:
A k tomu ostatnímu prostě uvidím na tréninku a taky jestli se k tomu vyjádří někdo zasvěcený(bez urážky)-zkrátka
:?: :?: nechme se překvapit :?: :?:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Petule » pát 02. led, 2009 10:21

Ahoj, sice se to tady uz nekolikrat resilo, ale kdyz je ten novy rok, tak proc ne znova..vsechny ty MCS a podobne jako sebeobrana pro bezneho cloveka nejsou o nic lepsi nez napr. MT, na co ti bude ucit se hazet polni lopatkou nebo bodat bodakem na samopalu. Pokud jde o civilni verze techto systemu, daleko lepsi jsou systemy zalozene na RBSD (pokud nevis co to je, tak doporucuji hledat :)
K tvemu dotazu na vycvik - vojenske systemy se maji cvicit vsude (budovy, voda, louka atd.), v bezne vyzbroji a vystroji vojaka, ve vsech moznych podminkach (noc, bourka, horko atd.). Vojenske systemy v "civilni" verzi jsou normalni opicarny v karate-gi nebo teplakach (nic proti teplakum), idealne jeste naboso :) techniky jsou prakticky stejne u vsech techto systemu, pokud nekde tvrdi ze ne, tak kecaji.
Takze, za me - pokud se chces naucit branit, zvol takovy trenink, kde nacvik boje je co nejblize realnemu konfliktu (tj. realne utoky, realne prostredi) a uplne fuk ti muze byt, jak se to jmenuje.
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » pát 02. led, 2009 11:11

V Ostravě je Krav Maga.

Promiň Petule, ale nemůžu souhlasit s tím, že techniky jsou u bojových systémů parkticky stejné. Pokud jsi se někdy zajímala o různé bojové systémy, tak jsi určitě zjistila rozdíly. I mezi Krav Maga a Commando Krav Maga jsou rozdíly.

Civilní verze Krav Magy (a některých jiných) mi nepřijde jako "opičárna", ale samozřejmě může to tak nějaký instruktor vést.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Petule » pát 02. led, 2009 11:38

Naked snake:
1. Petule je blbej nick - holt mi tak rikaji, ale jsem kluk :)
2. jasne ze rozdily jsou, ale presto mi prislo, ze vetsina technik ktere jsem u techto systemu videl je principielne resena stejne nebo podobne (ale nerikam, ze jsem vsechno videl a znam vse). Spise narazim na takove ty "specialni a tajne techniky jednim prstem te zmotam do klubicka", nektere naborove letaky tak na me pusobi :P
3. urcite vzdy zalezi na instruktorovi, proto ma posledni veta o tom, ze nakonec je fuk, jak se konkretni system jmenuje

Docela by me zajimala ta odlisnost technik u KM a Commando KM, predpokladam ze v te druhe verzi napr. misto zakleknuti utocnika polechtas nozikem ? Ale principy jsou porad stejne, ne ?
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » pát 02. led, 2009 12:06

Tak to sorry za to oslovení...

Ta podobnost záleží jak v čem. Třeba odzbrojení krátké střelné zbraně:
Commando Krav Maga
http://www.youtube.com/watch?v=YCJ64DW4GTA

Krav Maga
http://www.youtube.com/watch?v=07jnqD8wvyE

Těch rozdílů je hodně. I v základních principech. Samozřejmě se ale mnoho principů mezi bojovými systémy podobá nebo shoduje. Ale jsou tu prostě diametrální rozdíly.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod nekdojiny » pát 02. led, 2009 12:37

Trochu to upřesním, zajímaly mě ony civilní verze. :idea:
A díky za ten typ na Krav Magu, skusím se tam mrknout a když tak dám echo.
A ještě mě napadá jestli tady na severní moravě není SCARS či systema (popřípadě kde), chtěl bych to otestovat než si udělám názor a budu se s vámi moci dohadovat :D .

PS: omlouvám se jestli už to tady bylo, když tam mě potom můžou smazat 8)
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

 

Příspěvekod ghekon » pát 02. led, 2009 12:47

Petule: To je presne muj nazor, jen jsem to nechtel psat tak na tvrdo.
BTW: Systema se mam pocit vyucuje v orlove, byly tam i nejake seminare atd.
BTW2: Jedine co ti toto da je pocit falesneho bezpeci ( opet jen muj nazor )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 02. led, 2009 13:09

SCARS je ,co vím,momentálně jen v Jihlavě a Telči.....napsal jsem tu o něm dost,stačí pohledat.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » sob 03. led, 2009 14:12

Tak jak to tady tak pročítám,tak to vypadá,že by člověk neměl trénovat nic,protože všechno stojí za hov..

MCS se v ČR civilové neučí...proč taky...učit se zabít nožem hlídku opravdu v běžném životě neupotřebíš (ruku na srdce-on to neupotřebí ani ten voják)

Civilní verze mohu doporučit - Krav Maga/Kapap (mimochodem,oba tyto styly jsou brány jako RBSD a měli by se tak i učit,ale pak už by to nemohla být "masová" věc,proto se s Redmanem apod. trénuje jen v některých klubech a nebo specializovaných kurzech :wink: )

Důležité je si taky uvědomit,že neni KM jako Krav Maga - v hebrejštině to znamená Boj zblízka,proto neni možné si na to udělat ochrannou známku...takže kvalita různých organizací je doslova propastná.

Jen pro zajímavost : IKMF,IKMO,IKMA,Commando Krav Maga,Krav Maga Li,Tactical Krav Maga,Security Krav Maga,Full Contact Krav Maga,FrontLine Krav Maga,Krav Magen,Urban Krav Maga,Krav Maga Maor,Self pro Krav a desítky dalších,různých kvalit,různých přístupů a zaměření....

Před třemi týdny jsem se zůčastnil uzavřeného semináře RBSD v Adaptive Combat Trainingu (ACT) u Martina Hradeckýho v Praze a bylo to velmi dobré....tímto bych se chtěl omluvit všem,kteří mě z tohoto fóra žádali o informace o podobných Martinových akcích....bylo to jak už jsem psal jen pro uzavřený okruh lidí...tak snad příště... :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » sob 03. led, 2009 15:11

defendu píše:
Před třemi týdny jsem se zůčastnil uzavřeného semináře RBSD v Adaptive Combat Trainingu (ACT) u Martina Hradeckýho v Praze a bylo to velmi dobré....tímto bych se chtěl omluvit všem,kteří mě z tohoto fóra žádali o informace o podobných Martinových akcích....bylo to jak už jsem psal jen pro uzavřený okruh lidí...tak snad příště... :wink:


a smíš se o tom rozepsat víc????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » sob 03. led, 2009 20:01

Trénovali se jednoduché techniky pro boj zblízka a ty se pak nacvičovali na BOBovi,s Redmanem,lapách,štítech a při modelovkách....probírali se i situace kdy je proti tobě víc útočníků apod.,to celé ve svižném tempu (combat conditioning)....
Co dodat?Jen více podobných akcí :D

Dříve nebo později se určitě o celé akci objeví článek na Martinových stránkách,tak to sem pak hodím :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Makoto » ned 04. led, 2009 15:20

Defendu, je sance se nejak do te "uzavrene" skupiny dostat? Tohle vypada velice zajimave :-)
SZ?
Mimochodem, k Martinovi chci jit na instruktaz s pistoli, v klidu na strelnici nastrilim vcelku slusne vysledky, ale ve stresu a v pohybu....a slysel jsem, ze Martin to ma promakany :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod TongPo » ned 04. led, 2009 19:20

defendu píše:...Před třemi týdny jsem se zůčastnil uzavřeného semináře RBSD v Adaptive Combat Trainingu (ACT) u Martina Hradeckýho v Praze a bylo to velmi dobré....tímto bych se chtěl omluvit všem,kteří mě z tohoto fóra žádali o informace o podobných Martinových akcích....bylo to jak už jsem psal jen pro uzavřený okruh lidí...tak snad příště... :wink:

Ty hade! :x :lol: Ale budiž, budu velkorysý a pro tentokrát ti to odpouštím... 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » stř 11. úno, 2009 20:31

defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron