Důchodce v Brně se porval s karatistou a těžce ho zranil

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Důchodce v Brně se porval s karatistou a těžce ho zranil

Příspěvekod Yvan » stř 07. led, 2009 5:12

Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod RBR » stř 07. led, 2009 8:09

Docela by mě zajímalo jak to ve skutečnosti bylo. Chtělo by to více informací než je v článku.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Yvan » stř 07. led, 2009 8:24

Myslíš něco jako rekonstrukce případu, t.j. porvat se s tim důchodcem???
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yvan » stř 07. led, 2009 8:40

ukropcany píše:To by som neriskoval, ani čierny pásik a traja kumpáni smradovi nepomohli... :twisted:


No mohl z toho snadno být jiný černý pásek, tedy na parte ...
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 07. led, 2009 9:00

Co si o tom "myslí" soudní moc je jen věcí dobrého právníka. Nikdo se tu nezmiňujete o tom, že chudák senior měl nůž. Asi se tady shodneme na tom, že proti noži je to vždycky průser - karatista nebo boxer. Navíc v případě, když to nečekáte - tzn. nejde o konfliktní situaci, kdy se před vás někdo postaví, vytáhne nůž a projeví zájem o vaši peněženku. Neurotických či psychopatických seniorů se zbraní jsem já osobně potkal až příliš na to, abych věřil pohádce o nevinném napadeném ubožákovi. Tihle lidi umí být nebezpečnější, než ukrajinci - neváhají se ozbrojit proti tomu zlému světu a nemají žádný problém zbraň použít.
No, nebyl jsem u toho, takže nesoudím. Jen jsem si vybavil několik vlastních zážitků.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » stř 07. led, 2009 9:22

Yvan píše:Myslíš něco jako rekonstrukce případu, t.j. porvat se s tim důchodcem???


To raději ne. Spíš si poslechnout nezávislé svědky, pokud u toho někdo byl a vypovídal. Z toho co tady tisk vypustil bych nechtěl být v kůži soudců. Pravda bude nejspíš někde uprostřed. Borci akčně zabrzdili na parkovišti, důchodce to nekousl a pustil se do nich. Borci se nedali a byla z toho rvačka s bodnutím.

To Graver: Neznáš toho karatistu? Ty se důchodcům divíš, že jsou psycha. Tisk nezapomene jakékoliv napadení důchodců zmedializovat, takže lehce nabudou dojmu, že je chce každý zabít.

To Ukrop: Stačilo když by ti napadl na mladého nebo manželku. To šlo dobré srdce stranou

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » stř 07. led, 2009 10:37

RBR píše:To Graver: Neznáš toho karatistu?

Jako proč - že je z Brna? 8O No, fotka ani jméno nikde nebylo, tak nevím. Od nás nebyl :lol:
RBR píše:Ty se důchodcům divíš, že jsou psycha

Nepsal jsem, že se divím, jen že (mnozí) jsou. Navíc jim chybí sebekontrola a nedokážou hodnotit. V situacích, které jsem zažil já, skoro vždy šlo o seniory v pokročilém disassembly módu a šli do toho po hlavě, bez ohledu na soupeře. Takhle po mně vyjel dědek, kterému se nelíbilo, že mi jeho pejsek nesměl pochat kalhoty. Držel mě pod krkem a napřahoval se k úderu. Všechno tak zpomaleně, že bych se s tím vyrovnal i já, ale vůbec jsem nevěděl, co dělat. Křehká konstituce, možná oběhové potíže... Něco mu zlomím (u starých lidí to může být fatální) nebo se mu kousne pumpa... Banální situace a jsem v base... Proto mám strach z těchto konfliktů - nikdy nevíš, jak to skončí. Třesoucí se troska nad hrobem... a pak najednou nůž... Psychické zábrany, pokud jde o ženy, děti a staříky, moc nemám - kdo napadne jiného, přestává být "hájenou zvěří" a stává se útočníkem.
Pokud jde o vlastní děti (i když už mám odrostlé), reaguju jako Ucrop (a asi jako skoro každý). Nehledám spravedlnost nebo vinu, jen řešení. Ostatní může počkat...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » stř 07. led, 2009 10:38

ukropcany píše:
RBR píše:To Ukrop: Stačilo když by ti napadl na mladého nebo manželku. To šlo dobré srdce stranou
To určite... ale ono je to u nás tak, že jak keď idem s krpcami a so ženou, tak si ľudí strážim (pretože sú kreténi) a mám prudký bojový setup... 8) špeciálne keď idem len s kočíkom, tak som ready okamžite skočiť do ksichtu hocikomu, kto by čo i len z nepozornosti niečo vyviedol... a čuduj sa svete, pozícia tela úplne stačí na to, aby sa Ti každý pratal z cesty... :twisted: No a keby už čosi, úsmev to doteraz vždy komfortne vyriešil... :D


OK! Jsi pohodový borec. Tak to řešíš jinak. Máš to v hlavě srovnané. Taky by mě dělalo problém porvat se s důchodcem, nějakou slovní přestřelku bych asi dal, ale tím bych skončil.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » stř 07. led, 2009 10:46

graver píše:Nepsal jsem, že se divím, jen že (mnozí) jsou. Navíc jim chybí sebekontrola a nedokážou hodnotit. V situacích, které jsem zažil já, skoro vždy šlo o seniory v pokročilém disassembly módu a šli do toho po hlavě, bez ohledu na soupeře. Takhle po mně vyjel dědek, kterému se nelíbilo, že mi jeho pejsek nesměl pochat kalhoty. Držel mě pod krkem a napřahoval se k úderu. Všechno tak zpomaleně, že bych se s tím vyrovnal i já, ale vůbec jsem nevěděl, co dělat. Křehká konstituce, možná oběhové potíže... Něco mu zlomím (u starých lidí to může být fatální) nebo se mu kousne pumpa... Banální situace a jsem v base... Proto mám strach z těchto konfliktů - nikdy nevíš, jak to skončí. Třesoucí se troska nad hrobem... a pak najednou nůž... Psychické zábrany, pokud jde o ženy, děti a staříky, moc nemám - kdo napadne jiného, přestává být "hájenou zvěří" a stává se útočníkem.
Pokud jde o vlastní děti (i když už mám odrostlé), reaguju jako Ucrop (a asi jako skoro každý). Nehledám spravedlnost nebo vinu, jen řešení. Ostatní může počkat...


Máš veselé zkušenosti. Jsi borec, že si toho dědulu neatakoval. Držet mě pod krkem, tak nevím..., to už je dosti tvrdé porušení osobní zóny.
Spíš jestli je někdo z klubu neznal. Jen mě zajímalo jaký je borec (cholerik, atd.), podle toho by se dalo odhadnout jak mohla rvačka nejspíš proběhnout.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » stř 07. led, 2009 12:17

V tom právě vidím ten rozdíl mezi staříkem a někým jiným. Z mé strany v tom nebyl žádný nadhled nebo snaha o smírné řešení - prostě jen strach, že ať udělám cokoliv, s dědou je zle. Bylo mi jasné, že mi rukama/nohama neublíží - prostě jsem udělal krok dozadu a on zůstal ve stejné poloze... A teď si představte, že by měl nůž...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Gino » stř 07. led, 2009 12:24

ukropcany píše:No a keby už čosi, úsmev to doteraz vždy komfortne vyriešil... :D

Jako... rozbiti usmevu? :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

nutná obrana?

Příspěvekod josef » stř 07. led, 2009 12:34

No přidal bych pár postřehů. Samozřejmě člověk z novinových zpráv netuší, jak to vypadá v soudním spise, ale po přečtení skutkových verzí obou stran mi to pořád připadá na zasouzení. Obě varianty se shodují na tom, že děda vytáhl nůž ne ze saka, kabátu či opasku, ale došel jsi pro něj do auta. To znamená, že měl čas k autu vůbec dojít, najít v kapse klíče, otevřít auto a nerušeně najít v autě tu kudlu, kterou pak dokázal tak skvele šermovat... Je uvěřitelné, že typani dědovi nějakou tu natli, ale pokud jejich útok skončil (a výše uvedené tomu nasvědčuje), tak už děda nejednal v nutné obraně, ale sprostě se mstil.... To šermování kudlou i vůči záchranáři jenom celou věc dokresluje...
josef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24. zář, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » stř 07. led, 2009 16:04

zajímavé včera ukazovali soud se skínama náckama .jeden pobodal člověka teda mladého kluka ,ze zadu do krku,za to že je okřiknul že hajlujou ,málem zemřel a do ted je ochrnutý a druhej pořezal jeho kámoše co mu šel pomoct. první dostal dvanáct a druhej tři roky. u toho druhého navíc doma našli funkční pušku a plno nacistických věcí.
k tomu co se tu píše nechci rozebírat kdo a jak. Ale tak obecně mi přijde že mladší generace jsou víc agresivní než je zdrávo a vůči starým lidem se chováme nějak bezoohledně a pohrdavě. jistě už vidim jak někdo napíše jak oni jsou vulgarní a tak.ale ono je to takový normální že starší lidi jsou bručouni ,někteří. jsou třeba sami ,bolí je kde co.jako dítě si pamatuju ,že člověk hrál někde fotbal nebo behal v parku či po střechách na dvorcích či později blbnul na skejtu a semo tamo nějaký dědek či babka nadávali ,hrozili .no vetšinou človek šel pryč,či si jich nevšímal nebo nanejvejš řekl něco drzého. a bylo. tak nějak to bral. dneska a třeba občas to vidim tady na hřišti dětičky hned sprostě vyjedou.zažil jsem scénu kdy se sportovně vypadající třicátník obořil na chlápka kolem šedesáti,když ho poprosil aby pustil opodál staro
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod josef » čtv 08. led, 2009 17:11

Docela by mě zajímalo přesné odůvodnění. Proč šel pod sazbu apod.

http://www.novinky.cz/clanek/158332-duc ... t-let.html
josef
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24. zář, 2006 23:00

Re: nutná obrana?

Příspěvekod RBR » pát 09. led, 2009 9:07

josef píše:No přidal bych pár postřehů. Samozřejmě člověk z novinových zpráv netuší, jak to vypadá v soudním spise, ale po přečtení skutkových verzí obou stran mi to pořád připadá na zasouzení. Obě varianty se shodují na tom, že děda vytáhl nůž ne ze saka, kabátu či opasku, ale došel jsi pro něj do auta. To znamená, že měl čas k autu vůbec dojít, najít v kapse klíče, otevřít auto a nerušeně najít v autě tu kudlu, kterou pak dokázal tak skvele šermovat... Je uvěřitelné, že typani dědovi nějakou tu natli, ale pokud jejich útok skončil (a výše uvedené tomu nasvědčuje), tak už děda nejednal v nutné obraně, ale sprostě se mstil.... To šermování kudlou i vůči záchranáři jenom celou věc dokresluje...


Zdá se, že si celou událost odhadl přesně. I soud asi dospěl ke stejnému závěru. Děda nejspíš pár dostal a pak se šel pomstít. Soudcovo sdělení, že pokud by ten týpek použil karate, tak by děda byl 100% sejmutý se mi zdá úsměvné.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pát 09. led, 2009 9:29

ukropcany píše:4gino - to Ti ukážem na vol. 4 ako na to... :twisted:

Ty jo, tohle jsem prehlid 8O O-ou :oops:

Jinak kdyz se podivam na fotku toho duchodce, jak sebejiste se tvari... nic bych za to nedal, ze to vazne nebylo nic hrozneho a ze se jen, navic dost neprimerene, mstil...

Jen si rikam, jak zakerne to bodnuti musel provest, ze se mu to povedlo... kdyz vidim dedka s nozem jak ke me jde a mava s nim, tak se a/ pripravim na nejakou obranu, deda nejspis nebude zadnej kouzelnik z FMA, ci za b/ vemu nohy na ramena...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: nutná obrana?

Příspěvekod graver » pát 09. led, 2009 9:46

RBR píše:Soudcovo sdělení, že pokud by ten týpek použil karate, tak by děda byl 100% sejmutý se mi zdá úsměvné.RBR

Z legálního hlediska to tak úsměvné není. Faktem je, že dědek by byl možná 100% sejmutý i bez karate (pokud by se k tomu útočník dostal před svým zraněním), protože i přes ty kecy o "vitálním důchodci" v osmašedesáti už tělo není, co bývalo. Soudce se ale na karate musí dívat jako na zbraň (stejně jako třeba na psa) a zohledňuje, že v konfliktu nebyly použity techniky bojového umění, ačkoliv se to dědula snažil tvrdit. Dědek to prostě stavěl do pozice, že se bránil proti nějakému karate mistrovi a neměl jinou šanci. Měl - když už si šel do auta pro nůž, mohl nastartovat a odjet. Vzhledem k tomu, že to neudělal, soud taky klidně mohl kauzu rozdělit. Stíhat útočníky za napadení dědka (což by asi skončilo výtržnictvím, protože tam u dědy nebylo žádné velké zranění) a dědka za ozbrojené napadení - pokus o vraždu. A to by asi nebylo jen za 5 let.
Jinak je děda asi puncovaný magor. Chápal bych použití nože v sebeobraně, ale pokud si pro nůž došel a použil ho v okamžiku, kdy už útok na něj netrval, tak jasná věc. Nedivil bych se, kdyby to jeho právník začal honit přes nepříčetnost...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pát 09. led, 2009 9:50

Gino píše:kdyz vidim dedka s nozem jak ke me jde a mava s nim, tak se a/ pripravim na nejakou obranu, deda nejspis nebude zadnej kouzelnik z FMA, ci za b/ vemu nohy na ramena...

No, možná ten útočník trochu zamachroval, přecenil se nebo proti tomu noži šel jako ta judistka odvedle. A holt to nevyšlo....
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » pát 09. led, 2009 10:04

®e je magor bych netvrdil, pouze byl pod adrenalinem a jednal zkratovitě. Přece jenom byli tři na něj.
Mě spíš rozesmálo myšlenkové spojení: použití karate=automaticky 100% destrukce protivníka, to je pověra.
Většina lidi co tady leze chápe, že je to blbost, použití jakéhokoli BU nebo BS pouze zvyšuje šance nic víc, nikdy nezaručí 100% úspěšnost.

RBR

PS: To, že poškozený dělal karate se stejně dozvěděl až po konfliktu. To už byla právnická klička
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod graver » úte 11. srp, 2009 15:56

Asi máme v Brně ty geronty nějak militantní :roll:
Hanbó-jutsu po brněnsku: http://zpravy.idnes.cz/kvuli-hadce-o-br ... 9_brno_dmk
Říkám, že hůl je zbraň budoucnosti :idea:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků