Turneber

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Angus » pon 09. srp, 2004 6:55

ZhanSanfeng píše:Ještě chvíli nebudu potřebovat plastické operace

(interview se Zorou Jandovou z Lidových novin)

..... U tchaj-ťi se říká, že při jeho cvičení začíná čchi fungovat zvláštním způsobem. Nejdříve se zpomalí, pak se zastaví a pak je to, jako když jdete proti svým biologickým hodinám. (směje se) Tak doufám, že to nepřeženu a že k mému dětinštění dojde až opravdu na sklonku mého života.


:P :cry: :P :( :P :?: :P :P :P
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

 

Re: dotaz

Příspěvekod dahu » úte 24. srp, 2004 13:09

Martina píše:Obdivuji Zoru Jandovou. V časopise jsem se dočetla , že je studentkou pana Turnebra. Mohl by mi někdo dát prosím nějaké informace o této legendě českého taiči ?


Promin, Martino, ze jsem tak hruby, ale to, co cvici Z.J., dle meho soudu nelze nazyvat tai-ji...
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 10:41

ZhanSanfeng píše:Ještě chvíli nebudu potřebovat plastické operace

(interview se Zorou Jandovou z Lidových novin)


Nevzdaluje se už trochu své původní filozofii?

Na mistrovství v Číně jsem viděla doslova vydrilované čtrnáctileté děti cvičit tchaj-ťi. Já říkám, že jsou to takový cyborkové. Připomínají mi gymnastky bývalého Sovětského svazu. Skutečné tchaj-ťi cvičí až lidé od nějakého šestého místa. Tihle lidé nejen krásně cvičí, ale ještě tak nějak září.


:lol: :?: :!: :lol:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 25. srp, 2004 10:53

Z.J. píše:Od začátečnice se propracovala až k účasti na mistrovstvích světa. Na MS v Itálii v roce 2001 skončila sedmá a byla nejlepší mezi Evropankami. Poslední čtyři roky vede vlastní kursy.


Z.J. píše:Musela jsem se jednotlivé disciplíny naučit a pak je předvést.


Z.J. píše:Tchaj-ťi dělám i z toho důvodu, že v mnoha směrech jsem dost šikovná, a abych nebyla přešikovná paní Jandová, potřebuji něco, co mi také někdy srazí hřebínek.


Z.J. píše:Od začátku jsem měla velmi dobré výsledky, což některé, kteří cvičili déle, štvalo. Sestavy jsem se učila snadno, protože jsem za sebou měla balet a další sporty.


Z.J. píše:Čas od času, velmi nárazově se uvedu do takové kondice, že jsem na tom lépe, než když jsem studovala na DAMU.


:oops:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 25. srp, 2004 10:55

patrik píše:
Z.J. píše:Od začátečnice se propracovala až k účasti na mistrovstvích světa. Na MS v Itálii v roce 2001 skončila sedmá a byla nejlepší mezi Evropankami. Poslední čtyři roky vede vlastní kursy.


Z.J. píše:Musela jsem se jednotlivé disciplíny naučit a pak je předvést.


Z.J. píše:Tchaj-ťi dělám i z toho důvodu, že v mnoha směrech jsem dost šikovná, a abych nebyla přešikovná paní Jandová, potřebuji něco, co mi také někdy srazí hřebínek.


Z.J. píše:Od začátku jsem měla velmi dobré výsledky, což některé, kteří cvičili déle, štvalo. Sestavy jsem se učila snadno, protože jsem za sebou měla balet a další sporty.


Z.J. píše:Čas od času, velmi nárazově se uvedu do takové kondice, že jsem na tom lépe, než když jsem studovala na DAMU.


:oops:

Patrik


proboha, to je ale kráva :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » stř 25. srp, 2004 10:58

Ona je chudinka tak pitomoučká a naivní ve svém nadšení, že by člověk zaplakal... :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod patrik » stř 25. srp, 2004 11:02

IMHO... to by si zasloužilo téma BU a populární osobnosti... mám pocit, že mnoho herců se chová úplně stejně...

Tedy jen a pouze při svém "cvičení" využívají zájmu médií a plácaj jak jsou šikovní a jak dřou a jejich učitelé jsou Ti nej...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 11:08

Muj pritel rika:

Kdyz se s nekym bavim o cinskych BU a ten nekdo s uprimnym zaujetim ve tvari pronese: "Jo tai-ji, to je to, jak dela Zora Jandova, ze jo?" Tak na to odpovidam jen: "Ne, to neni...."
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 25. srp, 2004 16:53

wushi píše:ok, ja mu jeho vek závidím, no práve na jeho vek by som čakal viac obratnosti, rýchlosti....ale ako vravíš, má všetko pred sebou...zostavy nie sú len o perfektnej technike, treba aj vnímať priestor, čo mu celkom nevyšlo...ale inak ok, ak bude pokračovať v tomto štýle, bude isto dobrý... 8)




jelikoz, wu-shu se ma cvicit v prostoru 8*14m nebo 8*16m tak si myslim, ze to byla chyba organizatoru, ze pousteli lidi tam, kde by spravne nemeli co delat. Qin Fei cvicil, tak jak by mel, tatami byly maly...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 17:05

Ja osobne si myslim, ze az se Qin Fei za tri roky vrati z Ciny, ze nam vsem pro radost zacvici jeste neco a treba lepe a radostneji.

A na jeho araba a beduina slintam uz dneska! 8O 8O 8O
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushi » pát 03. zář, 2004 13:58

to slintám tiež, ale stojím si za svojím, že prácu v priestore ešte nemá dobre zvládnutú...ale ono to všetko príde, v dvadsiatke bude určite lepší ako ja... :lol: :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod xiexie » úte 12. říj, 2004 7:54

Tak tohle tema je mi velmi blizke, ale nebudu si velevat dusicku, jen si trosku rypnu, takze moc se vzdy bavim kdyz ctu o uspechu Zory Jandove pod vedenim Jana Turnebera na mistrovstvich. Specielne jsem se pobavila, kdyz jsem se docetla ze pani Jandova byla sedma na mistrovstvi v Italii. Dalsi uspechy jsou samozrejme, ale co je na tom pravdy, tak ted to me rypnuti- bohuzel jsem se nedostala na stranky pana Turnebera kde bych vam prilozila citaci jak se pani Jandova umistila na 7.mistrovstvi sveta v Macau, ale kdo se o to zajima tak si to najde, ale faktem je, ze zverejnene ofiv=cialni vysledky udavaji toto :
34 KATERINA SPOULOVA CZE 捷克
8.61 35 ZORA JANDOVA CZE 捷克 8.58 36 LENKA SIMOVA CZE 捷克 8.58 a tak jak vidime, pani Jandova byla 35. a dokonce ji predcila jedna z jejich tymovych kolegyn. Bohuzel po zbyvajicich dvou clenkach nestekne ani pes. Skoda. JInak priznejme si jedno, spousta lidi se dozvida o taiji ve spojeni se jmenem pani Jandove a priznejme si, ze za to ji patri dik, ikdyz ne obrovsky neb prave taiji je o necem jinem. Pokud tim mam na mysli promotion, tak se mrknete na clanky a rozhovory napriklad s Ljubou Krbovou, ktera podle mne vi o cem mluvi a nedela okolo toho divadlo jako Zora :roll:. Takze diky za reklamu, ale prosim neklamat spotrebitele :D .

Xie Xie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BenGuri » úte 12. říj, 2004 11:13

Nad nebem i pod nebem je deset tisíc věcí a každá z nich má svůj neopakovatelný význam, původ a originalitu. Čím více jsem poznal slavných a "pravých", tím více chápu, že dobrým učitelem bojových umění, možná nejlepším, by mohly být hladové krysy a toulavé kočky. Nesnažte se vidět sami sebe nejlepšími, nebo lepšími tím, že budete ukazovat na ty, kteří se vám zdají trapní, nebo nemožní.
Pamatuji se, jak mi jeden velmi moudrý pán kdysi vyprávěl, jak cvičil Judo v jedné evropské zemi, v době dávno minulého režimu a v tom dójó, kde cvičili a připadali si jako hrozní bouráci cvičili tři divní chlápci. Doslova říkal: "Tehdy jsme všichni mysleli, že to musejí být nějací podivní homosexuálové. Byli jsme všichni tak drsní a oni se oblézali tak velmi divným způsobem.... No ale tehdy, byl to přelom 50. a 60. let, ani v Evropě západní mnoho lidí netušilo, že tihle chlápci se vrátili před časem z dlouhého pobytu v dójó u Uješiby a cvičili Aikidó, které tehdy ještě bylo předáváno přímo starým pánem...
Nechci mentorovat zrovna já, který je zde tak dekadentní osobou, ale kašlete už na kritiku lidí, které jste třeba neviděli ani osobně nepoznali, třeba máte ve všem pravdu, ale tím, že ji říkáte, děláte možná ze sebe stejně ohrožený druh, jako jsou ti, které s tak lehkým srdcem kritizujete.
A pokud dělají něco opravdu špatného, proč z nich snímáte jejich karmu a znečišťujete se jí sami?
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod DMC » úte 12. říj, 2004 11:45

Kam ty na takovyhle "chytry" vylevy jenom chodis? :-)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » úte 12. říj, 2004 11:57

ono ide asi skôr o fakt, že zorka robí na jednej strane záslužnú robotu na poli propagácie, na strane druhej to pôsobí trochu kontraproduktívne, nakoľko to nie je v jej podaní "to pravé orechové"... :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

DMC

Příspěvekod BenGuri » stř 13. říj, 2004 11:24

Jsem vždy inspirován vámi ostatními DMC, pokud jsi to psal mne. :D
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod pavela » čtv 14. říj, 2004 5:55

Už aby Funébrovi zahráli Turnébr marš....JInak jedna nejmenovaná kamarádka z hereckých kruhů mě na téma Jandové řekla, že jí to hrozně pomohlo, že než začla u Funébra byla zralá na blázinec. To by mě teda zajímalo JAKOU akupunktůru Funébr v tý itálii použil? To musela bejt ale dlouhá a tlustá jehla, kdo by to do něj řek´ 8O
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod xiexie » stř 03. lis, 2004 13:53

Jen tak mi hlavou bezi myslenka k tomu 3.mistrovstvi CR ve Wushu, kdo asi tak vyhraje. Skoda, tak rada bych byla pri tom. Cimpak se asi skola pana Turnebera vytahne. Nemuze nekdo udelat videicko :wink: ?
Jo jinak dalsi info je na http://www.volny.cz/taiji/index2.html pokud by se nekdo chtel jeste prihlasit a zkusit stesti. Takova prilezitost videt vykvet CR ,skoda prevecna skoda ze pri tom nebudu. Achich jo. Co myslite, kde se umisti Zora Jandova, sance na medaili, ze by jsme si otevreli tipovaci soutez ?????
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushi » stř 03. lis, 2004 14:12

xiexie, ešte raz si to poriadne prečítaj, v akvizíciách je jasne napísané, že súťažiaci musí byť členom tej ich federácie, takže na účasť niekoho zvonka zabudni...vraj sa dá vstúpiť do federácie pri registrácií - lenže tým pádom určite zapýtajú poplatok a podobné kraviny...takže sorry, nech si to vyhrá Zorka... :( :( :( :wink: :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Krabat » stř 03. lis, 2004 14:16

No, pokud si někdo pořádně přečte co na tom odkazu stojí, tak pochopí, že Turneber nemá s touto akcí nic společného, než ty propozice, které dostal, a které nejspíš jako jediný zveřejnil.

V těch propozicích mě ale hlavně zaujala ta jedna z podmínek startu: nutnost registrace pod CSFU. Osobně bych se jim vysmál do očí.

Nejspíš si najdu čas a pojedu se do Olomouce podívat. Sice předpokládám, že tato akce (co se tyká wu-shu) skončí krachem, ale ten den tomu obětuji. Zvlášť jsem zvědavý na rozhodčí a pak, jestli se vůbec někdo zúčastní.
Naposledy upravil Krabat dne stř 03. lis, 2004 14:19, celkově upraveno 1
Krabat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. říj, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků