obrana proti deväťramennému biču

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

obrana proti deväťramennému biču

Příspěvekod lubbione » úte 13. led, 2009 8:58

ak niekto viete okrem utekania, ako sa brániť, dajte svoje námety, na to som náramne zvedavá, lebo nám učiteľ povedal, že najlepšie je utekať.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

 

Re: obrana proti deväťramennému biču

Příspěvekod luen » úte 13. led, 2009 9:06

lubbione píše:ak niekto viete okrem utekania, ako sa brániť, dajte svoje námety, na to som náramne zvedavá, lebo nám učiteľ povedal, že najlepšie je utekať.


jj, ale nezapomen, ze smerem od nasilnika :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: obrana proti deväťramennému biču

Příspěvekod lubbione » úte 13. led, 2009 9:09

luen píše:jj, ale nezapomen, ze smerem od nasilnika :wink:


díky za radu... :lol:
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Re: obrana proti deväťramennému biču

Příspěvekod RBR » úte 13. led, 2009 9:37

lubbione píše:ak niekto viete okrem utekania, ako sa brániť, dajte svoje námety, na to som náramne zvedavá, lebo nám učiteľ povedal, že najlepšie je utekať.


Znám jeden způsob fungující na všechny zbraně: nenechat soupeře, aby jej vytáhnul. :wink:
Druhý fungující způsob je CZ75, SIg, Glock, Bereta minimálně v ráži 9mm

Ovšem řešit sebeobranu proti zbrani, kterou v našich zeměpisných šířkách a délkách neumí nikdo pořádně ovládat se mi zdá zbytečné.

RBR

PS: jak to vypadá ten bič
Naposledy upravil RBR dne úte 13. led, 2009 10:21, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Dalt » úte 13. led, 2009 10:07

lubbione: to chce takovej ten cernej latex oblecek a pak uz se jen "branit a branit" az do plneho uspokojeni...

hus...trolle :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: obrana proti deväťramennému biču

Příspěvekod lubbione » úte 13. led, 2009 10:21

RBR píše:Znám jeden způsob fungující na všechny zbraně: nenechat soupeře, aby jej vytáhnul. :wink:

RBR

PS: jak to vypadá


to je reťaz s rúčkou a strapcami po oboch stranách, jeho dĺžka závisí od výšky človeka, ale to je trochu komplikované takto opísať, ako sa tá dĺžka určuje...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod tekki » úte 13. led, 2009 16:02

A co tak ta nasa 4 m dlha palica luk dim boon kwun... Vraj ju vymysleli aj preto aby sa dalo bojovat proti bicu resp. ostepu a inym dlhym zbraniam. Vraj to bolo povodne odpichavatko od dna rieky v casoch cervenych dzuniek...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Toman » úte 13. led, 2009 16:06

Jedině deseti a více ramenný bič ... prostá matematika :idea:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » úte 13. led, 2009 16:24

od 2:09 sekund nas bic http://www.youtube.com/watch?v=311qfkwZLdQ - ne sice deviticlankovy, ale triclankovy; kratky clanek o teze zbrani zde http://www.lghk.org/cz/curriculum/bing_ ... it_bin.htm


od 1:43 sekund 2 bice http://www.youtube.com/watch?v=jb-NpWh-FZk, clanek zde http://www.lghk.org/cz/curriculum/bing_ ... un_bin.htm


samotna zbran vypada asi takhle - deviticlankovy:

Obrázek

trojclankovy:

Obrázek

nutno dodat, ze proti teto combat klasice se dneska bohuzel vetsinou cvici s retizky jak utrezenejma od vany nebo splachovadla od hajzliku
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 13. led, 2009 19:54

mno...jednou jsem spároval s človíčkem,co máchal podobným řetězem......já měl svůj kordík.....odnesl jsem si pár jelit(pořádných teda,musím přiznat)........ale .......pořád jen jelita,hlavu jsem si kryl.
Co se mi osvědčilo nejvíce,bylo velmi rychlé zkrácení vzdálenosti.....ale opravdu velmi rychlé.....

Nechci rozpoutat nějaké flame,nevím,na jaké byl úrovni(hýbat se uměl) ani co a jakou školu cvičil........v okamžiku,kdy jsem zkrátil vzdálenost na poloviu a méně,byl v řiti......


Pokud by někdo,kdo to cvičí,dojelna setkání BU.cz se zbraněma(a mně to též vyjde),jsem ochotný do toho jít znovu.......bylo to hoooodně zajímavé!!!!!


To už mi přišel horší klasický,kožený bič.........to jsem měl šlice i na hubě....... :oops: Ale nutno podotknouti,že panáček vážně uměl a měl výborné načasování a timing!!!! tam jsem si ani neškrábnul :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod RainBows » úte 13. led, 2009 21:56

To už mi přišel horší klasický,kožený bič.........to jsem měl šlice i na hubě....... Na rozpacích Ale nutno podotknouti,že panáček vážně uměl a měl výborné načasování a timing!!!! tam jsem si ani neškrábnul Na rozpacích


Tohle mě vážně zaujalo spíše nadchlo :) ,nejsem přeborník přes zbraně ,ale nikdy bych neřekl , že bude i profík přes bič párkrát jsem viděl ve filmu nějákého "bičovníka" ,ale to asi nebude ono ??? Nemáš prosím odkazy na nějáké přeborníky přes bič ,rád bych se podíval ,btw ty si měl kord ?? Docela mě dostalo i "ani neškrábnul" mě totiž přijde bič strašně "dlouhý" i dráhu kterou opisuje ,ale nevím ....laický názor bič jsem nedržel a viděl jenom cirkusáky ,jak sním mrskají a typy bičů ?? nevím,ale pro mě zajímavý přispěvek :)
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod roza » úte 13. led, 2009 22:30

RainBows - ohledne souboje s bicem doporucuju precist knihu "Na vlnách odvahy a dobrodružství" jednoho z nasich nejlepsich autoru dobrodruzne literatury - Otakara Batlicky.Kniha obsahuje spoustu povidek,jedna z nich pojednava o "Gauchos" ,argentinskych honacich,kteri prave s bicem zapasili a to hodne natvrdo.....(alespon myslim,ze ta povidka je situovana do Argentiny,jsem linej to ted hledat....ale knizka je to super,kdyz mi bylo ....náct,uchcaval jsem z ni i z zivotniho pribehu autora samotneho)

Vypada to,jako ze to byla tradicni zalezitost,na kterou normalne trenovali,a byli v tom jeste lepsi,nez my Cesi v chlastani piva a zrani knedliku....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod pm » úte 13. led, 2009 22:47

Batlicka! jedna z knih meho mladi! thumbs up! :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wordsworth » úte 13. led, 2009 22:52

Jojo, taky vzpomínám. Občas se k ní vracim ještě teď :D
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 13. led, 2009 23:08

výborně ilustrovaná:) jinak taky co se týká biče.by se nemělo zapomenout na starého dobrého indyho:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 14. led, 2009 6:16

RainBows píše:
Tohle mě vážně zaujalo spíše nadchlo :) ,nejsem přeborník přes zbraně ,ale nikdy bych neřekl , že bude i profík přes bič párkrát jsem viděl ve filmu nějákého "bičovníka" ,ale to asi nebude ono ??? Nemáš prosím odkazy na nějáké přeborníky přes bič ,rád bych se podíval ,btw ty si měl kord ?? Docela mě dostalo i "ani neškrábnul" mě totiž přijde bič strašně "dlouhý" i dráhu kterou opisuje ,ale nevím ....laický názor bič jsem nedržel a viděl jenom cirkusáky ,jak sním mrskají a typy bičů ?? nevím,ale pro mě zajímavý přispěvek :)


odkazy nemám....zklamu Tě.

Bič je sice dlouhý,ale to, jakou dráhu opisuje,je pouze na šikovnosti dotyčného.......ten tenkej konec nevidíš......krýt to nemáš jak(respektive....z filmu to znáš,ale v reálu je strašně těžký.....během pár vteřin ji koupíš tu zprava,tu zleva....lískne Tě to tak,že nevíš,čí jsi).....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod carlozz » stř 14. led, 2009 7:11

mě učil kamarád práskat s koženým bičem. Stačí, když špatně švihneš a bič ti třeba olízne lýtko, to je sranda k popukání. Zcela upřímně nevím, jak se proti tomu bránit, asi utéct, to je nejjistější :D Jinak na vyblbnutí je bič parádní věc.
carlozz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » stř 14. led, 2009 8:50

tekki píše:A co tak ta nasa 4 m dlha palica luk dim boon kwun... Vraj ju vymysleli aj preto aby sa dalo bojovat proti bicu resp. ostepu a inym dlhym zbraniam. Vraj to bolo povodne odpichavatko od dna rieky v casoch cervenych dzuniek...


s tou palicou to by ma zaujimalo. hod nejaky priklad.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » stř 14. led, 2009 8:56

Jendis píše:mno...jednou jsem spároval s človíčkem,co máchal podobným řetězem......já měl svůj kordík.....odnesl jsem si pár jelit(pořádných teda,musím přiznat)........ale .......pořád jen jelita,hlavu jsem si kryl.
Co se mi osvědčilo nejvíce,bylo velmi rychlé zkrácení vzdálenosti.....ale opravdu velmi rychlé.....

Nechci rozpoutat nějaké flame,nevím,na jaké byl úrovni(hýbat se uměl) ani co a jakou školu cvičil........v okamžiku,kdy jsem zkrátil vzdálenost na poloviu a méně,byl v řiti......


Pokud by někdo,kdo to cvičí,dojelna setkání BU.cz se zbraněma(a mně to též vyjde),jsem ochotný do toho jít znovu.......bylo to hoooodně zajímavé!!!!!




To už mi přišel horší klasický,kožený bič.........to jsem měl šlice i na hubě....... :oops: Ale nutno podotknouti,že panáček vážně uměl a měl výborné načasování a timing!!!! tam jsem si ani neškrábnul :oops:


vieš narábať s kordom? čo cvičíš, historický šerm? pokiaľ viem, v kungfu sa také niečo nepoužíva, iba meč, ale aj tak by som také niečo chcela vidieť, ale to ako by ťa trafil - úprimne nie, to musí byť hnusné.
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Příspěvekod lubbione » stř 14. led, 2009 9:09

Jendis píše:
RainBows píše:
Tohle mě vážně zaujalo spíše nadchlo :) ,nejsem přeborník přes zbraně ,ale nikdy bych neřekl , že bude i profík přes bič párkrát jsem viděl ve filmu nějákého "bičovníka" ,ale to asi nebude ono ??? Nemáš prosím odkazy na nějáké přeborníky přes bič ,rád bych se podíval ,btw ty si měl kord ?? Docela mě dostalo i "ani neškrábnul" mě totiž přijde bič strašně "dlouhý" i dráhu kterou opisuje ,ale nevím ....laický názor bič jsem nedržel a viděl jenom cirkusáky ,jak sním mrskají a typy bičů ?? nevím,ale pro mě zajímavý přispěvek :)


odkazy nemám....zklamu Tě.

Bič je sice dlouhý,ale to, jakou dráhu opisuje,je pouze na šikovnosti dotyčného.......ten tenkej konec nevidíš......krýt to nemáš jak(respektive....z filmu to znáš,ale v reálu je strašně těžký.....během pár vteřin ji koupíš tu zprava,tu zleva....lískne Tě to tak,že nevíš,čí jsi).....


najlepšie je podľa toho, čo som odpozorovala naučiť sa s ním dobre narábať, potom sa človek zvládne možno aj trochu uhýbať a čo sa učia u nás je omotávať ten bič okolo jednotlivých častí tela, takže pri troche šikovnosti by sa mohlo dať pripraviť súpera o byč, ale myslím, že lepšia by bola asi tá 4 m palica...
lubbione
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 30. pro, 2008 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron