BOX - pro a proti...co s nim a co proti nemu...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod miisha » pon 03. lis, 2003 12:24

WICKING píše:mno mozna jsem se ne uplne dobre vyjadril, resp. nejsem si jist, jak to je v gf, ale v boxu, treba hlavne u haku do toho vkladas komplet kila, kdyz to provadis spravne.
to teoreticky znamená, ze kdyz nemas tak silny ruce, ale jsi velkej a umis spravne ranu tahnout "pres kycle" tak do toho das komplet dynamiku tela a je to delo.

ale rikam to jako totalni laik a v zasade prodavam, jak jsem koupil (takhle me to ucil kouc, pac jsem slabej, ale kila mam :lol: a jak jsem rikal delal jsem box jen chvili, takze dal jsem se nedostal - predpokladam, ze je tu vice daleko fundovanejsich lidi, tak doufam, ze neco napisou)



Mno ja bych rekla,ze muzes dostat delo i od 50kilovyho smrada :o))) Velka gorila,ktera neumi spravnou techniku uderu,ti sice logicky rozbije nos,ale to jeste neznamena,ze je to vzhledem k jeho telesnym proporcim delo.
miisha
miisha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 03. lis, 2003 0:00
Bydliště: Brno

 

miisha

Příspěvekod Jamamba » pon 03. lis, 2003 13:47

No je, ale nesmysl žít v představě, že boxer bude mít špatnou techniku!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod miisha » pon 03. lis, 2003 13:55

Samozrejme.Stejne jako kdokoli jiny v jakymkoli jinym bojovym umeni ci sportu.Da se zamyslet nad uvahami,zdali je to jen o svalech ci o technice ci o dalsich jinych aspektech.Vsechno dohromady.
miisha
miisha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 03. lis, 2003 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jamamba » úte 04. lis, 2003 14:42

Problém je v tom, že boxeři rozhodně víc trénujou než ostatní cvičenci BU, který většinou pro svou nenažranost po mnoha smrtících technikách neumí ani jednu pořádně!
Kdežto Boxer trénuje pohyb, fyzičku a techniku BOXU, tedy především boxuje a má kontakt se soupeřem!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod miisha » stř 05. lis, 2003 8:45

Myslim si,ze je to vec kazdyho cvicence,jak moc trenuje.Ale ten kontakt hraje dulezitou roli...
miisha
miisha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 03. lis, 2003 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » stř 05. lis, 2003 9:38

hele, Jamambo, tak proc cvicis kung-fu a ne box?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

to Johny Q.

Příspěvekod Marty » stř 05. lis, 2003 22:24

Vsimni si, ze Jamamba mluvi o cvicencich, ne o kung fu vs. box(lepsi, horsi...?).
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jamamba » čtv 06. lis, 2003 10:18

John Q- kung fu cvičím pro to, že je pro mě nápaditější a baví mě, naplňuje, musím u toho víc premjšlet a zkoumat, taky vím že mě to může někam odvádět, kdybych chtěl rychle někomu dát do hyby určitě bych chodil na box, nebo alespoň neustále s někým boxovat, ale stejně je to trochu úchylka trénovat jak nejlíp dát někomu do huby, když máme dnes úplně jiné prostředky :wink:.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod miisha » čtv 06. lis, 2003 12:11

Uchylka to mozna je :D Ale nemyslim,ze kazdej boxer,kterej dela box,ho dela proto,aby se naucil,jak dat jenom nekomu do huby.
miisha
miisha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 03. lis, 2003 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » čtv 06. lis, 2003 13:13

Jamamba - diky, to dava smysl
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jamamba » čtv 06. lis, 2003 14:52

miisha- myslel jsem to tak, ze vlastně každej kdo trénuje jakýkoliv BU je trochu úchylnej, tím co jsem napsal, neboť jsou to bojová umění, tak stejně nejde v podstatě o nic jiného, než jak nejlíp někomu rozbít hubu :wink:
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 07. lis, 2003 9:21

"... neboť jsou to bojová umění, tak stejně nejde v podstatě o nic jiného, než jak nejlíp někomu rozbít hubu ..."

S tím bych tak docela nesouhlasil. Jsou bojová umění, kde vlastně nejde o nic jiného (jako třeba různé armádní systémy atd.), ale u dost bojových umění tomu tak není. Jejich hlavní cíl není o tom, jak někomu rozbít hubu, ikdyž mnoho lidí to cvičí právě z tohoto důvodu, ale v tom případě mu BU dá velmi málo. 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jamamba » pát 07. lis, 2003 9:37

Asi nechápeš o co jde?
Ale od toho jsou to válečná umění.To ostatní je vedleší produkt.
Tedy BU určitě nevzniklo kvůli ničemu jinému než jako návod jak přežít, zvítězit bitvu atd.!!!!!!!!!Nevěř tomu, že to někdo vymejšlel proto, aby mohl o něčem filosofovat, od toho je tu filosofie.
Je to tak, že paličkou na maso můžeš třeba zatloukat hřebíky, podkládat jí předměty, používat jako těžítko a vůbec využít na spousty užitečnejch věcí, ale porád to nemění nic na tom, že je to pořád palička na maso :!:
Howk
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 07. lis, 2003 11:19

Jamamba - možná jsi mně jen nepochopil. To co píšeš je samozřejmě pravda. Já jen upozornil na to, že bych to tak neglobalizoval a neházel všechna boj.um. (spíše tedy lidí co jej cvičí) na jednu hromadu.

Pokud bych třeba mluvil za japonská BU, tak samozřejmě vznikla právě za účelem přežítí, likvidace atd. a nic víc v tom nebylo. Tato kategorie se názívá bujutsu (umění války,boje). Později (asi začátek 20.stol) se ale bujutsu přeměnilo na budo, které si již neklade jako hlavní cíl zlikvidovat protivníka. Dříve když někdo cvičil BU, tak téměř 100% někde bojoval o život a jeho cílem bylo protivníka zabít, což již dnes neplatí. Proto ten cíl je trochu jiný. Boj.um. necvičím proto, že se chystám někoho mlátit ... Pokud ano, tak je ten člověk opravdu úchylný :wink: .

Ještě opakuji, že jsem neříkal, že nemáš pravdu, ale jen tomu tak není vždy. Každý člověk cvičí z jiného důvodu. 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod miisha » pát 07. lis, 2003 11:46

A tech duvodu je vic... :wink: Ale je dobry pozorovat,jak se v debate o bojovym umeni clovek dostane k uchylce :D
miisha
miisha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 03. lis, 2003 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jamamba » pát 07. lis, 2003 11:53

Právě dnes už to člověk dělá jen pro tu úchylku, protože na přežití a likvidaci někoho jiného máme mnohem spolehlivější prostředky, že. :wink:
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 07. lis, 2003 16:54

"Ale naco mame my pestovat japonsku tradiciu, co?"
- nikdo tě nenutí pěstovat japonskou tradici. Jak jsem psal, každý chce něco jiného.

"vies si predstavit Holandana ako si pospevuje "hanacke piesnicky"?"
- hanacké písničky nejsou známé třeba tak jako budo, takze nejaky holandan neví že vůbec existují :D .
Český zpěvák však běžně zpívá písničky v angličtině. Proč? Protože angličtina je asi světový jazyk a třeba se mu to tak víc líbí. No a někomu se třeba líbí japonská tradice a budo a chce se tomu věnovat né jenom kvůli boji, ale to neznamená, že se musí bojová stránka opomíjet. Budo můžeš praktikovat především cvičením a ne modlením.

"Su 3 zakladne motivy pre ktore sa clovek venuje BU ..."
- jo a právě tyto motivy (mohlo by se jich najít i více) se mohou kombinovat. Tedy nemusím cvičit jen kvůli jednomu z nich. Třeba kdybych cvičil jen kvůli "boj/vojna", tak by to musel být pro mně pěkný vopruz u toho vydžet třeba 20 let (nebo bych musel být "úchylný" :wink: jak bylo psáno v předchzích příspěvcích). Na druhou stranu někomu to vyhovovat může.

"kto chce cvicenie pre zdravie, nech cvici jogu"
- pokud chce cvičit jen pro zdraví, tak jo. Někdo chce cvičit BU, ale přitom svoje tělo během 10 let nezrušit. Proto v tom také může najít i něco jiného než boj. Prostě nemusí cvičit proto, aby nastoupil někde v ringu a tak. Pokud totiž budu cvičit jen pro ring, tak stejně jednou budu poražen (nebo pořád), protože vždy se najde někdo lepší, tak proč to cvičit.

"ale BU su v prvom rade o trening tela, ktory sa casom prejavi aj na hlave, ale opacne to nefunguje"
- s tím naprosto souhlasím 8) . Otazka je, že u každého se na té hlavě může projevit jinak. A to je možná o tom přístupu a chtít vědět i více než někoho mlátit. To, že v tom někdo hledá více, neznamená, že se místo tréninku modlí. Určitě ale i takoví jsou :D .
Když bych to tedy uzavřel, tak můžou vzniknout 2 extrémy. 1)Bojová, nadupaná mašina, která ve svém nejproduktivnějším období bezproblému každého sejme, ale ve stáří to bude "troska" nebo 2)v hlavě teoreticky nadupanej člověk, který bude vědět vše od ... až po ..., ale jak někomu praští, tak si sám zlomí ruku :). Pro mně je právě ideální řešení najít to někde mezi tím.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod lukaskon » čtv 13. lis, 2003 12:52

Jamamba píše:Právě dnes už to člověk dělá jen pro tu úchylku, protože na přežití a likvidaci někoho jiného máme mnohem spolehlivější prostředky, že. :wink:

Nenene, já to z úchylky nedělal a teď už to dělám pro obživu 8O
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Proč BOX?

Příspěvekod lukaskon » čtv 13. lis, 2003 13:07

Celkem ste se tu zamýšleli proč box, či všeobecně bojová umění. Neviděl bych v tom žádnou vědu. Každej kterýho baví sport si jich pár vyzkouší a zrovna box (samozřejmě i jiná bojová umění, ale já bud mluvit za sebe) jedost všestraný. Proto aby ste byl dobrej je potřeba od všeho něco a pokud jste v něčem horší musíte to nahradit jinou věcí. Správnej boxer musí být rychlej, pohyblivej, mít postřeh, sílu, odvahu, vůli, velkou disciplínu pro trénink a samozřejmě velkou fyzičku. Pro vyhranej zápas musí taky rozumně uvažovat a taktizovat. Myslím, že je to tedy sport pro komplexní rozvoj osobnosti. A to, že někdo box dělá neznamená, že chce někoho mlátit. Bohužel je logické, že mnoho lidí to dělá jen proto by se mohli vytahovat na ostatní a také mnoho lidí, kteří na box přijdou jsou kluci z ulice a tím pádem ta nejsou žádní géniové. Tím pak vzniká milná představa, že boxeři jsou vypatlaný hlavy. Ale je jasný, že když někdo dostává celej život pecky do hlavy tak to asi jeho zdraví neprospěje. Jinak musím říct, že se mi Vaše debata tu líbí a zdá se mi celkem zasvěcená. Zdravím tedy všechny příznivce boj.sp.
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Jamamba » úte 18. lis, 2003 8:45

lukaskon

no beru to samozrejme jako uchylku v kladnym slova smyslu, proto tam byl ten smajl s úsměvem, jako odchylku od většiny :wink:
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník