Reakce na střelbu, přepadení.....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod cohen » úte 31. srp, 2010 10:44

cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Příspěvekod fakt » úte 31. srp, 2010 11:29

RUNAR píše:Krok č.1)

Zjistíme zda útočník na nás nemíří zbraní na které je nápis "REPLICA".


Krok č.2)

Provedeme kop z otočky.

Krok č.3)

R.I.P.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » úte 31. srp, 2010 11:41

Cituji: "Pondělní masakr v bratislavské Devínské Nové Vsi spáchal 48letý bývalý voják, který působil samotářsky a dával najevo nesnášenlivost vůči Romům. Za vyvražděním šestičlenné rodiny stály dlouhodobé sousedské spory. Romská rodina Putíkových, která s bývalým vojákem bydlela na stejném patře, byla podle dalších sousedů hlučná a problémová."

"Vyvražděná rodina měla spory i s dalšími sousedy. Jednou u ní podle televize Markíza musela zasahovat zásahová jednotka. V garsonce občas bylo i deset lidí, kteří se často hlučně bavili."

OT: Jendisi, koukej zmenit tu praci, at nedopadnes podobne :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Toman » úte 31. srp, 2010 12:00

fakt píše:
RUNAR píše:Krok č.1)

Zjistíme zda útočník na nás nemíří zbraní na které je nápis "REPLICA".


Krok č.2)

Provedeme kop z otočky.

Krok č.3)

R.I.P.


omyl, následně proneseme větu.

The fact that you´ve got "Replica" written on the side of your gun and the fact I´ve got Desert Eagle point five o written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking along with you presence ... now Fuck off

pouze pokud držíme v ruce Desert Eagle .50 a jsme Vinnie Jones :lol:

návod zde v EN http://www.youtube.com/watch?v=uR5jufwSqm8

žel bohu dnes je již mnoho replik výborně funkčních, díky NC strojům, mnohdy lépe než originály.

sorry za OT
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » úte 31. srp, 2010 13:06

Toman: +1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Reakce na střelbu, přepadení.....

Příspěvekod TongPo » úte 31. srp, 2010 13:45

NAIA píše:...Chci se zeptat, jestli jste se někde setkali s tréninkem na takovéto situace. Tím myslím hlavně jestli je v ČR nějaký klub nebo skupina kde se věnují obraně proti střelným zbraním a zařazují do toho i takovéto situace.
Vesměs se cvičí různé lepší či horší techniky jak někomu odebrat zbraň a pak vám ještě řeknou že "jen v krajním případě" a je hotovo. Asi se shodneme že takto je to naprosto nedostatečné. Proto by mne zajímalo jestli někdo jde v tomhle více do hloubky a popřípadě kde čerpá nápady a postupy...

Jak píšeš - techniky obrany proti střelný zbrani na krátkou vzdálenost se u nás v ČR učí běžně (od funkčních až po naprosto sebevražedný). Stejně tak se učí, zejména v ozbrojených složkách, i technika a taktika boje "střelná zbraň vs. střelná zbraň". Ale tobě šlo zřejmě o variantu "já neozbrojen se přimíchám někam, kde se střílí", že? :wink: Já osobně o nějakým výcviku, zaměřeným na tyto situace, až na jednu výjimku v rámci ČR neslyšel. Tou výjimkou by mohly bejt "kurzy přežití", který pořádá ve Vyškově AČR pro novináře a humanitární pracovníky určené do krizových oblastí. Osobní zkušenosti ani bližší informace k těmhle kurzům nemám, ale myslím si, že něco takovýho by mohlo a mělo bejt součástí takovýho kurzu... Ale budeš se muset poptat sám, Vyškov od vás nemáš tak daleko... :D

Jinak k podobným situacím obecně - u nás ve střední Evropě nemají (naštěstí) žádnou tradici, ale na druhou stranu to právě proto bude na 99% průser, když se něco takovýho stane... :? Oni totiž lidi ztratili pud sebezáchovy a tak místo toho, aby se rychle někam ukryli, zdrhli, či si alespoň lehli na zem a zavolali na tísňovou linku, že se tam a tam střílí, se jdou ze zvědavosti podívat z okna či dokonce na balkon, co že se to tam venku děje zajímavýho, viz. bratislavský případ, že? :roll: :( K oněm příspěvkům o "sejmutí" toho šílence na dálku kulovnicí s optikou a podobně bych dodal následující: Pokud nemáte na 100% jistotu, co se tam vlastně děje a nejste přímo ohroženi vy ani vaši blízcí, nezasahujte :!: Jen zatelefonujte na tísňovou linku a nechte to profesionálům. To, že se někde střílí a pobíhá tam civil se zbraní v ruce ještě neznamená, že je to nebezpečný pachatel a vy ho máte "smahnout" :idea: Mohlo by se vám totiž stát, se se v cele předběžnýho zadržení dozvíte, že jste zastřelili vyděšenýho občana, kterej se právě ubránil se svojí legálně drženou zbraní v ruce loupežnému přepadení a pak sám volal na policii, co má vlastně dělat... A nebo, že jste zastřelili policejního operativce atd... A i kdyby to byl opravdu nějakej šmejd, tak stejně - jak si to pak, když jste vy nebo "váš zájem" nebyli přímo ohroženi, u soudu obhájíte? S tím mají občas potíže i profesionálové a to je "zákon", alespoň teoreticky, na jejich straně... :?

PS: Když už jsme u těch krizových situací, tak malá rada závěrem: Pokud možno nepoužívejte "sdružené" tísňové číslo 112. Vysvětlím proč: Pokud potřebujete např. rychlou pomoc ze strany policie, volejte 158. Policejní důstojník operačního střediska, kterému se dovoláte, si vás totiž odborně "vytěží" tak, aby od vás policie dostala informace potřebné k rychlému a efektivnímu zákroku a to samé operační středisko obratem nařizuje výjezd hlídky / hlídek policie. Na čísle 112 sedící hasičský úředník se vás pravděpodobně na některé pro policii důležité informace zapomene zeptat a po vašem telefonátu teprve předává informaci na policejní operační středisko = zpožděné a nekvalitní informace. Stejně tak pokud potřebujete například pro někoho z vašich blízkých záchranku - volejte raději 155. Dispečer záchranné služby obratem zařídí výjezd sanitky a zároveň vám dokáže v případě potřeby on-line radit, jak a jaké úkony první pomoci provádět, než záchranka dorazí na místo. Jinak i onen dispečer záchranné služby samozřejmě dokáže předat informaci i na policii nebo hasiče (podle vaší situace to v případě potřeby udělá automaticky). :wink:
Naposledy upravil TongPo dne úte 31. srp, 2010 14:03, celkově upraveno 1
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: Reakce na střelbu, přepadení.....

Příspěvekod fakt » úte 31. srp, 2010 14:00

TongPo píše:PS: Když už jsme u těch krizových situací, tak malá rada závěrem: Pokud možno nepoužívejte "sdružené" tísňové číslo 112. Vysvětlím proč: Pokud potřebujete např. rychlou pomoc ze strany policie, volejte 158. Policejní důstojník operačního střediska, kterému se dovoláte, si vás totiž odborně "vytěží" tak, aby od vás policie dostala informace potřebné k rychlému a efektivnímu zákroku a to samé operační středisko obratem nařizuje výjezd hlídky / hlídek policie. Na čísle 112 sedící hasičský úředník se vás pravděpodobně na některé pro policii důležité informace zapomene zeptat a po vašem telefonátu teprve předává informaci na policejní operační středisko = zpožděné a nekvalitní informace. Stejně tak pokud potřebujete například pro někoho z vašich blízkých záchranku - volejte raději 155. Dispečer záchranné služby obratem zařídí výjezd sanitky a zároveň vám dokáže v případě potřeby on-line radit, jak a jaké úkony první pomoci provádět, než záchranka dorazí na místo.


Přesně tak. Na OPISu (112tce) sedí operátor hasič. OPIS sídlí v krajském městě. Tzn. další nevýhodu, spočívající v nedostatečné místní znalosti. Na rozdíl od přímých voleb, které zvedne operátor jednotlivé složky v nejbližším operáku:
155 ZZS
158 PČR
156 MP.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod siegfried » úte 31. srp, 2010 14:51

Jo a neznate-li adresu mista, kde se nachazite, nadiktujte operatorovi sestimistny cislo na nejblizsim sloupu verejnyho osvetleni... jsou na stitku zhruba ve vysce oci mensiho cloveka...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod reccol » úte 31. srp, 2010 15:00

Jak se to resi, kdyz jsem nekde uprostred lesa a presnou polohu neznam? V ramci military se mi to stava porad a kdyby se neco stalo... To proste zamerej hovor?
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » úte 31. srp, 2010 15:36

reccol píše:Jak se to resi, kdyz jsem nekde uprostred lesa a presnou polohu neznam? V ramci military se mi to stava porad a kdyby se neco stalo... To proste zamerej hovor?


V rámci military si máš umět poradit sám.
Nebo tam chodíš i s hajzlákem a dentální nití?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod reccol » úte 31. srp, 2010 16:12

Opravdu hodnotna odpoved. Prave kvuli tomu ze mam za sebou radku kurzu PP, vim ze proste muze nastat situace, kdy je rychlej odvoz potreba.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 31. srp, 2010 16:38

Jendis, Tong Po - jo takhle jsem to myslel zajímavé příspěvky.

Opravdu jsem se neptal na to jak o odzbrojit, případně přemoci. Myslím že tohle je často nepochopené v některých klubech sebeobrany protože není nutné vždy vyhrát (to je sport promítnutý do sebeobrany) - šlo mi tady o to jak psal Tong Po "když se do něčeho jako civil připletu".

Už jsem měl jeden seminář přesně na toto téma, ale bylo to spíš jen abych lidem ukázal jak to trénuje Jim a kam můžou posunout vlastní trénink. Já nemám moc rád semináře kde se hodně dělají modelovky protože to zabere hodně času a při 25 lidech v tělocvičně se spíš čeká než cvičí. Takže jsem spíš ukazoval koncepty plus nějaké ty "semimodelovky" :D

Jim právě hodně řeší střelbu ve školách, na pracovišti atd.. ono v americe je to dost "populární" tak má dost materiálu na zkoumaná a zapracování do systému.

Takže kdyby někdo měl zkušenosti nebo i zajímavý odkaz na něco tak to sem hoďte. Teď už se jiná než reálná sebeobrana nedělá tak snad to není jen o "gun disarming" technikách...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod siegfried » úte 31. srp, 2010 18:44

reccol: v tom pripade vyjimecne radeji volat 112, maji rychlejsi vyhledavani pozice podle telefonu. 155 ho ma taky, ale je to pry nejaky slozitejsi a pomalejsi.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod reccol » úte 31. srp, 2010 18:49

Diky za info.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Lada » úte 31. srp, 2010 19:12

reccol píše:Jak se to resi, kdyz jsem nekde uprostred lesa a presnou polohu neznam? V ramci military se mi to stava porad a kdyby se neco stalo... To proste zamerej hovor?


Nic moc odborného jen pár postřehů ale neručím za to :)

pokud máš tel a signál můžou tvou polohu více či méně přesně zaměřit tuším dle počtu a polohy vysílačů v okolí....
Bylo by vhodné vědět v jakém terénu a kde se pohybuješ, mít sebou turistickou mapu buzolu/kompas, znát orientační body (kopce, silnice, řeka, potok, hájenka, cesty, rybníky v okolí,) v průběhu cesty si zapamatovávat kolem čeho výraznějšího jsi šel, třeba i krmelec atp... když už se dovoláš abys určil co nejpřesněni svoji polohu, samo zdělit i kam jsi še odkud atd...
trocha po cestě přemýšlet jakpakto, že jdeš kolem řeky když doma na mapě jsi žádnou neviděl. Než někam jdeš si projít a alespoň trocha zapamatovat mapu, orto/foto mapy jsou na netu k dispozici
Tohle by měla být ostatně v military podle mě samozdřejmost v rámci taktické přípravy.


když není signál/tel či jsi ho rozbil tak to je smolík, buď se k pomoci doškrábeš nějak sám či budeš čekat až tě někdo bude shánět a zalarmuje polici, záchranáře atd... úspěšnost pak odvisí od toho jestli jsou dostupné informace kde by ses měl nacházet...proto je vhodné aby někdo blízký veděl co kde a jak a kdy by ses měl vrátit a nehrát si na velkého kluka, který přece nebude říkat kam jde když je dospělý....
Volat o pomoc se samo také hodí.
Když se aspoň zhuba ví kde bys mohl být nebo se to hold zkusí operačně vyhodnotit, budou tě hledat po zemi a ze vzduchu pomocí termovize, proto není vhodné se přikrývat termoplachtou aby jsi byl v teple když slyšíší vrtulník :lol:

K bližším informacím se bež zeptat na místní útvary jak od rána do večera hledali houbaře po vypuknutí houbařské sezóny :D


Jinak já osobně sebou nosím i pistoli, která se dá využít v rámci KN k navádění kde se nacházíš podle hluku výstřelů či upozornění na sebe. (už bylo pár takových případů se šťasným koncem), ještě u sebe nosím ampulku Spead8 či něco podobného (dodá i při vyčerpání energi a podpoří psychiku, což mám vyzkoušeno)
Ideálné nechodit sám pro případ, že se ti něco stane i pro případ ztracení jsou lepší dva či více, ovšem hysterická přítelkyně/kamarádka zrovna ideální není no :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

ZDRAVÍM PÁNOVÉ

Příspěvekod kraver1 » úte 31. srp, 2010 20:16

Sledoval jsem informace o Bratislavském masakru z dostupných zdrojů v tisku. Můj názor : na takovou situaci běžného civilistu nelze vycvičit, ani připravit, pokud o to nemá sám zájem a není si vědom toho, že stát nestíhá držet krok s takovými situacemi a nemá na to, připravit své občany k chování v takto vypjatých situacích. Kdo zná můj nick ( a třeba zná i osobně:)) ví, co dělám, kde pracuju atd...co se týká taktiky boje ve městě ( protože o tom je tady řeč), jeden -dva-tři semináře jsou k ničemu. Výcvik musí probíhat od píky. Hodí se do něj jak military zelená taktika, tak policejní černá taktika. Jsou v nich rozdíly, ale místy se překrývají. To je pro ozbrojené složky, které by to měly takto dělat - můj názor. Civilisté by do sebe měli dostat taktické chování při eskalaci násilí - vědět, co je skryt, co je kryt - rozdíl mezi nimi, kde je bezpečné se krýt za vozidlem, kde je to riskantní atd...ale každému do hlavy tlouct, že HRDINŮ JSOU PLNÉ HŘBITOVY!! Umět se bránit proti např.pistoli, je celkem reálné, pokud si obránce uvědomí, že technika bude funkční pouze za splnění podmínek, které jsou nutné k jejímu použití, a dokáže v útočníkově jednání odhalit slabinu jeho útoku, kterou využije. Ale vždycky je to 50/50, ovšem v případě přímého ohrožení života je mi milejší 50% k přežití, než nic. A to vtloukám do hlavy i svým žákům...proti brat.střelci by pomohla tak podvěsná 203 pod M16..ale tu v běžné rodině každý nemá..Dále si tady dovolím pochválit slovenské policisty za ten zákrok. Nebyli na to připraveni,měli kusé informace, a přesto si myslím, že udělali, co mohli, co bylo v jejich silách. Až dokončím svůj záměr,dám Vám vědět, nebo sledujte web:)

S pozdravem Kraver1
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod La-jia » úte 31. srp, 2010 20:54

Ahoj všem. Zůčastnil jsem se Martinova semináře "jak přežít teroristický ůtok" a bylo to plné super jednoduchých nápadů. Hodně lidí tu řeší až takovou tu druhou fázi a to jak přivolat pomoc či jak o tom dát někomu vědět. Ale zkuste si představit (a to měl Martin asi na mysli), že jdete s partnerkou z nejmenovaného nákupního střediska, v rukách dvě igelitky nabouchaný nákupem, hádáte se sní, protože ona zapoměla koupit něco bez čeho večer neusednete k televizi a najednou začne ve vašem okolí (třeba nalevo nebo napravo a v nejhorším za vámi) někdo střílet a vy vůbec nevíte jestli je to určený vám, je-li to šílenej střelec nebo jestli si nějací paka vyřizujou účty mezi sebou. Jaká asi bude vaše reakce? Jak vyhodnotíte situaci?
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod fakt » stř 01. zář, 2010 7:34

reccol píše:Opravdu hodnotna odpoved. Prave kvuli tomu ze mam za sebou radku kurzu PP, vim ze proste muze nastat situace, kdy je rychlej odvoz potreba.


V tom případě doporučím OPIS - tedy 112tku. V případě, kde místní znalost odpadá, mají před sebou dost softu na otypování místa zásahu. Spolu s ZZS (sanitkou) ti můžou souběžně poslat HZS (hasiče), aby sanitce zpřístupnili místo zásahu (vyprošťovací technika, horolezci, potápěči) a v rámci nasmlouvaných součinnostních dohod i těžkou techniku, kterou nevlastní.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 8:56

La-jia píše:Jak vyhodnotíte situaci?


Tady jen jedna rada(ono by toho bylo víc,ale je to spíš na povídání a ukázání)......pokud někdo střílí vaším směrem,nejdříve(pokud se samozřejmě netrefí) slyšíte hvízdání kulek. Rachot až potom .
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 9:49

La-jia píše:Ahoj všem. Zůčastnil jsem se Martinova semináře "jak přežít teroristický ůtok" a bylo to plné super jednoduchých nápadů. Hodně lidí tu řeší až takovou tu druhou fázi a to jak přivolat pomoc či jak o tom dát někomu vědět. Ale zkuste si představit (a to měl Martin asi na mysli), že jdete s partnerkou z nejmenovaného nákupního střediska, v rukách dvě igelitky nabouchaný nákupem, hádáte se sní, protože ona zapoměla koupit něco bez čeho večer neusednete k televizi a najednou začne ve vašem okolí (třeba nalevo nebo napravo a v nejhorším za vámi) někdo střílet a vy vůbec nevíte jestli je to určený vám, je-li to šílenej střelec nebo jestli si nějací paka vyřizujou účty mezi sebou. Jaká asi bude vaše reakce? Jak vyhodnotíte situaci?


Myslím, že je to zbytečné teoreticky rozebírat. Za PC je každý borec, ale jak zareaguješ ve skutečnosti ...bůh ví. To, že Martin vám předhodí na krátkém semináři pár info od Jima nic neřeší. Tady je jen jedna cesta a to ta, co napsal Kraver1, systematický výcvik od píky.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků