poradte

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Toman » úte 20. lis, 2007 14:58

Hiroiuki píše:Cvičit bojová umění i z filozofického hlediska pěstuje ducha. Někdo se jde jenom vymlátit na box, ale uniká mu podstata :lol:


To mi ale vůbec nevadí :wink: :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod ghekon » úte 20. lis, 2007 16:02

wordsworth píše:4 Hiroiuki Podstata bojových umění je boj.Jenže ono to tak často není.Proto jsou lepší sporty.Je tam na tebe kladen větší tlak se zlepšovat.Když ti hrozí na tréninku nakládačka tak makáš víc ať nedostaneš.Navíc si zvykneš pracovat s člověkem,který klade odpor.


To mi chces rict ze v bu ti nakladacka nehrozi, nebo ze ti souper neklade odpor?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » úte 20. lis, 2007 16:42

[quote "ukropcany"]
Ty si mi prudko nesympatický
[/quote]
Hehe, ja mam taky takovy uprskany Koniase rad. Plna huba "mysleni" a "urovne", ale sami by hlavne chteli kazdymu predepisovat, co si ma a co nema myslet, rikat a delat :wink:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod graver » úte 20. lis, 2007 16:55

Hiroiuki píše:zkusit přemýšlet o smrti, že je to přece krásná věc, vždyt se tak dostaneš na lepší místo a přestaneš se bát smrti a bolesti

Snad se Hiroiuki nenaštve, když ti poradím, abys tuhle metodu nepoužíval víc, než je nezbytně nutné :wink:
Strachu ze smrti a bolesti se jednoduše nezbavíš - rozhodně ne takto.
Když nejsi mistr BU, vyhýbej se konfliktům. A až se mistrem staneš, už tuhle radu nebudeš potřebovat :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hiroiuki » úte 20. lis, 2007 17:08

graver píše:
Hiroiuki píše:zkusit přemýšlet o smrti, že je to přece krásná věc, vždyt se tak dostaneš na lepší místo a přestaneš se bát smrti a bolesti

Snad se Hiroiuki nenaštve, když ti poradím, abys tuhle metodu nepoužíval víc, než je nezbytně nutné :wink:
Strachu ze smrti a bolesti se jednoduše nezbavíš - rozhodně ne takto.
Když nejsi mistr BU, vyhýbej se konfliktům. A až se mistrem staneš, už tuhle radu nebudeš potřebovat :lol:


Díky za radu, ale psal jsem, že se vyhýbám konfliktům, ale měl jsem na mysli, že z toho nemám strach. :wink:
Hiroiuki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Hiroiuki » úte 20. lis, 2007 17:11

Toman píše:
Hiroiuki píše:Cvičit bojová umění i z filozofického hlediska pěstuje ducha. Někdo se jde jenom vymlátit na box, ale uniká mu podstata :lol:


To mi ale vůbec nevadí :wink: :D


Každý typ člověka vidí BU jinak, tak když tě to baví, tak proč ne? :D
Hiroiuki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod WT_Warrior » úte 20. lis, 2007 17:15

nevím já nechci nikomu nic vnucovat ale dal jsem se na Wing Chun jelikož mám ještě větší problém než člověk který toto téma založil sice je pravda že do jisté míry mi strach a vše kolem něj pomáhá odbourat trénink ale nevím stále mi to dělá problém že když se dostanu do konfliktu nástává u mě až přehnané zvýšení tlukotu srdce větší a těžší dýchání celý ztuhnu klepou se mi nohy a nemůžu naprosto !!!NIC!!! dělat ........ tuhle zkušenost mám po jednom konfliktu s nějakým chlápkem který mě chtěl nejspíš zabít .....nevím.... nebýt lidí kolem tak nevím a ani nevím proč nic jsem neudělal ale ten člověk byl v podnapilém stavu ..... tohodle se chcu fakt zbavit ale asi se mi to pěkně vrylo do paměti po opravdu ošklivé situaci teďka pociťuju to stejné ale už si říkám že do toho musím jít ze se proste musim branit .....sice uz jsem zazil 2 hospodske rvacky ale to bylo neco jineho nez s tím psychopatem ....pokud máte nějaké řešení i pro mě uvítám to také
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod DMC » úte 20. lis, 2007 17:54

Ok tak ja vam teda povim co si to tom myslim.

Ten kluk co zacal tenhle thread se citi trochu nejistej, protoze se jeste v zivote nepral. Tot vse.

On nepotrebuje "megarealnou sebeobranu" (samozrejme, praktikovanou bez kontaktu), "smrtici techniky", boj na zivot a na ZMrt a pseudovychodni filosoficky sracky.

Pokud se tedka nekam prihlasi na box,judo nebo podobne, tak se trochu oboucha, jak tu nekdo napsal, mozna u toho pozna trochu vic sam sebe, ale kazdopadne zjisti, ze na fyzickem stretu neni nic tak tajemneho, strasneho nebo fatalniho. Ze se nemusi citit menecenne, protoze "se jeste nerval", a premyslet, jestli by toho ci onoho cloveka zmlatil.

Ale kdyz se prihlasi na ty vase ultra-bushido sebeobrany, tak v nem ten strach a paranoiu jeste budou pestovat (je v jejich zajmu, aby tuhle hru s nim hrali, ale to je jina pohadka). Nauci ho v jednom kuse premyslet nad tim, jak by nekoho "na ulici vyridil", o psychopatech, naucej ho tahat s sebou "teleskopy" a noze...Bude jeste vic posedlej ideou fyzickyho nasili, navenek mozna hrozne sebevedomej, ale uvnitr se bude porad bat, protoze si to nikdy nezkusi, ale bude o tom porad fantazirovat.

Nejde vubec o to, jestli je to ucinny nebo neucinny, ale ze je to proste NEZDRAVY!!!!
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod TF » úte 20. lis, 2007 19:00

Hiroiuki píše:ghekon: To nemyslím, protože mám zkušenosti i z jiných BU.


no vidíš takže použiješ jiný bu a ne aikido :lol:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod zm » úte 20. lis, 2007 19:12

ukropcany píše:a tak nám laskavo nezasahuj do našeho miesta tu... yo? Buď vod tý lásky prosím... prosím... :roll:

Promiň, to jsem fakt nevěděl, že je to tady vaše. Čí ještě, kromě tebe? Ajo, zapomněl jsem, ještě DMC patří do squadry azurry..
To je asi hodně špatný, když někdo jenom nabádá k přemýšlení a někdo si to vykládá úplně jinak. Nauč se číst, můžete si slabikovat společně s DMC. Ale hlavně si přitom vytáhněte hlavu z té vesmírné studny, kterou jsi na tomto webu už dříve s velkým aplausem zmínil.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod wordsworth » úte 20. lis, 2007 19:25

Nechci vyvolat nějakou ohnivou diskusi,tak ti co se jich to dotkne ať nereagují.Je fakt,že v mnoha BU (či u mnoha mistrů)je útočník figurkou co sebou nechá mávat a vodit se.Neklade odpor.Proto je lepší sport.Alespoň zezačátku.Naučí tě v aikidu údery tak kvalitně jako na boxu?A přitom to atemi má člověka navolnit.Zkus takhle trochu dloubnout někoho,komu adrenalin stříká z uší.Podle mě-nauč se kvalitně základy(údery) a pak začni dělat složitější techniky(páky,hody...)
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Hiroiuki » úte 20. lis, 2007 21:20

wordsworth píše:Naučí tě v aikidu údery tak kvalitně jako na boxu?A přitom to atemi má člověka navolnit.



Všiml jsem si dnes na treninku, že všichni jak dělali atemi, tak to nebylo atemi, ale mávnutí rukou 30-50 cm před obličejem :lol: , lol co říct, to je Ikedovo aikido :lol:, ikdyž si pana Ikedy velice vážím, ale jeho styl se mi nelíbí
Hiroiuki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod zm » úte 20. lis, 2007 22:14

ukropcany píše:4zm - jáááááj, drahý môj, keď niekto napíše toto "Prosím přestaňte už podsouvat (vnucovat) ať už jakýmkoli způsobem...", tak to znamená "držte huby a nekydajte nám to naše čosi" a môžeš to zabaliť do akokoľvek ružovej obálky... Ty sa snažíš umlčať nás, nie my Teba... kľudne sem vyplakávaj čo len chceš... :D Moja veta neznamená "nepíš sem", ale znamená "nechaj nás písať čo my chceme", kapiš? To, že s Tvojimi názormi nesúhlasíme neznamená, že nám vadí, že ich sem píšeš... z môjho pohľadu si len neškodáčik, ktorého tu aj tak nikto neberie vážne... dany, ne-dany... kľudne vypisuj... 8)

"Drahý môj" si oslovuj svoje 4% přátele, já k nim nepatřím, nepásli jsme spolu slony. Růžovou nesnáším, je zajímavé, že tě napadla zrovna tato barva. No zřejmě v souvislosti s tím oslovením.
Ale vážně, nikoho se nesnažím umlčet (kdybys přemýšlel, tak ti dojde, že je to stejně nereálné jako výplody tvé choré mysli), jen nabádám k přemýšlení, když něco kdokoli tady píšete, ono když něco napíšete, tak jak to opravdu děláte, tak to vyznívá spíš kontraproduktivně, jestli víš, co to slovo asi tak znamená. Ale s tím tě nechci zatěžovat, já vím furt ta "vesmírná studňa". Co co znamená se opravdu můžeš jen domýšlet, protože opravdový význam ti nedochází ani u toho, co píšeš sám. A tvůj pohled na mě mi neleží ani v patě.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Josman » úte 20. lis, 2007 23:05

zm píše: Ale vážně, nikoho se nesnažím umlčet (kdybys přemýšlel, tak ti dojde, že je to stejně nereálné jako výplody tvé choré mysli), jen nabádám k přemýšlení, když něco kdokoli tady píšete, ono když něco napíšete, tak jak to opravdu děláte, tak to vyznívá spíš kontraproduktivně, jestli víš, co to slovo asi tak znamená. Ale s tím tě nechci zatěžovat, já vím furt ta "vesmírná studňa". Co co znamená se opravdu můžeš jen domýšlet, protože opravdový význam ti nedochází ani u toho, co píšeš sám. A tvůj pohled na mě mi neleží ani v patě.

ZM ... co to asi znamená ... že by ZMaten? Dovolil bych si zde uvést moudrý citát jednoho hooodně starého mistra, zde speciálně pro pana ZM ... : "Co to sakra meleš?" 8O
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod spider » úte 20. lis, 2007 23:10

To zm: To jsou samé řeči o vnitřní síle, vznešené filozofii BU apod., když se však někdo kapánek otře o tvé ego, tak se zoufale snažíš demonstrovat alespoň svoji intelektuální nadřazenost. Nedaří se ti ale bohužel ani to... Sorry, ale je to tak, opravdu nemáš patent na to, abys určoval, kdo tu má, nebo nemá ten jediný správný názor.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Poklona

Příspěvekod lukaskon » úte 20. lis, 2007 23:36

Snažím se nezasahovat, ale Spider má moji poklonu za vyjádření ... povedené.
Vnitřní síla, duch a podobně, neměli by právě tací mít nadhled a ne já z boxu???
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod cudles » stř 21. lis, 2007 0:22

ukropcany píše:
Hiroiuki píše:...ale sebevědomí mi nejvíce zvýšilo aikido.
Obrázek

Ty brďo, toto si dám zarámovať... sebavedomie zvýšené, zdravý rozum v prdeli... :D

4zm - ale ale, zase by nám niekto išiel upratovať názory... počuj, mal si niekedy z nás pocit, že Ti sem zakazujeme písať? Ty si mi prudko nesympatický, ale nikdy som nemal reálnu snahu «a snáď umlčať... to, že si v povedomí miestnych ľudí tam kde si je Tvoja práca, nie je treba Ti do toho zasahovať :twisted: a tak nám laskavo nezasahuj do našeho miesta tu... yo? Buď vod tý lásky prosím... prosím... :roll:

Ukropcany,nemusel to vubec myslet zle,jakože si myslí že je mistr světa a nemá strach...ačkoliv mám také výhrady a některé pochybnosti,tak musím říct že zatím cvičím dál,ale hlavně že než jsem začal aikido cvičit,nejdřív jsem se nechával bít(1.stupeň Z©),pak už jsem se rval také,ale dostával jsem(2.stupeň Z©),a pak už jsem ,,nadílel´´ já, a a každému kod na mě útočil,ať už jakkoliv jsem se postavil...ne z příčiny kterou máš asi na mysli,a která tě rozesmála na příspěvku od Hiroukiho,že bych se cítil být neporazitelný,a nebál se, strach bude pořád a u každého normálního člověka ,ale už je to mnohem lepší...prostě mě hodně dalo :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » stř 21. lis, 2007 0:32

ghekon píše:Ukropcany: Dobra hlaska :P :P :P :P
Ty si mi prudko nesympatický


Ne ze bych mnel neco proti aikidu, ale myslim ze ti to sebevedomi rychle klesne az budes muset aikido uzit :)

Víš asi si bude hodně lidí myslet že že to co teď napíšu je nějaká fanatická obhajoba aikida,ale i když to tak není,věřím že někteří si nenechají ujít příležitost to tak záměrně vzít..Nic proti tobě,ale dříve jsi tu psal že hledáš nějaké doplňkové bu,atd,atd, z čehož soudím že teprve je teprve poznáváš z osobní zkušenosti..proto mi u tebe dost nesedí když tu čtu od tebe podobné příspěvky(ostatně podobně si se vyjádřil i o taekwondu)..prostě mi připadá že tu chceš být záměrně oblíben a tak přejímáš názory lidí jako Ukropcany a spol...Neber to tak že ti beru tvůj názor. A pokud je to jinak než mi to připadá,tak mě oprav.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod spider » stř 21. lis, 2007 9:23

Nerozuměl jsem, co je příčinou takového ukropcaneho veselí, takže jsem se ze zvědavosti podíval na web, který má jako své domovské stránky nastaven uživatel zm. Po shlédnutí videí s ukázkami technik na http://www.otokodate.com/pictures.php (odkazy na videa jsou až pod textem, úplně dole) to ale už začínám chápat :wink:
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod spider » stř 21. lis, 2007 9:41

Jen bych upřesnil, že mě nepobavil ani tak outfit aktérů, jako techniky samotné. Pokud chcete vidět tvrdou a účinnou obranu vůči realistickým útokům typu chytání za ručičky, rozhodně byste neměli nechat tuto stránku bez povšimnutí. Poznáte kořeny, z jakých zm vychází, pochopíte, že ví, o čem mluví ... a možná mu už pak ani nebudete odporovat.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků