Jaké umění/styl vybrat? aneb chci začít s bojovým sportem..

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Jaké umění/styl vybrat? aneb chci začít s bojovým sportem..

Příspěvekod Anonymní » úte 20. črc, 2004 20:15

Dobrý den,
od začátku školního roku bych velice rád začal(opět) s bojovým uměním..
Již jsem zkusil aikido, které mě nenadchlo a 7.kyu :oops: v karate. Bohužel, klub do kterého jsem chodil, mi prakticky nevyhovoval-nic praktického k sebeobraně jsem se nenaučil-možná nějakou tu katu ale o tom to není. bohužel, nyní jsem po 3 letech byl nucen skončit s floorbalem kvůli slabým zádům(prosím zohledněte i tuto skutečnost), a nechci zůstat bez pohybu.

je mi za pár měsíců 17 let, a rozhodně nejsem žádný namakanec-asi 176 cm a 60kg :roll:

Prosím , poraďte s čím vzhledem k mé situaci začít, co by bylo vhodné, popřípadě kde a jak v Praze..

Co očekávám- jde mi o to, abych si udržel (nebo spíše vybudoval) nějakou fyzičku a dokázal se prakticky ubránit případným trouble-makerům.

Děkuji moc za pomoc, Honza
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 21. črc, 2004 6:37

Pokud nehodláš řešit slabá záda , tak raději nezačínej s ničím. Nejlepší bude, když se pojedeš podívat do Pelhřimova , abys věděl do čeho jdeš.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » stř 21. črc, 2004 9:36

Především nepovažuji za dobré někoho se ptát... podívej sem, jaká umění jsou v tvém okolí a zajdi se podívat na cvičení, zkusit si to... a pak si vyber. Názory ostatních jsou hodně subjektivní a často ovliněné (osobně bych ti doporučil Ju jitsu, pět let jej cvičím, ale to co vyhovuje mě, nemusí tobě).

PS: tvá záda... k tomu mám jen: pokud cvičíš dobře, slabá záda nejsou problém. Pokud cvičíš špatně, ani silná záda tě neochrání od pozdějších problémů.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » stř 21. črc, 2004 9:36

Především nepovažuji za dobré někoho se ptát... podívej sem, jaká umění jsou v tvém okolí a zajdi se podívat na cvičení, zkusit si to... a pak si vyber. Názory ostatních jsou hodně subjektivní a často ovliněné (osobně bych ti doporučil Ju jitsu, pět let jej cvičím, ale to co vyhovuje mě, nemusí tobě).

PS: tvá záda... k tomu mám jen: pokud cvičíš dobře, slabá záda nejsou problém. Pokud cvičíš špatně, ani silná záda tě neochrání od pozdějších problémů.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » stř 21. črc, 2004 9:36

Především nepovažuji za dobré někoho se ptát... podívej sem, jaká umění jsou v tvém okolí a zajdi se podívat na cvičení, zkusit si to... a pak si vyber. Názory ostatních jsou hodně subjektivní a často ovliněné (osobně bych ti doporučil Ju jitsu, pět let jej cvičím, ale to co vyhovuje mě, nemusí tobě).

PS: tvá záda... k tomu mám jen: pokud cvičíš dobře, slabá záda nejsou problém. Pokud cvičíš špatně, ani silná záda tě neochrání od pozdějších problémů.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » stř 21. črc, 2004 9:36

Především nepovažuji za dobré někoho se ptát... podívej sem, jaká umění jsou v tvém okolí a zajdi se podívat na cvičení, zkusit si to... a pak si vyber. Názory ostatních jsou hodně subjektivní a často ovliněné (osobně bych ti doporučil Ju jitsu, pět let jej cvičím, ale to co vyhovuje mě, nemusí tobě).

PS: tvá záda... k tomu mám jen: pokud cvičíš dobře, slabá záda nejsou problém. Pokud cvičíš špatně, ani silná záda tě neochrání od pozdějších problémů.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » stř 21. črc, 2004 9:36

Především nepovažuji za dobré někoho se ptát... podívej sem, jaká umění jsou v tvém okolí a zajdi se podívat na cvičení, zkusit si to... a pak si vyber. Názory ostatních jsou hodně subjektivní a často ovliněné (osobně bych ti doporučil Ju jitsu, pět let jej cvičím, ale to co vyhovuje mě, nemusí tobě).

PS: tvá záda... k tomu mám jen: pokud cvičíš dobře, slabá záda nejsou problém. Pokud cvičíš špatně, ani silná záda tě neochrání od pozdějších problémů.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » stř 21. črc, 2004 23:11

nj ale jak si mam vybrat... podle čeho? a navíc- dost by mě zajímalo KDE cvičit, protože ne všude je dobrej trener/mistr žejo... rád bych, abych hlavně do začátku měl trošku styk s mistrem, aby mi vysvětlil, poradil atd... ne prijit na trenink a jenom okoukavat od ostatnich a delat nejaky divadlo na oko
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sennin » čtv 22. črc, 2004 5:41

Jseš ještě mladej kluk - v podstatě můžeš začít čímkoliv, protože skoro všude se k nováčkům přistupuje stejně, tj. nenásilně, s jistou tolerancí.
Jak píšou kluci výše: hlavní je někam zajít a vyzkoušet, nikoliv hledat podle webových stránek nebo podle toho, kdo ti tu kterou školu vychválí nebo naopak pohaní.
V Praze je škol hodně, určitě si vybereš. U mistra/učitele/trenéra/senseie/sifu záleží asi na tvém prvním dojmu, na prvním rozhovoru - a už to na tomto webu mnohokrát zaznělo:
"Když se začne učitel/mistr vychloubat, co všechno neumí a že všechny ostatní školy jsou špatné, vezmi nohy na ramena..."
"Když se začne učitel/mistr zaštiťovat tajemným Mistrem z .....(dosaď si jakoukoliv asijskou zemi), který ho naučil celý styl a tajné techniky, vezmi nohy na ramena..."
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 23. črc, 2004 9:57

dekuji za rady, urcite projdu, ale jsem uplne vedle z toho, na jaky styly.. preci nemuzu projit vse- da se treba (mozna HOODNE debilni otazka) rict ze bez profesionalni urovne je jeden styl "lehci" nebo privetivejsi?
stylu je jak safranu a jako zacatecnik sam o sobe asi nedokazu vybrat.. Ano mam kamarady co delaji taekwondo atd ale vsichni v mem veku takze nemuzu cekat obektivni rady :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Picard » pát 23. črc, 2004 11:47

honza píše:dekuji za rady, urcite projdu, ale jsem uplne vedle z toho, na jaky styly.. preci nemuzu projit vse- da se treba (mozna HOODNE debilni otazka) rict ze bez profesionalni urovne je jeden styl "lehci" nebo privetivejsi?
stylu je jak safranu a jako zacatecnik sam o sobe asi nedokazu vybrat.. Ano mam kamarady co delaji taekwondo atd ale vsichni v mem veku takze nemuzu cekat obektivni rady :(


Honzo, nejlepsi asi bude, kdyz si vyberes nejake bojove umeni sam, a pak se tady zeptas na konkretni skolu onoho BU v Praze, pak dostanes konkretni odpoved.

Jsi jeste mlady, takze opravdu muzes zacit s cimkoliv a v Praze je moznosti mnoho.

Velmi zalezi na uciteli, je nutne aby byl kompetentni - na to pozor, v oblasti BU se pohubuje cela rada diletantu a podvodniku.

Na doporuceni nejakeho BU se tady asi moc nesnaz ptat, protoze kazdy ti bude neobjektivne doporucovat BU, ktere dela on sam :-)

Ja osobne bych ti doporucil nejake tradicni BU, ktere ma nejake prokazatelne koreny, tradici a mnoha lety (nejlepe vice jak 100let) overene metody a ktere ti do zivota da neco hlubsiho, nez jen naucit se prat. Ale to je jen neobjektivni doporuceni, potoze takove BU delam ja :-)

Toto doporucuji spise nez nejakou moderni slataninu, kterou si vytvoril "Franta Novak" za par mesicu a ted na tom rejzuje penize :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 23. črc, 2004 19:03

Ano, k tomu se připojím... podle mě je také lepší bojové umění s mnohasetletou tradicí. A pokud možno s učitelem, který na to jako na bojové umění s tradicí nahlíží. Je totiž také spousta těch, kteří "prodávají" tradici moc moderně.... snad mi rozumíš.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » pát 23. črc, 2004 19:40

Ano rozumím :D
Ted uz jenom krome stylu prijit na to, kdo na to jak nahlizi... Treba k¨dyz jsem jeste delal to karate, tak nas trener cvicil asi 30 let, kolem 4.danu, predseda karate svazu CR myslim.. a stalo to za prd :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » pát 23. črc, 2004 22:56

Honza píše:Ano rozumím :D
Ted uz jenom krome stylu prijit na to, kdo na to jak nahlizi... Treba k¨dyz jsem jeste delal to karate, tak nas trener cvicil asi 30 let, kolem 4.danu, predseda karate svazu CR myslim.. a stalo to za prd :(


No jestli chces delat karate, tak bych mohl doporucit tradicni karatedo, ktere predstavuje Nishiyama-sensei. Nikdy jsem karate nedelal, ale znam par lidi, co prave tento druh karate delaji a udelali na me velmi dobry dojem. Rozhodne nejde o nejake moderni sportovni karate. Zkus www.catk.cz a www.matsu.cz .
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 26. črc, 2004 9:13

Sennin píše:"Když se začne učitel/mistr zaštiťovat tajemným Mistrem z .....(dosaď si jakoukoliv asijskou zemi), který ho naučil celý styl a tajné techniky, vezmi nohy na ramena..."


Zatímco, když je ten Mistr Pepík z Vinohrad, kvalita je zaručena...

Není od věci ptát se na kontinuitu a učitele...
Rozhodně by to nemělo být jediné kritérium...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Sennin » úte 27. črc, 2004 21:48

patrik píše:
Sennin píše:"Když se začne učitel/mistr zaštiťovat tajemným Mistrem z .....(dosaď si jakoukoliv asijskou zemi), který ho naučil celý styl a tajné techniky, vezmi nohy na ramena..."


Zatímco, když je ten Mistr Pepík z Vinohrad, kvalita je zaručena...

Není od věci ptát se na kontinuitu a učitele...
Rozhodně by to nemělo být jediné kritérium...

Patrik


Patriku, přečti si to prosím Tě ještě jednou, pak ještě a asi ještě tak dvacetkrát...pak snad pochopíš, jak jsem tu větu myslel (asi neznáš Romana Hladíka, že???) :)
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » stř 28. črc, 2004 6:13

Sennin píše:Patriku, přečti si to prosím Tě ještě jednou, pak ještě a asi ještě tak dvacetkrát...pak snad pochopíš, jak jsem tu větu myslel (asi neznáš Romana Hladíka, že???) :)


Neboj :wink: četl jsem to... problém je v tom, že, když já se zaštítím nějakým (konkrétním) mistrem a technikami, které nás (postupně) učí, bude to pro Tebe, potažmo pro někoho, kdo přijde z ulice úplně stejně tajemné, jako to, co proklamuje třeba Hladík.... (aniž bych ho znal)

Existují Pepíkové z Vinohrad, který se zaštíťují nejen tajemnými mistry, ale také tajemnými disciplínami, zatímco tito mistři o Pepících neví a disciplíny tito Pepíci nikdy necvičili... Cvičí totiž něco, čemu dávají tajemné názvy...

Jestlis popisoval stejné Pepíky jako já, budiž - jsme na stejné vlně :wink: .

Jestlis chtěl napsat, že je lepší BU bez tradice, jedeme (zase :wink: ) každý jinudy...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Jaké umění/styl vybrat? aneb chci začít s bojovým sporte

Příspěvekod Angus » stř 28. črc, 2004 10:02

Honza píše:Dobrý den,
od začátku školního roku bych velice rád začal(opět) s bojovým uměním..
Již jsem zkusil aikido, které mě nenadchlo a 7.kyu :oops: v karate. Bohužel, klub do kterého jsem chodil, mi prakticky nevyhovoval-nic praktického k sebeobraně jsem se nenaučil-možná nějakou tu katu ale o tom to není. .......


Víš, ono 7. kyu v karate až tak moc praktické k sebeobraně opravdu nebude, karate není rychlokurz sebeobrany a 7. kyu znamená, že sis zaoamatoval jakžtakž základní techniky, to je teprve ten úplný začátek, abys měl na čem stavět.

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 28. črc, 2004 10:13

Honza píše:Ano rozumím :D
Ted uz jenom krome stylu prijit na to, kdo na to jak nahlizi... Treba k¨dyz jsem jeste delal to karate, tak nas trener cvicil asi 30 let, kolem 4.danu, predseda karate svazu CR myslim.. a stalo to za prd :(


Zajímalo by mne, kterého svazu, u nás v republice je svazů několik (mnoho).
To hodnocení trenéra se mi zdá z hlediska držitele 7. kyu poněkud odvážné, pravděpodobně spíše tobě nevyhovuje karate, asi jsi od toho čekal něco jiného.

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 30. črc, 2004 0:31

Angus: ano, dyt ja to rikam ze jsem lama. Jeste jde o to ze napriklad muj bratr cvicil take tam (4.kyu) a byl toho sameho nazoru... Clovek s 2.kyu odesel delat policejni akademii a taky sel napr. do jineho klubu.. btw jdedna se o K3.

Ano, a je i mozne ze jsem cekal neco jineho vzdyt jsem to i napsal..
Cekal jsem , ze prijde trener, alespon trosku se me zepta a co mi jde, atd, vysvetli (naznaci) zakladni principy atd atd. Nic z toho. Prisel jsem- ahoj, tak se koukej na ostani kluky. Vazne super :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků