BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod hellas » sob 07. dub, 2012 20:38

6886 jářko to je přimo magický čislo ;-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod freekarol » sob 07. dub, 2012 21:05

krystofjutsu píše:
ukropcany píše:
krystofjutsu píše:....S boxem jako takovým zkušenosti nemám, ale nevěřím, že by ho dokázal psychicky připravit na boj na ulici. To je všechno a vidím v tom i jeho hlavní problém.
Však toto je to... ja som už zopár (dnes už našťastie bývalých) aikiďákov rozbil, WTčkárov tiež, kravmagistov tiež (ok, nebolo to na ulici)... prestaň čítať knižky a vráť sa k nim nie skôr ako o desať rokov...

Problém nebyl v jejich stylu, problém byl v nich.

Dejme tomu, že máš pravdu, ale když v ČR není nikdo, kdo by tyto styly opravdu uměl, tak je zbytečné tam chodit, že?
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 22:30

Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NOKT » sob 07. dub, 2012 22:38

krystofjutsu píše:Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.

A ty cvičíš to bojové aikido viď :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 22:51

NOKT píše:
krystofjutsu píše:Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.

Ne, necvičím. Byl jsem se podívat na jedné lekci, když to u nás v městě začínalo a víckrát jsem nepřišel.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NOKT » sob 07. dub, 2012 22:57

krystofjutsu píše:
NOKT píše:

Ne, necvičím. Byl jsem se podívat na jedné lekci, když to u nás v městě začínalo a víckrát jsem nepřišel.

A udělals dobře :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 08. dub, 2012 5:18

A nepríde Ti sprosté chlapca posielať na bojové aikido a pritom o žiadnom nevieš?
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 9:21

ukropcany píše:A nepríde Ti sprosté chlapca posielať na bojové aikido a pritom o žiadnom nevieš?

Čti s porozuměním. Napsal jsem mu, aby se šel na ty hodiny nejdřív podívat. Pokud uvidí pravé aikido, je to 100% lepší na sebeobranu než box. Ale v každém případě je z jeho možností nejlepší wing chun. Vy jste se tu pak už začali bavit o zlepšení kondice, zocelení a bla bla bla. K tomu je box samozřejmě lepší než čínská bojová umění. Ale nevím, jestli jste si přečetli PROČ chce vlastně něco začít cvičit.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod freekarol » ned 08. dub, 2012 9:46

krystofjutsu píše:
ukropcany píše:A nepríde Ti sprosté chlapca posielať na bojové aikido a pritom o žiadnom nevieš?

Čti s porozuměním. Napsal jsem mu, aby se šel na ty hodiny nejdřív podívat. Pokud uvidí pravé aikido, je to 100% lepší na sebeobranu než box. Ale v každém případě je z jeho možností nejlepší wing chun. Vy jste se tu pak už začali bavit o zlepšení kondice, zocelení a bla bla bla. K tomu je box samozřejmě lepší než čínská bojová umění. Ale nevím, jestli jste si přečetli PROČ chce vlastně něco začít cvičit.

Pokud chce člověk něco na sebeobranu, měl by si všimat, proti jakým útokům se člověk bude bránit: proti útočníkovi, který se hejbe, jako by měl obrnu či takovému, který dá baleťácký úder a pak se zastaví a čeká, až ho obránce zpacifikuje? Pokud tréningový partner se ze všech sil snaží toho druhého "sejmout", pak si obránce může být do určité míry jist, že přežije boj o život. Ono asi není náhoda, že vznikl termín Reality Based Self Defense, či Reality Based Martial Arts, že?
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 08. dub, 2012 9:52

krystofjutsu píše:Ale nevím, jestli jste si přečetli PROČ chce vlastně něco začít cvičit.
Samozrejme, lenže 16 ročný chlapec ešte nevie NIČ, je úplne jedno aké má predstavy, očakávania, sny... Keď žije v Seagaloch, tak to čo chce predsa nemôže byť vodítko... :idea: Na to sa tu opýtal a dostal odpoveď. Ty mu radíš žiť v snoch a ilúziách a prepáč, to je veľký prúser...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wordsworth » ned 08. dub, 2012 9:54

K tomu boxu a sebeobraně. Mám za sebou období pákových nesmyslů a pak jsem začla s MT a posléze boxem.
Podotýkám, že jsem byla tichá, flegmatická a bála jsem se aj hlasitě mluvit. V boxerně jsem se naučila fungovat normálně, nebát se. Povedlo se mi při různých průšvizích pár krásných zásahů při střetu s blbci a hádejte, kolik pocházelo z aikida:-)
Povedlo se mi aj čisté KO jednou ranou. To k té využitelnosti boxu v sebeobraně.
Borec, co píše je srab a kecalista. Jeho problém není fýza, ale má v mozkovně průvan. Polehčující okolnost je jeho věk. Má ještě čas, aby se začal chovat jako chlap. Ale čím dřív, tím líp.
Dneska si šici potřebujou pokecat o tom, kam cvičit a motivovat a poplácávat a chybí jim zdravá drzost. Fuj, už mlčim
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Toman » ned 08. dub, 2012 9:57

JoanL píše:
Jo.. posránek a srab opravdu jsem.. nechci vyvolávat konflikty, ani nechci dostat přes hubu. Jenže já bych nerad byl mlácenej někde, kde se učim nebýt zmlácenej :D No nevim jestli to může fungovat.. nikdy jsem nikoho takovyho neviděl se prát... A jak dopadl dotyčnej s kterým ses dostal do konfliktu?

Ať ti říká kdo chce co chce fakt je ten že prát se naučíš jedině tam kde se perou což v rámci zachování zdraví znamená full sparring. Na ulici je nejlepší box plus základy juda resp. zápasu nebo naopak zápas a základy boxu a v neposlední řadě zdravej rozum. To že se bojíš rány je úplně normální a prakticky každý z nás kdo byl někdy poprvé na boxu se toho bál pak ale zjistíš že přítel adrenalin je milostivý a rány nejsou tak hrozné (vyjma spodků ty bolí vždy :-)) a jsou horší věci dostat ránu ... no a pak jednoho dne se trefíš ty ... no a pak tě to začne bavit hahaha .... a nebo se posereš hned na prvním tréninku a už tam nikdy nepřijdeš, ale dokud to nezkusíš tak to nezjistíš ... hodně zdaru
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 10:32

Prostě na tuhle věc neexistuje jen jeden správný názor a kdyby jo, tak je to nuda. Hlavní je, že se sebou začíná něco dělat a tenhle týden jde na první tréning (Alespoň jsem to tak z naší konverzace na skypu pochopil). Je mu 16 let a má spoustu času. Třeba uvidí hned na prvním tréningu, že by potřeboval menší kontaktní úroveň- nebo třeba větší. Každý jsme jiný a někdo v sobě nemá chuť a snahu překonávat překážky, v tomhle případě jsou to ty údery jak psal.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Dalt » ned 08. dub, 2012 12:44

bez schopnosti uder dat ci uder prijmout je uspesna sebeobrana naprosto nemozna...

btw prave ze box je pro kluky s nizsim sebevedomim a mirnou povahou idealni - opravdu cloveka zoceli a doda sebeduveru (pokud teda neni uplnej mekota - ale pro tenhle typ lidi neexistuje zadny BU ci BS - leda neco co si na boj hraje...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 12:52

krystofjutsu píše:Do 18 let by bylo nejlepší se věnovat něčemu, co by ti dalo pro krav magu základ. Ono totiž kdybys dělal třeba ten box, tak by ti to mohlo dát pro krav magu a obecně pro sebeobranu na ulici špatný stavební kámen a to by tě zbrzdilo, protože by ses to musel namáhavě přeučovat.

Hloupost. V Krav maga se samozřejmě i boxuje - používají se direkty, háky, zvedáky, krytí... Jen je tam ještě spousta věcí navíc. Box je pro KM určitě mnohem lepší základ než Wing tsun.
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 13:00

Dog píše:
krystofjutsu píše:Do 18 let by bylo nejlepší se věnovat něčemu, co by ti dalo pro krav magu základ. Ono totiž kdybys dělal třeba ten box, tak by ti to mohlo dát pro krav magu a obecně pro sebeobranu na ulici špatný stavební kámen a to by tě zbrzdilo, protože by ses to musel namáhavě přeučovat.

Hloupost. V Krav maga se samozřejmě i boxuje - používají se direkty, háky, zvedáky, krytí... Jen je tam ještě spousta věcí navíc. Box je pro KM určitě mnohem lepší základ než Wing tsun.

Když jsem se bavil s Michalem Otipkou tak mi říkal, že je možná i na škodu dělat něco před krav magou kromě sebeobrany. Přeučování špatných návyků třeba z boxu tě pak zbrzdí. Můj názor je, že wing chun, které se jako sebeobrana často používá je menší zlo, než box. A pokud to kluka baví a pro wing chun už byl stejně rozhodnutý od začátku, tak není co řešit. Ale chápu, že nemusíš mít stejný názor jako já.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 13:18

Z boxu by se toho moc přeučovat nemusel - používáme podobný bojový postoj a úplně stejné údery (akorát boxeři je mají vypilovanější). Z wing tsun by se toho musel přeučovat víc.
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod freekarol » ned 08. dub, 2012 13:51

Dog píše:Z boxu by se toho moc přeučovat nemusel - používáme podobný bojový postoj a úplně stejné údery (akorát boxeři je mají vypilovanější). Z wing tsun by se toho musel přeučovat víc.

WT Leung Tinga bych ani neřešil, to je ve většině případů jen hraní si na sebeobranu... Pokud jde o Krav Maga, dopoučil bych pražskou školu, která zastupuje týpka jménem Itay Gil. Akorát nevím, jaký minimální věk tam člověk musí mít.
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 16:01

Takže nakonec jsme se dopracovali k tomu, že bude chodit na box a později do toho zapojí krav magu. Myslím že je to asi fakt nejlepší kombinace, s tím boxem jste měli pravdu, dá mu to dobrej základ, na kterým bude později moct v krav maze stavět. Ale kdo ví, třeba zůstane u boxu, když ho to chytne za srdce.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod YueFei » ned 08. dub, 2012 21:24

Na Kraw Magu se uplně vybodni ty jsou uplně mimo realitu už jen to jak pořád propagujou jak je to reálná sebeobrana atd mluví většinou samo za sebe...(pes kterej štěká nekouše)Můj bývalý trenér boxu chodil učit na nějaké kurzy Kraw Magy ty lidi boxovat a říkal,že jsou uplně mimo ale že když mu zaplatěj tak proč ne.Všechny ty Kraw Magy Musada atd to je prostě průser učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně.Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to každej z nich cvičil aktivně stejnou
dobu.Už trenér Boxu Bobuski kterej trénuje hlavně Policii mi říkal,že by měli cvičit všichni Policajti a ostatní ozbrojené složky spíš Boxing apod a bylo by to stokrát lepší...
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně