Ukážte pravé karty!!

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod 224477 » stř 23. bře, 2005 14:06

4 REALAIKIDOKA:

z istej casti co si pisal: Beriem!
Ale na druhej strane k tym "nozovym" treningom:
je jasne ako blesk, ze psychika je dolezitym faktorom pocas boja/zasahu, a ze to co na treningu ovladam na 1ku nemusim v reale vediet zopakovat a pustim hrozou do gati, skameniem, zoslabnem a cakam na svoj osud.
Samozrejme je rozdiel ist proti gumenemu nozu a proti realnemu nozu, ale na treningoch (moj nazor) ti maketa sice ubera na realnosti (nech je akakolvek) ale ti zase dovoluje ist techniky relativne realne, co do intenzity a rychlosti, pripadne ak sa nezadari mas len modrinu/skrabanec, co by pri "ostrom" treningu mohla byt mrtvola, alebo kaluz krvi... v boji nozom je dolezite(moj nazor) ist rychlo a naplno (pri treningu), dostat techniky na uroven podprahovych reakcii, co sa da s pouzitim realneho noza len za cenu velkych obeti (aj najlepsi plavci sa sem tam vody z bazena napiju, v horsom pripade utopia..).
Psychika je subjektivna vec, kt. zavisi aj od individuality tej ktorej osobnosti, a ak niekto raz na ostri noz nema, tak aj ked bude neviem ako dobry, tak sa pri pohlade na noz po?ere.. Ja hovorim, ze kto sa vyslovene boji noza, nech si kupi glocka a riesi to tak. ak sa bojim noza, nech nerobim boj nozom (podla mna). ina vec je mat pred realnym nozom respekt, zdravi respekt, ako ked chytas ostru zbran do ruk. nie tie panicke oci vo velkosti 10 korunacok a trasuce sa ruky a sucho v ustach, to je strach, ale RESPEKT, ze vec ktoru mam v ruke nie je hracka.
Ak vsak (opat moj nazor) dokazes techniky robit podprahovo, tak si myslim, ze potom je jedno ci je to dreveny, gumeny, ostry noz, alebo len naberacka, ak to takym sposobom na teba niekto vytiahne, tak automaticky tu ruku odblokujes ako mas. Viem si len tazko predstavit realny trening s ostrym nozom za pouzitia realnej rychlosti, nikto predsa v reale neboda rychlostou meter za tri sekundy..

inac skoda, lebo by som (uprimne) chcel taky vas trening vidiet na vlastne oci, ako to funguje..
drzim palce a nakopte tych albancov ;o)
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod kurt78 » stř 23. bře, 2005 14:19

neprihlasenyTOMAN píše:Souhlasim s Bolo. Pokud si na treninky neberete vrahy z kriminalu nebo tak nejak nedate jim nuz tak to nemuze byt realita.Lze se tomu jen trochu(!) priblizit.Protoze ani kamarad na treninku te nechce zabit.Jen by mne zajimalo jaka je umrtnost :lol:
Vyvolalo to ve mne vzpominku na Jima Carryho jak hral karataka s napisem na kimonu FORMER WORLD CHAMPION 1978 jak sem nekdo dal to video :wink:



ked som pisal clanky up tak to video sa mi prehravalo v hlave :D :D

to bolo: jasne mas pravdu ja osobne bych sa chlapkovi s nozom vyhol velkym oblukom, ale moze niekedy/dufam, ze nie/ nastat aj taka situacia ked sa budes musiet spolahnut aj na tie 3%... a to lepsie ako 0%
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 16:10

Ak by taka situacia nastala ....

urcite by som sa obzeral po niecom dlhsom ako je noz... URCITE by som nesiel proti nozu bez zbrane, URCITE nikdy !!! ktokolvek kyto sa venuje boju s nozom mi da zapravdu...

PS: ak by som nic nenasiel tak by som URCITE inteligentne utiekol, ak sa da,a ak sa neda... prehral (a taka prehra moze jedneho aj zabit)...

s pozdravom
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » stř 23. bře, 2005 16:18

224477 píše:4 REALAIKIDOKA:

z istej casti co si pisal: Beriem!
Ale na druhej strane k tym "nozovym" treningom:
je jasne ako blesk, ze psychika je dolezitym faktorom pocas boja/zasahu, a ze to co na treningu ovladam na 1ku nemusim v reale vediet zopakovat a pustim hrozou do gati, skameniem, zoslabnem a cakam na svoj osud.
Samozrejme je rozdiel ist proti gumenemu nozu a proti realnemu nozu, ale na treningoch (moj nazor) ti maketa sice ubera na realnosti (nech je akakolvek) ale ti zase dovoluje ist techniky relativne realne, co do intenzity a rychlosti, pripadne ak sa nezadari mas len modrinu/skrabanec, co by pri "ostrom" treningu mohla byt mrtvola, alebo kaluz krvi... v boji nozom je dolezite(moj nazor) ist rychlo a naplno (pri treningu), dostat techniky na uroven podprahovych reakcii, co sa da s pouzitim realneho noza len za cenu velkych obeti (aj najlepsi plavci sa sem tam vody z bazena napiju, v horsom pripade utopia..).
Psychika je subjektivna vec, kt. zavisi aj od individuality tej ktorej osobnosti, a ak niekto raz na ostri noz nema, tak aj ked bude neviem ako dobry, tak sa pri pohlade na noz po?ere.. Ja hovorim, ze kto sa vyslovene boji noza, nech si kupi glocka a riesi to tak. ak sa bojim noza, nech nerobim boj nozom (podla mna). ina vec je mat pred realnym nozom respekt, zdravi respekt, ako ked chytas ostru zbran do ruk. nie tie panicke oci vo velkosti 10 korunacok a trasuce sa ruky a sucho v ustach, to je strach, ale RESPEKT, ze vec ktoru mam v ruke nie je hracka.
Ak vsak (opat moj nazor) dokazes techniky robit podprahovo, tak si myslim, ze potom je jedno ci je to dreveny, gumeny, ostry noz, alebo len naberacka, ak to takym sposobom na teba niekto vytiahne, tak automaticky tu ruku odblokujes ako mas. Viem si len tazko predstavit realny trening s ostrym nozom za pouzitia realnej rychlosti, nikto predsa v reale neboda rychlostou meter za tri sekundy..

inac skoda, lebo by som (uprimne) chcel taky vas trening vidiet na vlastne oci, ako to funguje..
drzim palce a nakopte tych albancov ;o)


hm, podprahove reakcie, uhm, to by slo, ibaze psychika, resp psychicka odolnost ti zarucuje, ze sa ti zopne okruh. Vies ten spinac ma tri polohy, utok, utek a suter.

Na ulici ma skutocne zachranili len podprahove vzorce natahane z karate, predna zadna mawasi, alebo predna zadna mae, resp. hocico ine a potom na blizko zalezitosti z juda.

Parkrat sa mi stalo, ze som od strachu vytuhol a nic, len ma fackovali a kopali, pricom predtym to fungovalo bezchybne. Bacha na to, ked takto stvrdnes pred nozom si na 100% v riti...

K tomu treningu, ak idu hned na ostro v plynej rychlosti a sile su to sebevrahovia, sak tam musi byt nejaka metodika a postupnost...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod kusa » stř 23. bře, 2005 16:18

224477 píše:4 REALAIKIDOKA:

z istej casti co si pisal: Beriem!
Ale na druhej strane k tym "nozovym" treningom:
je jasne ako blesk, ze psychika je dolezitym faktorom pocas boja/zasahu, a ze to co na treningu ovladam na 1ku nemusim v reale vediet zopakovat a pustim hrozou do gati, skameniem, zoslabnem a cakam na svoj osud.
Samozrejme je rozdiel ist proti gumenemu nozu a proti realnemu nozu, ale na treningoch (moj nazor) ti maketa sice ubera na realnosti (nech je akakolvek) ale ti zase dovoluje ist techniky relativne realne, co do intenzity a rychlosti, pripadne ak sa nezadari mas len modrinu/skrabanec, co by pri "ostrom" treningu mohla byt mrtvola, alebo kaluz krvi... v boji nozom je dolezite(moj nazor) ist rychlo a naplno (pri treningu), dostat techniky na uroven podprahovych reakcii, co sa da s pouzitim realneho noza len za cenu velkych obeti (aj najlepsi plavci sa sem tam vody z bazena napiju, v horsom pripade utopia..).
Psychika je subjektivna vec, kt. zavisi aj od individuality tej ktorej osobnosti, a ak niekto raz na ostri noz nema, tak aj ked bude neviem ako dobry, tak sa pri pohlade na noz po?ere.. Ja hovorim, ze kto sa vyslovene boji noza, nech si kupi glocka a riesi to tak. ak sa bojim noza, nech nerobim boj nozom (podla mna). ina vec je mat pred realnym nozom respekt, zdravi respekt, ako ked chytas ostru zbran do ruk. nie tie panicke oci vo velkosti 10 korunacok a trasuce sa ruky a sucho v ustach, to je strach, ale RESPEKT, ze vec ktoru mam v ruke nie je hracka.
Ak vsak (opat moj nazor) dokazes techniky robit podprahovo, tak si myslim, ze potom je jedno ci je to dreveny, gumeny, ostry noz, alebo len naberacka, ak to takym sposobom na teba niekto vytiahne, tak automaticky tu ruku odblokujes ako mas. Viem si len tazko predstavit realny trening s ostrym nozom za pouzitia realnej rychlosti, nikto predsa v reale neboda rychlostou meter za tri sekundy..

inac skoda, lebo by som (uprimne) chcel taky vas trening vidiet na vlastne oci, ako to funguje..
drzim palce a nakopte tych albancov ;o)


hm, podprahove reakcie, uhm, to by slo, ibaze psychika, resp psychicka odolnost ti zarucuje, ze sa ti zopne okruh. Vies ten spinac ma tri polohy, utok, utek a suter.

Na ulici ma skutocne zachranili len podprahove vzorce natahane z karate, predna zadna mawasi, alebo predna zadna mae, resp. hocico ine a potom na blizko zalezitosti z juda.

Parkrat sa mi stalo, ze som od strachu vytuhol a nic, len ma fackovali a kopali, pricom predtym to fungovalo bezchybne. Bacha na to, ked takto stvrdnes pred nozom si na 100% v riti...

K tomu treningu, ak idu hned na ostro v plynej rychlosti a sile su to sebevrahovia, sak tam musi byt nejaka metodika a postupnost...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod 224477 » stř 23. bře, 2005 16:30

Bolo píše:Ak by taka situacia nastala ....

urcite by som sa obzeral po niecom dlhsom ako je noz... URCITE by som nesiel proti nozu bez zbrane, URCITE nikdy !!! ktokolvek kyto sa venuje boju s nozom mi da zapravdu...

PS: ak by som nic nenasiel tak by som URCITE inteligentne utiekol, ak sa da,a ak sa neda... prehral (a taka prehra moze jedneho aj zabit)...

s pozdravom


je mozne aj bez zbrane proti nozu, ale je to o V E L K O M (!!!!!!!!!) stasti, to je normalne druhe narodenie! moznosti tam su, ale limitovane, samozrejme. elementarnou reakciou s relativne najvyssou mierou bezpecia je tzv. nike defense (utekaj o zivot...).
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kusa » stř 23. bře, 2005 16:30

Bolo píše:Ak by taka situacia nastala ....

urcite by som sa obzeral po niecom dlhsom ako je noz... URCITE by som nesiel proti nozu bez zbrane, URCITE nikdy !!! ktokolvek kyto sa venuje boju s nozom mi da zapravdu...

PS: ak by som nic nenasiel tak by som URCITE inteligentne utiekol, ak sa da,a ak sa neda... prehral (a taka prehra moze jedneho aj zabit)...

s pozdravom


tak to je uplne jasne, s holymi rukami len sebevrahovia, minimalne teleskop... ale ked ti ine neostava a utiect sa uz neda nechas sa zabit bez boja? :oops:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 16:46

Bolo píše:zdar

O COM TO TU K..VA MELETE ?????????

Aky trening ozajstnym nozom????
Ak ma niekto v ruke noz (bez ohladu na to ci nieco vie alebo nie) je asi
3% pravdepodobnost uspechu ze sa ubranim !
Sudim to podla seba, ja s nozom iba krajam cibulu... ale neverim ze ak by som mal na niekoho zautocit s nozom ze sa ubrani (samozrejm bez zbrane), neubrani sa....


Tak pokial by som sa mal drzat tejto statistiky aku si uviedol. Tak 3% je dost slaba ,,vyhra,,. Ked uz rozoberame boj s nozom. Zabudli sme tu na najdolezitejsiu vec. Kde sa boj s nozom odohrava. Pretoze pokial ta niekto bodne od chrbta tak neni o com. Pokial niekto na teba vytiahne noz v nejakom bare. Je tam dost velka sanca ze sa tomu ubranis. Pokial niekto vytiahne noz na ulici ( zoci voci) niet ziadnej objektovej prekazky je tu tiez sanca ubranit sa.(možno 70%). Pretoze tu mas najvacsiu sancu na vystinutie momentu!! Dalsou dolezitou vecou je ako ako vie dotycny ( ten co na teba utoci) s tym nozom narabat!! Pokial je to ,,vrhac nozov,, Percento je mizive.
To KUSA. Hovoris o metodike boja s nozom. Niektory z nasej partie sa ucia viac narabat s nozom ako ja. Ja mam vraj ,,rychle,, ruky a snazim sa nieco priucit od ,,nozikarov,, Oni sa zase nieco odo mna. Je to vsetko o vymene skusenosti. Neexistuje metodika ktora by ta usmernila vo vsetkom. To by si musel ovladat vsetky bojove umenia a musel by si vediet vsetko z poulicneho alebo volneho boja. Z toho vyplyva musel by si byt TERMINATOR. Realne neexistuje system ktory pohlcuje naozaj vsetko!! Ak ma niekto iny nazor tak nech mi da vediet!Resp. nech mi o takom umeni povie viac. Chlapci od nas maju naozaj pestry zoznam umeni ktore ovladaju. Ale ani jeden nie je dokonaly. A tu treba povedat ze vymena skusenosti je k nezaplateniu. A este nieco k boju s nozom. Nikto nehovoril o podrezavani krkov. Aj tu mame dohodnute urcite pravidla. Takze si netreba predstavovat ze sa tam navzajom vrazdime. To urcite nie. Ale k reznym poraneniam sem tam dojde. That´s all
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod josefmlady » stř 23. bře, 2005 17:16

reál aikido? to mi zní strašně směšně, protože pak už to nebude aikido. Síla aikida je v jeho harmonii, v souznění dvou lidí, útočníka a obránce. V reálnem boji je to nemožné. Aikido je prostě mírumilovné bojevé umění a jeho doménou není reálnost. takže to co píšeš je to srandovní. jestli chceš dělat něco reálného tak jednička je brazil jitsu, pak thajský box, judo a další. s těmi reálnými útoky máš pravdu, ale těžko si dokážu představit třeba kote gaeshi v praxi proti thajskému boxerovi, který cvičí poctivě tři roky třikrát, čtyřikrát v týdnu. to pak můžeš dělat aikido 20 let a kote gaeshi mu nenasadíš. skus si to někdy tréninkově vyzkoušet. ale né s někým známým, kdo ti půjde na ruku. s cizím boxerem. to jsem zvědav. pak napiš.
Panejo, tak jsem zajel až dolů a čtu, že jsi příslušníkem nějaké jednotky. a proč o tom píšeš? to mi nezní jako že bys byl profík. ten si takové informace nechává pro sebe. něco navrhuji. pošli vaší psycholožce tvé výplody na tomto serveru a jsem zvědav, jestli tě tam nechají.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » stř 23. bře, 2005 17:53

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:12, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 18:37

josefmlady píše:reál aikido? to mi zní strašně směšně, protože pak už to nebude aikido. Síla aikida je v jeho harmonii, v souznění dvou lidí, útočníka a obránce. V reálnem boji je to nemožné. Aikido je prostě mírumilovné bojevé umění a jeho doménou není reálnost. takže to co píšeš je to srandovní. jestli chceš dělat něco reálného tak jednička je brazil jitsu, pak thajský box, judo a další. s těmi reálnými útoky máš pravdu, ale těžko si dokážu představit třeba kote gaeshi v praxi proti thajskému boxerovi, který cvičí poctivě tři roky třikrát, čtyřikrát v týdnu. to pak můžeš dělat aikido 20 let a kote gaeshi mu nenasadíš. skus si to někdy tréninkově vyzkoušet. ale né s někým známým, kdo ti půjde na ruku. s cizím boxerem. to jsem zvědav. pak napiš.
Panejo, tak jsem zajel až dolů a čtu, že jsi příslušníkem nějaké jednotky. a proč o tom píšeš? to mi nezní jako že bys byl profík. ten si takové informace nechává pro sebe. něco navrhuji. pošli vaší psycholožce tvé výplody na tomto serveru a jsem zvědav, jestli tě tam nechají.


Tuto temu som otvoril sam . Takze pokial mam vykladat karty tak nemam co utajovat. Nehanbim sa za to co robim. Snazim sa to robit najlepsie ako viem. A na druhej strane som nic ,,tajne,, neprezradil ci myslis si ze ANO? Hmm. Nikto tu o kotegaeshi nehovori. A co povies na to ked na ulici bez rukavic stretnes thaiboxera a cloveka ktory trenoval Thai box a AIKIDO. Co ak prvym utokom dostane laket na nos a nasledne prevedie kotegaeshi. S tym si asi nepocital. Tak nerozumiem preco napadas techniky AIKIDA a pochybujes o nich.? To fakt si taky ... alebo sa len hras na kapa ktory si rok bucha do vreca a do hlavicky.?HA :x ?
A teraz k veci. RealAiki{DO} davam stale do zatvorky. Pretoze o AIKIDE nehovorim.Keby si bol pozorne cital tak by si nepisal to co pises. Ja nehovorim ze vyuzivam AIKIDO v pravom zmysle slova. Len som klub Iwama ryu navstevoval. Takze momentalne mam s cistym Aikidom velmi malo spolocneho. :twisted: Ozaj a ty si naozaj myslis ze by som sa snazil z uderu Thai boxera chytit zapestie do kotegaeshi?. Nebut smiesny.To ma povazujes za ozajstneho ... Neviem kolko rokov sa BU venujes. Ale s takou hlupostou ist do tohto fora moze ist len ozajstny laik. Si si vedomi toho ze BJJ je najidealnejsia volba? Hmm tak to by som ta trosku poopravil. Mozno len scasti. Odbornikov na BJJ poznam ale zeby boli najlepsi? O tom fakt neviem.Videl si niekedy niekoho kto trenoval BJJ a stretol sa v skusobnom boji s chlapikom ktory trenoval Wing Chun. Vidis potom by si urcite nehovoril o BJJ ako jednicke. Ziadne BU nie je na 1. (Teraz som asi niekoho riadne nasral) ,ale to je moj nazor takze mozem sa kludne mylit. Ved mylit sa je ludske vsakze. Ako som uz vyssie spominal neexistuje bojove umenie ktore by ponimalo kazdy problem. Preto som sa zameral na to co by naozaj bolo pouzitelne. Pri niektorych technikach ktore nacvicujeme pouzivame aj techniky BJJ,ale aj Nihon Taijutsu, Daito Ryu Aikijujutsu. Nehovorim o velkom pocte technik. To nie a ani to nema zmysel. Pretoze cim viac technik sa ucis tak tym je vacsia pravdepodobnost ze ich neprevedies pri realnom utoku. Vidim ze niektore nazory ludi na nieco comu nerozumeju nemaju ziadny vyznam. Uz by si niektori pani kritici mohli uvedomit, ze nie su majstri sveta. Ale su len ludia ktori mozu kedykolvek chytit bombu priamo do cela.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » stř 23. bře, 2005 18:37

marvin píše:to kusa
Na ulici ma skutocne zachranili len podprahove vzorce natahane z karate, predna zadna mawasi, alebo predna zadna mae, resp. hocico ine a potom na blizko zalezitosti z juda.


suhlas, ale teraz si odporujes sam sebe pretoze tu na fore si sa nechal pocut ze trening sparingu ala thaisky box je na ulicu na prd ... zrazu priznavas, ze aj tvoje povedzme 5-10 percentne schopnosti v porovnani s chalanmi co sa tomu stale tvrdo venuju ti zachranili rit. Tak vidis ;) aspon nieco ...

Jo a k tomu nozu - najrozumnejsie to asi vystihol "bolo" - proti nozu sa da ist bez strelnej zbrane iba ak mas v ruke cca 1.5m dlhu palicu ;), inak no comment - treba vediet dobre behat to je najlepsie bojove umenie na ulicu.


ako som uz napisal, zalezi od toho, ci ti niekto da sancu nieco skusat...
ad bolo, ano bezne so sebou nosim strelnu zbran a ked nie strelnu zbran tak aspon 1,5 metrovu palicu ... :lol: :lol: :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 18:48

Bolo píše:Ak by taka situacia nastala ....

urcite by som sa obzeral po niecom dlhsom ako je noz... URCITE by som nesiel proti nozu bez zbrane, URCITE nikdy !!! ktokolvek kyto sa venuje boju s nozom mi da zapravdu...

PS: ak by som nic nenasiel tak by som URCITE inteligentne utiekol, ak sa da,a ak sa neda... prehral (a taka prehra moze jedneho aj zabit)...

s pozdravom


Tak tento nazor je tiez zaujimavy. Kamarade. Keby som sa mal spoliehat na utek tak by som sa asi daleko nedostal. Zaujala ma ta posledna veta. Vies trosku snahy by neuskodilo ved co mozes stratit.(Zivot?) Predstav si jednu vec. Poslu ta na zasah. Robis prieskumnika (teda prveho ktory vkraca do objektu) zrazu sa dostanes do samostatnej miestnosti kde je niekto kto ma rukojemnika s nozom na krku. Vyzve ta aby si polozil zbran a ostatny aby vypadli prec. ,,Uspokojis mu dusu,, urobis to a zrazu ten noz nasmeruje na teba. Ujdes?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod jox » stř 23. bře, 2005 18:48

kusa píše: ale ked ti ine neostava a utiect sa uz neda nechas sa zabit bez boja? :oops:
No jo ale de vo to, esi má cenu kvuli takovýmu zoufalýmu pokusu utrácet mládí tréninkem vobrany rokou proti noži. Nebo dokonce trénovat s vostrym nožem. Vypadá to dost zbytečně. Ale snad přece jen proti někomu kdo drží nůž poprvé by člověk šanci moh mít...
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 19:04

jox píše:
kusa píše: ale ked ti ine neostava a utiect sa uz neda nechas sa zabit bez boja? :oops:
No jo ale de vo to, esi má cenu kvuli takovýmu zoufalýmu pokusu utrácet mládí tréninkem vobrany rokou proti noži. Nebo dokonce trénovat s vostrym nožem. Vypadá to dost zbytečně. Ale snad přece jen proti někomu kdo drží nůž poprvé by člověk šanci moh mít...
___
Jox


Ma cenu utracat peniaze za nefunkcne treningy? Mozno sa raz dostanes do situacie, samozrejme ze ti ju neprajem, ale co ak raz? Co ak potom zistis ze si chodil zbytocne na nejake BU ktore ti nepomohlo?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod jox » stř 23. bře, 2005 19:11

RealA píše:Ma cenu utracat peniaze za nefunkcne treningy? Mozno sa raz dostanes do situacie, samozrejme ze ti ju neprajem, ale co ak raz? Co ak potom zistis ze si chodil zbytocne na nejake BU ktore ti nepomohlo?

No právě. Ty seš přesvědčenej že trénování rukou proti vostrýmu noži ti v reálu hodně pomůže. Votázka zní, esi to tak je. A kdyby jo, esi to tak je i pro "civila". Pro něj by asi mělo větší smysl věnovat energii jinam - pokrejt jiný hrozby, kde má lepší poměr investice/ochrana. Ne?
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 19:19

Uvaha je dobra. Je na kazdeho rozhodnuti. Ja myslim ze je to tak. Samoska ze aj pre civila. Ved ja nie som stale v sluzbe. To iste plati pre mna aj v civile. Cim viac realu das do treningu tym mozes byt o nieco spokojnejsi. Samozrejme ze vsetko ma aj svoje negativa. Pri takychto treningoch dokaze clovek trenovat velmi kratky cas. Mam relativne mlady vek. Ruky su poznacene nejakou tou jazvou. Po treningu potrebujem ozajstny relax - termalnu vodu, saunu, masaze atd. Jednoducho telo to pocituje. Ale ver tomu ze pri zasahoch je fyzicke podanie poznatelne. Aj ked mam len 95 kg patrim medzi stredne ,,velkych,, chlapcov nasej skupinky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » stř 23. bře, 2005 19:24

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:11, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod jox » stř 23. bře, 2005 19:29

A nebo jinak. Pro zábavu můžem použít čísla :P
Dejme tomu že civil se potká na ulici se špičkou nože (co se nedá ukecat atd.) s dost malou šancí - dejme tomu jednou za život. Dejme tomu že jeden nácvik s živym nožem je 1000x bezpečnější než přepadení, a že po 500 nácvikách se ti zlepší šance při přepadení 2x.
Pak by to podle mě byla ztráta času, protože co si vylepšíš v případě přepadení, to schytáš jako riziko nácviku.
Je zřejmý vo čem uvažuju?
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 23. bře, 2005 19:36

marvin píše:to tvoje "co ak raz" ta dostane ... mozes na sebe makat o dusu roky sa srat s technikami makat na kondicke, lebo co ak raz - budes cely dorezany od nozov z treningu, lebo co ak raz ... a nakoniec ked to budes najmenej potrebovat a chciet aj tak niekde vychytas ak to budes vyhladavat ... skor to vyzera, ze tvoja praca ta dostava do dusevneho stavu, ktory ti vobec nezavidim ... vies rozpraval som sa s kamaratom presne o syndrome "co ak raz" a povedal mi, ze no vies napr. moj otec ma 60 rokov, spraval sa cely zivot max. slusne a neagresivne a este nemal nikdy ziaden problem - nie je to jednoduchsie riesenie ako byt za kazdu cenu otrok "co ked razu" a zadrbat cely zivot treningom nejakych bojovych situacii, ktore ked nastanu da sa z toho vyliezt aj inak ako konfrontacne ? Popravde asi existuje na svete menej ludi co tento problem ma ako tych co ho chcu mat lebo sa na neho pripravuju lebo co ked raz ... co ked raz ta moze dostat do stavu ze ked ziaden problem nebude, sam si ho vyvolas lebo ved naco si xxx rokov studoval ako a co ked "co ked raz" stale nechodi ...

Prepac, ale tvoja logika a vnimanie tejto problematiky mi pripomina ako som to videl ked som mal o 15 rokov menej ;) dufam, ze nie ste vsetci v tej zasahovej jednotke takyto dusevne nezreli ;(

Jo a este raz a naposledy ty si ku kurillovi do klubu nechodil ... mal si to urobit a mozno by si pochopil ;)


Ak som ta rozculil tak sa ti ospravdlnujem. Neboj aj ja viem byt slusny. Ale da sa byt stale slusny? Odpovedz. Si stale slusny. Vies mna len stve ze clovek ked chce byt slusny tak ti druhi ho k tomu vyprovokuju aby nebol slusny. Dik za tu urazku . Vies, urazat niekoho nie je problem. Pan slusny. Ale to je len tvoj nazor. Ok uz Vas teda nebudem ,,obtazovat,, svojimi ,,zlymi dusevnymi myslienkami,,. Ak som niekoho urazil tak sa mu ospravedlnujem. Cenim si toto forum,ale je najvyssi cas ho opustit. S pozdravom BOJOVNICI.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron